7 maja

7-maja

Horoskop dla urodzonych 7 maja

7 maja – horoskop ogólny

Można mieć stuprocentową pewność, że człowiek, który przyszedł na świat w dniu 7 maja, przenigdy nie sprzeniewierzy się swoim ideałom, ponieważ bardzo je szanuje i jest na to zbyt wrażliwy – z pewnością mocno wstrząsnęłoby to jego sumieniem i nie mógłby już nigdy zaznać spokoju.

Wytrwale realizuje wszystkie swoje cele, wykazując się w tym niezwykłą wręcz siłą woli i nie odstępuje od nich nigdy, bez względu na okoliczności. Trzeba jednak przyznać, że najbardziej wytrwały jest wówczas, gdy jest szczególnie mocno zapalony do jakiejś idei bądź musi z kimś konkurować, nic bowiem tak nie wyzwala w nim siły i ambicji jak świadomość, że ktoś może się od niego w czymś okazać lepszy.

Poza tym jednak działa dość powoli i nieraz zbyt dokładnie zagłębia się w szczegóły, przez co inni znacznie go wyprzedzają, nie można jednak powiedzieć, by szczególnie mu to przeszkadzało, bo gdyby tak było, z pewnością tak by się nie zachowywał.

Poza tym, mimo iż wydaje się, że człowiek urodzony 7 maja jest czasem flegmatyczny i rzeczywiście może tak być jeśli chodzi o zdolności fizyczne, to jego umysł zawsze jest tak samo jasny i ostry i nie wypoczywa prawie nigdy. Dlatego można mieć pewność, że nawet jeśli człowiek ów siedzi bezczynnie, to intelektualnie ciężko pracuje, obmyślając nowe plany działania czy wyjaśniając sobie jakieś zaobserwowane wokół siebie zjawiska.

Często przejawia zdolności artystyczne, a nawet jeśli tak nie jest, to potrafi docenić wartość artystyczną i estetyczną dzieł. Wywiera dość duży wpływ na swoje otoczenie, ponieważ wyróżnia się na tle innych osób i fascynuje ich swoją nieprzeciętnością w wielu dziedzinach.

Umie to wykorzystać do swoich celów, które zwykle ściśle łączą się z celami społeczności, w której żyje, ponieważ chętnie pracuje na jej rzecz i stara się również zachęcać do tego innych. Warto jednak dodać, że człowiek ów wykazuje owe pozytywne tendencje jedynie w sprzyjających dla siebie warunkach spokoju i harmonii, jeśli bowiem jego otoczenie jest niespokojne i burzliwe, bardzo mocno odbija się to na jego samopoczuciu oraz wszelkiej motywacji.

Nie może wówczas się skupić i odechciewa mu się wszelkiego działania, zarówno na swoją korzyść, jak i na korzyść społeczeństwa, widać więc, że nie warto go drażnić, bo wiele osób dotknie jego bezczynność.

 

pozytywyZalety

Cierpliwość, wytrwałość i zdolność do ciężkiej, wytężonej pracy to najważniejsze zalety człowieka, który przyszedł na świat w dniu 7 maja.

Poza tym jest on bardzo towarzyski oraz uczuciowy. Nie znosi samotności i jest uprzejmie nastawiony do wszystkich, z którymi się spotyka. Powoduje to, że stale znajdują się wokół niego jacyś ludzie, którzy gotowi są mu pomagać w rozmaitych sytuacjach,a on oczywiście chętnie im się za to odwdzięcza albo sam staje się prekursorem takiego działania.

Jest zdolny do wielkich, wzniosłych uczuć i romantycznych porywów, dlatego jest w stanie dać wielkie szczęście osobie, którą pokocha, a przy tym można być pewnym jego wierności i lojalności, bez względu na zmieniającą się sytuację.

Człowiek urodzony 7 maja wykazuje się też wielkimi ambicjami – nigdy nie osiada na laurach i bez względu na to, jak wielkie i satysfakcjonujące go są jego osiągnięcia, stale wyznacza sobie nowe cele, podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej i dążąc do osiągnięcia perfekcji we wszystkim, w czym tylko się da.

 

Wady

Dużą wadą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 7 maja, są jego zmienne nastroje. To od nich w przeważającej mierze zależy to, czy będzie mu się chciało pracować i będzie w tym bardzo pilny, czy też stanie się zupełnie obojętny na wszystko i będzie spędzał czas zupełnie bezczynnie.

