17 maja

17-maja

Horoskop dla urodzonych 17 maja

17 maja – horoskop ogólny

Bardzo ważną wartość w życiu człowieka urodzonego 17 maja stanowią pieniądze. By je zdobyć, jest on zdolny do wielu wyrzeczeń i oszczędności, która jest niemalże skąpstwem, ale zazwyczaj nie musi się zbyt mocno wysilać w tym kierunku, ponieważ posiada wrodzone zdolności do odpowiedniego gospodarowania środkami finansowymi.

Jest bardzo gospodarny, zaradny oraz obrotny, więc raczej nie zdarza się, by miał poważne problemy finansowe, a wręcz przeciwnie – radzi sobie bardzo dobrze i jest w stanie w krótkim czasie dojść do wielkiego majątku.

Nie można jednak nazwać go materialistą, ponieważ pieniądze nie przesłaniają mu innych wartości i nie są jego jedynym celem. Przeciwnie, bardzo konsekwentnie dąży do zdobycia innych punktów, jakie sobie wyznaczył, zachowując we wszystkim umiar oraz zdrowy rozsądek.

Jego dążenia cechuje wielka wytrwałość, gdyż człowiek ów poddaje się i   zwraca z raz obranej drogi jedynie w wyjątkowych przypadkach, więc naprawdę rzadko. Dzięki temu nie tylko zdobywa znaczny majątek, ale też robi karierę i zaspokaja swe inne ambicje, które zazwyczaj są dość wysokie.

Nierzadko jednak też człowiek ów może podwyższyć swój status społeczny i materialny poprzez małżeństwo, jednak można mieć pewność, że jest to jedynie skutek uboczny podjętej przez niego decyzji o zawarciu związku, a nie celowe działanie, tak zwane małżeństwo z rozsądku, gdyż do tego na pewno się nie posunie.

Ponadto człowiek urodzony 17 maja wyróżnia się wielką cierpliwością – jest w stanie bardzo długo czekać na efekty podejmowanych przez siebie wysiłków i nie stara się na siłę przyspieszać biegu wydarzeń, wiedząc, że  w większości przypadków może to nie wyjść mu na dobre. Posiada również wielką zdolność przystosowywania się do zmieniających się warunków i okoliczności, dlatego nie zdarzają mu się sytuacje, w których nie umiałby się odnaleźć, co daje mu wielką przewagę nad ludźmi, którzy nie mają takiej umiejętności.

Jego wielka siła polega też na tym, że nie ma wielkich wymagań odnośnie swojego życia i poprzestaje na dość skromnych warunkach, co może dziwić zważywszy na to, że zazwyczaj dysponuje znacznymi środkami finansowymi. Dzięki temu zaskarbia sobie ludzki szacunek i sympatię, a  także łatwiej jest mu osiągnąć szczęście niż ludziom, którzy stale chcą od życia więcej.

 

Zalety

Wielką zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 17 maja, stanowi niewątpliwie jego potężna kreatywność. Powoduje ona, że jego głowa jest stale pełna pomysłów i rozmaitych projektów, które są na tyle dobre, że zazwyczaj nie ma żadnych problemów z ich zrealizowaniem. Trzeba także dodać, że zazwyczaj ma w życiu sporo szczęścia i nadarza mu się wiele doskonałych okazji, jednak tylko swojej spostrzegawczości i inteligencji zawdzięcza to, że tak sprawnie umie je wykorzystać, bo z pewnością nie każdy by to potrafił.

Jest człowiekiem bardzo elokwentnym, błyskotliwym i potrafiącym sobie poradzić w absolutnie każdej sytuacji. Jeśli widzi, że ludzie są mu niechętni, bo nie podzielają głoszonych przez niego poglądów, z łatwością umie ich przekonać do swojego zdania, tak że jego początkowi zdecydowani oponenci zastanawiają się, jak to możliwe, że wcześniej go nie popierali.

To sprawia, że ma wielką przewagę w każdej dyskusji i trzeba przyznać, że z umiejętności tej potrafi zrobić doskonały użytek, przekonując ludzi do swego zdania w każdej sprawie i czerpiąc  z tego olbrzymie korzyści.

 

Wady

Człowiek urodzony 17 maja ma wielki problem z trzymaniem swych emocji na wodzy i kiedy jest w szczególnie napiętej sytuacji, nie potrafi sobie poradzić ze swoim gniewem. Często wpędza go to w kłopoty, ale nie potrafi lub nie chce pohamować w sobie tej skłonności, wobec czego ludzie nieraz starają się go unikać gdy widzą, że jest w złym nastroju.

