1 lutego

1-lutego

Horoskop dla urodzonych 1 lutego

1 lutego – horoskop ogólny

Nieprzeciętne ambicje to najbardziej charakterystyczna cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 1 lutego. Jest on zdecydowany osiągnąć w życiu wiele i można mieć pewność, że zadba, by nikt mu w tym nie przeszkodził.

Jego ambicje wyrażają się także w tym, że najchętniej przebywa w towarzystwie osób wysoko wykształconych oraz mocno rozwiniętych pod względem wewnętrznym, wręcz uduchowionych, nie tylko po to, by móc czegoś się od nich nauczyć, lecz również dlatego, że uważa, iż przestając z kimś mało ambitnym czy mniej od siebie wykształconym, marnuje swój czas i potencjał.

Raczej więc nie zdobędzie jego sympatii ktoś, dla kogo rozwój wewnętrzny, zwłaszcza intelektualny, nie jest ważny, co – rzecz jasna – nie zaskarbia mu powszechnego szacunku. Jest to też człowiek charakteryzujący się wielką chęcią zachowania pełnej wolności. Wynika to głównie z tego, iż ma wielkie poczucie godności i wydaje mu się, że każde ograniczenie jego wolności jest na nią zamachem, a na to pozwolić nie może.

Samo w sobie nie jest to może nic złego, jednak cecha ta często doprowadza go do problemów, a nawet realnych niebezpieczeństw. Dobrze byłoby zatem dla niego, by starał się bardziej dostosowywać swoje zachowanie i oczekiwania do istniejącej sytuacji i otoczenia, jednak on rzadko przywiązuje do tego wagę, bo wydaje mu się, że może robić, co chce i nie musi się nikomu ani niczemu podporządkowywać.

W dodatku jego działania przynoszą często skutek odwrotny do zamierzonego, przynajmniej w tej konkretnej kwestii – im bardziej chce zachować niepodległość, tym częściej powoduje sytuację, w której jest od kogoś mocno uzależniony i musi wypełniać jego polecenia, nawet gdy bardzo mu się to nie podoba, co jest dla niego oczywiście prawdziwą katorgą, ale winić za to może tylko własną lekkomyślność.

Poza tym jednak człowiek urodzony w dniu 1 lutego zazwyczaj jest górą i to najczęściej on posiada pozycję dominującą. Zawdzięcza to głównie swojemu zdecydowaniu oraz wielkiej sile woli, które naprawdę mogą zaprowadzić go na szczyt.

 

pozytywyZalety

Ambicje i wielkie zdecydowanie to na pewno najmocniejsze strony człowieka urodzonego 1 lutego. Poza tym jest on wrażliwy, co objawia się głównie w jego mocno rozwiniętej intuicji oraz sumieniu. Jeśli chodzi o tę pierwszą rzecz, to może mu ona oddać wielkie zasługi jeśli tylko posłucha swego głosu wewnętrznego i weźmie sobie do serca jego wskazówki.

Jego sumienie powoduje zaś, że nie jest w stanie umyślnie kogoś skrzywdzić i wychodzi to na dobre nie tylko jemu, ale także wszystkim osobom, które mają z nim w jakiś sposób do czynienia.

Jest człowiekiem bardzo przyjacielsko nastawionym do innych i ma to bardzo wymierne rezultaty – posiada grono sprawdzonych przyjaciół i stale przybywają mu nowi, którzy gotowi są pomagać mu w każdej sytuacji jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

On sam również chętnie pomaga innym, nawet zupełnie nieznanym mu ludziom, gdyż jest nastawiony bardzo humanitarnie i gotów do bezinteresownych poświęceń. Dobro innych ludzi, a także zwierząt, leży mu mocno na sercu i podejmuje wiele starań, by poprawić ich los i ulżyć w niedoli, zwłaszcza tym cierpiącym.

 

Wady

Wadą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 1 lutego, jest jego brak samoopanowania jeśli chodzi o zapędy dominacyjne. Chciałby rządzić zawsze i wszędzie i nie tylko nie widzi, że to niemożliwe, ale nawet dziwi się czy nawet złości, kiedy inni próbują mu to uświadomić.

