Horoskop na dziś

14 maja

14-maja

Horoskop dla urodzonych 14 maja

14 maja – horoskop ogólny

Niełatwo jest określić człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 maja, ponieważ ma on bardzo skomplikowaną osobowość, a jego charakter w głównej mierze zbudowany jest na zasadzie kontrastów.

Jest zdolny do wytężonej pracy, bardzo cierpliwy i trudno jest wyprowadzić go z równowagi, jednak jeśli już to się komuś jakimś cudem uda, łatwo może przekonać się, że człowiek ów potrafi być także samolubny oraz nie zważać na żadne względy.

Bardzo zależy mu, by być lubianym i podziwianym przez otoczenie, a także za wszelką cenę chce sprostać wszelkim wymaganiom, jakie w stosunku do niego żywią inni – jego rodzina, partner czy na przykład pracodawca. Mimo wielu podejmowanych w tym celu wysiłków, mało kto jednak jest z niego do końca zadowolony, gdyż trzeba z przykrością przyznać, że pomimo iż ma on wiele niepospolitych cech i zdolności, to zwykle nie potrafi ich dobrze spożytkować.

Jest dość skromny, ale jednak kiedy mu na czymś mocno zależy, wydaje mu się, że nikt i nic nie jest mu w stanie przeszkodzić w osiągnięciu tego celu, jednak niestety jest to przekonanie zupełnie nietrafione, gdyż często bywa tak, że im bardziej chce czegoś dopiąć, tym mniej ma na to szans już od początku.

Często sam sobie szkodzi swym nietypowym nastawieniem, bo mimo iż niezachwianie wierzy w swoją siłę, to wiara ta zupełnie nie pomaga mu tak jak innym ludziom, lecz przeciwnie – zwykle wychodzi mu na niekorzyść i jest przyczyną większości jego problemów oraz błędów, jakie popełnia.

Czasami wydaje się wręcz, że człowiek ten jest zupełnie pogubiony  w sytuacji, w jakiej się znalazł i tylko jeśli zdecyduje się oddać swój los w jakieś doświadczone ręce i zgodzi się, by ktoś pokierował choć przez jakiś czas jego życiem, będzie miał szansę na to, by wyjść na prostą. On jednak przeważnie nawet nie chce o tym słyszeć, także dlatego, że nie zamierza przyznawać się do popełnionych błędów i potwierdzać tym samym swojej słabości, zwłaszcza przed samym sobą.

Jest na to zbyt ambitny, choć nie wiadomo, skąd te wielkie ambicje się w nim biorą skoro i tak zwykle nie potrafi im sprostać nawet w części.

 

Zalety

Duża zaletę człowieka urodzonego 14 maja na pewno stanowi jego stosunek do innych ludzi. Jest do wszystkich bardzo pokojowo nastawiony, nie zdarza się, by kogoś wykorzystywał czy świadomie krzywdził i nawet jeśli ktoś będzie się bardzo starał, trudno jest wywołać w nim gniew, a tym bardziej – trwale go do siebie zniechęcić.

Ponadto jest bardzo skory do pomocy, czasem nawet aż za bardzo i odbywa się to jego kosztem. On jednak na to nie zważa, bo jeśli ktoś prosi go o wsparcie  w jakiejś sprawie, nigdy nie zastanawia się, czy osoba ta rzeczywiście go potrzebuje i nikomu nie potrafi odmówić.

Jest też doskonałym przyjacielem, bowiem wszyscy ci, których obdarza swą przyjaźnią, mogą liczyć na jego nieustającą pomoc w każdej sprawie. Można mieć pewność, że nie opuści swego przyjaciele bez względu na okoliczności, a nawet gotów jest do największych poświęceń, co zwykle zwraca mu się z nawiązką, bowiem są obok niego ludzie, którzy również bardzo mu pomagają w trudnych sytuacjach, jakich zwykle w jego życiu nie brakuje.

 

Wady

Złych stron człowiek urodzony 14 maja ma niestety dosyć dużo, przez co nie każdy może darzyć go sympatią i chcieć z nim obcować. Również jego bliscy mogą mieć do niego wiele zastrzeżeń, mimo iż poza tym bardzo się stara, by sprostać stawianym mu przez nich wymaganiom.

Jak już było wspomniane, człowiek urodzony 14 maj jest bardzo nieprzyjemny w gniewie, bo mimo iż wpada w taki stan stosunkowo rzadko, to staje się wówczas bardzo bezlitosny, nieprzystępny i trudno jest go namówić do zmiany podjętych w gniewie decyzji, zatem może to być groźne dla osoby, która mu się w jakiś sposób naraziła.