Ma również wielkie skłonności do zazdrości i nawet gdy nie ma do niej najmniejszego powodu, nie daje się przekonać i uprzykrza życie osobie, której to dotyczy. Jest w tym na tyle uciążliwy, że nieraz nawet z tego powodu rozpadają się jego związki, on jednak tego kompletnie nie dostrzega, więc nie może się zmienić i przy następnej okazji cały schemat powtarza się od nowa, rujnując mu życie osobiste i uniemożliwiając zaznanie trwałego szczęścia przy boku jednej osoby.

Kobieta urodzona 17 maja ma wielki problem z tym, że łatwo jest przekonać ją do wszystkiego, mamiąc ja fałszywymi (bądź nie) komplementami. Stawarza to zagrożenie, że wpędzi się przez to w kłopotliwą dla siebie czy wręcz niebezpieczną sytuację, jednak nie zdaje sobie sprawy, iż jest tak podatna na wpływy z zewnątrz i nawet jeśli ktoś chce ją co do tego uświadomić, nie pozwala sobie tego wytłumaczyć i denerwuje się zupełnie bez powodu.

 

Predyspozycje osób z 17 maja

Dzięki swym cechom takim jak kreatywność, inteligencja, elokwencja, a także umiejętność współpracowania z ludźmi, człowiek urodzony w dniu 17 maja potrafi odnaleźć się w każdej dziedzinie, w jakiej zechce działać, a nawet zrobić w niej wielkie postępy.

Ważne jest dla niego zdobywanie pieniędzy, ponieważ wiąże się z tym dla niego poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, ale istotne jest też dla niego zrobienie kariery czy też  zaspokojenie swych wysokich aspiracji.

Jest człowiekiem bardzo ambitnym i stale dążącym do rozwoju, można mieć więc pewność, że nawet jeśli wiele osiągnie, nie spocznie na laurach, tylko stale będzie chciał piąć się w górę i zdobywać nowe szczyty. Wychodzi mu to tylko na dobre, tym bardziej, że jest człowiekiem lubianym, życzliwym dla innych i może też liczyć na wzajemność, więc ludzie chętnie udzielają mu swego poparcia i pomagają mu na rozmaite sposoby.

To wespół z umiejętnością wykorzystywania okazji, jakie stawia przed nim życie, powoduje, że człowiek urodzony 17 maja ma wielkie szanse na zrobienie poważnej kariery w dowolnej dziedzinie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 maj

 • kolory : biały, oliwkowy, mleczny; jaśminowy
 • zawody męskie : organista, trener, sanitariusz
 • kamień : czerwony turmalin
 • roślina : len
 • zawody żeńskie : biotechnolog, inspektor pracy, księgowa
 • charakter : oszczędny, gospodarny, cierpliwy, pomysłowy
 • zwierzę : czajka

Imieniny 17 maja

 • Wiktor
 • Bruno
 • Sławomir
 • Wilhelm
 • Andrzej
 • Weronika

17 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

4.5/5 - (2)

2 komentarze

 1. Małgorzata
 2. Bunia

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Najlepszy sposób na uwolnienie stresu dla każdego ze znaków zodiaku. Przetestuj go już dziś!
Tempo życia wzrasta niezależnie od tego, jaki mamy znak zodiaku.  Mamy coraz mniej czasu dla siebie, co sprawia, że jesteśmy zmęczeni i rozdrażnieni. Bardzo dużo pracujemy. Szczególnie odczuwają to rodzice, którzy zwykle pracują na dwa etaty. Wracają zmęczeni do domu i nie odpoczywają


Jeśli często widzisz któreś z tych 6 zwierząt, to znak, że niebo chce się z Tobą skontaktować i przekazać Ci ważną wiadomość
Fortuna kołem się toczy, a los bywa kapryśny. Nie zawsze w naszym życiu dzieje się dobre. Smutne, czy przykre wydarzenia są jego nieodłącznym elementem. Niektórych uniknąć się nie da. Dzieją się, by nas czegoś nauczyć, lub po prostu dlatego, że zdarzyć się muszą. Przed innymi j

Wybierz miotłę i dowiedz się, jakim typem wiedźmy jesteś!
Każda kobieta ma w sobie tajemną moc magiczną.  Niektóre z nas uparcie temu zaprzeczają, chowając miotłę w spiżarni, ale są też takie, którzy nie mają nic przeciwko przechwalaniu się swoimi czarodziejskimi umiejętnościami. Z biegiem czasu uczymy się tego, co w nas piękne, wartośc