12 lutego

12-lutego

Horoskop dla urodzonych 12 lutego

12 lutego – horoskop ogólny

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 12 lutego, jest nastawiony bardzo humanitarnie i mocno na sercu leży mu dobro absolutnie wszystkich ludzi.

Ma bardzo silnie zarysowane poczucie sprawiedliwości i często działa w jej obronie. Kiedy tylko widzi, że komuś dzieje się krzywda, stara się pomóc mu na wszelkie możliwe sposoby i odnosi w tym zaskakująco dobre skutki.

Swą sympatią obdarza każdego już na wstępie znajomości, mimo iż nie ma wtedy jeszcze przecież powodów, by kogoś lubił. Zakłada jednak, że każdy jest takim samym dobrym i prawym człowiekiem jak on, choć nie można tego brać za oznakę jego naiwności, a jedynie wiary w ludzi i pozytywnego nastawienia do każdej ludzkiej istoty.

Ponadto posiada bardzo wszechstronne zainteresowania i nie wie, co to nuda albo bezczynność. Zawsze ma jakieś zajęcie i załatwia niecierpiące zwłoki sprawy, lub też niesie pomoc komuś, kto jej potrzebuje. Jest zwolennikiem wszelkiego postępu i aktywnie walczy ze wszystkim, co przestarzałe i przez to nieprzydatne albo kłopotliwe w użytkowaniu.

Buntuje się przeciw przesądom, a często także przeciw utartym zwyczajom, nierzadko wyraża sprzeciw wobec tradycji, choć kiedy trzeba, potrafi ją także uszanować, mimo iż na niego samego nie ma ona żadnego wpływu. Nie posiada również żadnych autorytetów, bo nie zamierza nikogo wywyższać ponad innych ludzi, uznając, że wszyscy są tacy sami. Ludzie często są zszokowani tą jego postawą, jednak nie mogą mu nic zarzucić, gdyż zawsze zachowuje się uprzejmie, choć krytycznie.

Jest człowiekiem pracowitym i wykonywanie codziennych zajęć jest dla niego prawdziwą przyjemnością. Nie znosi bezczynności i do wszystkich swoich obowiązków odnosi się z taką samą sumiennością, nie dzieląc je na mniej i bardziej ważne. To powoduje, że jeśli zleca mu się jakieś zadanie do wykonania, można mieć pewność, że nie tylko na pewno wykona je na czas, ale także włoży w nie wszystkie swoje zdolności, dając z siebie dosłownie wszystko.

Człowiek urodzony 12 lutego jest pożądanym towarzyszem, gdyż jest bardzo lubiany i ceniony w swym środowisku. Taka sytuacja mu odpowiada, gdyż chętnie przebywa w szerszym gronie i wyróżnia się na tle innych – lubi występować publicznie i cieszy się, kiedy inni go słuchają. Jest to jednak nie wyraz jego próżności i pragnienia sławy, lecz tego, iż chce w ten sposób dotrzeć do jak najszerszego grona osób, którym może zaszczepić swe szlachetne idee.

 

pozytywyZalety

Pilność, wytrwałość, rzetelność, sumienność i systematyczność to największe zalety człowieka, który przyszedł na świat w dniu 12 lutego, jakie okazuje on w pracy.

Jako przyjaciel zaś jest w pełni oddany i lojalny, można mu powierzyć każdy sekret i wcale nie trzeba dopominać się o jego dyskrecję, bo oczywiste jest, że nikomu go nie zdradzi.

Kiedy ma przed sobą jakieś zadanie do wykonania, nie czeka, by ktoś go w  tym wyręczył ani nie zwleka, lecz od razu z ochotą zabiera się do pracy, nawet gdy nie lubi danej czynności. Dba, by w oczach innych uchodzić za człowieka wiarygodnego i wartościowego i osiąga w tym doskonałe skutki, gdyż w swym środowisku cieszy się wielkim szacunkiem jako osoba godna najwyższego poważania oraz naśladowania.

On jednak nie godzi się na bycie czyimś autorytetem, gdyż sam ich nie uznaje i uważa, że każdy człowiek jest równy pozostałym, a wywyższanie kogoś czy siebie jest niedobre z wielu względów. Mimo iż posiada swoje ustalone poglądy, do których stara się przekonywać swe otoczenie, jest tolerancyjny i nikomu nie narzuca swej woli, a jedynie łagodnie perswaduje i zawsze wie, gdzie leży granica, której nie wolno mu przekraczać.

 

Wady

Wadą, jaką często otoczenie zarzuca człowiekowi urodzonemu w dniu 12 lutego, jest jego nieumiejętność bronienia swoich interesów. Oczywiście brak agresji jest godny najwyższej pochwały, jednak – jak dowodzą zwłaszcza jego najbliżsi – czasami zdecydowany atak, na przykład w odwecie, jest wskazany.

