Horoskop dzienny

10 lutego

10-lutego

Horoskop dla urodzonych 10 lutego

10 lutego – horoskop ogólny

Charakterystyczną cechą człowieka, który  przyszedł na świat w dniu 10 lutego, jest jego skłonność do wybiegania myślami w daleką przyszłość, co powoduje, że często ma problemy ze skupieniem swej uwagi na tym, co dzieje się obecnie.

Na szczęście jednak jest na tyle zaradny i uzdolniony we wszelakich kierunkach, że nie ponosi z tego powodu większych konsekwencji i nawet jeśli czasem sprowadzi na swoją głowę jakieś kłopoty, raczej nie zdarza się, by nie umiał się z nimi uporać.

Ceni sobie wszelki postęp i często nawet w swym środowisku staje się pionierem jakiejś idei czy przedstawicielem nowego sposobu myślenia. Bardzo sprawnie wciela wszelkie innowacje i modyfikacje we wszystkie dziedziny swojego życia i nie ma najmniejszych problemów, by nadążyć za wciąż zmieniająca się modą czy techniką.

Często prowadzi typowo filozoficzne rozmyślania i jest bardzo mocno skupiony na swym życiu duchowym. Chce nie tylko przeniknąć najbardziej skomplikowane tajemnice świata, bytu ludzkiego i umysłu, ale także przekazywać je ludziom, zaszczepiając im swoją pasję i swą wiedzę, jednak jego otoczenie rzadko przejawia takie same jak on zainteresowania, a przynajmniej nie w tak wysokim stopniu, co jest dla niego kompletnie niezrozumiałe.

Jest również wielkim zwolennikiem przyrody i także jej prawa chciałby zgłębić, jednak zazwyczaj poprzestaje na jej obserwowaniu i czerpie z tego dużą satysfakcję, nie tylko czyniąc zadość swym ambicjom i realizując swoją pasję, ale też odpoczywając na łonie natury i napawając się tchnącym z niej spokojem, co jest mu bardzo potrzebne.

Problem człowieka urodzonego 10 lutego polega jednak na tym, że mimo iż dąży on do osiągnięcia jak największej wiedzy na niemal wszystkie możliwe tematy, jakie znajdują się w jego zasięgu i zazwyczaj posiada naprawdę imponującą wiedzę, to zazwyczaj nie czyni z niej właściwego użytku. Wynika to z tego, iż jest typowym teoretykiem i ma problem z przeniesieniem posiadanych przez siebie zasobów informacji na praktyczny grunt, więc właściwie poza realizowaniem zainteresowań i napawaniem się satysfakcją, nie przynosi mu to większego pożytku.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 10 lutego jest prawy, szlachetny i dobry. Mimo iż ma swoje ustalone poglądy, których uparcie się trzyma i nigdy nie pozwoli nikomu ich sobie wyperswadować, jest bardzo tolerancyjny wobec innych sposobów myślenia i nie wywyższa się ze swoim ani nie poniża innych.

Szanuje cudze zdanie, domagając się jednocześnie wzajemności i nikogo nie stara się przekonywać o słuszności swoich racji, mimo iż posiada na ten temat niezachwianą pewność. Chętnie dzieli się z ludźmi swoją wiedzą, ale robi to w sposób na tyle uprzejmy i bezpretensjonalny, iż nikt nie ma wrażenia, że stara się nią błyszczeć i imponować.

Jest szczery i lojalny, wobec swych przyjaciół i bliskich wykazuje się wielką wiernością i można mieć pewność, że nikogo nie zawiedzie, zwłaszcza jeśli coś obieca, bowiem człowiek urodzony 10 lutego słynie z tego, że nie rzuca słów na wiatr.

Dla wszystkich ludzi, z jakimi ma kontakt, jest życzliwy i pozytywnie nastawiony. To powoduje, że jest otoczony znajomymi i przyjaciółmi, na których zawsze może liczyć i którym chętnie udziela swego wsparcia zawsze, gdy tego potrzebują.

 

Wady

Trudno jest znaleźć u człowieka urodzonego 10 lutego jakieś poważniejsze, warte wymienienia wady.

