23 maja

23-maja

Horoskop dla urodzonych 23 maja

23 maja – horoskop ogólny

Bystrość i zaradność człowieka urodzonego w dniu 23 maja są niezaprzeczalne, jednak mało kto o nich wie dopóki nie stanie się świadkiem, jak osoba owa radzi sobie z przeciwnościami losu. Dopiero kiedy musi, wykazuje się całą swoją siłą woli, przebiegłością i wówczas można poznać, że mało jest sytuacji, w których nie dałby sobie rady.

Jego pewien problem polega na tym, że bardzo zależy mu, by ludzie go lubili, doceniali i mieli na jego temat dobre zdanie. By utrzymać swą dobrą reputację, gotów jest wiele poświęcić, a nawet zachowywać się w sposób nie do końca zgodny ze swoimi przekonaniami jeśli tylko dojdzie do wniosku, że tego właśnie oczekuje od niego jego otoczenie.

Posiada nieprzeciętną wyobraźnię i ma nawet skłonność do fantazjowania, tym bardziej, że pociąga go wszystko, co niezwykłe i niebanalne i stara się doszukiwać takich rzeczy w swoim otoczeniu nawet wówczas, gdy inni ludzie zupełnie ich nie dostrzegają. W ogóle człowiek ów często przejawia zainteresowania odmienne niż reszta ludzi i nie każdy potrafi się z nim z tego powodu porozumieć, czasem nawet uchodzi za dziwaka, ale nie przeszkadza mu to, bo wie, że znacząco odbiega od reszty.

Jest wielkim estetą, kocha wszystko, co piękne i nosi znamiona artyzmu, przez co sam nieraz wygląda ekstrawagancko i zachowuje się dość nietypowo, zadziwiając, ale i ciekawiąc tym swoje otoczenie.

Rzeczywiście często okazuje się, że nie jest zwyczajnym człowiekiem i posiada jakieś rzadko spotykane predyspozycje, zwykle zdolności artystyczne, ale najpierw sam musi je w sobie odkryć, co wbrew pozorom wcale w jego przypadku nie następuje łatwo. Wynika to głównie z tego, iż jest tak mocno skupiony na sobie i swym życiu wewnętrznym, że nie zastanawia się nad swoją przyszłością i nie zawraca sobie głowy odkrywaniem w sobie predyspozycji do jakiegoś konkretnego zawodu.

Nie jest też szczególnie zaradny na co dzień i zazwyczaj biernie unosi się na falach życia, obojętnym wzrokiem patrząc na wszystko, co się wokół niego dzieje, bo jego interesują tylko niektóre sprawy, zazwyczaj znajdujące się w jego wnętrzu.

 

Zalety

Nieszablonowość, nietypowe zainteresowania i pewna ekstrawagancja otoczenia to cechy, które na pewno mocno wyróżniają z tłumu człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 maja, a trzeba przyznać, że bardzo mu na tym zależy.

Dla jego otoczenia również jest to z dużą korzyścią, ponieważ jest w nim barwnym ptakiem, który urozmaica życie zwyczajnych ludzi i sprawia, że muszą się nim interesować.

Jest towarzyski i bardzo wyrozumiały. Nie stroni od ludzi nawet jeśli naigrawają się z jego odmienności, ale trzeba też przyznać, że zazwyczaj zdarza się to rzadko, ponieważ jest ogólnie lubiany i szanowany. Nikomu nie czyni nic złego, a wręcz przeciwnie, stara się pomagać, jak tylko może i ludzie chętnie przebywają w jego towarzystwie.

Jest doskonałym przyjacielem, ponieważ dobro innych ludzi leży mu na sercu, a dzięki temu, że nie goni za karierą i pieniędzmi, ma dużo wolnego czasu, który gotów jest poświęcić tym, którzy go potrzebują. Sam nie jest szczególnie absorbujący, gdyż jest zbyt mocno skupiony na swym bogatym życiu wewnętrznym, więc nikt nie powinien na niego narzekać, choć jego nieobecność czasem może się dawać we znaki jego bliskim.

 

Wady

Dużą wadę człowieka urodzonego w dniu 23 maja stanowi na pewno jego bierność. Czasem wydaje się, że nie ma na ziemi żadnej rzeczy, która by go naprawdę interesowała i że nie zależy mu ani na życiu, ani na karierze, ani też na innych ludziach.

