5 maja

5-maja

Horoskop dla urodzonych 5 maja

5 maja – horoskop ogólny

Zdolności człowieka, który przyszedł na świat w dniu 5 maja, zdumiewają swoją wszechstronnością oraz poziomem, na jakim się w nim objawiają.

Ceni on sobie poważne studia naukowe, ale często również jednocześnie objawia jakiś talent artystyczny oraz ma wielkie wyczucie elegancji, co widać po nim na pierwszy rzut oka. Kocha piękne przedmioty i otacza się nimi, jak tylko może, nie szczędząc na to czasu, wysiłku, a przede wszystkim środków finansowych.

Posiada również nieprzeciętną intuicję, która prowadzi go przez ścieżki życia, dając mu wielką przewagę nad osobami nieposiadającymi tego daru w równym mu stopniu. Poza tym, że posiada wielkie zdolności, umie również czynić z nich jak najlepszy dla siebie użytek i raczej nie zdarza się, by zmarnował jakiś talent czy zaprzepaścił swoją życiową szansę.

Zazwyczaj usilnie pracuje nad swym rozwojem osobowościowym, intelektualnym, moralnym i każdym innym możliwym przez całe swoje życie. Powoduje to, że już jako młody człowiek jest bogaty w cenne życiowe doświadczenie i głęboko mądry, czym imponuje swemu otoczeniu, a nawet je zadziwia, gdyż jest to cecha niespotykana.

Bardzo ważne jest dla niego również życie religijne, co nikogo nie powinno dziwić, zważywszy na jego bogate życie wewnętrzne oraz skłonność do odczuwania wszystkich doświadczeń w jak najgłębszym wymiarze. Jego religijność powoduje z kolei, że jest człowiekiem o dobrym sercu i czystych pobudkach.

Stara się czynić dobre uczynki, jeśli nie z potrzeby serca, to właśnie dlatego, by spełnić założenia swojej religii, ale trzeba przyznać, że nie sprawia mu to większego problemu i zazwyczaj jest zgodne z jego potrzebami emocjonalnymi.

Czuje się mocno związany ze społecznością, w której żyje, dlatego jej członkowie są dla niego bardzo ważni i gotów jest wiele dla nich zrobić, nie oczekując niczego w zamian. Ponieważ jednak jest wielkim indywidualistą i wcale nie stara się stopić z tłumem, a wręcz tego unika, nieraz świadomie izolując się po części od ludzi, otoczenie nie zawsze zna go na tyle, by móc go należycie ocenić i docenić jego zasługi, nawet jeśli są one doskonale widoczne.

Ludzie często nie rozumieją jego pobudek i mogą je źle odbierać, na przykład jako chęć pokazania innym swej przewagi i wywyższenia się kosztem słabszych, a takie opnie są dla człowieka urodzonego 5 maja niezwykle krzywdzące.

 

pozytywyZalety

Największą zaletę niewątpliwie w przypadku człowieka, który przyszedł na świat w dniu 5 maja, stanowi jego skromność. Jest to tym bardziej ważne, że akurat on ma wszelkie powody do tego, by patrzeć z wyższością na niemal całe swoje otoczenie, bo naprawdę rzadko zdarza się, by obok siebie żyły dwie osoby o tak wielkich możliwościach, zdolnościach i nieprzeciętnej osobowości.

Mógłby więc okazywać innym niemal na każdym kroku, że jest od nich lepszy, jednak nie robi tego nigdy, w żadnej sytuacji, nawet gdy samo rzuca się to w oczy.

Nie lubi również, gdy podkreśla się publicznie jego zasługi, a jeśli komuś pomaga, woli to robić tak, by nikt o tym nie wiedział, nie chcąc być posądzonym o celowe działanie i chęć przypodobania się komukolwiek. Otoczenie rzeczywiście często niesprawiedliwie go ocenia, po części też z zazdrości, jednak on  nigdy nie stara się prostować opinii na swój temat, wychodząc z założenia, że prawda sama się obroni.

Poza tym nie zależy mu wcale, by ludzie go lubili czy szanowali, choć oczywiście cieszy się, gdy tak jest i potrafi to docenić. Szkoda mu czasu na niekonstruktywne działania i nie chce rozpraszać swej uwagi, woląc koncentrować ją na tym, co jest dla niego naprawdę ważne.

