10 marca

10-marca

Horoskop dla urodzonych 10 marca

10 marca – horoskop ogólny

Najważniejszą wartością w życiu człowieka, który przyszedł na świat w dniu 10 marca, jest honor. Poczytuje go sobie głównie jako wywiązywanie się ze swoich obowiązków, dlatego można mieć pewność, że nigdy nie będzie się od nich migał czy starał się zrzucić je na barki kogoś innego, ale przeciwnie, do wszystkiego będzie podchodził bardzo poważnie, aż do przesady.

Jest to człowiek bardzo mądry i zrównoważony. Ma skłonność do prowadzenia głębokich, typowo filozoficznych rozmyślań, ale nie można mu w żadnym wypadku zarzucić, by żył w jakimś oderwaniu od rzeczywistości, gdyż doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkiego, co się wokół niego dzieje i nierzadko jest w tym znacznie lepiej zorientowany niż inni ludzie.

Dobrze zna się na interesach i na tym polu może osiągnąć poważny sukces. Wynika to głównie z tego, iż miewa doskonałe pomysły i potrafi układać plany dopracowane w każdym szczególe, dlatego rzadko się myli czy popełnia poważniejsze błędy.

Niestety jednak czasem ma problem kiedy musi owe plany wcielać w życie, gdyż nie zawsze wystarcza mu samozaparcia albo też nie może się zdecydować co do jakiejś kwestii. Ową chwiejność przejawia także we wszystkich innych dziedzinach swego życia i jest to jedna z nielicznych cech, które naprawdę mogą się dać we znaki jego otoczeniu, a jemu samemu mocno zaszkodzić.

Jednak kiedy ma przed sobą wizję wywiązania się z jakiegoś obowiązku, który sam przyjął na siebie albo został mu on przez kogoś z góry narzucony, jego chwiejność i niezdecydowanie gdzieś znikają, gdyż to, że musi się z niego wywiązać, nie ulega jego wątpliwości.

Zrobi wszystko, co do niego należy, bez względu na okoliczności i na to, czy ma na to ochotę. W  tym punkcie można na nim polegać jak na mało kim i można wierzyć każdemu jego słowu, bowiem nigdy nie posuwa się do kłamstwa ani do łamania składanych przez siebie obietnic. Honor jest dla niego nierzadko ważniejszy niż własne życie i gotów jest złożyć go w obronie owej wartości.

W stosunku do innych ludzi człowiek urodzony 10 marca wykazuje się wielką uprzejmością i ogólnie uchodzi za sympatycznego, choć część osób z jego otoczenia uważa go za dziwaka, ale ciężko jest im określić, na czym jego dziwaczność ma polegać.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 10 marca jest inteligentny, stateczny i poważny. Jest zdolny do wielu wysiłków, zwłaszcza gdy jest to dla niego kwestia honorowa – wówczas jest w stanie zrobić nieomal wszystko, nawet coś, co kilkakrotnie przekracza jego możliwości.

Wyróżnia się swoją kreatywnością i pomysłowością, mało jest sytuacji, z których nie umiałby znaleźć dobrego wyjścia i ludzie często zwracają się do niego z prośbą o radę.

Nigdy nie odmawia takim prośbom, gdyż jest życzliwie nastawiony do wszystkich ludzi, z jakimi ma styczność, wobec czego łatwo zaskarbia sobie powszechną sympatię, a nierzadko nawet jest w swym otoczeniu bardzo popularny. Ma w sobie wiele dobrej woli i chętnie działa na rzecz innych, nie przejmując się tym, że jego wysiłki i dobre serce nie zawsze zostają należycie ocenione i docenione.

Jest pełen wyrozumiałości i tolerancji, także wobec tego, że sam często bywa niesprawiedliwie oceniany – on nigdy nie wydaje pochopnych opinii, ale też nie gniewa się, gdy ludzie postępują tak z jego osobą, rozumiejąc, że mylą się, bo go dobrze nie znają, choć przecież miałby wszelkie powody do niezadowolenia.

 

Wady

Niezdecydowanie i zmienność to bez wątpienia najgorsze cechy człowieka urodzonego 10 marca, gdyż wpływają one obniżająco na jego zdolności i mogą mu przynieść wiele szkód, nie tylko na gruncie zawodowym.

