2 maja

2-maja

Horoskop dla urodzonych 2 maja

2 maja – horoskop ogólny

Najważniejszą cechą, która wyróżnia człowieka, który przyszedł na świat w dniu 2 maja spośród innych ludzi, jest niewątpliwie jego wielka wytrwałość.

Potrafi on bardzo sumiennie wywiązywać się ze wszystkich swoich obowiązków i wielką pilnością wykazuje się nawet w mało znaczących drobiazgach, a także potrafi bardzo cierpliwie czekać na rezultaty podejmowanych przez siebie wysiłków. Naturalnie powoduje to, że zazwyczaj jego dążenia znajdują pozytywny dla niego finał i mało jest rzeczy, których nie potrafiłby doprowadzić do szczęśliwego końca.

Ma wszechstronne zainteresowania, ale najważniejsza jest dla niego nauka, zwykle różne jej dziedziny, choć trzeba jednocześnie zaznaczyć, że cechuje go większa pracowitość niż zdolności intelektualne, dlatego zazwyczaj na swe badania i doświadczenia praktyczne poświęca znacznie więcej czasu niż bardziej od niego błyskotliwi ludzie, nie przeszkadza mu to jednak zbytnio.

Jest człowiekiem stałego charakteru, szlachetnym i dobrym. Cechuje się sporą pewnością siebie i nieraz upiera się przy swoich racjach, co nie zawsze wychodzi mu na dobre, jednak on uważa, że za każdym razem musi być w stu procentach pewien swych racji, bo inaczej z góry skazuje się na porażkę.

Upór zazwyczaj wzrasta w nim wraz z upływem lat, dlatego w podeszłym wieku człowiek ów może być nieco uciążliwy dla otoczenia i trzeba się z tym liczyć, bo raczej nikomu nie uda się wykorzenić z niego tej cechy, zwłaszcza w późniejszym wieku, gdy zostanie już w nim mocno utwardzona. Rzadko jednak ludzie mają o to czy o cokolwiek innego do niego poważne pretensje, gdyż jest do wszystkich życzliwie nastawiony i wszystkie swe wady potrafi nadrobić swym pozytywnym usposobieniem.

Ma dobre intencje i chętnie pomaga innym, choć zwykle ma spore problemy z samym sobą, wynikające głównie z tego, że targa nim wiele sprzeczności i nie zawsze jest w stanie osiągnąć wewnętrzną harmonię swych potrzeb z przekonaniami, jakie żywi.

Jego wielką siłę stanowi zdolność dostosowywania się do wymogów otoczenia, którą przejawia mimo swego dość sporego konserwatyzmu i cecha ta oddaje mu wielkie zasługi nawet w codziennym życiu, nie mówiąc już o naprawdę ważnych życiowych sprawach.

 

pozytywyZalety

Ważną zaletę człowieka, który przyszedł na  świat w dniu 2 maja, stanowi jego stałość w poglądach i przekonaniach. Czyni go to człowiekiem wiarygodnym w oczach otoczenia, ponieważ wszyscy, którzy znają go z tej strony, mogą mieć pewność, że nie nadużyje ich zaufania, bo jego zasady, którymi kieruje się w życiu, są absolutnie niezmienne.

Inna cecha, która zaskarbia mu wielki szacunek oraz sympatię otoczenia, to takt, z jakim potrafi zachować się nawet w najtrudniejszej sytuacji. Zawsze staje na wysokości zadania i postępuje z klasą – nic nie można zarzucić jego postępowaniu oraz manierom.

Jest też oddany swym przyjaciołom, dobroduszny i pełen jak najlepszych intencji. Chętnie pomaga nawet nieznajomym, można mieć pewność, że nie odmówi swego wsparcia nikomu, kto go o to poprosi, jeśli tylko będzie  w stanie mu pomóc, a na pewno bardzo się postara, by to zrobić.

Wobec swych przyjaciół jest w stu procentach lojalny oraz na tyle oddany, że nigdy sam nie rezygnuje z kontaktów z osobami, na których mu zależy i jeśli przyjaźń wygasa, to na pewno nie z jego winy, bo on robi, co może, by podtrzymać jej płomień.

 

Wady

Człowiek urodzony 2 maja przejawia wielkie dążenia dominacyjne i jego słabość polega na tym, że jeśli jest z kimś blisko, rości sobie prawo do kontrolowana danej osoby, a nawet decydowania o jej życiu.

Tak zazwyczaj zachowuje się wobec swych przyjaciół, a jeśli ktoś nie chce postępować pod jego dyktando, robi się bardzo nieprzyjemny i właśnie  z tego powodu mogą się kończyć jego związki z ludźmi.

