17 lutego

17-lutego

Horoskop dla urodzonych 17 lutego

17 lutego – horoskop ogólny

Człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 17 lutego, najbardziej na świecie zależy na tym, by żyć w powszechnej zgodzie i harmonii.

Aktywnie działa na rzecz zaprowadzenia pokoju, przynajmniej w swoim najbliższym otoczeniu i można mieć pewność, że sam nie zaangażuje się w żaden konflikt – w każdej sytuacji woli ustąpić, niż walczyć o swoje, choć nie można go też nazwać nadmiernie uległym, raczej – ugodowym i pokojowo nastawionym.

Kiedy ma przed sobą jakieś zadanie, najpierw szczegółowo obmyśla plan jego wykonania, dlatego zazwyczaj udaje mu się osiągać wszystkie swoje cele, nawet jeśli przed nim wielu ludzi próbowało zrobić daną rzecz i nikt sobie z tym nie poradził.

Jest człowiekiem bardzo umiarkowanym i na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w nim niczego, co zasługiwałoby na specjalną uwagę. Jednak kiedy bliżej się go pozna, widać wyraźniej, że posiada wiele cech, który czynią zeń człowieka niezupełnie przeciętnego, choć raczej nie da się nazwać go osobowością zdecydowanie wybitną pod jakimś względem. Jemu jednak nie zależy na tym, by wyróżniać się jakoś specjalnie z tłumu.

Jest bardzo harmonijny i wie, czego chce od życia. Umie bronić swoich interesów kiedy zajdzie taka potrzeba, ale wszelkie drażliwe sprawy stara się załatwiać w sposób jak najbardziej polubowny. Również swoich poglądów i przekonań broni bardzo zdecydowanie, ale zawsze jest tolerancyjny i zachowuje się z klasą.

Posiada wszechstronne zainteresowania, czasem nawet zbyt ogólne, by mógł na poważnie zainteresować się jakąś konkretną dziedziną, co nierzadko stwarza mu problemy, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór odpowiedniego zawodu.

Ludzie szanują go głównie za jego wielką tolerancję, którą okazuje każdemu, bez względu na jego orientację, przekonania czy wyznanie. Ponadto człowiekowi urodzonemu 17 lutego zależy na wcielaniu w życie wszelkich nowości, gdyż jest wielkim zwolennikiem postępu, ale jednocześnie ma dużo szacunku do tradycji i uznanych rzeczy i nie zamierza z nimi walczyć.

Jest wielkim realistą i doskonale wie, które z jego zamierzeń mogą się powieść, a które są tylko mrzonkami i nigdy nie wydostaną się poza obszar jego umysłu.

 

pozytywyZalety

Prawość, szlachetne ideały, stateczność – to główne zalety, za które otoczenie ceni i poważa człowieka urodzonego 17 lutego.

Ponadto bardzo często wskazuje się na jego zdrowy rozsądek, który sprawia, że zawsze twardo stąpa po ziemi i nie poddaje się ani nadmiernej ekscytacji, ani też załamaniom, nawet gdy ma do tego wszelkie powody. Mimo iż jest wielkim realistą, to jednak ma wielkie ambicje i nie cofa się przed snuciem fantazji, jednak nigdy nie ma problemu z odróżnieniem wytworów swojej wyobraźni od rzeczywistości.

Posiada sporą wiedzę na różne tematy, gdyż jego zainteresowania są bardzo szerokie, ale stale chce ją zgłębiać, gdyż ma wysokie aspiracje i dąży do osiągnięcia jak najwyższego poziomu rozwoju wewnętrznego. Doskonale potrafi połączyć w swym życiu postęp  z poszanowaniem dla tradycji, wykazując się ogromną tolerancją i sprawnością.

Potrafi żyć harmonijnie i z pełną równowagą w okolicznościach, które innych ludzi z pewnością przyprawiłyby o prawdziwy zawrót głowy i bardzo często imponuje tym swojemu otoczeniu, tym bardziej, że przychodzi mu to całkiem naturalnie, bez najmniejszego wysiłku.

 

Wady

Ciekawą cechą człowieka, który przyszedł na świat w  dniu 17 lutego, jest jego pewne niedopasowanie do obowiązujących standardów. Wynika to głównie z tego, iż jest bardzo bezpośredni i nie zawsze chce i umie poddać się konwenansom.

Pochlebia sobie, że zachowuje się bardzo bezpretensjonalnie, jednak większość otoczenia uważa tę jego bezpośredniość i nadmierną – w opinii większości – otwartość za oznakę nieokrzesania czy nawet złego wychowania. Przez to może nieraz uchodzić za człowieka nieobytego towarzysko czy celowo niekulturalnego.

