21 maja

21-maja

Horoskop dla urodzonych 21 maja

21 maja – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 21 maja wyróżnia się wielką przedsiębiorczością, która powoduje, że w każdej sytuacji jest w stanie sobie poradzić i raczej nie zdarza się, by na jakimś etapie swojego życia zmagał się z poważniejszymi problemami finansowymi.

Na co dzień pomaga mu bardzo także fakt, iż jest ogromnie oryginalny i wyróżnia się z tłumu, przodując w wielu dziedzinach i zyskując przewagę nad swoją konkurencją. Przejawia wszechstronne zdolności, więc właściwie może robić w życiu z powodzeniem wszystko, co tylko przyjdzie mu do głowy i na pewno będzie miał na każdym polu wielkie sukcesy.

Ponadto, nie dość, że posiada nieprzeciętne zdolności jeśli chodzi o wymyślanie rozmaitych projektów i układanie szczegółowych planów działania, to jeszcze potrafi je bardzo sprawnie wcielać w życie, co powoduje, że sam jest twórcą swoich sukcesów, od początku do końca i nie musi korzystać z niczyjej pomocy.

Jeśli chodzi o jego kontakty z otoczeniem, to jest człowiekiem bardzo lubianym i pożądanym na wszelkich spotkaniach. Ludzie lubią go głównie dla jego poczucia humoru i pozytywnego usposobienia, gdyż tylko w rzadkich przypadkach nie ma humoru, a i tak wówczas bardzo się stara, by nie było tego po nim widać.

Jest towarzyski i uwielbia spędzać czas w wesołym gronie, niestety nie może jednak poświęcać na to tak wiele czasu, jak by chciał, ponieważ jest na ogół mocno zajęty zarabianiem pieniędzy. Przywiązanie do materialnej strony życia to jego kolejna bardzo charakterystyczna cecha, gdyż ogromnie zależy mu na tym, by posiadać jak najwięcej środków finansowych i robić z nich jak najlepszy dla siebie użytek.

Mało kto ma mu jednak za złe ten jego materializm, bo na szczęście pieniądze nie przesłaniają mu innych wartości i w dążeniu do ich zdobycia na ogół potrafi zachować trzeźwość i rozsądek. Powoduje to, że cieszy się grupką wiernych  przyjaciół i jest to dla niego z wielu względów bardzo korzystne, ponieważ często zawdzięcza im nie tylko wspólne wesołe spędzanie czasu, ale też aktywność na innych polach i może mieć z tego nieprzeciętne korzyści.

Zalety

Bez wątpienia najważniejszą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 21 maja, dla niego samego stanowi jego nieprzeciętny intelekt. Dzięki swej inteligencji jest w stanie osiągać wszystkie cele, jakie sobie założył, a w dodatku nigdy nie zajmuje mu to tak wiele czasu jak innym ludziom, zatem może mieć znaczną przewagę nad swoją konkurencją.

Umie rozsądnie korzystać ze wszystkiego, co oferuje mu życie i prowadzi bardzo harmonijną egzystencję, która rozwija się i kwitnie na wielu poziomach – raczej nie zdarza się, by zaniedbywał jakieś swoje obowiązki czy nie mógł znaleźć czasu na przykład na spotkania z przyjaciółmi.

Lojalność i wierność wobec przyjaciół to jego kolejna ważna zaleta i potrafią oni ją docenić, odwdzięczając mu się tym samym. Są też gotowi do niesienia mu pomocy w każdej sytuacji i on również nigdy nie pozostaje im dłużny, zatem można go prosić o pomoc za każdym razem, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Jest to też człowiek bardzo pracowity, sumiennie wywiązujący się ze swoich obowiązków i ambitny. Wie, czego chce od życia, ale nie liczy wcale, że dostanie to gratis, lecz jest gotów do jak najbardziej wytężonej i wytrwałej pracy, bo na wszystko chce sobie uczciwie zasłużyć.

Wady

Wielkim problemem człowieka, który przyszedł na świat w dniu 21 maja, jest to, że nie zawsze potrafi on zapanować nad gwałtownymi emocjami, jakich doznaje.

Jest dość nerwowy i łatwo można go wprawić w stan napięcia, a jeszcze łatwiej wpada w złość, zatem kiedy widać, że jest podrażniony, lepiej go dodatkowo nie irytować, ponieważ w takim stanie jest zdolny do wielu rzeczy, których normalnie nigdy by nie popełnił.