Również jego zachowanie względem innych osób podlega rozmaitym zmianom i właściwie nigdy nie można być pewnym, czy będzie miły i uprzejmy jak zwykle, czy coś go ugryzie i będzie na wszystkich wokół patrzył krzywym okiem.

Często bywa flegmatyczny i najbliżsi nierzadko tracą do niego cierpliwość, tym bardziej, że zazwyczaj wykazuje się tą cechą właśnie  wtedy, gdy sytuacja wymaga odeń zdecydowanego i szybkiego reagowania.

Ceni sobie wygodne życie i nie lubi się przemęczać. Czasami ma skłonność do nic nierobienia przez wiele dni, marnując swój czas i nie wywiązując się z obowiązków z czystego lenistwa, na szczęście takie stany zdarzają mu się stosunkowo rzadko.

Bywa też drażliwy, ale stara się tłumic w sobie gniew, więc osoby, które doprowadzają go do irytacji, często nawet o tym nie wiedzą i dalej postępują w sposób naganny w jego mniemaniu,a on coraz bardziej zacina się w swoim gniewie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 7 maja

Najaktywniej człowiek urodzony 7 maja działa wówczas, gdy jego ambicja zostaje podrażniona, co dzieje się głównie na skutek konkurencji, która okazuje się być w czymś od niego lepsza. Wówczas można mieć pewność, że da z siebie wszystko i zrobi, co w jego mocy, by nie zostać za nią w tyle.

Dzieje się tak również wtedy, gdy ktoś lub coś spowoduje, że zacznie się żywo interesować jakąś ideą i zechce działać w jej ramach. Dlatego też powinno się stale zachęcać go do działania, jeśli nie pierwszym, to drugim sposobem, inaczej bowiem ma on skłonność do dość powolnego działania, gdyż nie lubi się przemęczać.

Jego problem polega na tym, że ceni sobie wygodne życie i może mieć skłonność do lenistwa oraz do nadmiernej rozrzutności i nie trzeba chyba dodawać, że te dwie cechy mogą mu znacznie utrudnić zrobienie kariery oraz dorobienie się znaczącego majątku. Dlatego też osoby, którym na nim zależy, powinny stale mieć go pod pewną kontrolą i umiejętnie kierować jego postępowaniem i w odpowiedni sposób motywować go do pracy w odpowiednim kierunku.

Jest bowiem zdolny do żmudnej pracy, ale tylko wtedy, gdy ma na to ochotę, dlatego stale należy ją w nim podsycać, a także ukazywać mu potencjalne korzyści, jakie może z niej mieć.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 7 maj

 • charakter : wrażliwy, wytrwały, powolny, flegmatyczny, spokojny
 • roślina : frezja
 • zawody żeńskie : astronom, hafciarka, telefonistka
 • zwierzę : lampart
 • kolory : morski, zielony, czekoladowy; gołębi
 • kamień : diament
 • zawody męskie : szklarz, duchowny, historyk

Imieniny 7 maja

 • Gizela
 • Flawia
 • Domicjana
 • Piotr
 • August
 • Ludmiła
 • Jan
 • Domicela
 • Wincenty i Wirginia
 • Domicjan
 • Florian
 • Róża

7 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

4.1/5 - (7)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz drzwi, przez które bałbyś się przejść i odkryj to, czego boisz się najbardziej. Te lęki siedzą głębiej niż Ci się wydaje
„Jaskinia, której boisz się wejść, skrywa skarb, którego szukasz” – Joseph Campbell. Autor tego cytatu, Joseph Campbell to wzięty amerykański pisarz i wykładowca. Jego prace obejmują wiele aspektów ludzkiego doświadczenia. Filozofię Amerykanina można streścić słowam


Jakie zwierzę widzisz na obrazku? Wskaż to, które dostrzegłeś jako pierwsze i dowiedz się, ile w Tobie optymisty
Zwykło się mówić, że optymista zawsze widzi do napełnioną do połowy szklankę, podczas gdy dla pesymisty jest ona w połowie pusta.  Kwestia naszego nastawiania do życia jest jednak trochę bardziej skomplikowana. Czasami nasze mniemanie i wizja samych siebie jest zupełnie inna, niż to,

Naucz się, jak wygrać kłótnię z każdym ze znaków zodiaku. Wystarczy poznać słabe strony przeciwnika
Najlepszym sposobem na pokonanie kogoś jest wejście w jego buty. Musisz spojrzeć na Wasz konflikt jego oczami, zobaczyć, jakie ma argumenty i po kolei je wypunktować. Musisz odkryć czyjeś słabości i spróbować je wykorzystać. Astrologowie podpowiadają, jak to zrobić i nie wyjść na t