24 lutego

24-lutego

Horoskop dla urodzonych 24 lutego

24 lutego – horoskop ogólny

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 24 lutego, jest bardzo towarzyski i nastawiony prospołecznie. Najlepiej czuje się wśród ludzi, ale na szczęście nie poprzestaje na towarzyskich spotkaniach i beztroskiej zabawie, ale idzie o krok dalej, bo chce zrobić coś ważnego i pożytecznego.

Przede wszystkim kosztem swego życia osobistego często bierze udział w różnorakich pracach i akcjach społecznych. Aktywnie działa na rzecz poprawienia losu cierpiących i potrzebujących, bo chce coś dać innym z siebie, choćby swój czas.

Chętnie także na stopie prywatnej wyświadcza ludziom przysługi i jest gotów do niemałych poświęceń na rzecz swych znajomych i przyjaciół. Jest za to bardzo lubiany i darzony powszechnym uznaniem, a także może liczyć na wdzięczność i wzajemność tych, którym pomógł.

Jest bardzo wrażliwy na cudze cierpienie, ale na szczęście nie poprzestaje jedynie na miłosiernych uczynkach, bo potrafi też zadbać o swoją egzystencję. Chętnie zapewnia sobie rozmaite rozrywki i bardzo ważna jest dla niego sfera uczuciowa, gdyż nie umie żyć samotnie. Często wykazuje jakieś talenty artystyczne, a ponadto jest wielkim miłośnikiem sztuki i potrafi ją należycie docenić.

Wśród ludzi urodzonych 24 lutego można wyróżnić dwa typy osobowości. Pierwszy z nich to człowiek zupełnie przeciętny, niemający w sobie żadnych cech zasługujących na podziw czy szacunek. Jest bierny i obojętny wobec życia, apatycznie unosi się na jego falach i nic nie budzi w  nim większego zainteresowania.

Drugi typ jest dużo bardziej aktywny i bystry, właściwie zupełnie różny od pierwszego. Ma wiele zdolności, które wyróżniają go z tłumu, a także jest przejęty nieustannym pragnieniem niesienia pomocy innym. Chętnie przyjmuje na siebie odpowiedzialność za innych ludzi i może być bardzo pożytecznym członkiem społeczeństwa.

Jednak taka odpowiedzialność nie zawsze wychodzi mu na dobre, bo mając świadomość obowiązku, jaki na nim spoczywa, stale dręczy się, że popełni jakiś błąd, który okaże się bardzo brzemienny w skutki. Z tego powodu, a także w wyniku innych okoliczności, nie zawsze umie utrzymać się na swej wysokiej, odpowiedzialnej pozycji, a upadek z niej może się dla niego okazać bardzo bolesny i fatalnie odbić się na jego samopoczuciu na dłuższy czas.

 

pozytywyZalety

Humanitaryzm i skłonność do poświęceń to bez wątpienia najważniejsze cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 24 lutego. W znacznej mierze determinują one jego życie, co jest dla niego dobre, bo pozwala mu uniknąć wielu niebezpieczeństw – ma świadomość, że nie może nadmiernie ryzykować i musi wykazywać się wielką ostrożnością.

Jest rozsądny, umiarkowany i nie ma skłonności do przesady w niczym, bez względu na okoliczności. Doskonale nad sobą panuje, jest człowiekiem zrównoważonym, statecznym i godnym zaufania. Kiedy coś komuś obieca, można mieć pewność, że bez względu na okoliczności dotrzyma danego słowa, nieważne przy tym, ile wysiłku będzie go to kosztowało.

Jest zdolny do ciężkiej i wytrwałej pracy, częściej nawet na rzecz innych, niż dla siebie samego. Los potrzebujących bardzo mocno leży mu na sercu i nierzadko może się wyrzec własnego dobra, byle tylko ulżyć komuś w cierpieniu. Jednak mimo iż większość jego działań nie pozostawia mu dużo czasu, bardzo rozsądnie potrafi nim rozporządzać, tak że jego najbliżsi zazwyczaj nie mogą czuć się zaniedbywani i nie mają mu nic do zarzucenia jeśli chodzi o jego wywiązywanie się z obowiązków rodzica, małżonka czy jakichkolwiek innych.

 

Wady

Mimo iż człowiek urodzony 24 lutego zazwyczaj znajduje się na stosunkowo wysokiej pozycji społecznej i ma dobre warunki życia, stale dręczy go obawa, że kiedyś straci wszystko, co ma.

