18 maja

18-maja

Horoskop dla urodzonych 18 maja

18 maja – horoskop ogólny

Najważniejszą cechą człowieka urodzonego w dniu 18 maja jest bez wątpienia jego uczuciowość, ponieważ w znaczący sposób determinuje ona jego życie. Już w młodym wieku pragnie on zaangażować się w poważny związek uczuciowy i stosunkowo wcześnie myśli o małżeństwie, zwykle znacznie wcześniej niż jego rówieśnicy, którzy w tym wieku myślą jeszcze tylko o zabawie.

On chce się ustatkować, niestety jednak jego problem polega na tym, że niewłaściwie lokuje swe uczucie, im więc bardziej zależy mu na tym, by wstąpić w związek małżeński, tym bardziej wizja ta się od niego oddala. Ma on bardzo serdeczny stosunek do ludzi, zwłaszcza do płci przeciwnej, dlatego stale znajduje się koło niego kilka osób, z którymi ewentualnie miałby szansę związać swoje życie, ale zazwyczaj dość długo musi czekać na to, by trafić na tę odpowiednią osobę.

Jeśli chodzi o jego pozostałe dążenia, to są one dość wygórowane, gdyż jest to człowiek ambitny i na pewno nie zadowoli się zwyczajnym, skromnym życiem. Marzy mu się zajęcie jakiegoś ważnego, nadrzędnego względem innych ludzi stanowiska, gdyż chce wyróżnić się z tłumu i poczuć się kimś ważnym. Nie oczekuje jednak, że spadnie mu to z nieba albo ktoś życzliwy znienacka wywinduje go na sam szczyt, lecz jest gotów do wytężonej pracy i zazwyczaj właśnie dzięki wytrwałym wysiłkom udaje mu się dopiąć swego celu.

Jest odpowiedzialny, więc nadaje się do zajmowania wysokich, ważnych stanowisk, a także potrafi nawiązywać z ludźmi dobre kontakty i to również oddaje mu wielką zasługę, gdyż może liczyć na protekcję wyżej od siebie postawionych osób, choć trzeba mu oddać sprawiedliwość, że nigdy nie zabiega o to celowo, lecz jest to jedynie skutek uboczny tego, że jest człowiekiem lubianym i powszechnie szanowanym.

Trzeba przyznać, że właśnie poparcie wysokich sfer często jest dla niego ważniejsze niż jego własne działania, gdyż gdyby był tego pozbawiony, z pewnością znacznie dłużej przyszłoby mu czekać na owoce swoich działań i najprawdopodobniej nie byłby w stanie osiągnąć tego, co dzięki ich pomocy zazwyczaj osiąga.

 

Zalety

Wrodzona mądrość zdecydowanie oddaje największe zasługi człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 18 maja, bowiem powoduje ona, że nigdy nie ma on problemów z odróżnieniem tego, co mu się opłaci od tego, co z pewnością może mu zaszkodzić.

Dzięki temu nie popełnia więc rażących błędów i działa bardzo wydajnie, a także szybko, więc już w młodym wieku osiąga znacznie więcej niż jego rówieśnicy. Jest pełen taktu i uprzejmości, co powoduje, że ludzie są dlań życzliwi i praktycznie nie zdarza się, by ktoś go nie lubił czy – tym bardziej – był doń wrogo nastawiony, chyba że z zazdrości, to jednak również zdarza się tylko sporadycznie, bowiem człowieka owego nie da się nie lubić.

Jest bardzo zrównoważony, nie poddaje się emocjom ani nie działa pod wpływem chwilowego impulsu. Nawet gdy jest szczególnie podekscytowany wizją bliskiego sukcesu, potrafi powściągnąć swą ekscytację i nie zaburza ona jego trzeźwego spojrzenia na świat.

Nic zatem dziwnego, że odnosi sukces za sukcesem, ale trzeba też przyznać, że mimo iż bardzo się z nich cieszy i w głębi duszy jest z siebie ogromnie dumny, nie daje tego po sobie poznać i nikt nie może mu zarzucić zarozumiałości, co również bardzo wydatnie wpływa na fakt, iż jest darzony powszechną sympatią.

 

Wady

Oszczędność człowieka urodzonego 18 maja może czasami przybierać nieco przesadną formę i wówczas nie jest on najlepiej nastawiony do wydatków swych bliskich, wobec czego może na tym tle dochodzić do poważnych spięć.

Inną jego wadą jest zbytnie skoncentrowanie na sobie samym, które powoduje, że uważa siebie za pępek świata i wydaje mu się, że żadna ważna decyzja dotycząca społeczności, w jakiej żyje, nie powinna zapaść bez jego udziału.