Człowiek ten zaś brzydzi się walką i nie zamierza jej podejmować, bez względu na okoliczności. Z tego powodu może kiedyś dojść do sytuacji, w której ktoś zagarnie całe jego mienie, on zaś będzie biernie stał z boku i na to patrzył, gdyż jego próby polubownego rozwiązania sprawy nie zawsze mogą przynieść skutek.

W dodatku człowiek ów jest tak mocno skupiony na innych ludziach, że nie zawsze umie zadbać jednocześnie o własne życie. Czasami zdarza się tak, że kiedy już jest bliski osiągnięcia jakiegoś ważnego dlań celu, czyni jakiś nieostrożny lub nieprzemyślany ruch, którym niweczy wszystko, co do tej pory udało mu się osiągnąć. Często również komplikuje swoje życie uczuciowe i jeśli nie uda mu się znaleźć w nim szczęścia, prawie na pewno jest to jego własna wina.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 12 lutego

Największa siła człowieka urodzonego 12 lutego polega na tym, że potrafi on bardzo sprawnie działać w jakieś grupie, a ponieważ wie, do czego dąży i jest zdecydowany, by to osiągnąć, często staje na czele owego zrzeszenia.

Jego problem polega jednak na tym, że takie zdecydowanie i konsekwencję okazuje wtedy, gdy działa na rzecz innych, na przykład w obronie ludzi w jakiś sposób pokrzywdzonych.

Oczywiście nie ma w tym niczego złego, a wręcz przeciwnie, tym bardziej, że daje mu to satysfakcję, jednak jednocześnie powoduje, że nie może osiągnąć pełni szczęścia, ani w życiu prywatnym, ani zawodowym, bo mocniej troszczy się o swych podopiecznych niż o siebie.

Kobieta urodzona 12 lutego mogłaby z pewnością odnieść znaczący sukces, lecz zazwyczaj uniemożliwia to sobie sama, ponieważ źle lokuje swoje uczucia, wybierając nieodpowiedniego dla siebie mężczyznę na partnera, a potem mało udane życie rodzinne rzutuje negatywnie na pozostałe dziedziny jej egzystencji, odbierając jej wszelką chęć do działania i siły witalne.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 luty

 • zwierzę : żaba
 • zawody żeńskie : adwokat, dietetyk, kosmetolog
 • roślina : malwa
 • kamień : czerwony koral
 • kolory : oliwkowy, błękitny, jagodowy; rubinowy
 • zawody męskie : szlifierz, biochemik, choreograf
 • charakter : postępowy, kulturalny, życzliwy, ostrożny, rozsądny, spokojny, cierpliwy

Imieniny 12 lutego

 • Saturnin
 • Grzegorz
 • Ludwik
 • Modest
 • Jan
 • Ludan
 • Maryna
 • Bartłomiej
 • Jakub
 • Mikołaj
 • Aleksy
 • Gaudenty
 • Benedykt
 • Antoni
 • Norma
 • Feliks
 • Gerard
 • Julian
 • Tomasz
 • Damian
 • Ewa
 • Laurenty
 • Paweł

12 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

4/5 - (6)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz skrzydła i dowiedz się, który z opiekuńczych aniołów nad Tobą czuwa
Każda mitologia ma swoje opiekuńcze bóstwa.  Egipcjanie mieli swoją Bastet, która strzegła domowego ogniska, dbała o to, by bliskie osoby kochały się i były ze sobą szczęśliwe. W mitologii nordyckiej rolę strażniczki domu i rodziny pełniła Frigg. Słowianie mieli zaś swoją Dolę.


Nie potrzeba coacha, by spełniać marzenia. Oto 3 złote zasady, które pozwolą Ci zostać mistrzem swego życia
Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: jaki jest sens życia? Gratulacje, jesteś normalnym człowiekiem. Wszyscy czujemy się od czasu do czasu zagubieni. Każdy z nas doświadcza mieszanki uczuć od złości i smutku, do bycia pijanym ze szczęścia. To naturalne i nie ma w tym nic dziwnego.�

Jak myślisz, przetrwałbyś apokalipsę zombie? Sprawdź, jakie szanse na przeżycie dają Ci gwiazdy
W ostatnich latach wszyscy zaczęli mieć obsesję na punkcie zombie. Być może dlatego, że biorąc pod uwagę stan naszego społeczeństwa, wielu uważa, że ​​zbliżająca się apokalipsa nie jest zbyt odległa. Temat apokalipsy zombie jest już tak dobrze opisany i opowiedziany, że aż t