Bardzo boi się wizji niepowodzenia i biedy i trzeba przyznać, że obawy te często wpływają ujemnie na jego zdolności, wobec czego sam może doprowadzić do tego, czego tak bardzo się boi.

Jego wielką wadą jest też skłonność do przebiegłości, którą wykorzystuje nader często, manipulując ludźmi głównie dla własnej satysfakcji.

Jest człowiekiem nadmiernie wrażliwym i cecha ta sprawia, że nie zawsze potrafi odróżnić rzeczywistość od wytworów swej bujnej wyobraźni i  odwrotnie, wobec czego nie zawsze jest w stanie dokonać właściwej oceny swojej sytuacji.

Ma także skłonność do przesady jeśli chodzi o słuchanie podpowiedzi intuicji – nieraz polega na swym glosie wewnętrznym, wyolbrzymiając swoje zdolności mediumiczne i działając w sposób, który zaprzecza zdrowemu rozsądkowi, przy czym nigdy nie wychodzi mu to na dobre. Nie zamierza jednak z tego rezygnować, bo uwielbia marzyć i najchętniej w ogóle nie opuszczałby świata swoich fantazji.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 24 lutego

Zawód człowieka, który przyszedł na świat w dniu 24 lutego, jest najczęściej związany z przewodzeniem innym ludziom i funkcjami kierowniczymi. Posiada do tego wrodzone predyspozycje, a także dość mocno mu na tym zależy, zatem chwila, kiedy obejmie właśnie takie stanowisko, zwykle przychodzi dość prędko. Trzeba przy tym przyznać, że nie tylko dobrze wywiązuje się ze wszystkich swoich funkcji, ale także doskonale dogaduje się ze wszystkimi podlegającymi mu ludźmi.

Nie ma skłonności do wywyższania się ani wykorzystywania swojego stanowiska do jakichś godnych potępiania zachowań, a w ręcz przeciwne – zachowuje się bardzo naturalnie, więc jego współpracownicy darzą go nie tylko należnym jego stanowisku szacunkiem, ale też szczerą sympatią. Chętnie poddają się jego poleceniom i korzystają z jego życzliwych wskazówek, głowie dzięki sposobowi, w jaki je przekazuje – niezwykle dyplomatycznie i łagodnie, niczego nie narzucając.

Jedyne, co może mu zaszkodzić, to jego własne obawy przed utratą owego stawiska oraz skłonność do wpadania w nałogi, wobec czego stale musi na siebie uważać i nie dopuszczać do ryzykownych sytuacji.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 24 luty

 • kolory : żółty, różowy, mysi; szmaragdowy
 • zawody męskie : operator kamery, historyk, logopeda
 • roślina : mięta
 • zwierzę : gnu
 • zawody żeńskie : telefonistka, tancerka, kosmetyczka
 • charakter : towarzyski, pomocny, wrażliwy, uczuciowy, dynamiczny, bystry
 • kamień : bursztyn

Imieniny 24 lutego

 • Modest
 • Jan
 • Marek
 • Flawian
 • Maciej
 • Julian
 • Józefa
 • Sergiusz

24 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

3/5 - (4)

1 komentarz

 1. Marzena.

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Co musisz sobie odpuścić i o czym zapomnieć przed końcem roku? Zobacz, co na to gwiazdy
Na początku roku wyznaczamy sobie cele, do których dążymy przez następne 365 dni.  Jeśli nawet tylko nieśmiało o nich marzymy, to pozostają gdzieś z tyłu głowy i nie zawsze potrafimy o nich zapomnieć. Niekiedy jednak zbyt wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę. Czasami też jakieś sprawy


12 zachowań, które łamią innym serca. Każdy znak zodiaku robi to w inny, równie przykry sposób
Chociaż wszyscy pragniemy miłości, czasami to my łamiemy serca innych ludzi. Każdy z nas robi to na swój specyficzny sposób w zależności od sytuacji. Jednakże, jeśli chodzi o zachowania rozdzierające serce, Twój znak zodiaku może wskazać, jak to robisz. Gwiazdy znają nas wszystkich

Śniłeś o czymś z tej listy w ubiegłym roku. Zobacz, co Ci to zwiastuje w obecnym
Sny mają niebagatelne znaczenie.  Były interpretowane nawet w czasach biblijnych. To we śnie prorokom i innym w jakiś sposób ważnym ludziom objawiały się anioły i przekazywały boskie słowa. Sny od zawsze miały symboliczne znaczenie. Odnosiły się zarówno do teraźniejszości, jak i tr