4 lutego

4-lutego

Horoskop dla urodzonych 4 lutego

4 lutego – horoskop ogólny

Zaradność i przedsiębiorczość to dwie najważniejsze cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 4 lutego. Jest ponadto bardzo sympatyczny i ludzie lubią go za to, że do każdego odnosi się z życzliwością i uśmiechem.

Chętnie nawiązuje przyjacielskie kontakty i trzeba przyznać, że dobrze zna się na ludziach i ma dużą zdolność przenikania ich charakterów, która może być jeszcze większa jeśli będzie starał się ją rozwijać.

Pragnie, by jego życie było ciekawe i urozmaicone, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania, angażuje się w nowe przedsięwzięcia i chętnie przeżywa przygody.

Bardzo lubi podróże i często nawiązuje bliskie kontakty z ludźmi z innych krajów, co może mu się bardzo przydać w późniejszym życiu, na przykład zawodowym. Wszystko to powoduje, że wcale nie spieszy mu się do zawierania poważnych związków, które mogłyby komplikować jego życie i ograniczać jego swobodę, którą bardzo sobie ceni.

Zazwyczaj zawiera związek małżeński dość późno i dopiero wtedy, kiedy jest w stu procentach pewien, że dokonał najlepszego możliwego wyboru, a najważniejszym kryterium jest dla niego przyjaźń – najpierw musi się z kimś zaprzyjaźnić, by mógł następnie osobę tę obdarzyć uczuciem i zapragnąć spędzić z nią życie.

Trzeba jednak przyznać, że jest dość wybredny jeśli chodzi o wybór życiowego partnera, ponieważ bezwzględnie wymaga, by druga połówka podzielała niemal wszystkie jego poglądy, przynajmniej ich najważniejszą część i miała takie same plany i oczekiwania względem przyszłości. Nie jest skłonny do kompromisów i można mieć pewność, że nie zrezygnuje ze swoich ambicji czy zamierzeń, dlatego w jego przypadku bardzo ważne jest, by wszelkie newralgiczne kwestie dokładnie ustalił z osobą, z którą zamierza wstąpić w związek małżeński zanim będzie na to za późno

Ponadto wymaga poszanowania swojej swobody i niepodległości i zaakceptowania tego, że zawsze będzie sobie zostawiał pewien margines życia, do którego nie dopuści swych najbliższych, sam zaś niekoniecznie będzie umiał zaakceptować takie obostrzenia u swego partnera.

 

pozytywyZalety

Największą zaletą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 4 lutego, są jego szerokie poglądy, które rozchodzą się w różnych kierunkach i powodują, że mimo iż trudno jest namówić go na kompromis, zazwyczaj udaje mu się porozumiewać z ludźmi, bo zawsze umie znaleźć jakiś wspólny punkt.

Jest ogromnie elokwentny i nie ma najmniejszych problemów z wyrażaniem swoich myśli i uczuć, zarówno za pomocą mowy, jak i słowa pisanego. Powoduje to, że raczej nie zdarzają mu się poważniejsze nieporozumienia wynikające z błędnej komunikacji i udaje mu się unikać wielu problemów. Cecha ta bardzo przydaje mu się także na gruncie zawodowym, bo bardzo skutecznie argumentuje i zwycięża w niemal każdej dyskusji.

W stosunku do innych ludzi jest bardzo uprzejmy i nastawiony humanitarnie – każdemu gotów jest nieść pomoc zupełnie bezinteresownie, nawet kosztem własnego życia osobistego czy nawet majątku. Wyróżnia się także swoją prostolinijnością, uczciwością i faktem, iż zazdrość jest niemal całkowicie mu obcym uczuciem.

 

Wady

Największą wadę człowieka urodzonego 4 lutego stanowi jego nadmierna wrażliwość. Powoduje ona, że wszystko zbyt mocno bierze sobie do serca, gotów jest przejmować się do głębi każdym drobiazgiem niewartym jego zainteresowania, zaś złe doświadczenia pozostawiają w nim głębokie ślady, które trudno jest zatrzeć.