Posiada nadmierną wrażliwość na wpływy z zewnątrz, jednak z złym tego słowa znaczeniu, ponieważ nie przejmuje od ludzi dobrych wzorców zachowania, a jedynie złe, zaś jeśli przebywa w odpowiednim towarzystwie, przejmuje się zanadto problemami innych ludzi, biorąc je sobie do serca tak głęboko, że zatruwają mu one wszelką radość  z własnych osiągnięć.

Kiedy ponosi jakąś porażkę, czuje się bardzo źle, a szczególnie fatalnie wpływają na niego sytuacje, w których okazuje się, że niewłaściwie ulokował swoje zaufanie w kimś, kto go oszukał albo w inny sposób zawiódł.

Jest to dla niego najboleśniejszy cios, jaki można mu zadać i odczuwa to jako osobistą porażkę, obwiniając się, że nie poznał się w porę na owym człowieku oraz zarzucając sobie braki inteligencji. W ten sposób może znacznie podkopać swą pewność siebie i na długi czas zepsuć swoje samopoczucie oraz stracić ochotę do nawiązywania z ludźmi bliższych kontaktów.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 marca

Człowiek urodzony 10 marca wykazuje często talenty artystyczne i jeśli zostaną one w porę dostrzeżone przez jego opiekunów i w odpowiedni sposób rozwijane, może na tym polu osiągnąć znaczące sukcesy. Częściej jednak związuje swe życie zawodowe z nauką, gdyż bardzo lubi badać i analizować rozmaite zjawiska i trzeba też przyznać, że właśnie do takiej pracy posiada najlepsze predyspozycje.

Lubi pracować sumiennie i wytrwale, w spokoju i najlepiej w samotności, gdyż nie umie skupić się na tym, co ma w danej chwili do zrobienia, gdy ktoś mu nieustannie przeszkadza.

Posiada nietypowe zainteresowania i jeśli zdecyduje się działać w jakiejś takiej niebanalnej dziedzinie, może zostać pionierem w jej odkrywaniu, a dzięki temu przejść do historii, na czym zwykle dość mocno mu zależy.

Jest ambitny i zdolny do wytrwałej pracy, zatem może poradzić sobie właściwie w każdej dziedzinie, także jeśli chodzi o prowadzenie własnego interesu, bez względu na branżę. Potrafi także zapewnić sobie ludzką sympatię, a nawet popularność i także ta cecha może mu pomóc w osiągnięciu życiowego sukcesu.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 marzec

 • roślina : rumianek
 • charakter : mądry, rozsądny, pomysłowy, niezdecydowany, miły, towarzyski, wygodny
 • zawody żeńskie : weterynarz, chemik, psycholog
 • kolory : czarny, pomarańczowy, karminowy; mosiądzowy
 • kamień : schryzokola
 • zwierzę : gawron
 • zawody męskie : sprzedawca, weterynarz, mikrobiolog

Imieniny 10 marca

 • Piotr
 • Eugenia
 • Gaja
 • Makary
 • Aleksander
 • Gajusz
 • Cyprian

10 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

5/5 - (2)

5 komentarzy

 1. Dominika
 2. Leo
 3. Ania
 4. Anna
 5. Bogusława

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Hinduiści wierzą, że nie tylko ludzie, ale również cały świat ma swoje czakry. Jakie jest ich rozmieszczenie i co znaczą te duchowe centra Ziemi?
W naszym ciele jest siedem gruczołów odpowiadających ich energetycznym odpowiednim (czakrom). Te obszary mają kluczowe znaczenie w promowaniu zrównoważonych funkcji organizmu i jego ogólnej żywotności. Podobnie jak ciało, nasza planeta ma własny energetyczny system czakr. Siedem ziemskich


Którym z 5 typów empaty jesteś? Sprawdź, jakie emocje jest Ci najłatwiej wyłuskać z otoczenia
Empata to osoba, której naturalnym „darem” jest odczuwanie emocji innych.  Istnieje jednak kilka typów empatów, którzy rozumieją różne uczucia ludzi z ich najbliższego otoczenia. Chociaż większości wydaje się, że taka wrażliwość na emocje otoczenia jest wspaniała, empac

Która z postaci na obrazku jest najmłodsza? Zastanów się i wskaż odpowiednią sylwetkę. Test pokaże, jak oceniasz ludzi
Każda nasza decyzja niesie ze sobą określone skutki i ma spore znaczenie. Wszystkich naszych życiowych wyborów dokonujemy z określonego powodu i „po coś”. Nie zawsze wybieramy to, co najlepsze i najsłuszniejsze, czasami kierujemy się tym, co nam się bardziej podoba, co bardziej