23 lutego

23-lutego

Horoskop dla urodzonych 23 lutego

23 lutego – horoskop ogólny

Zdrowy rozsądek i ostrożność to cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 lutego. Mimo nich, posiada również nieprzeciętną pewność siebie, głównie dlatego, że wie, iż jest niebywale roztropny i dzięki tej zalecie rzadko sam wpędza się w kłopoty.

Jest stały i stabilny, można na nim polegać i łatwo panuje nad swoimi emocjami. Nawet jeśli w jego wnętrzu rozgrywa się prawdziwa burza, stara się tego po sobie nie pokazywać, lecz w każdej sytuacji zachowuje pokerową twarz. To jego opanowanie jest godne podziwu, podobnie jak nieprzeciętna inteligencja, którą potrafi doskonale spożytkować.

Jest bardzo pokojowo nastawiony. Woli raczej ustąpić, tracąc na tym, nawet gdy to on ma rację, aniżeli dać się komuś sprowokować i zaangażować się w konflikt. W walce o jakąś słuszną sprawę gotów jest znosić przykrości i patrzeć na niegodziwość innych, bo wie, że i tak to on i jego szlachetne idee odniosą w końcu zwycięstwo. Nie można jednak w żadnym wypadku zarzucić mu obojętności, bo przeciwnie, jest bardzo wrażliwy i wiele spraw mocno leży mu na  sercu.

Jego bliscy są dla niego bardzo ważni i mocno martwi się o ich los, a także jest gotów do największych poświęceń na ich rzecz.  Bywa również ogromnie zazdrosny, ale akurat z tą cechą woli się nie ujawniać, bo jest to poniżej jego honoru.

Poza tym człowiek urodzony 23 lutego wyróżnia się swoją subtelnością, talentami artystycznymi, które nierzadko przejawia, oraz wielkimi skłonnościami romantycznymi.

Marzy o głębokiej, uduchowionej miłości i pociąga go wszystko, co jest właśnie takie. Chciałby odrzucić swą ludzką naturę, którą uważa za prymitywną, i wznieść się na wyżyny swej duchowości, jednak zazwyczaj pozostaje to jedynie w kręgu jego marzeń. Nie potrafi bowiem całkowicie zrezygnować ze swych małych słabostek, a właściwie nie ma na to wystarczająco silnej woli.

Także jego talenty zazwyczaj pozostają nierozwinięte, co wynika z rozmaitych okoliczności, ale przeważnie nie potrafi działać na tyle skutecznie i konsekwentnie, by doprowadzać wszystkie swoje zamierzenia do końca, dlatego jego plany o rozwijaniu zdolności zwykle spalają na panewce.

 

pozytywyZalety

Subtelność i łagodność obejścia to zalety człowieka urodzonego 23 lutego, które są w nim widoczne już na pierwszy rzut oka. Otoczenie ceni go za nie, podobnie jak za jego wielką inteligencję oraz pewność siebie, które mimo iż są nieprzeciętne i także dają się do razu zauważyć, nie powodują jego zadufania w sobie.

Zawsze pozostaje tak samo skromnym człowiekiem, bez względu na osiągnięcia  nikomu nie daje odczuć, że jest od niego gorszy, nawet jeśli jest to prawda oczywista dla wszystkich. Chętnie pomaga innym i dzieli się z nimi swoją wiedzą, mimo iż zdobywanie jej nie jest dla  niego proste. Chce, by ludzie korzystali z poniesionych przez niego wysiłków i w ten sposób mieli łatwiejszą drogę na szczyt.

Zazdrość jest uczuciem całkowicie mu obcym, gdyż w swej pewności siebie nie musi obawiać się, że okaże się od kogoś gorszym, zresztą wcale nie zależy mu, by dominować i przodować na jakimś polu.

Ma swoje cele, których się trzyma i mimo iż nie zawsze potrafi je osiągnąć, jest na nich na tyle mocno skupiony, że nie zaprząta sobie głowy plotkami, jakimiś gierkami czy innymi niegodnymi zachowaniami, które wpłynęłyby ujemnie na jego wizerunek.

 

Wady

Pomimo iż człowiek urodzony 23 lutego posiada wielkie zdolności, nie zawsze potrafi zaspokoić swoje ambicje i osiągnąć swoje cele, ponieważ jest często zanadto bierny i nierzadko poddaje się wszechogarniającej go apatii. Nie umie także pohamować swoich niskich, zmysłowych skłonności, mimo iż marzy mu się całkowite ich odparcie i wzniesienie się na wyżyny duchowości.

