Horoskop dzienny

19 lutego

19-lutego

Horoskop dla urodzonych 19 lutego

19 lutego – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 19 lutego, są jego zainteresowania, które są typowo naukowe, ale rzadko mają związek z jego życiem zawodowym.

Ma wielkie ambicje i chciałby wiele w życiu osiągnąć, a przy tym ma bardzo duże poczucie godności, zatem stosunkowo łatwo go dotknąć, a osoba, która nieopatrznie to zrobi, będzie w nim najprawdopodobniej miała wroga na resztę życia.

Bardzo mu zależy, by być autorytetem w swoim otoczeniu albo przynajmniej wśród najbliższych i podporządkowuje temu celowi znaczną część swoich wysiłków.

Zazwyczaj udaje mu się to osiągnąć, ponieważ ma wrodzoną zdolność zdobywania i utrzymywania władzy – potrafi sobie skutecznie wyegzekwować szacunek i posłuszeństwo podlegających mu ludzi i zawsze może grać pierwsze skrzypce. Nie jest jednak najlepszy wobec innych ludzi, ponieważ mało ma dla nich względów i nie jest szczególnie sentymentalny.

Jednocześnie jednak nie można mu zarzucić jakichś zachowań nie fair, gdyż ma prawy i szczery charakter, zatem wszystko jest u niego na swoim miejscu, zaś pewien dystans, jaki zachowuje, pomaga mu na gruncie zawodowym, w rozmaitych sytuacjach.

Człowiek urodzony 19 lutego dzięki swoim ambicjom i wytrwałym dążeniom zazwyczaj dość wcześnie zaczyna odnosić pierwsze sukcesy w dziedzinie, na której najbardziej mu zależy. Dzięki temu szybko osiąga też znaczące sukcesy i zwykle znacznie wcześniej niż swoi rówieśnicy czy koledzy dociera do punktu, który był jego celem. Wynika to także z tego, że wie, na czym powinien skoncentrować swoją uwagę i nie rozprasza się na niepotrzebne rzeczy.

Zawsze jest zatem zainteresowany sprawami jak najbardziej ogólnymi, a drobnostki dnia codziennego nie obchodzą go niemal w ogóle – zostawia je w gestii osób bardziej niż on drobiazgowych i praktycznych.

Dla ogółu jest nawet w stanie poświęcić jednostkę i cierpienia czy niedola poszczególnych ludzi mało go interesuje jeśli jest w stanie zrobić coś dla całego społeczeństwa, w którym funkcjonuje. Dlatego też nie jest nastawiony szczególnie humanitarnie i jest dla niego znacznie więcej ważniejszych spraw, którymi woli się zająć, aniżeli niesieniem pomocy, choćby była ona najbardziej potrzebna.

pozytywyZalety

Najważniejszą zaletą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 19 lutego, jest jego umiarkowanie. Zna on umiar we wszystkim, dzięki czemu współżycie z nim w jakiejkolwiek dziedzinie życia nie powinno nikomu nastręczać żadnych poważniejszych problemów.

Mimo iż ma swoje utarte poglądy, których twardo się trzyma i które są dla niego bardzo ważne, nie narzuca ich innym ludziom i ma wiele tolerancji dla innych poglądów czy systemów myślenia. Wyróżnia się swoją dyskrecją i poczuciem taktu.

Kiedy wie, że musi przyjąć jakąś nowość, która nie do końca mu odpowiada, robi to bez sprzeciwu, bo wie, że opór nie ma sensu – doskonale wie, kiedy warto walczyć, a kiedy zdecydowanie należy odpuścić i nie upiera się bez sensu przy swoim zdaniu.

Jest ostrożny kiedy musi przedsięwziąć coś ważnego i nigdy nie działa pochopnie. Najpierw zawsze musi dokładnie, krok po kroku obmyślić swoje postępowanie i dopiero kiedy ma gotowy plan, zabiera się do działania. Dzięki temu bardzo rzadko popełnia nawet drobne błędy i nie musi tracić czasu na ich niwelowanie.

Wady

Jeżeli człowiek urodzony 19 lutego znajduje się na stosunkowo niskim poziomie rozwoju wewnętrznego, grozi mu, że idea, która mocniej go poruszy, może go doprowadzić do prawdziwego maniactwa. Nie ma bowiem wówczas takiego poczucia umiaru we wszystkim jak człowiek, który rozwinął się dostatecznie pod względem moralnym i intelektualnym, a cecha ta może doprowadzić go do nieciekawych sytuacji.

