12 maja

12-maja

Horoskop dla urodzonych 12 maja

12 maja – horoskop ogólny

Uczuciowość i wrażliwość to najważniejsze cechy charakteru człowieka, który przyszedł na świat w dniu 12 maja. Są one tak ważne wcale nie dlatego, by były widoczne w nim na pierwszy rzut oka, gdyż przeważnie chowa je w sobie bardzo głęboko, nie chcąc wydać się słabym, ale dlatego, że w znaczący sposób determinują one jego sposób postrzegania świata, a przez to – zachowanie.

Jest bardzo pokojowo nastawiony do innych ludzi, nikomu nie mógłby życzyć źle, gdyż jest bardzo empatyczny i potrafi wczuć się w położenie każdego człowieka. To powoduje też, że łatwo wszystkich usprawiedliwia i można mieć pewność, że nawet jeśli ktoś wyrządzi mu najgorszą krzywdę, nie będzie potrafił długo chować w  sercu urazy i przebaczy mu tak szybko, jak tylko otrząśnie się po doznanej przykrości, czyli błyskawicznie.

Jest też skłonny do pójścia na ustępstwa i nieraz celowo rezygnuje ze swego dobra mimo iż w pełni mu się ono należy, byle tylko nie zaogniać konfliktów czy nie stać się powodem czyjejś przykrości.

Wyróżnia się stałością swych przekonań, a także sympatii i antypatii, choć tych ostatnich praktycznie nie zna. Potrafi bardzo szybko przystosowywać się do zmieniających się wymogów sytuacji i trzeba przyznać, że zdolność ta bardzo odpowiada jego naturze, gdyż człowiek ów za wszelką cenę chce przysporzyć innym jak najmniej problemów swoją osobą.

Trzeba jednak też przyznać, że nie tylko ma to na celu zachowanie dobrych stosunków  z ludźmi, ale też daje mu inne korzyści, choć to ostatnie jest zwykle tylko skutkiem ubocznym jego wrodzonej ustępliwości i nie robi tego bynajmniej celowo. Jego dobre cechy powodują, że jest człowiekiem bardzo cenionym, lubianym i szanowanym.

Ma wielką rzeszę życzliwych mu osób oraz większą niż inni ludzie grupę przyjaciół, którzy, doceniając wszystkie jego przymioty, stoją za nim murem, zwłaszcza, że wiedzą, iż mogą liczyć na to samo z jego strony. Przyjaciele często mu pomagają i zazwyczaj zawdzięcza im w znacznej części swój sukces czy też to, że udało mu się uniknąć jakichś grożących mu niebezpieczeństw, a jest to w jego przypadku tym bardziej ważne, że człowiek urodzony 12 maja nie jest ani szczególnie przewidujący, ani ostrożny.

 

pozytywyZalety

Zdolność do empatii oraz przyjaźni to bez wątpienia najważniejsza cecha człowieka, który przyszedł na świat  w dniu 12 maja, choć zalet posiada on tak wiele, że długo można by było je wymieniać.

Jest pełen wewnętrznego spokoju i harmonii, które udzielają się jego otoczeniu i sprawiają, że wpływa kojąco na ludzi, gdziekolwiek się pojawia. Przez to jest tym bardziej pożądanym towarzyszem, ale ludzie cenią go za jego ważniejsze zalety, głównie za pozytywne nastawienie do wszystkich istot ludzkich oraz gotowość do niesienia pomocy nawet nieznajomym.

Ceni się również jego umiejętność zawierania kompromisów oraz gotowość do zrezygnowania ze swego dobra na rzecz innych osób – na pewno nigdy nie będzie bezwzględnie dążył do swego celu, a wręcz przeciwnie, gotów jest wielu rzeczy się wyrzec, by nie przyczynić się do czyjejś krzywdy i nie musieć borykać się z wyrzutami sumienia.

Jest to też człowiek bardzo pracowity, ponieważ nie znosi marnować czasu i każdą wolną chwilę stara się spożytkować w możliwie najlepszy sposób.

 

Wady

Jeśli człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 12 maja, nie udało się osiągnąć wysokiego poziomu rozwoju moralnego i intelektualnego, jest często trudny do zniesienia przez otoczenie, ponieważ łatwo wybucha gniewem.

Nie dość, że potrafi być w takim stanie bardzo nieprzyjemny, bo popuszcza sobie hamulców i mówi, co mu ślina na język przyniesie, to jeszcze bardzo trudno jest mu się uspokoić i dużo czasu musi upłynąć, nim całkowicie ochłonie.

