Horoskop dzienny

8 lutego

8-lutego

Horoskop dla urodzonych 8 lutego

8 lutego – horoskop ogólny

Cierpliwość i stałość to najważniejsze cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 lutego. Umie on bez zarzutu panować nad wszystkimi swoim emocjami, jakich doznaje, nawet tymi najbardziej gwałtownymi, nie pozwalając im wydostawać się na zewnątrz kiedy wie, że nie może tego zrobić.

Uchodzi przez to za człowieka bardzo ustatkowanego i zrównoważonego, który nie poddaje się uczuciom ani namiętnościom i wszystkie swoje popędy umie trzymać na wodzy.

Nawet jeśli pod tą maską niewzruszonego spokoju i chłodnego dystansu rozgrywa się największa walka, na przykład jego emocji czy namiętności ze zdrowym rozsądkiem, nikt nie zdaje sobie z tego sprawy i nawet jego najbliżsi nawet nie domyślają się, co mu tak naprawdę w duszy gra.

Poza tym jest on człowiekiem głęboko inteligentnym, o szerokich zainteresowaniach i elastycznych poglądach. Uczy się z dużym entuzjazmem, bo chce jak najbardziej zgłębić otaczający go świat i poznać rządzące nim prawa. Dlatego też cierpliwie podejmuje ciągle nowe wyzwania i angażuje się w nowe przedsięwzięcia, prowadząc poważne studia i nieraz nawet typowo filozoficzne rozważania.

Jest człowiekiem łagodnym w obejściu, niełatwo jest wyprowadzić go z równowagi, ale też bywa nieufny i nadmiernie ostrożny, co poczytuje sobie za bardzo pożyteczną cechę, gdyż uważa, że pozwala mu ona unikać wielu problemów i złych doświadczeń.

Człowiek urodzony 8 lutego ma jasno określone priorytety i cele, do których wytrwale i konsekwentnie dąży, nie zbaczając z obranej ścieżki i nie tracąc czasu na oglądanie się za siebie kiedy nie ma takiej potrzeby. Przez to działa bardzo skutecznie, a także posiada wrodzone zdolności do prowadzenia interesów i doskonale potrafi się o nie zatroszczyć, nie wkładając w to wcale wiele wysiłku.

Chętnie podróżuje, zwykle nie w celach rozrywkowych i rekreacyjnych, ale dlatego, by poznawać odmienną kulturę, obyczaje i poszerzać stale swoją wiedzę na temat świata, co jest jego wielką ambicją. Jednak mimo tych dążeń potrafi także znaleźć czas dla rodziny, a nawet jest bardzo troskliwym i dobrym współmałżonkiem i rodzicem.

Doskonale spełnia się w takich rolach i daje mu to ogromną satysfakcję, porównywalną z karierą zawodową.

 

pozytywyZalety

Zdrowy rozsądek to chyba najważniejsza zaleta człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 lutego, zwłaszcza z jego punktu widzenia. Dzięki niemu potrafi zachować umiar we wszystkich swoich uczuciach, dążeniach i pragnieniach.

Sprawnie godzi wszystkie swoje funkcje i nie poddaje się załamaniom ani też nadmiernej ekscytacji. Ponadto jest osobą bardzo troskliwą i umie zatroszczyć się o swoje interesy oraz szczęście i byt materialny swoich najbliższych.

Doskonale wie, czego im potrzeba i stale jest w pogotowiu, by nieść im pomoc, ale też wykazuje się w tym niezwykłym wyczuciem i nigdy się z nią nie narzuca ani nie pcha się tam, gdzie nie jest pożądany.

Jest zdolny do kompromisów, pełen klasy i szacunku dla drugiej osoby, dlatego pożycie z nim, nie tylko w małżeństwie i rodzinie, ale też na gruncie społecznym i zawodowym, jest zgodne i pełne harmonii. Nigdy nie posuwa się do niegodnych zachowań, nie bywa niekulturalny ani nawet niemiły, nawet wówczas, gdy ma do tego wszelkie powody i takie zachowanie byłoby w pełni uzasadnione.

 

Wady

Mimo iż człowiek urodzony 8 lutego jest bardzo troskliwy i na sercu leży mu dobro jego rodziny, to czasami może przejawiać nadmierny egoizm i mimo iż nadal będzie się starał o zapewnienie najbliższym jak najlepszych warunków bytowych, będzie nadmiernie skupiony na sobie samym i własna osoba będzie dla niego najważniejsza. W takiej sytuacji wszystkie decyzje podejmuje tak, by były one jak najlepsze dla niego, mało przejmując się zdaniem i uczuciami innych.