Jest bardzo nieodporny psychicznie i jeśli przez dłuższy czas jest wystawiony na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, może to poczynić znaczne spustoszenie nie tylko w jego psychice, ale także osobowości. Wówczas na pewno zagubi gdzieś swoją uczciwość i prostolinijność, a  swą nieufność będzie starał się pokrywać sztuczną pewnością siebie i będzie często uciekał się do kłamstwa.

Człowiek urodzony 4 lutego wyróżnia się również sporą nerwowością, nawet gdy nie ma po temu żadnych powodów i często jest niespokojny.

W takim stanie trudno jest nad nim zapanować, bo on sam tego nie umie, a na dłuższą metę może to być bardzo męczące dla jego najbliższych, zwłaszcza, że wcale nie stara się poznać przyczyn tych swoich dziwnych stanów, zatem nie może z nimi w żaden sposób walczyć i nie można przez to mieć nadziei, że kiedyś mu miną.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 4 lutego

Kwestią decydującą o tym, czy człowiekowi urodzonemu w dniu 4 lutego uda się w życiu wiele osiągnąć, jest fakt, czy zostanie on w odpowiedni sposób wychowany.

Nie chodzi tu nawet o wykształcenie, gdyż jest na tyle zdolny, pojętny i zaradny, że wcale nie jest to tak ważne w jego przypadku jak to, czy zostanie nauczony pewności siebie, zdecydowania i zostanie zeń wykorzeniona jego nadmierna wrażliwość, która może mu wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie.

Cecha ta, podobnie jak wrodzona bojaźliwość i nieufność, mogą w znaczący sposób zaważyć na jego życiu właściwie we wszystkich jego dziedzinach, zatem w rękach jego opiekunów niejako spoczywa cały jego przyszły los.

Potem, gdy uda mu się uporać ze wszystkimi tymi negatywnymi cechami, ma wielkie szanse na sukces, ponieważ ma wiele różnorakich  zdolności, które zazwyczaj potrafi spożytkować w najlepszy możliwy sposób, a także umie nawiązywać przyjacielskie kontakty z ludźmi, którzy gotowi są mu pomagać i zazwyczaj w znacznej mierze są architektami jego sukcesu.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 4 luty

 • zwierzę : ryjówka
 • roślina : hiacynt
 • zawody żeńskie : matematyk, weterynarz, prezenterka telewizyjna
 • charakter : życzliwy, sympatyczny, towarzyski, szczery, przedsiębiorczy, zdolny, łagodny, delikatny, prostolinijny
 • zawody męskie : tapicer, matematyk, optyk
 • kamień : bursztyn
 • kolory : szary, beżowy, oliwkowy; turkusowy

Imieniny 4 lutego

 • Weronika
 • Joanna
 • Jan
 • Józef
 • Eustachy
 • Andrzej
 • Mariusz
 • Izydor

4 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik

5/5 - (1)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


W którą teorię spiskową uwierzyłbyś najszybciej? Sprawdź, która z tajemniczych legend pasuje do Ciebie najlepiej
Jeśli wierzysz, że gwiazdy i dzień, w którym przyszedłeś na świat, wpływają na sposób, w jaki Twoja osobowość się ukształtowała, istnieje duża szansa, że ​​jesteś też obdarzony bogatą wyobraźnią.  Pomysłowość i kreatywność oraz umiejętność głębokiego wierzenia w


Kształt pępka może wiele powiedzieć o osobowości człowieka. Sprawdź, co szepnie o Tobie
Istnieje wiele naukowych teorii na temat tego, jak kształt naszego pępka odzwierciedla nasze zdrowie i charakter.  Jak dotąd nie ma zbyt wielu dowodów potwierdzających to, o czym gdybają badacze. Warto jednak przyjrzeć się ich teoriom i sprawdzić, jak mają się one do tego, co reprezentuj

Najlepszy sposób na uwolnienie stresu dla każdego ze znaków zodiaku. Przetestuj go już dziś!
Tempo życia wzrasta niezależnie od tego, jaki mamy znak zodiaku.  Mamy coraz mniej czasu dla siebie, co sprawia, że jesteśmy zmęczeni i rozdrażnieni. Bardzo dużo pracujemy. Szczególnie odczuwają to rodzice, którzy zwykle pracują na dwa etaty. Wracają zmęczeni do domu i nie odpoczywają