Inną jego ważną wadą jest dążenie do zdobycia majątku, co odbywa się nie zawsze czystymi metodami. Człowiek urodzony 17 lutego stara się zrobić karierę i zdobyć poważne pieniądze w taki sposób, by się przy tym zanadto nie zmęczyć, dlatego często ucieka się do podstępów, nie zawsze czystych zagrań czy ryzykownych posunięć.

Chętnie spekuluje czy bierze udział w typowo hazardowych zagrywkach, co oczywiście nie zawsze wychodzi mu na dobre. Nie jest jednak szczególnie pracowity, więc małe są szanse na to, że się zmieni, zwłaszcza, że wie, ze może na takim postępowaniu dużo zyskać.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 17 lutego

Największym zagrożeniem dla człowieka urodzonego w dniu 17 lutego jest jego niechęć do pracy i wysiłku. Mimo iż ma on wielkie ambicje i wydaje mu się, że jest w stanie osiągnąć absolutnie wszystko, o czym marzy, czyli zrobić oszałamiającą karierę i zdobyć majątek, to zdąża do tego zupełnie niewłaściwą drogą.

Nie chcąc się przemęczać i nie mając dość cierpliwości, by czekać na efekty swych wysiłków przez długi czas, stawia na ryzykowne posunięcia i nie stroni od hazardu i od spekulacji. Oczywiście może dzięki temu osiągnąć swoje cele, ale równie dobrze może w jednej chwili stracić wszystko, co wcześniej udało mu się osiągnąć, poza tym na pewno nie zbuduje sobie w ten sposób stabilnej egzystencji i pewnej przyszłości.

Powinien zatem uzbroić się w cierpliwość i nauczyć pracowitości, bo te cechy na pewno go nie zawiodą, w przeciwieństwie do ryzyka, jakie zbyt często decyduje się ponosić. Nie powinien też wierzyć ludziom, którzy obiecują mu szybki zysk bez żadnego ryzyka i wysiłku, ponieważ na pewno nie są wobec niego szczerzy.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 luty

 • kolory : niebieski, żółty, sepia; cynamonowy
 • zawody żeńskie : zakonnica, tancerka, położna
 • zawody męskie : cieśla, drwal, politolog
 • charakter : skryty, spokojny, tolerancyjny, postępowy, przyjazny
 • roślina : smagliczka kielichowata
 • zwierzę : kumak
 • kamień : tygrysie oko

Imieniny 17 lutego

 • Zbigniew
 • Aleksy
 • Klemens
 • Gerard
 • Flawian
 • Marianna
 • Łukasz
 • Izydor
 • Donat
 • Bartłomiej
 • Hugo
 • Michał
 • Jan
 • Faustyn
 • Franciszek
 • Romulus
 • Benedykt
 • Wilhelm
 • Konstanty
 • Anastazy
 • Julian

17 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

4/5 - (4)

1 komentarz

 1. Marta

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Co musisz sobie odpuścić i o czym zapomnieć przed końcem roku? Zobacz, co na to gwiazdy
Na początku roku wyznaczamy sobie cele, do których dążymy przez następne 365 dni.  Jeśli nawet tylko nieśmiało o nich marzymy, to pozostają gdzieś z tyłu głowy i nie zawsze potrafimy o nich zapomnieć. Niekiedy jednak zbyt wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę. Czasami też jakieś sprawy


Test psychologiczny. Wybierz dojrzany w pierwszej kolejności kształt i dowiedz się, która Twoja cecha najbardziej irytuje innych
Cały czas dowiadujemy się o sobie czegoś nowego. Kiedy patrzymy w lustro, często jednak widzimy w nim co innego, niż to, co dostrzegają w nas inni. Ludzie lubią etykietować, metkować innych. Sami to robimy. Postrzegamy kogoś przez pryzmat jednego detalu, który jednak wyjątkowo rzuca się

Dziwne i nietuzinkowe nawyki każdego znaku zodiaku. Kto by pomyślał, że zawdzięczamy to gwiazdom!
Dziwne i nietuzinkowe nawyki każdego znaku zodiaku. Kto by pomyślał, że zawdzięczamy to gwiazdom! Każdy znak zodiaku jest inny, co innego go charakteryzuje. Wiedza o cechach charakteru zgromadzona została w horoskopach. Zwykle są one jednak dosyć ogólne i niewiele mają do powiedzenia na t