Jedną z nielicznych jest na pewno jego lekkomyślność, którą przejawia tylko czasami, ale która za to może mu napytać wielkiej biedy. Z jej powodu na przykład odbywa niepotrzebne podróże, które mogą kończyć się dla niego niemile, a nie wyciąga z nich żadnych konstruktywnych wniosków, czyli nie osiąga celu, w jakim je podejmuje, a jedynie marnuje czas, a nierzadko także wpędza się w kłopoty finansowe.

Nierzadko również wykazuje się nadmiernym pośpiechem i nie chcąc marnować czasu, podejmuje ważne decyzje zbyt szybko, wobec czego są one niedobre, ale nie może już cofnąć czasu i musi zapłacić za swój pośpiech. W dodatku wcale nie widzi niczego złego w swoim postępowaniu, a więc nie może się zmienić.

Inną jego wadą jest czasami niemożność odróżnienia dobra od zła, ale tę cechę przejawia jedynie człowiek, któremu z jakichś przyczyn nie udało się osiągnąć wysokiego poziomu rozwoju moralnego i intelektualnego, a więc sytuacja taka ma na szczęście miejsce stosunkowo rzadko.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 lutego

Człowiek urodzony 10 lutego posiada sporą inteligencję i wiele zdolności, ale nie tylko od niego zależy, czy będzie mógł i umiał zrobić z nich dobry użytek, bowiem to, jak potoczą się jego losy, w głównej mierze zależy od okoliczności, w jakich jest kształtowany.

Jeśli nie uda mu się osiągnąć wysokiego poziomu rozwoju wewnętrznego, nie będzie potrafił wyznaczać sobie celów do osiągnięcia i będzie miotał się bez sensu w kółko, podejmując szereg niepotrzebnych działań, które nie dadzą mu nic poza zmarnowaniem czasu, energii i wrodzonych zdolności.

Często brakuje mu przedsiębiorczości, by pokonywać przeszkody, jakie stawia przed nim los, a także zbyt łatwo się denerwuje i poddaje. Jedyna jego szansa leży w tym, że natrafi na sprzyjające dla siebie okoliczności życiowe, a także dobrze byłoby, gdyby miał obok siebie życzliwe mu osoby, które mogłyby wskazać mu właściwą drogę postępowania, by jego działania mogły przynosić widoczne, pozytywne skutki, musi jednak uważać, by właściwie ulokować swoje zaufanie i nie powierzyć swego losu komuś, kto nie życzy mu dobrze.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 luty

 • kolory : szary, złoty, brzoskwiniowy, truskawkowy
 • roślina : niezapominajka
 • charakter : zdolny, postępowy, prawy, szczery, lojalny, uprzejmy, pochopny, gwałtowny
 • kamień : koral
 • zwierzę : kormoran
 • zawody żeńskie : bibliotekarka, fizyk, kasjerka
 • zawody męskie : prawnik, socjolog, rzeźnik

Imieniny 10 lutego

 • Scholastyka
 • Wilhelm
 • Tomisława
 • Jacek
 • Gabriel
 • Michał

10 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik


One Response

 1. rad 5 lutego 2016
tarot online chińska wróżba

Gwiazdy wskazują 6 najbardziej toksycznych związków. Te znaki NIE powinny łączyć się w pary
W horoskopie zapisanych jest wiele szczegółów odnoszących się do naszej skomplikowanej natury.  Przepowiedni gwiazd nie można traktować jako świętości, dają nam jednak wskazówki odnośnie do tego, jakie są nasze mocne i słabe strony. Wiadomo, że zmieniamy się wraz z upływającym czKtóra z tych kobiet jest “skazana na sukces”? Odpowiedz spontanicznie i dowiedz się czegoś nowego o sobie
Ludzie często więcej wiedzą o innych niż o samych sobie.  Właśnie po to, by mogli poznać lepiej siebie, oswoić z emocjami, które dotąd chowali głęboko w swym wnętrzu, poznać swoje reakcje i zrozumieć tok myślenia, powstają testy psychologiczne. Wiedza o sobie i swym charakterze nie

Zodiakalni przyjaciele – sprawdź, z którym znakiem zodiaku jest ci po drodze
Nie zawsze pierwsze wrażenie, jakie robimy na innych, jest właściwe i mówi o nas prawdę.  Wiemy to doskonale, rzadko jednak pamiętamy o tym, że ta prawda tyczy się również innych osób. Choćbyśmy byli bardzo inteligentni, błyskotliwi i obdarzeni ogromną intuicją, nie zawsze jesteśmy