Inną wadą, jaką można mu zarzucić, jest jego niechęć do podejmowania nowych wyzwań. Mimo iż jest odważny i potrafi działać skutecznie, na początku najpierw trzeba go długo do czegoś namawiać i czekać, aż jego entuzjazm zachęci go do działania, co może być męczące i na pewno nie każdy będzie miał cierpliwość, by powtarzać ten proceder za każdym razem.

To powoduje też, że niektórzy ludzie odnoszą się do niego nieufnie i nie do końca darzą go swoją sympatią, bowiem zastanawiają się, z czego takie zachowanie wynika, skoro człowiek ów prawie zawsze osiąga swoje cele i ilekroć się do czegoś zabiera, ma praktycznie pewność, że uwieńczy przedsięwzięcie sukcesem. Takie wahania są zatem odbierane jako jego brak szczerości lub chęć manipulowania ludźmi w celu wywołania u nich odpowiednich reakcji.

predyspozyjePredyspozycje osób z 19 lutego

Człowiek urodzony 19 lutego ma wiele zdolności i wrodzonych predyspozycji, które umożliwiają mu osiągnięcie sukcesu, pod warunkiem jednak, że nie natrafi na wyjątkowo niesprzyjające dla siebie okoliczności i sam nie zmarnuje swoich talentów.

Ma dar przewidywania nadchodzących wydarzeń i konsekwencji podejmowanych przez siebie decyzji i to pewnie dlatego nad każdym krokiem zastanawia się dłużej niż inni ludzie. Choć dla kogoś może to być kłopotliwe, jemu taka ostrożność oddaje znaczne zasługi, a właściwie zawdzięcza jej w znacznej mierze swoje sukcesy i brak poważniejszych błędów w życiu.

Czasami jednak nadmierna zwłoka może powodować, że zaprzepaści jakąś szansę i zagrożenie to może być dlań bardzo niebezpieczne, zwłaszcza na gruncie zawodowym.

Na szczęście jednak w swej pracy człowiek urodzony 19 lutego wykazuje się wielką starannością i rzetelnością, dzięki czemu stale trzyma rękę na pulsie, a wobec tego praktyczne nie zdarza się, by doprowadził do zaprzepaszczenia tego, co do tej pory już udało mu się osiągnąć, a ponieważ jest zdolny do stałych, żmudnych wysiłków, jest w stanie wypracować sobie upragniony sukces.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 19 luty

 • zwierzę : wilk
 • zawody żeńskie : pielęgniarka, fotograf, matematyk
 • charakter : stały, ambitny, ostrożny, skryty, sumienny, pracowity
 • kolory : pomarańczowy, żółty, kość słoniowa; herbaciany
 • zawody męskie : tokarz, geofizyk, lektor
 • kamień : koral
 • roślina : geranium

Imieniny 19 lutego

 • Gawin
 • Józef
 • Henryk
 • Czcisław
 • Julian
 • Jerzy
 • Bonifacy
 • Walery
 • Arnold
 • Marceli
 • Konrad
 • Łucja

19 lutego – znak zodiaku

Jeżeli urodziłeś się na przełomie 2 znaków zodiaku sprawdź : dokładnie ustalenie znaku zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik


2 komentarze

 1. Seba 11 marca 2016
 2. Marysia 16 kwietnia 2020

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Na pozór niczym się od siebie nie różnią. Dzielą je detale, które decydują o różnym przesłaniu tych kart. Wybierz jedną i sam się przekonaj
Na każdym etapie rozwoju człowieka, co innego powinno być dla niego ważne.  Rozwijamy się na różnych polach. W jednym momencie ważniejsza jest dla nas nasza duchowość, w innym zdrowie fizyczne, w kolejnym relacje międzyludzkie, czy rodzinne, a w jeszcze innym kariera zawodowa. Nie możemW ilu procentach jesteś dobrym człowiekiem? Posłuchaj, co na to Twoja podświadomość
W podświadomości rodzi się szereg pytań na temat tego, jakie jest nasze życie. Najważniejsze jednak dotyczą tego, jacy jesteśmy, czy mamy dobry charakter? Jak zachowalibyśmy się w danej sytuacji? Czy życie zweryfikowałoby nasze myślenie o sobie. Czy pokazałoby, że nasze wartości są

Spójrz na ten obrazek i rozszyfruj, co przedstawia. Twoja wyobraźnia podpowie, jak wygląda Twa obecna sytuacja
Nasze życie wcale tak bardzo nie różni się od złudzenia optycznego.  Wiele sytuacji nas zaskakuje. Nie jesteśmy gotowi na niektóre wydarzenia, dziwią nas spontaniczne i na wskroś ludzkie reakcje naszego otoczenia itd. Bardzo wiele jednak zależy od naszej interpretacji. Często wpadamy w p