22 maja

22-maja

Horoskop dla urodzonych 22 maja

22 maja – horoskop ogólny

Najbardziej wyraźną cechą w osobowości człowieka, który przyszedł na świat w dniu 22 maja, jest jego wielka aktywność. Powoduje ona, że stale angażuje się w nowe przedsięwzięcia i nie pozwala sobie ani na chwilę odpoczynku dłużej, niż jest to konieczne.

Umie skoncentrować się na tym, co ma w danej chwili do zrobienia, więc nie zdarza mu się nigdy, by nie mógł się na czas wywiązać z jakiegoś zadania i na próżno można go odrywać od jego pracy. Posiada nieprzeciętne zdolności intelektualne, którymi góruje nad większością ludzi ze swojego otoczenia i trzeba też przyznać, że potrafi robić doskonały użytek z tkwiącego w nim potencjału.

Jego inteligencja pozwala mu też bardzo sprawnie zwyciężać wszelkich nieprzyjaciół i konkurentów, choć przeważnie udaje mu się unikać zastawianych przez nich pułapek, więc nie dochodzi do bezpośredniego starcia. Nie przeszkadzałoby mu to jednak, gdyby nie dawało się tego uniknąć, gdyż jest człowiekiem bardzo odważnym i nikogo oraz niczego się nie lęka.

Nie obawia się również trudów i przeciwności losu, bowiem liczy się z tym, że prędzej czy później pojawią się one na jego drodze. W pewien sposób nawet się z nich cieszy, bowiem gdyby zwycięstwo zbyt łatwo mu przyszło, nie miałby z niego zbyt dużej satysfakcji. Działa bardzo przedsiębiorczo i do żadnego ze swych celów nie chce dochodzić okrężną drogą, lecz pragnie na wszystko uczciwie sobie zapracować, by potem mieć świadomość, że do wszystkiego, co udało mu się osiągnąć, doszedł swą uczciwą pracą i wytrwałymi wysiłkami.

Człowiek urodzony 22 maja wyróżnia się też nieprzeciętnymi ambicjami, ponieważ marzy mu się zajęcie wysokiego stanowiska, które wiązałoby się dla niego z wielkim uznaniem społecznym i licznymi zaszczytami. Uważa, że w pełni na to zasługuje, choćby dlatego, że jest w stanie to osiągnąć, pokonując wszelkie przeszkody, jakie mogą się pojawić na jego drodze do tego celu.

Nie brakuje mu odwagi i pewności siebie, nic zatem dziwnego, że zazwyczaj nie myli się i rzeczywiście udaje mu się zrobić dokładnie to, co sobie zaplanował.

Cechuje go duży praktycyzm oraz to, że zawsze doskonale orientuje się w bieżącej sytuacji. Nie ma najmniejszych problemów z dokonaniem trafnej oceny okoliczności, w jakich się znajduje, zatem zawsze wie, co i jak ma robić.

 

Zalety

Największą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 22 maja, stanowi bez wątpienia jego zdolność do podejmowania wytrwałych wysiłków. Najważniejsze w nim jest to, że dzięki swej inteligencji, a także pewnej przebiegłości, którą posiada, z powodzeniem mógłby oszukiwać i sprawnie mataczyć, zyskując tym wielkie korzyści i znacznie ułatwiając sobie życie.

Ma tego świadomość, ale mimo to nie chce tak postępować i nigdy tego nie robi, wybierając drogę najeżoną trudnościami i wymagającą od niego wielkich wysiłków, lecz uczciwą.

Uczciwość jest dla niego najważniejsza i zachowywanie się inaczej nawet nie przychodzi mu do głowy, gdyż jest człowiekiem honorowym i ambitnym. Połowiczne zwycięstwa, które zawdzięczałby przypadkowi czy krętactwu, nie interesują go, bo nie miałby z nich żadnej satysfakcji i pewnie nawet nie umiałby się nimi cieszyć, gdyż odczuwałby wstyd i wyrzuty sumienia.

Jest aż do przesady prostolinijny, ale ludzie, którzy znają go od tej strony, bardzo go za to cenią, ponieważ dzięki temu wiedzą, że nigdy ich nie zawiedzie ani nie oszuka. Jest w stu procentach szczery, ale umie znaleźć  w tym umiar, bowiem nie bywa w tym nigdy brutalny – kiedy wie, że jego szczerość mogłaby kogoś zranić, woli rozsądnie milczeć, ale nigdy nie posunie się do kłamstwa, nawet w dobrej wierze.

 

Wady

Mimo iż człowiek urodzony 22 maja jest bardzo uczciwy i zawsze dba, by wywiązywać się z poczynionych obietnic, czasem może przejawiać pewną odmienność między tym, co mówi, a tym, co robi. Wynika to z tego, że jest nieco chwiejny i czasem brakuje mu zdecydowania.