Jest to zupełna megalomania, gdyż mimo iż ludzie szanują go i lubią, wcale nie liczą się z nim tak bardzo, jak mu się wydaje i jak by sobie życzył i czasem nawet jest śmieszny z tym swym przekonaniem o własnej wielkości. Z tego także powodu wydaje mu się, że ma wszelkie prawo i predyspozycje do tego, by przejmować władzę nad ludźmi ze swego otoczenia i cecha ta widoczna jest w nim nieustannie, co może drażnić ludzi, którzy nie widzą powodu, by oddawać się pod jego panowanie. On zaś nie zamierza zrezygnować z tych zapędów dominacyjnych, wobec czego na tym tle często dochodzi do starć oraz kłótni.

Człowiek ów ma także skłonność do szydzenia z ludzi, którzy w jego mniemaniu są od niego w jakiś sposób gorszy, choć nie daje im tego wprost do zrozumienia, nie chcąc uchodzić za człowieka zarozumiałego, jednak jego zachowanie jest na tyle przykre, że nie da się go nie zauważyć.

 

Predyspozycje osób z 18 maja

Nie wiadomo zupełnie z czego to wynika, że człowiekowi urodzonemu w dniu 18 maja wydaje się, że jego przeznaczeniem jest panowanie nad innymi, lecz jest to w nim tak silnie zarysowane pragnienie, że dąży do niego wszelkimi możliwym sposobami.

Jest to jego najważniejszy cel w życiu, ważniejszy nawet niż pieniądze czy kariera, które również są dla niego ważne, to jednak ma na celu przede wszystkim zaspokojenie jego wielkiej  próżności, którą stara się skrywać, ale nie zawsze mu się to udaje.

Jest na tyle ambitny, że nie pozwala, by ktokolwiek nim rządził, to on chce zawsze rządzić, jednak ludzie nie zawsze mają ochotę oddawać się w jego władzę, ponieważ wywiera na nich zbyt silną – w ich mniemaniu – presję. Powoduje to, że czyni sobie wielu wrogów, mimo tego, że stara się być popularny i lubiany i dość dobrze mu to wychodzi.

Osoby te mogą starać się na nim mścić za ucisk, jaki wobec nich stosuje czy próbował stosować, dlatego istnieje zagrożenie, że nawet jeśli uda mu się wznieść na piedestał, o którym tak marzy, dość szybko zostanie przez nich z niego strącony i będzie to dla niego ogromnie bolesne i przykre doświadczenie.

 

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 maj

 • zwierzę : czapla
 • charakter : czuły, serdeczny, uczuciowy, ambitny
 • roślina : piwonia
 • kolory : różowy, pomarańczowy, buraczkowy; morelowy
 • zawody męskie : ekolog, marynarz, strażnik miejski
 • kamień : chalcedon
 • zawody żeńskie : pielęgniarka, fizyk, ekspedientka

Imieniny 18 maja

 • Julita
 • Klaudia
 • Jan
 • Eryk
 • Aleksandra
 • Sandra
 • Feliks

18 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

4.2/5 - (16)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


4 życiowe priorytety, na których musisz się skupić niezależnie od znaku zodiaku, który przypadł Ci w udziale
Ludzie wolą dzielić się na grupy i etykietkować, zamiast szukać tego, co ich łączy.  Chcemy być inni niż wszyscy, unikatowi, jedyni w swoim rodzaju. Tacy właśnie jesteśmy. Nie ma dwóch identycznych ludzi na ziemi. Choć jesteśmy bardzo do siebie podobni, bo pula cech (zarówno fizyczn


Jakiej relacji potrzeba Ci teraz najbardziej? Wybierz tancerzy i przekonaj się sam
Człowiek nie jest samotną wyspą.  Potrzeba nam innych ludzi, bo tylko w ich towarzystwie, wplątani w sieć społecznych powiązań, możemy się bezpiecznie rozwijać i piąć do góry. Nawet samotnikom potrzebni są inni ludzie. W końcu muszą oni mieć się od kogo odciąć, prawda? Świadom

Chcesz wiedzieć, czy w najbliższym czasie uśmiechnie się do Ciebie szczęście? Wybierz jeden z symboli i zobacz, co się pod nim kryje
Alchemików uważa się za przodków i prekursorów dzisiejszych chemików.  Dziedzina wiedzy, jaką się zajmowali, jest dziś uznawana za pseudonaukę, niegdyś jednak stanowiła jedną z najchętniej praktykowanych nauk. Alchemia łączyła w sobie elementy chemii, fizyki, sztuki, czy psychologi