8 maja

8-maja

Horoskop dla urodzonych 8 maja

8 maja – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 maja, jest jego skłonność do pomagania innym i to nawet swoim kosztem.

Jest on w tym na tyle łatwowierny, że często ludzie oszukują go , wzbudzając w nim litość i uzyskując pomoc, której wcale nie potrzebują, a on wszystko przyjmuje za dobrą monetę i bez wahania dzieli się tym, co ma.

Zarabianie pieniędzy przychodzi mu dość łatwo, gdyż jest zaradny i bardzo obrotny, ale rzadko zdarza się, by mógł dorobić się znacznego majątku, gdyż wiele ze swego stanu posiadania rozdaje niefrasobliwą ręką, nigdy nie zawracając sobie głowy zastanawianiem się, czy jego pomoc rzeczywiście jest uzasadniona.

Jest nastawiony bardzo życzliwie do wszystkich ludzi, z jakimi ma styczność i chętnie działa na ich rzecz. Poza tym jednak jest dość dużym konserwatystą i zacina się przy swoich poglądach, nie ustępując ani o krok komuś, kto chce go przekonać do zmiany zdania na swoją korzyść. Nie jest też szczególnie tolerancyjny jeśli uważa, że jakiś system myślenia stoi w całkowitej opozycji do jego własnego, dlatego lepiej nie wchodzić z nim w dysputy jeśli się wie, że reprezentuje całkiem inny tok myślenia, bo może się to bardzo nieprzyjemnie skończyć.

Wyróżnia się swą pewnością siebie oraz wielkim optymizmem – zawsze wierzy w sens swoich działań i nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że coś mogłoby mu się nie powieść. Posiada również nieprzeciętne poczucie humoru  i nawet w sytuacji, w której nikt poza nim nie widzi niczego zabawnego, dostrzega jasne strony, poprawiając tym sobie humor nawet w najgorszych opałach.

Potrafi także sprawnie wychwytywać zabawne cechy innych ludzi, ale to na pewno nie zaskarbia mu sympatii, gdyż ma skłonność do kpienia z nich w niewybredny sposób, który nie śmieszy nikogo poza nim samym. Nie zamierza jednak zmieniać swojego zachowania, także pod żadnym innym względem, gdyż w swej pewności siebie wydaje mu się, że ma prawo robić, co chce, a inni powinni go tylko podziwiać, przyjmując wszystko, co od niego wychodzi bez najmniejszego słowa krytyki.

Chce, by wszyscy go poważali i widzieli, jaki jest wspaniały oraz godny sprawowania władzy, jednak to narzucanie innym swego widzimisię zazwyczaj przynosi skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego i człowiek ów naraża się swemu otoczeniu, czyniąc sobie wielu wrogów, którzy następnie starają się go zwalczać i strącić z piedestału, na jakim sam siebie postawił.

 

pozytywyZalety

Wielkie zasługi człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 8 maja, oddaje jego wielka pewność siebie, która w niektórych sytuacjach przeradza się niemal w zuchwałość.

Jest on tak pewny siebie i swoich racji oraz szczerej wiary w swoje możliwości, że nie przychodzi mu do głowy, że do czegoś może nie wystarczyć mu możliwości.

Wydawałoby się, że będzie to powodować, iż będzie porywał się z motyką na słonce i doznawał cięgle nowych rozczarowań, lecz ma na tyle szczęścia, że zazwyczaj jest zupełnie odwrotnie – bez zbędnego stresu i obaw angażuje się w jakieś zadanie, które na pozór jest ponad jego siły, a i tak wywiązuje się z niego najlepiej, jak się da, potwierdzając tym swą siłę w oczach własnych i otoczenia.

Poza tym jest wielkim optymistą – nigdy nie miewa złego nastroju, bo nawet w najczarniejszej sytuacji umie znaleźć jakieś jasne strony oraz powód do uśmiechu. Dzięki temu nie załamuje się i bez względu na okoliczności, niezachwianie wierzy w lepsze jutro, które rzeczywiście szybko dla niego nadchodzi.

 

Wady

Ogromną wadę człowieka urodzonego w dniu 8 maja stanowi jego wrodzona przekora i chęć buntowania się przeciw wszystkiemu i wszystkim dla samej zasady. Chce tym zamanifestować swoją niezależność, ale zwykle wybiera do tego najgorsze metody i zachowuje się w sposób godny potępienia, tym bardziej, że czasem zaprzecza sam sobie, byle tylko za wszelką cenę podkreślić swą odrębność od innych.

