24 maja

24-maja

Horoskop dla urodzonych 24 maja

24 maja – horoskop ogólny

Z człowiekiem urodzonym w dniu 24 maja bardzo miło jest przebywać, ponieważ cechuje się on wielkim poczuciem humoru, błyskotliwością i pomysłowością.

Sprawia to, że nie można się nudzić ani smucić w jego towarzystwie, gdyż każdego potrafi czymś zainteresować, rozerwać, a w razie potrzeby – także pocieszyć. Nie oznacza to jednak, by życie upływało mu tylko na towarzyskich spotkaniach i beztroskich chwilach, ponieważ jest człowiekiem bardzo pracowitym i lubiącym oddawać się swym zajęciom umysłowym.

Bardzo lubi rozmyślać i robi to niemal przez cały czas, nie dając chwili wytchnienia swemu intelektowi, nic zatem dziwnego, że ciągle wpada na nowe pomysły, a jedne są lepsze od drugich.

Umysł jest dla niego najwyższą wartością i zawsze kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem, daleko mniej dbając o swoje uczucia i nie poddając się im prawie nigdy, nic zatem dziwnego, że nie ma też zamiaru słuchać swojej intuicji. To ostatnie akurat nie jest dla niego zbyt dobre, gdyż jego głos wewnętrzny jest na tyle rozwinięty, że z pewnością oddałby mu wielkie zasługi, gdyby choć od czasu do czasu zechciał mu zaufać, jednak w jego przypadku jest to zupełnie niemożliwe.

Bardzo zależy mu na tym, by jak najbardziej zgłębić swą osobowość i swój charakter i dąży do tego przez całe swoje życie, z mniejszym bądź większym skutkiem, ale nigdy nie ustaje w tych wysiłkach, więc ma większe szanse niż inni, że w końcu mu się w tym względzie powiedzie.

Niezwykle drobiazgowo analizuje wszystkie uczucia i emocje, jakich doznaje, bo chce jak najbardziej poznać siebie samego, ale jest tak skomplikowaną i niebanalną osobowością, że przychodzi mu to z wielkim trudem, nic zatem dziwnego, że jego otoczenie, nawet najbliżsi, tym bardziej nie mogą go w pełni poznać i zrozumieć.

Człowiekowi urodzonemu 24 maja mocno zależy też na tym, by posiąść umiejętność opanowywania swoich emocji i panowania nad swymi uczuciami, gdyż chciałby być całkowicie powściągliwy i nie dopuszczać do sytuacji, w której wzruszenie czy złość opanowałyby go tak silnie, że nie mógłby nic na to poradzić. Nie udaje mu się to jednak i raczej nie ma na to szans, bez względu na to, jak wielki wysiłek będzie w to wkładał, ponieważ jest człowiekiem od urodzenia chwiejnym i na próżno może się starać wykorzenić z siebie tę niepożądaną cechę.

 

Zalety

Pracowitość i sumienność to dwie ważne zalety człowieka, który przyszedł na świat w dniu 24 maja. W znaczący sposób determinują one jego życie, ponieważ nie pozwalają mu ani na bezczynność, ani też na tylko połowiczne wywiązywanie się z obowiązków, jakie na siebie przyjął czy jakie zostały na niego nałożone.

Jest też bardzo aktywny i chętny do wszelkich zmian. Nie lubi zbyt długo przebywać w jednym miejscu, gdyż szybko nudzi się znanym otoczeniem i ciągle chce zmieniać miejsce swojego pobytu. Umożliwia mu to wielka zdolność adaptowania się do nowych warunków i przystosowywania się do każdej sytuacji, zatem można mieć pewność, że nie zdarzają się wypadki, w których czułby się zagubiony i nie na swoim miejscu.

Jego wielka energia powoduje, że ciągle musi się czymś zajmować, a jeśli już wywiąże się ze wszystkich swoich obowiązków i naprawdę nie ma już nic więcej do zrobienia, chętnie działa na rzecz innych, pomagając im na rozmaite sposoby czy nawet wyręczając ich w ich obowiązkach. Powoduje to, że ludzie cenią go i są do niego bardzo życzliwie nastawieni, co może mu się zwrócić z nawiązką jeśli będzie czegoś od nich potrzebował.

 

Wady

Wad człowiek urodzony 24 maja ma niestety dość sporo i większość z nich spowodowana jest przez jego wielką chwiejność.

Łapie się on kilku zajęć naraz i żadnego z nich nie wykonuje do końca, bo zainteresowanie gaśnie w nim tak szybko, jak się pojawiło, trudno więc przekonać go, by ukończył szczęśliwie jakieś przedsięwzięcie.