 

Wady

Największą wadę człowieka urodzonego w dniu 5 maja stanowią na pewno jego wymagania, jakie żywi względem innych ludzi. Trzeba mu oddać sprawiedliwość, że wobec siebie również je przejawia, jednak ma świadomość wszystkich swych mocnych stron i posiadanych umiejętności i doskonale wie, na co go stać, może więc wywiązać się ze wszystkiego, co sobie postanowi, przynajmniej w większości przypadków.

Niestety jeśli chodzi o innych ludzi, nie patrzy na nich już tak obiektywnie i często stawia im poprzeczkę dużo za wysoko, zapominając, że nie są tak dobrzy w różnych dziedzinach jak on i denerwuje się, kiedy nie sprostują jego oczekiwaniom.

Ponadto jest bardzo władczy i wydaje mu się, że skoro powszechnie wiadomo, że jest najmądrzejszy, najbardziej zaradny i posiada wiele innych przydatnych cech, ludzie powinni się go słuchać i postępować zgodnie z jego zaleceniami. Oczywiście nie każdy się na to godzi, co powoduje w nim gniew i kompletnie nie rozumie takiego zachowania, a stąd już tylko krok do otwartego konfliktu, od których człowiek ów wcale nie stroni.

Czasami również może zachowywać się samolubnie, domagając się od innych, by działali na jego korzyść nawet gdy nie wykazują na to szczególnych chęci, on jednak nie bierze pod uwagę cudzego zdania, własną wolę uważając za najważniejszą.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 5 maja

Człowiek urodzony w dniu 5 maja dzięki swoim cechom jest  w stanie zrobić karierę niemal w każdej dziedzinie, w jakiej zdecyduje się działać, ale tylko pod warunkiem, że będzie w tym mocno zmotywowany i nie wystraszy się wizji ciężkiej pracy.

Najprawdopodobniej bowiem bez względu na to, na co się w swym życiu zawodowym zdecyduje , raczej nie będzie mógł liczyć na szczególnie szybkie wyniki swych wysiłków i będzie musiał wykazać się wielką cierpliwością.

Na szczęście zazwyczaj nie brakuje mu tej cechy, tak samo jak wrodzonej inteligencji oraz zaradności, dlatego tylko w sporadycznych przypadkach zdarza się, że nie jest w stanie osiągnąć punktu, jaki sobie wyznaczył.

 

Cechy szczególne

cechy szczegolne 5 maj

 • charakter : przyjazny, sympatyczny, szczodry, wymagający, kapryśny
 • kolory : złoty, szary, turkusowy; winny
 • zwierzę : orzeł
 • kamień : rodochryzolit
 • zawody męskie : pielęgniarz, agent reklamowy, elektromonter
 • roślina : hibiskus
 • zawody żeńskie : dziennikarka, lekarka, biolog

Imieniny 5 maja

 • Stanisława
 • Waldemar
 • Stanisław
 • Iryda
 • Irena
 • Maksym
 • Pius
 • Hilary
 • Gotard
 • Ireneusz
 • Teodor

5 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

5/5 - (1)

2 komentarze

 1. Jolanta
 2. Edit

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Cecha osobowości, która zawładnęła Twym znakiem zodiaku. Sprawdź, co pcha Cię do przodu i jak to wykorzystać
Każdego z nas co innego motywuje i skłania do podejmowania konkretnych życiowych decyzji.  Jedni kierują się mocjami. Drudzy trzymają je na wodzy, pozwalając działać logice. Część z naszych wyborów leży w naszej naturze i charakterze. Inne pochodzą jednak od gwiazd. Nastawienie do ż


Prosty test, który pozwoli Ci określić Twoją aktualną sytuację. Rozwiąż i sprawdź, czy przyda Ci się ta porada
Do oceny ludzkiej emocjonalności i sytuacji psychologowie używają różnego rodzaju testów.  Te proste psychologiczne sprawdziany polegają głównie na naszym zmyśle wzroku. Danej osobie podsuwa się pod oczy niejednoznaczny obrazek. Pacjent ma z reguły nie więcej niż 10 sekund na wskazani

Na pozór niczym się od siebie nie różnią. Dzielą je detale, które decydują o różnym przesłaniu tych kart. Wybierz jedną i sam się przekonaj
Na każdym etapie rozwoju człowieka, co innego powinno być dla niego ważne.  Rozwijamy się na różnych polach. W jednym momencie ważniejsza jest dla nas nasza duchowość, w innym zdrowie fizyczne, w kolejnym relacje międzyludzkie, czy rodzinne, a w jeszcze innym kariera zawodowa. Nie możem