Poza tym ma on dość trudny charakter i nawet kiedy jest w dobrym nastroju, nie zawsze jest łatwy do zniesienia. Przede wszystkim ma tendencję do mówienia tego, co mu ślina przyniesie na język, a szczególnie lubi krytykować. Ludzi czasem denerwują jego kąśliwe uwagi, ale zwykle boją się wchodzić z nim w dyskurs, bo wiadomo, że ma cięty język i nie daje sobie dmuchać  w przysłowiową kaszę.

Jest także niestabilny i ciężko jest mu powierzyć jakieś ważniejsze zadanie, bowiem ma bardzo słabą wolę i nawet jeśli coś komuś solennie obieca, nie można mieć pewności, że dotrzyma słowa i właściwie trzeba brać poprawkę na wszystko, co człowiek ów mówi.

 

Predyspozycje osób z 14 maja

Jeżeli człowiekowi urodzonemu w dniu 14 maja uda się przezwyciężyć złe skłonności i wzbudzić w sobie większą siłę woli, może dokonać naprawdę wielkich rzeczy i osiągnąć każdy cel, który sobie zamierzy.

Posiada niepospolite zdolności intelektualne, dzięki którym bardzo szybko się uczy i jest w stanie iść z duchem czasu, nie ustępując innym ani o krok. Często również przejawia jakiś niezwykły talent, który predysponuje go do zajęcia wybitnego stanowiska i wyróżniania się z tłumu przeciętniaków, na czym zwykle bardzo mu zależy, gdyż jest to człowiek ambitny i pragnący dla siebie uznania tłumów.

Umie również radzić sobie z przeciwnościami losu oraz umiejętnie omija pułapki, jakie zastawiają na niego nieżyczliwi mu ludzie, których wokół niego nie brakuje, jednak największe zagrożenie dla jego kariery stanowi on sam. Chodzi tu głównie o to, że jest bardzo łatwowierny i nie potrafi przewidzieć, czy dana osoba ma względem niego dobre zamiary, czy tylko go zwodzi, by w odpowiednim momencie go oszukać.

Jest również mocno podatny na wpływy i może słuchać ludzi, którzy radzą mu fałszywie, by doprowadzić go do upadku i wywyższyć się jego kosztem.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 maj

 • zawody męskie : pilot, treser, inżynier
 • zawody żeńskie : kucharka, masażystka, weterynarz
 • charakter : skromny, cierpliwy, chwiejny, ufny
 • kamień : cytryn
 • zwierzę : płetwal błękitny
 • roślina : bez
 • kolory : czerwony, biały, wiśniowy; sadza angielska

Imieniny 14 maja

 • Wiktor
 • Michał
 • Maria
 • Bonifacy
 • Jeremi
 • Idzi
 • Dominika
 • Dobiesław
 • Maciej

14 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk


4 komentarze

 1. Malwa 2 lutego 2015
 2. Edyta 29 kwietnia 2016
 3. kamila 8 października 2016
 4. Krysia 16 września 2019

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Jak bardzo morderczy jest Twój znak? Sprawdź ilu seryjnych morderców wypuścił na świat
Każdy z nas ma swoje zalety i wady. Za wiele z nich odpowiedzialny jest zodiak. To on sowicie obdarza nas różnymi przymiotami. Nie każdymi możemy się pochwalić. Wszyscy mamy w końcu mroczną stronę. Nie znaczy to jednak, że zła natura pociągnie nas ku najgorszemu, prawda? Czy przypadkiemCo ludzie mówią na Twój temat. Zerknij w gwiazdy i dowiedz się, jakie są najpopularniejsze plotki na Twój temat
Ludzie plotkują. Plotkujemy od zarania dziejów. Każdemu się to czasem zdarza. Jako ludzie jesteśmy zafascynowani życiem innych i uwielbiamy o nim rozmawiać. Szczególnie chętnie wytykamy im błędy, ponieważ na pewien głupi sposób czujemy się wtedy lepsi od nich. Choć zwykle plotki są

5 wspaniałych wynalazków i idei, które zrodziły się w snach. Dzięki nim przestaniesz ignorować swą podświadomość
Marzenia senne przemawiają do nas językiem symboli i alegorii.  Rzadko kto potrafi je odszyfrować, a jeszcze mniej ludzi zrozumieć. Zwykle szybko o nich zapominamy. Nie zaprzątamy sobie głowy odkrywaniem drugiego dna i grzebaniem w tym, co niejasne i niejednoznaczne. Historia zna jednak przyp