Nie jest wytrwały w swoich działaniach ani konsekwentny, własne słowo ma dla niego małą wagę i jeśli zmienia zdanie, nie zawraca sobie głowy faktem, że łamie w ten sposób złożoną komuś obietnicę. Ciągle odczuwa nerwowy niepokój i potęguje się to w nim wraz z upływem lat, więc w późniejszym życiu staje się naprawdę uciążliwy dla otoczenia.

Mimo iż jest pracowity i nie można mu tego zaprzeczyć, niezbyt dobrze koncentruje się na tym, co ma w danej chwili do zrobienia, więc nie pracuje wydajnie i wszystko albo zajmuje mu dużo czasu, albo też porzuca zadania rozpoczęte i niedokończone.

Gdy stawia się przed nim dwie możliwości, nigdy nie wie, którą z nich wybrać i przez to często traci ważne życiowe okazje, ale nawet w najważniejszych dla siebie sytuacjach nie potrafi wziąć się w garść i podjąć wiążącej decyzji.

 

Predyspozycje osób z 24 maja

Niezdecydowanie człowieka, który przyszedł na świat w dniu 24 maja, powoduje, że ciężko jest mu podjąć jakąś decyzję, nawet mało ważną. Zwykle zajmuje mu to wiele czasu, więc nieraz okazuje się, że jest już za późno i ważna życiowa szansa przeszła mu koło nosa bądź też wprawdzie podejmuje decyzję, ale wybiera najgorszą możliwą opcję.

Stwarza mu to oczywiście wiele problemów w codziennym życiu i powoduje, że trudno jest mu zrobić karierę, tym bardziej, że nigdy do końca nie wie, w jakiej dziedzinie chciałby działać. Często skupia się na kilku zajęciach jednocześnie, ale wówczas nie może do żadnego z nich przyłożyć się na tyle mocno, by osiągnąć w nim zadowalające rezultaty, w efekcie czego miota się bez sensu, podsycając swoje nerwowe napięcie.

W dodatku, jeśli jest człowiekiem znajdującym się na stosunkowo niskim poziomie rozwoju intelektualnego i moralnego, wydaje mu się, że jest szalenie inteligentny i nieomylny i wierzy jedynie w możliwości swojego umysłu, nie słuchając żadnych rad ani nie zważając na nic innego. Powoduje to, że popełnia rozliczne błędy, ale nigdy nie bierze ich do siebie i wydaje mu się, że to złośliwy los wyjątkowo mu nie sprzyja.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 24 maj

 • kolory : morski, kremowy, zieleń butelkowa; miodowy
 • charakter : inteligentny, pomysłowy, niespokojny, nerwowy, niezdecydowany
 • zawody męskie : geograf, spawacz, szklarz
 • zwierzę : sokół
 • zawody żeńskie : geolog, kierowca, prokurator
 • roślina : nieszpułka zwyczajna
 • kamień : bursztyn

Imieniny 24 maja

 • Jan
 • Maria
 • Wincenty
 • Zuzanna
 • Franciszek
 • Dawid
 • Joanna
 • Milena
 • Amalia
 • Ludwik

24 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

4/5 - (1)

4 komentarze

 1. Piotr
 2. ANNA
 3. Anna
 4. Fickle

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jakim typem matki jesteś lub będziesz w przyszłości? – podpowiadają gwiazdy
Dla każdej kobiety ważniejsza jest inna życiowa rola.  Nie jesteśmy ograniczone jednie do żon i matek. Mamy przymioty, które predysponują nas do różnych funkcji. Różnie też sprawdzamy się w każdym z życiowych „zawodów”. Nie każda z rodzicielek lub przyszłych mam musi


Na którym kwiatku najszybciej usiądzie motyl? Posłuchaj intuicji i zobacz, jakie tajemnice odkrywa przed Tobą ten spontaniczny wybór
Nasze ciało i umysł nie zawsze pozostają ze sobą w zgodzie. Bardzo często nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co przeżywamy ani słowami określić stanu, w którym się znajdujemy. Umysł ukrywa dręczące nas koszmary głęboko w środku, a ciało nie daje żadnych wskazówek, co to może by

9 przekonań, które musisz porzucić, jeśli chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój
Ludzie intensywnie poszukują spokoju i ciszy. Każdy z nas szuka dla siebie idealnego miejsca w świecie. W kreatywnych głowach rodzą się tysiące pomysłów na życie, które są ulotne i nietrwałe. Ulegamy bodźcom i ideom, które zapalają nasze umysły i serca, pobudzają do działania. Ca