Nie potrafi zrozumieć, że nie tylko on jest taki ambitny i zazdrosny o władzę i nieraz próbuje wchodzić w kompetencje swoich przełożonych, a to oczywiście nie może się dla niego dobrze skończyć, przy czym antypatia, jaką niektórzy z tego powodu do niego żywią, jest najmniejszą konsekwencją.

Ma także tendencje do szukania wokół siebie oznak grożącego mu niebezpieczeństwa tam, gdzie mu ono tak naprawdę nie zagraża, ryzykując tym samym, że nie dostrzeże czegoś, co naprawdę może się zdarzyć i nie będzie umiał się przed tym obronić. W ogóle człowiek ów miewa dziwaczne nastroje i często wydaje mu się, że inni źle mu życzą i chcą w jakiś sposób zaszkodzić.

Stale odczuwa niczym nieuzasadniony niepokój i jest bardzo podejrzliwy, a to na dłuższą metę może być męczące dla wszystkich osób, które mają z nim styczność i muszą znosić jego dziwaczne zachowanie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 1 lutego

Na największe sukcesy człowiek urodzony w dniu 1 lutego musi zazwyczaj dość długo czekać, ponieważ we wczesnej młodości ma sporo problemów ze swoją nieokiełznaną osobowością, zatem dopiero gdy zacznie nad sobą w odpowiednim stopniu panować, uda mu się osiągać swoje cele i odnosić coraz bardziej znaczące sukcesy.

Jego mocno rozwinięta intuicja pozwala mu podejmować dobre decyzje, a im częściej jej słucha, tym bardziej się ona rozwija i może mu przynosić naprawdę wielkie korzyści.

Wielką pomocą służą mu również jego w pełni oddani przyjaciele, którzy stoją za nim murem i gotowi są przyjść mu ze wsparciem w każdej sytuacji, dlatego zazwyczaj mają duży udział w jego sukcesach, bez względu na to, w jakich dziedzinach je odnosi.

Człowiek ów stale dąży do tego, by poprawiać warunki życiowe innych ludzi i zazwyczaj właśnie w tym objawia się jego zawodowa czy społeczna działalność i właśnie rezultaty tych jego działań mogą mu zapewnić wysoką pozycję i powszechny szacunek.

Musi jednak pamiętać o tym, że jeśli nie zajmuje akurat stanowiska naczelnego, powinien podporządkować się istniejącej nad nim władzy, ponieważ na walkach z bardziej możnymi od siebie na pewno nie zbuduje swojej kariery.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 1 luty

 • kamień : lapis-lazuli
 • zawody męskie : sprzedawca, spawacz, detektyw
 • charakter : zdecydowany, opiekuńczy, niezależny, konfliktowy, ambitny
 • roślina : prymulka
 • kolory : szary, kremowy, winny; cytrynowy
 • zawody żeńskie : biolog, recepcjonistka, wizażystka
 • zwierzę : ośmiornica

Imieniny 1 lutego

 • Paweł
 • Andrzej
 • Iga
 • Cecyliusz
 • Piotr
 • Brygida
 • Emil

1 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

5/5 - (7)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Czego dotyczy ta jedna ważna życiowa lekcja, którą musimy sobie przyswoić? Oto co na to gwiazdy
Nasza odmienność sprawia, że inaczej patrzymy na świat. Mamy różne poglądy i życiowe cele, ale to, czym różnimy się najbardziej to osobowość, charakter i temperament. Cała ta „trójca” w dużej mierze zależna jest od gwiazd. Święte prawo astrologii mówi, że każdy z na


Czy jesteś wybrany do tego, by uratować świat? Zobacz czy masz te 14 cech i przekonaj się sam
Czujesz, że bardzo różnisz się od swego otoczenia? Nie potrafisz się dopasować do okoliczności, a z biegiem lat zaczynasz myśleć, że jesteś wybrakowany i nigdy tak naprawdę nie odnajdziesz swego miejsca? To niekoniecznie z Tobą jest coś nie tak, ale ze światem, który nas otacza. C

7 typów miłości według starożytnych Greków. Doświadczyłeś wszystkich?
Miłość jedyną rzeczą, dzięki której ludzie żyją i przez którą umierają równie często. Uczucie to czyni nas prawdziwie ludzkimi. Sprawia, że porzucamy swoje przekonania, poglądy polityczne, czy religię. Dla najbliższej osoby jesteśmy w stanie poświęcić wszystko. Właśnie tym je