Powoduje to, że bliscy, którzy znają jego nastroje, czasami i tak nie wiedzą, jak z nim postępować, zwłaszcza gdy z jakiegoś powodu jest podminowany, wówczas bowiem przysłowiowa iskra wystarczy, by rozniecić wielki płomień jego gniewu.

Ponadto ma on skłonność do podejmowania nikomu niepotrzebnych działań. Wynika to głównie z tego, iż nie cierpi siedzieć bezczynnie i to samo w sobie jest na pewno godne pochwały, ale czasem wydaje się, że człowiek ów naprawdę nie wie, co zrobić i podejmuje jakieś dziwne wysiłki, które do niczego nie prowadzą, a jedynie marnują jego cenną energie, której potem może mu brakować na naprawdę ważne rzeczy.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 12 maja

Człowiek urodzony w dniu 12 maja jest wielkim estetą i bardzo często tendencje te sprawiają, że zostaje zawodowym artystą, gdyż zwykle obok poczucia piękna, potrafi je też tworzyć.

Jest też bardzo zręczny w różnych innych zajęciach, jednak najważniejsze jest to, że z wielką pilnością uczy się wszelkich nowych czynności, więc właściwie potrafi sobie poradzić w każdej dziedzinie i jest w stanie od niemal zerowych umiejętności w stosunkowo krótkim czasie przejść do niemal kunsztu.

Jest też ogromnie pracowity i z ochotą wywiązuje się ze wszystkich swych obowiązków, co nie tylko daje mu wymierne korzyści, ale też powoduje, że ludzie go za to lubią i cenią, więc chętnie udzielają mu swego poparcia i pomagają mu na rozmaite sposoby. Dzięki temu jest stanie osiągnąć wielki sukces, a także dorobić się pokaźnego majątku, co jednak jest zwykle skutkiem ubocznym jego działań, ponieważ pieniądze znajdują się na bardzo dalekim miejscu jego listy priorytetów.

Raczej nie zdarza się, by sprzyjające okoliczności wywindowały go na szczyt, ale sam wdrapuje się tam ciężką i wytrwałą pracą, powoduje to jednak, że może czuć wielką satysfakcję z faktu, iż wszystko, co udało mu się osiągnąć, zawdzięcza wyłącznie swoim przymiotom.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 maj

 • zawody żeńskie : recepcjonistka, zakonnica, psycholog
 • zwierzę : modliszka
 • kamień : szmaragd
 • kolory : czerwony, żółty, rdzawy; malinowy
 • zawody męskie : psychiatra, spedytor, kominiarz
 • charakter : przyjazny, pokojowy, wrażliwy, uczuciowy
 • roślina : chmiel

Imieniny 12 maja

 • Teodora
 • Domicela
 • Joanna
 • Domicjana
 • Pankracy
 • Dominik
 • Flawia
 • Domicjan
 • Jan

12 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

3.7/5 - (3)

3 komentarze

 1. Tosia
 2. Joanna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Dziwne i nietuzinkowe nawyki każdego znaku zodiaku. Kto by pomyślał, że zawdzięczamy to gwiazdom!
Dziwne i nietuzinkowe nawyki każdego znaku zodiaku. Kto by pomyślał, że zawdzięczamy to gwiazdom! Każdy znak zodiaku jest inny, co innego go charakteryzuje. Wiedza o cechach charakteru zgromadzona została w horoskopach. Zwykle są one jednak dosyć ogólne i niewiele mają do powiedzenia na t


W tej jednej kwestii astrologowie i psycholodzy są jednomyślni: pora roku, w której się urodziliśmy, ma niebagatelny wpływ na nasz charakter
Niezależnie od tego, co myślisz na temat astrologii, pora roku i tak miała wpływ na Twój charakter.  Musieli to przyznać nawet naukowcy i w tej jednej kwestii zgadzają się z astrologami. Przyznają, że doświadczenia matki w okresie ciąży można bezpośrednio powiązać z dzieckiem. Tak

W którą teorię spiskową uwierzyłbyś najszybciej? Sprawdź, która z tajemniczych legend pasuje do Ciebie najlepiej
Jeśli wierzysz, że gwiazdy i dzień, w którym przyszedłeś na świat, wpływają na sposób, w jaki Twoja osobowość się ukształtowała, istnieje duża szansa, że ​​jesteś też obdarzony bogatą wyobraźnią.  Pomysłowość i kreatywność oraz umiejętność głębokiego wierzenia w