Jeśli nie umie znaleźć w sobie dość silnej woli, może zupełnie poddać się falom życia i biernie czekać na to, co przyniesie mu los. W takiej sytuacji kompletnie nie umie podjąć inicjatywy i zawalczyć o swoje cele, jest zupełnie zdany na łaskę i niełaskę losu i innych ludzi. Jest to dla niego tym gorsze, że gdyby znalazł w sobie nieco siły woli, mógłby naprawdę łatwo wznieść się na szczyt i zrobić karierę, więc jeśli tak nie jest, winę za to ponosi tylko i wyłącznie on, a nie na przykład niesprzyjające mu okoliczności.

Ponadto człowiek urodzony 23 lutego jest nadmiernie wrażliwy i nie posiada za grosz odporności psychicznej. Każde niepowodzenie bardzo mocno odbija się na jego samopoczuciu, a jeśli jest dlań szczególnie dotkliwe, może zepchnąć go w zupełny marazm i całkowicie odebrać mu ochotę do życia.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 23 lutego

W przypadku człowieka urodzonego w dniu 23 lutego bardzo ważne jest odpowiednie wychowanie. Większość jego talentów i zdolności ujawnia się u niego bowiem już w latach dzieciństwa i jeśli jego opiekunowie zauważą to i zaczną rozwijać jego zdolności, może mu to oddać wiele zasług  w późniejszym życiu, jeśli zaś już na tym początkowym etapie zostaną przytłumione, nie przyniosą mu później żadnego pożytku.

Jest to tym bardziej ważne, że sam człowiek ów nie będzie umiał nic  z tym zrobić, bo brakuje mu siły woli i zdecydowanych działań. Właściwie wszystkie jego problemy biorą się właśnie z tego, bowiem gdyby znalazł w sobie siłę woli, mógłby być zdolny do osiągnięcia wszystkich swoich celów.

Ma wielką łatwość pokonywania swoich wrogów, dlatego żadna konkurencja nie jest mu straszna, gorzej jednak sprawa ma się z przeciwnościami losu, bowiem nie jest odporny psychicznie i często poddaje się złym nastrojom. Gdy widzi, że los mu nie sprzyja, buduje w sobie przeświadczenie, że cokolwiek by zrobił, i tak z nim nie wygra, dlatego lepiej już zawczasu dać sobie spokój z danym przedsięwzięciem.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 luty

 • charakter : ostrożny, roztropny, inteligentny, spokojny, wrażliwy
 • kamień : hiacynt
 • zwierzę : koala
 • zawody męskie : brukarz, krawiec, steward
 • kolory : pomarańczowy, morski, winny; chabrowy
 • zawody żeńskie : sędzina, hostessa, weterynarz
 • roślina : kalina

Imieniny 23 lutego

 • Polikarp
 • Feliks
 • Łazarz
 • Stefan
 • Marta
 • Romana
 • Damiana
 • Damian
 • Florentyn
 • Izabela

23 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

5/5 - (1)

3 komentarze

 1. Yourek
 2. Paweł
 3. rybka

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Na Waszym palcu tkwi pierścionek zaręczynowy? A może jeszcze go nie dostałyście? Sprawdźcie, jak by wyglądał, gdyby sprezentowały go gwiazdy
Nie ważne, czy już planujesz swoje wesele, a oświadczyny masz dawno za sobą, czy też ślubne przygotowania są dla Ciebie wciąż odległą przyszłością, niezależnie od tego każda z nas ma wizję tego, jak to wszystko powinno wyglądać. On – elegancki, z bukietem kwiatów w ręku, r


Wybierz jeden z afrykańskich symboli i sprawdź, co się pod nim kryje. Te znaki to coś więcej niż zwykłe kleksy i mają niebagatelne znaczenie
Symbole afrykańskie, zwane „adinkra” są powszechnie stosowane na całym „Czarnym Lądzie”. Najpopularniejsze są w Ghanie. Można je tam znaleźć wszędzie: na płótnie, na ścianach budynków, naczyniach ceramicznych i tym podobnych. Znakami tymi dekoruje się brzydkie i

W jaki sposób „usuwasz” ludzi ze swego życia? Zobacz, jakie tricki stosuje do tego każdy ze znaków zodiaku
Zerwanie więzi z kimś bliskim jest trudne nie tylko dla kochanków.  W razie potrzeby ludzie muszą zrywać kontakty z przyjaciółmi, znajomymi, a nawet członkami rodziny. W niektórych przypadkach przestaje nam być z daną osobą „po drodze”. W innych jakaś zażyłość lub niezg