W irytacji jest zawzięty i nieubłagany, zaś gdy ktoś doprowadzi go swym sprzeciwem wobec jego woli do ostateczności, wręcz nie wie, co robi i mówi i lepiej zejść mu wówczas z drogi, bo nie odpowiada za swoje czyny.

Mimo iż sam chętnie miesza się do cudzych spraw, nigdy nie dopuszcza do odwrócenia tej sytuacji, bo uważa, że nikt nie ma prawa naruszać jego prywatności – nigdy nie ma względów dla kogoś, kto próbuje to robić i bez owijania w bawełnę mówi, co o tym myśli.

Wydaje niesprawiedliwe sądy na temat ludzi, z którymi ma styczność – tych, których lubi, idealizuje aż do granic możliwości, stawiając ich niemalże na piedestale, zaś tych, którzy z jakiegoś powodu budzą jego antypatię, gotów jest uznać za osobniki ludzkie najpodlejszego gatunku, nie zawracając sobie głowy zastanawianiem się, czy osoby owe rzeczywiście zasłużyły na tak surową naganę, co oczywiście powoduje, że zazwyczaj jego zdanie na czyjś temat opiera się na wyssanych z palca, fałszywych oskarżeniach.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 maja

Pracowitość to cecha człowieka urodzonego w dniu 2 maja, która może go zawieść naprawdę wysoko, zwłaszcza  z jego zdolnościami do jednania sobie ludzi. Jego wielka siła polega na tym, że instynktownie wyczuwa on, kogo warto się trzymać i kto może mu pomóc w zrobieniu kariery, choć trzeba jasno zaznaczyć, że w jego przypadku jest to całkowicie niezamierzone i człowiek ów wcale nie zawiera interesownych przyjaźni.

Chętnie pracuje na rzecz społeczności, w której żyje i może stać się jej bardzo pożytecznym członkiem – niewykluczone, że właśnie z tym będzie wiązała się jego kariera, ponieważ ludzie doceniają jego wysiłki i chętnie go za to wynagradzają, choćby swym otwartym poparciem.

Ważne jednak jest to, że człowiek ów umie cieszyć się tym, co ma, mimo iż ma wysokie ambicje, jeśli jednak zdarza się tak, że z jakichś powodów nie będzie mógł ich zaspokoić, na pewno nie będzie to dla niego życiową tragedią i jakoś odnajdzie się w tych relacjach, które zafundował mu los.

Jest to bardzo istotne, bo dzięki takiemu nastawieniu jest w stanie osiągnąć poczucie szczęścia i satysfakcji ze swej egzystencji bez względu na okoliczności i nie jest to uzależnione od faktu zrobienia bądź nie znacznej kariery.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 maj

 • zawody męskie : architekt, sprzedawca, trener
 • zawody żeńskie : inspektor pracy, hafciarka, ekonomistka
 • kolory : szary, żółty, bananowy; burgund
 • kamień : rodonit
 • zwierzę : żmija
 • charakter : pracowity, wytrwały, stały, uparty, życzliwy, konserwatywny
 • roślina : koniczyna

Imieniny 2 maja

 • Anatol
 • Walter
 • Borys
 • Walenty
 • Zygmunt

2 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

4.4/5 - (16)

3 komentarze

 1. Mariola
  • Monikasz
 2. danuta

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


5 wspaniałych wynalazków i idei, które zrodziły się w snach. Dzięki nim przestaniesz ignorować swą podświadomość
Marzenia senne przemawiają do nas językiem symboli i alegorii.  Rzadko kto potrafi je odszyfrować, a jeszcze mniej ludzi zrozumieć. Zwykle szybko o nich zapominamy. Nie zaprzątamy sobie głowy odkrywaniem drugiego dna i grzebaniem w tym, co niejasne i niejednoznaczne. Historia zna jednak przyp


Jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem? Ten krótki test pomoże Ci rozwiać wątpliwości
Ze względu na temperament ludzie dzielą się na introwertyków, ekstrawertyków i ambiwertyków. Do jakiego typu psychicznego należysz? Carl Gustav Jung, nazywany ojcem psychologii analitycznej, uważał, że ludzie adaptują się do świata zewnętrznego na dwa różne sposoby. Jest to związane

Wydaje Ci się, że masz masę fobii i jesteś dziwny. Sprawdź, co na to gwiazdy. Może wcale nie jest z Tobą tak źle?
Wydaje Ci się, że jesteś bardzo dziwny? Masz przeczucie, że drzemie w Tobie masa fobii? Kilkanaście razy sprawdzasz, czy zamknąłeś drzwi? Często czujesz się niepewnie, nieswojo w pozornie normalnych sytuacjach? Może to świadczyć o paranoi. Każdy z nas ma w sobie jakiś procent z parano