16 maja

16-maja

Horoskop dla urodzonych 16 maja

16 maja – horoskop ogólny

Usposobienie człowieka, który przyszedł na świat w dniu 16 maja, jest bardzo sympatyczne i uprzejme. Jest on uczuciowy, wrażliwy i empatyczny, więc można mieć pewność, że nigdy nie będzie działał na niczyją szkodę, lecz będzie starał się wszystkim pomóc w miarę swoich możliwości.

Jest dobrym człowiekiem i jest zdolny do wielkiej miłości, a także potrafi okazywać swoje uczucia, nie wstydząc się ich i nie uważając bynajmniej, by była to oznaka jego słabości, jak ma to miejsce  w przypadku wielkiej części ludzi. Jest też nastawiony bardzo pokojowo i nie angażuje się w żadne konflikty, jeśli nie musi tego robić, jednak trzeba przyznać, że bardzo zależy mu na osiągnięciu władzy i by zdobyć ten cel, gotów jest na wiele kontrowersyjnych zachowań i może odrzucić swą zwykłą dobroć i wrażliwość.

Jeśli na czymś szczególnie mu zależy, wyzbywa się swych skrupułów i potrafi być naprawdę bezwzględny, na szczęście zdarza się to stosunkowo rzadko. Jest świadom tego, że nadaje się do sprawowania władzy i uważa, że nikt nie powinien mu w tym przeszkadzać, lecz ludzie z jego otoczenia powinni popierać jego dążenia dominacyjne.

Chce cieszyć się wielkim autorytetem, ponieważ uważa, że posiada do tego wszelkie predyspozycje, a przy tym jest ogromnie pewny siebie i wiarą tą nic nie może zachwiać. Bardzo dba, by nikt nie uniemożliwił mu przejęcia władzy, więc stara się utrzymywać pewien dystans między sobą a większością swego otoczenia i jest dość skryty. Poza tym jednak chce zawsze znajdować się na świeczniku i mieć wokół siebie jak najwięcej towarzyszących mu osób, także dlatego, by wywierać na nich odpowiedni wpływ, ale również chce wespół z nimi działać na rzecz społeczności, w jakiej żyje, gdyż bardzo lubi takie społeczne akcje i ma w sobie wiele altruizmu.

Mimo iż człowiek urodzony 16 maja jest gotów do podejmowania walk o hegemonię i nie cofa się przed otwartymi starciami, w domu chce mieć zupełny spokój i wiele robi, by ten cel osiągnąć. Chce, by była to jego bezpieczna przystań, w której będzie mógł odpoczywać po trudach codziennego życia, dlatego utrzymuje między domownikami pełną harmonię i jest najżyczliwiej nastawiony do wszystkich członków swojej rodziny.

 

Zalety

Człowiek urodzony 16 maja ma idealne cechy do tego, by brylować w towarzystwie. Doskonale dogaduje się z ludźmi, jest towarzyski, lubiany i sympatyczny.

Wyróżnia się swoją tolerancyjnością, bo mimo iż ma swoje ustalone poglądy, których twardo się trzyma, nie namawia nikogo, kto myśli inaczej niż on, do zmiany zdania. Ta cecha głównie zapewnia mu szacunek otoczenia i sprawia, że ludzie chętnie z nim przestają, a jemu to bardzo odpowiada, ponieważ zależy mu, by pozyskiwać sprzymierzeńców dla swych szlachetnych idei.

Jest pewny siebie, świadom swej wartości i wie, do czego jest zdolny. Raczej nie porywa się na zadania, którym nie mógłby sprostać, bo nie ma wybujałego mniemania o sobie samym i swych możliwościach, lecz przeciwnie, ocenia je bardzo realnie, a nawet krytycznie. Nie ma jednak żadnych kompleksów, ale kiedy widzi, że w jakimś aspekcie brakuje mu umiejętności, stara się je szlifować i rozwijać się jak najpełniej, więc stale nad sobą pracuje i nigdy nie osiada na laurach.

Jest też wspaniały jako krewny, gdyż rodzina jest dla niego najważniejszą wartością i dla nikogo nie jest tak dobry, jak dla swych bliskich. Wobec nich gubi gdzieś całą swą surowość, która potrafi okazywać obcym, dlatego nie mogą mu mieć nic do zarzucenia i ich pożycie cechuje pełna harmonia, co zawdzięczają w głównej mierze właśnie jemu.