Nie ma szczególnie wielkich ambicji i nie zależy mu, by jakoś się rozwijać. Często przez to marnuje swoje rozliczne talenty, choć może należałoby to też złożyć na karb jego lenistwa, bo faktem jest, że człowiek ten nie lubi się przemęczać. Woli, by życie samo za niego decydowało, dokąd ma zmierzać i nie chce mu się podejmować zdecydowanych działań, tym bardziej, że zazwyczaj sam nie wie, w jakim kierunku chce podążać i nie potrafi określić, czego chce od losu.

Ta jego apatia powoduje też nieraz, że nie udaje mu się osiągnąć odpowiednio wysokiego poziomu rozwoju moralnego i intelektualnego, a wówczas cały obecny w nim artyzm oraz rozliczne talenty na pewno nie zostaną przezeń  w odpowiedni sposób spożytkowane, co będzie z wielką stratą nie tylko dla niego samego, ale też potencjalnych odbiorców tego, co ma im do zaoferowania.

 

Predyspozycje osób z 23 maja

Na największe sukcesy człowiek urodzony w dniu 23 maja może liczyć w dziedzinie sztuki, oczywiście pod warunkiem, że będzie przejawiał jakiś talent artystyczny i że będzie go rozwijał. W jego przypadku nie jest to niestety takie pewne, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaprzepaści to, czym obdarowała go natura i będzie musiał szukać szczęścia i spełnienia w bardziej prozaicznych zajęciach.

Rzadko jednak zdarza się, by mu tego brakowało, ponieważ los wyjątkowo mu sprzyja , może nawet bardziej, niż na to zasługuje jeśli chodzi o jego zaangażowanie, gdyż przeważnie biernie czeka na to, co przyniesie mu los i zwykle się doczekuje.

Kiedy jednak na czymś mocno mu zależy, potrafi aktywnie o to walczyć i podejmować wiele starań, wykazując się przy tym wielką siłą charakteru i wytrwałością.

Jest więc w stanie zrobić znaczną karierę jeśli tylko będzie mu na tym zależało, także dzięki temu, że posiada nieprzeciętne zdolności dyplomatyczne, którymi potrafi jednać sobie sprzymierzeńców i zaskarbiać sympatię wysoko postawionych ludzi, którzy chętnie zostają jego protektorami.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 maj

 • zawody męskie : wróżbita, fizyk, duchowny
 • kolory : szary, błękitny, groszkowy; morelowy
 • roślina : azalia
 • charakter : bystry, zręczny, rozsądny, odważny
 • zwierzę : bizon
 • kamień : agat
 • zawody żeńskie : archeolog, akuszerka, weterynarz

Imieniny 23 maja

 • Eufrozyna
 • Budziwoj
 • Iwona
 • Emilia
 • Julian
 • Dezyderiusz
 • Jan
 • Michał

23 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

4.7/5 - (3)

1 komentarz

 1. Dariusz

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Spójrz na malowidło i wskaż obiekt, który pierwszy rzucił Ci się w oczy. Twoja decyzja zdradzi sposób, w jaki się zakochujesz
Wszyscy postrzegamy świat w inny, wyjątkowy sposób. Niektóre nasze cechy i tendencje można jednak określić na podstawie naszej osobowości. Charakter człowieka wpływa i determinuje wybory, które czyni. Większość z nas jest wzrokowcami. To poprzez zmysł wzroku dociera więc do nas najwi


Która z tych dłoni należy do kobiety? Ujawnij prawdę i odkryj, co najbardziej cenią w Tobie inni
Nasze ciało może sporo o nas powiedzieć.  Wielu informacji możemy się dowiedzieć z kształtu i rozmiaru naszych dłoni. Wróżeniem z nich przez lata zajmowała się chiromancja – starożytna nauka, którą z czasem zaczęto traktować jako niewarte uwagi zabobony. Wnętrzem dłoni zajm

Jaki jesteś w miłości? Ten test ukaże to, czego wstydzisz się najbardziej, wystarczy wskazać najszybciej dojrzany kształt
Osobowość jest połączeniem naszych opinii o świecie, reakcji na to, co dzieje się w naszym życiu i naszego samopoczucia. Nie zawsze reagujemy w sposób współmierny do tego, co dzieje się w naszym życiu. Czasami przyjmujemy postawę zbyt emocjonalną, innym razem niepotrzebnie pozostajemy