Naturalną koleją rzeczy jest więc, że nie chce się podporządkowywać żadnym powszechnie obowiązującym zasadom, bo uważa, że jest zbyt wyjątkowy, by się im dać ograniczać i jest to dobre dla zwykłych przeciętniaków. Do niczego nie można go przekonać, gdyż perswazje wzbudzają w nim tylko gniew i jeszcze większą chęć zrobienia na przekór, dlatego najlepiej zostawić go w spokoju czy wręcz odradzać mu daną rzecz, a na pewno prędzej czy później się na nią zdecyduje.

Poza tym człowiek ów w swej megalomanii domaga się specjalnego traktowania od innych i wścieka się, kiedy nie widzą w nim oni niczego wyjątkowego. Powoduje to, że nie zawsze jest tak lubiany w otoczeniu, jak by sobie tego życzył, a nawet naraża się na ataki swych nieprzyjaciół, którzy mają dość jego uzurpatorskiego panowania.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 8 maja

Na największe sukcesy zawodowe człowiek, który przyszedł na świat w dniu 8 maja, może liczyć w związku z jakąś dziedziną nauki, o ile starczy mu do tego pracowitości oraz sztuki, pod warunkiem jednak oczywiście, że przejawia jakieś talenty artystyczne.

Jego umiejętność jednania sobie ludzi powoduje, że wszędzie, gdzie się pojawia, otacza go wiele życzliwych mu osób które chętnie udzielają mu swojego poparcia i pomagają na rozmaite sposoby.

Dzięki temu, nawet jeżeli z jakichś powodów jego własne cechy charakteru i umiejętności nie wystarczą mu do osiągnięcia sukcesu, może być pewien, że nie zostanie pozostawiony samemu sobie, tylko będzie mógł liczyć na wsparcie z zewnątrz. I rzeczywiście, swe sukcesy w znacznej mierze zawdzięcza takiej właśnie pomocy i nie można powiedzieć, by nie miał tego świadomości.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 8 maj

 • kamień : aleksandryt
 • zawody męskie : psychiatra, rzeźnik, zegarmistrz
 • roślina : jaśmin
 • zwierzę : kruk
 • zawody żeńskie : ekspedientka, hostessa, ekonomistka
 • charakter : łatwowierny, pomocny, konserwatywny, serdeczny, uczuciowy
 • kolory : żółty, błękitny, koralowy; złoty

Imieniny 8 maja

 • Stanisław
 • Bonifacy
 • Stanisława
 • Benedykt
 • Michał
 • Wiktor
 • Arseniusz
 • Ida
 • Dionizy

8 maja – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk


5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Na obrazku ukryło się kilka kształtów. Ten, który odnajdziesz na końcu powie Ci, która ze znajomych osób sprawi Ci niespodziankę
Życie jest nieprzewidywalne i pełnie niespodzianek. Nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać po kapryśnej fortunie, która o nam sprzyja, to znów odwraca się do nas plecami. Swoje sekrety mają przed nami nawet bliscy. W głębi duszy wiemy, kogo możemy podejrzewać o posiadanie tajemni


Czy jestem dobrą osobą? – odpowiedź na swe rozterki znajdziesz dzięki innemu, ciekawszemu pytaniu…
Bycie dobrym człowiekiem w dużej mierze polega na robieniu dobrych rzeczy w ukryciu i zupełnie bezinteresownie.  Nie jest to jednak jedyne, po czym możemy poznać dobrodusznego człowieka. Znalezienie ich w naszym otoczeniu, nie nastręcza nam zwykle większych problemów, kłopot mamy z poszuk

Na tym niejednoznacznym obrazku ukryte są trzy kształty. Ten, który pierwszy wpadł Ci w oko, powie najwięcej o Twojej naturze
Niejednoznaczne kształty, wielowymiarowe iluzje – takie inne sztuczki stosują psycholodzy, by zgłębić naszą naturę. Wszystko może być narzędziem dla wprawnego badacza, który wie, jak interpretować sygnały, które wysyłamy otoczeniu. Bo choć wydajemy się sobie podobni, różni n