 

Wady

Niełatwo jest znaleźć wady w człowieku, który urodził się w dniu 16 maja. Jedyne, co można mu zarzucić, to jego skłonność do dążeń dominacyjnych, w czym nie zawsze zachowuje się uczciwie i w sposób godny pochwały, a przy tym kompletnie tego nie widzi, gdyż uważa, że ma zupełną rację w tym, iż chce rządzić w swoim otoczeniu, bez względu na to, jakimi środkami próbuje to sobie wyegzekwować.

Jest dość bezwzględny i jeśli ktoś próbuje opierać się jego woli, zaprzepaszczając tym samym poniesione przez niego wysiłki, nie zamierza bawić się w  uprzejmości i do razu umie sobie poradzić z taką niepokorną osobą.

Nie można z nim dyskutować i trzeba od razu zgadzać się z jego wolą jeśli nie chce się wchodzić z nim w otwarty konflikt, co powoduje, że w jego otoczeniu może się przeciw niemu buntować wielu ludzi, a niektórzy mogą nawet stawać się jego wrogami.

Człowiek ów lubi także otaczać się ludźmi i ma wielu przyjaciół, ale trzeba przyznać, że robi to nie tylko bezinteresownie, ponieważ lubi też mieć z nich jakąś korzyść, jeśli zaś takowej przez dłuższy czas nie widzi, może się zdarzyć, że zerwie kontakty z osobą, wobec której jeszcze niedawno deklarował szczerą przyjaźń.

 

Predyspozycje osób z 16 maja

Mimo iż człowiekowi urodzonemu w dniu 16 maja bardzo mocno zależy na tym, by dorobić się znacznego majątku, gdyż uważa to za nieodzowny element władzy i autorytetu, zazwyczaj wszystko inne udaje mu się osiągnąć prócz właśnie tego celu, przynajmniej na początku.

Jego sytuacja materialna zwykle pozostawia sporo do życzenia i dopiero stopniowo się poprawia, więc na wielki majątek może liczyć dopiero w późniejszym czasie i przez długie lata musi radzić sobie ze swym umiarkowanym statusem materialnym.

Jego wielki problem polega też na tym, że uparcie angażuje się w związki biznesowe ze swymi przyjaciółmi, a to nie wychodzi mu na dobre wbrew jego nadziejom, gdyż uważa, że dzięki temu będzie mógł liczyć na wielkie zyski, a okazuje się, że jest zupełnie inaczej i na lepsze bardziej wyszłoby mu współpracowanie z nieznajomymi osobami albo gdyby zdecydował się działać na własny rachunek, choć do tego potrzebowałby wielkich wysiłków.

Ma jednak szanse zrobić znaczną karierę, ponieważ jest nieustępliwy i kiedy na coś się uprze, nie spocznie, póki tego nie osiągnie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 maj

 • roślina : cynia
 • zawody męskie : dietetyk, wulkanizator, agent reklamowy
 • zwierzę : irbis
 • kolory : pomarańczowy, srebrny, cytrynowy; błękit pruski
 • charakter : sympatyczny, uczuciowy, wrażliwy, inteligentny
 • kamień : kryształ górski
 • zawody żeńskie : wizażystka, astronom, recepcjonistka

Imieniny 16 maja

 • Szymon
 • Adam
 • Andrzej

16 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

Oceń horoskop

3 komentarze

 1. Jan
 2. Bogumiła
 3. sebastain

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jakim typem matki jesteś lub będziesz w przyszłości? – podpowiadają gwiazdy
Dla każdej kobiety ważniejsza jest inna życiowa rola.  Nie jesteśmy ograniczone jednie do żon i matek. Mamy przymioty, które predysponują nas do różnych funkcji. Różnie też sprawdzamy się w każdym z życiowych „zawodów”. Nie każda z rodzicielek lub przyszłych mam musi


Pragniesz czułego mężczyzny, który wysłucha Cię i obdarzy szczerym uczuciem. Szukaj wśród tych 4 znaków zodiaku
Czuły mężczyzna to marzenie każdej kobiety. Wszystkie pragniemy partnera, który byłby otwarty na nasze sprawy, który wysłucha nas i zrozumie. Oczywiście nasz wymarzony „jedyny” nie powinien być przy tym pozbawiony uroku osobistego i charyzmy. Wydawałoby się, że takie idealne

5 znaków zodiaku, którym gwiazdy wróżą bogactwo. Sprawdź, czy jest tam i Twój!
Ludzie dzielą się na tych, którzy wierzą w moc astrologii i tych, którzy w nią wątpią. Jeśli należysz do pierwszej z tych grup, prawdopodobnie sugerujesz się tym, co podpowiada horoskop, sprawdzasz, co mają Ci do przekazania gwiazdy. Instynktownie wcielasz w życie przeczytane porady. Z