Gdy obiecuje sobie czy komuś, że coś zrobi, najpewniej tak właśnie myśli i planuje się z tego wywiązać, lecz czasem po drodze do tego celu okoliczności mogą się dla niego w jakiś sposób zmienić, więc i on może dość znienacka zmienić zdanie. Nikt jednak raczej nie ma mu tego za złe, bo wiadomo, że nie robi tego celowo i przeważnie jest to do naprawienia.

Gorsze są dla niego i jego otoczenia jego wielkie ambicje, które powodują, że człowiek ów nigdy nie jest z siebie dość zadowolony i trzeba też przyznać, że nieraz bierze na siebie zadania, którym z oczywistych przyczyn nie może sprostać, ale nie pozwoli sobie tego wyperswadować.

Nawał obowiązków nieraz go przytłacza, lecz i tak upiera się, że ze wszystkim poradzi sobie sam, bo jest zbyt dumny, by przyznać, że pomylił się w ocenie swoich możliwości. Otoczenie czasem denerwuje ten jego ośli upór i źle pojmowana duma, która ostatecznie może mu nie wyjść na dobre.

 

Predyspozycje osób z 22 maja

Dzięki swej pracowitości człowiek urodzony 22 maja może zrobić karierę praktycznie w każdej dziedzinie, w jakiej zechce działać. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że przez swą niechęć do jakiegokolwiek ułatwiania sobie dążenia do celu z pewnością zajmie mu to sporo czasu, dlatego raczej nie można liczyć, że szybko wdrapie się na szczyt albo błyskawicznie dorobi się wielkiego majątku.

Zawsze chce działać wolniej, ale w pełni uczciwie i na próżno można go namawiać do zmiany zdania, bo na pewno nie złamie swoich zasad. Oczywiście na pewno znajdą się ludzie, którzy będą potrafili go docenić, a wyrazem tego będzie ich chęć udzielenia mu pomocy, jednak najprawdopodobniej człowiek urodzony 22 maja nie zgodzi się także i na to, gdyż nie chce nikomu niczego zawdzięczać.

Pragnie do wszystkiego dojść ciężką, wytrwałą pracą i na pewno mu się to uda, o ile nie zabraknie mu cierpliwości i wytrwałości, co jednak raczej mu nie grozi, chyba że niesprzyjające okoliczności bardzo zmienią jego charakter, ale to może mieć miejsce tylko w bardzo nielicznych przypadkach.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 22 maj

 • charakter : inteligenty, energiczny, opanowany
 • zawody męskie : tokarz, makler, polityk
 • kolory : niebieski, błękitny, modry; truskawkowy
 • zwierzę : rzekotka
 • roślina : miecznik
 • kamień : spinel szlachetny
 • zawody żeńskie : ekonomistka, fryzjerka, krawcowa

Imieniny 22 maja

 • Wiesław
 • Helena
 • Jan
 • Emil
 • Wiesława
 • Roman
 • Julia

22 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta


8 komentarzy

 1. gemini 26 listopada 2014
  • Ja 13 sierpnia 2016
 2. Helena 26 stycznia 2020
 3. Wioletta 17 marca 2020
 4. Beata 19 marca 2020
 5. Marlena 22 maja 2020
 6. RENATA 11 grudnia 2020
 7. Antonio 12 stycznia 2021

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Jak myślisz, która z tych osób jest najgłupsza? Wskaż głupca i sprawdź, jakie są Twe największe zalety i grzeszki
Gdybyśmy zadali sobie pytanie: co nas definiuje? Wnioski najprawdopodobniej byłyby różne.  Po chwili zastanowienia doszlibyśmy jednak do wniosku, że jest to nic innego, jak nasze zachowania i reakcje na to, co robią inni. Nic tak wyraźnie nie mówi, jakimi jesteśmy ludźmi niż krytyka lud


Z którym mitologicznym stworzeniem łączą Cię gwiazdy i czemu?
Mity greckie były odpowiedzią na odwieczne ludzkie poszukiwania celu i sensu życia.  Istoty ze wszystkich mitologii świata powstały w podobnym celu. Miały reprezentować wszystkie nasze cechy, zarówno te dobre, jak i złe od dumy poprzez strach, nieodpowiedzialność, czy złośliwość. Wsz

3 znaki zodiaku, której najszybciej doprowadzą Cię do szaleństwa
Każdy z nas ma zalety i wady.  Naszych plusów i minusów nie da się ująć w słowa i przedstawić w formie zestawienia. Niektóre cechy są dobre lub złe (zależnie od okoliczności). Niektórzy z nas stanowią jednak mieszanki wybuchowe o tak skomplikowanej i „zakręconej” naturze