Bywa też zarozumiały i nadmiernie wyniosły, zwłaszcza gdy odniesie nieoczekiwany sukces, który wcale mu się nie należy i w osiągnięcie którego nie włożył żadnego wysiłku. W takim przypadku jest trudny do zniesienia i albo można poczekać, aż mu ten stan minie, co jednak może nie nastąpić szybko, albo opuścić go, wylewając w ten sposób na jego głowę kubeł zimnej wody z nadzieją, że go to otrzeźwi.

Na szczęście jednak wymienione sytuacje zdarzają się naprawdę bardzo rzadko, bo mało kto ma tyle dystansu do siebie i zdrowego rozsądku, co osoba urodzona 8 lutego.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 8 lutego

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 8 lutego, już od dzieciństwa wyróżnia się swoją nieprzeciętną inteligencją, a także chęcią poznania otaczającego go świata. To powoduje, że potem, przez wszystkie lata swego życia, jest stale żądny wiedzy i nigdy nie ma jej dość, więc można mieć pewność, że nie spocznie na laurach i nawet jeśli zaspokoi wszystkie swe ambicje, to w toku tych dążeń z pewnością pojawią się nowe.

To jest główna konstrukcja jego późniejszego sukcesu, bowiem większość swych osiągnięć zawdzięcza właśnie swej wiedzy i nieposkromionej ambicji, która stale każe mu podejmować nowe wyzwania i wyznaczać sobie kolejne cele do osiągnięcia.

Dzięki temu, że nie jest człowiekiem konfliktowym i z każdym potrafi znaleźć płaszczyznę porozumienia, ludzie lubią go i szanują i nawet jeśli nie są w stanie w żaden sposób mu pomóc w karierze, to przynajmniej nie zdarza się, by miał jakichś wrogów, którzy mogliby mu rzucać kłody pod nogi i sprawiać, że nie mógłby osiągnąć szczytu swoich możliwości.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 8 luty

 • kolory : beżowy, fioletowy, purpurowy; siena palona
 • zwierzę : wąż
 • charakter : skryty, inteligentny, sumienny, nieufny, ostrożny, zmienny, egoistyczny, zarozumiały, wyniosły
 • roślina : hortensja
 • zawody męskie : projektant mody, wizażysta, dyspozytor lotniczy
 • kamień : kwarc różowy
 • zawody żeńskie : dekoratorka wnętrz, policjantka, dziennikarka

Imieniny 8 lutego

 • Irena
 • Piotr
 • Polikarp
 • Paweł
 • Sebastian
 • Hieronim
 • Salomon
 • Gabriela
 • Stefan
 • Jan
 • Gniewomir

8 lutego – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Wodnik

horoskop Wodnik


Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Fakty i mity o każdym znaku zodiaku. Niektóre jeszcze do niedawna uznawaliśmy za pewnik
Horoskopy wiele nam mówią o naturze każdego ze znaków zodiaku.  Dzięki nim dowiadujemy się sporo o własnych pobudkach, słabych i mocnych stronach. Niektóre z tych informacji traktujemy jako ciekawostki. Inne jednak bierzemy za pewnik. Pozwalają nam one dokonać prostej klasyfikacji. DookrDlaczego poszczególne znaki stają się “łamaczami serc”? Dowiedz się, zanim Twój związek zakończy się podobnie, jak wszystkie poprzednie
Zakochani pokazujemy się tej drugiej osobie od naszej najlepszej strony.  Z biegiem czasu poznajemy się jednak lepiej i do głosu zaczynają dochodzić wszystkie nasze wady, przywary, słowem: ciemniejsza strona naszej natury. Nie chcąc stracić bliskiej osoby, musimy być świadomi, że jesteś

31 marca wypada niezwykła pełnia księżyca. Sprawdź co Ci przyniesie Błękitny Robaczy Księżyc
Miesiąc, który teraz mamy jest niezwykły, ponieważ przypada nań aż dwie pełnie Księżyca. Jedną mieliśmy na początku marca (2 marca). Druga wypada ostatniego dnia miesiąca (31 marca) . Obie te pełnie dla Indian stanowiły symboliczne zwieńczenie zimy. Kojarzone były z wyższymi temper