Jest też osobą bardzo podatną na wpływy z zewnątrz i mimo iż posiada dość silną wolę, nie zawsze potrafi się oprzeć cudzym namowom i wzorcom. Jeżeli wpadnie w nieodpowiednie dla siebie towarzystwo, łatwo może zaprzepaścić wszystko dobre, co do tej pory posiadał, ponieważ tylko kwestią czasu jest, kiedy zacznie się zachowywać tak samo jak owi ludzie. Niestety nie przejawia podobnej podatności jeśli chodzi o dobre wzorce, które mógłby przejmować od innych, co również jest dla niego niezbyt dobre.

Jego bliscy muszą zatem stale uważać na to, z kim się ów człowiek zadaje, ponieważ on sam nie zawsze umie spojrzeć na to z pełnym obiektywizmem i czasem idealizuje swych znajomych, nie widząc ich złych skłonności, które następnie sam przejmuje.

Predyspozycje osób z 21 maja

Dzięki wrodzonym zdolnościom, a także temu, że szybko się uczy, człowiek urodzony w dniu 21 maja może zrobić karierę w bardzo wielu dziedzinach. Posiada nieprzeciętne zdolności intelektualne i to głównie z tym powinien związać swoje życie zawodowe, ponieważ na tym polu może osiągnąć znaczne sukcesy, a przy tym nie powinno to od niego wymagać jakiegoś większego wysiłku.

Jeżeli zaś przejawia jakieś talenty artystyczne, z całą pewnością nie powinien ich zaprzepaszczać, lecz starać się je jak najbardziej rozwijać i jeśli zdecyduje się związać z nimi swoje życie zawodowe, również może na tym bardzo dobrze wyjść, a nawet dorobić się znacznego majątku.

Jego przewaga nad innymi polega też na tym, że potrafi sobie zjednywać wyżej postawionych od niego ludzi, którzy potem udzielają mu swego poparcia i pomagają w wydatny sposób,  nierzadko nawet się z nimi przyjaźni i może liczyć na ich nieustającą pomoc. Z tego powodu zwykle odnosi sukcesy szybciej, niż można by się tego spodziewać sądząc po jego zaangażowaniu, jednak jemu oczywiście taka sytuacja w pełni odpowiada i nie poczytuje sobie tego za brak honoru czy większych ambicji.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 21 maj

 • charakter : ambitny, zdolny, wesoły, towarzyski, nerwowy
 • kamień : bursztyn
 • roślina : chaber
 • kolory : niebieski, żółty, khaki; spiżowy
 • zawody męskie : zakonnik, tkacz, dyrektor
 • zawody żeńskie : lekarka, fizjoterapeutka, higienistka
 • zwierzę : gepard

Imieniny 21 maja

 • Krzysztof
 • Tymoteusz
 • Wiktor
 • Donat
 • Piotr

21 maja – znak zodiaku

Jeżeli urodziłeś się na przełomie 2 znaków zodiaku sprawdź : dokładnie ustalenie znaku zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

3.6/5 - (5)

2 komentarze

 1. Andrzej
 2. Wioletta

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Rzuć okiem na obrazek i wybierz kształt, który dostrzegłeś najszybciej. Poznaj cytat, który pasuje do Ciebie najbardziej
Każdy z nas jest inny.  Inaczej postrzegamy świat oraz ludzi i oceniamy ich według innych kryteriów. Definiuje nas wiele rzeczy, od cech charakteru, poprzez życiowe postawy i podejmowane w społeczeństwie role. Mamy różne osobowości i temperamenty. Któż z nas nie miał problemu, kiedy zo


Karty tarota zdradzają Twą przyszłość. Poznaj ją już teraz, odkrywając jedną z nich
Prawdy o tym, co dzieje się w naszym życiu oraz co już wkrótce się w nim wydarzy, z reguły szukamy w gwiazdach. To one podpowiadają nam, czego możemy się spodziewać i na co powinniśmy być przygotowani. Jest jednak jeszcze jedno źródło, do którego można zajrzeć zamiast do horoskopu.

Przyciągnij do siebie miłość życia za pomocą… Feng Shui. Oto kilka niecodziennych wskazówek
Feng Shui kojarzy się nam przede wszystkim z ustawianiem mebli w pokojach.  Starożytni Chińczycy wykorzystywali tę sztukę przy budowie miast i planowaniu przestrzeni użytkowej. Wierzyli, że tylko urządzone zgodnie z zasadami Feng Shui wnętrza będą wolne od duchów i zgodne z naturalnym