12 marca

12-marca

Horoskop dla urodzonych 12 marca

12 marca – horoskop ogólny

Człowiek urodzony 12 marca jest bardzo wrażliwy i łatwo jest go wzruszyć. Co ciekawe, wcale nie ukrywa się z tą cechą, bo nie uważa, by miał się czego wstydzić, a  otoczenie zazwyczaj docenia zarówno jego naturalność i szczerość, jak i uczuciowość i trudno znaleźć człowieka, który zarzuciłby mu czułostkowość czy nadmierną tkliwość.

Ma bardzo wszechstronne zainteresowania i wiele rzeczy go pociąga, więc ma znacznie więcej pasji, niż zwykle posiadają ludzie. To sprawia, że jest człowiekiem bardzo zajętym, jednak umiejętnie gospodaruje swoim czasem, zatem zazwyczaj nie zdarza się, by narzekał na jego brak albo nie nadążał z wypełnianiem swoich obowiązków.

Jest wielkim patriotą i często jest nastawiony prospołecznie. Mocno na sercu leżą mu szlachetne ideały i nierzadko angażuje się w rozmaite akcje mające na celu ich promowanie. Jest bardzo silnie przywiązany do swej rodziny, a zwykle największy kontakt emocjonalny posiada ze swoją matką.

Jest ona dla niego wielkim autorytetem i rzadko sprzeciwia się jej zdaniu, bo doskonale wie, że nikt tak jak ona nie przejmuje się jego losem, zazwyczaj też doradza mu w pełni słusznie.

Często przejawia dążenia dominacyjne, ale nie dlatego, by miał takowe ambicje, ale po prostu lubi rządzić ludźmi. Rzadko ktokolwiek ma mu to za złe, bo zarówno przejmować władzę, jak i władać umie w sposób bardzo dyplomatyczny i nie budzący żadnych zastrzeżeń. Nie ma w nim najmniejszych skłonności do tyraństwa ani nigdy nie wykorzystuje  w jakikolwiek sposób swego nadrzędnego względem innych stanowiska.

Przeciwnie, jako przywódca zasługuje na najwyższy szacunek i na to, by się go słuchać, ponieważ troszczy się o dobro podlegających mu ludzi i dba o nich nierzadko bardziej niż o samego siebie. Łatwo przychodzi mu wywoływanie u owych osób pożądanych przez siebie reakcji, gdyż umie grać na ich uczuciach, choć nigdy nie robi tego w sposób wyrachowany.

Zawsze wie, w który punkt uderzyć, by było to jak najbardziej odczuwalne i umie niemalże wyciskać z ludzi łzy, na przykład kiedy chce przekonać ich do pomagania potrzebującym.

 

pozytywyZalety

Sprawiedliwość i prawość to najważniejsze zalety, które człowiek urodzony w dniu 12 marca przejawia bardzo silnie w pracy, zwłaszcza jeśli zajmuje jakieś nadrzędne stanowisko.

Nigdy nie wywyższa się ani nie wykorzystuje swej korzystnej pozycji przeciwko ludziom znajdującym się od niego niżej w tej hierarchii, ale przeciwnie, stara się zrobić jak najwięcej, bo ma świadomość, że dzięki swemu stanowisku wiele może. Jest sympatyczny w każdej sytuacji i uprzejmie odnosi się do wszystkich ludzi.

Ma wielkie poczucie humoru i nawet w sytuacjach stresowych czy bardzo poważnych często zachowuje się żartobliwie, chcąc rozładować nieprzyjemną, napiętą atmosferę. Z każdym potrafi znaleźć wspólny język, ponieważ jest bardzo rozmowny, orientuje się w wielu tematach, gdyż ma wszechstronne zainteresowania, a także bardzo chętnie dowiaduje się wszelkich nowych rzeczy, bo trudno znaleźć dziedzinę, która nie budziłaby jego zainteresowania.

W dodatku bardzo chętnie działa na rzecz innych, wydaje mu się wręcz, że może pomóc wszystkim wokół, choćby dobrym słowem i uśmiechem, rozweselając strapionych i pocieszając smutnych.

 

Wady

Duża wadę człowieka urodzonego w dniu 12 marca stanowi rozdźwięk między jego zamierzeniami a tym, co rzeczywiście robi.

Ma bardzo dobre chęci, ale zazwyczaj, kiedy zabiera się do wykonania jakiegoś szlachetnego zadania, tak naprawdę nie wie, jak powinien się za to zabrać i zwykle niewiele mu z tego wychodzi. Często też okazuje się, że rezultaty jego poczynań są zupełnie różne od jego początkowych założeń i nie zawsze jest to dobre.

Jeśli zaś ponosi jakąś porażkę na takim właśnie gruncie, znosi to bardzo źle i popada w całkowite zniechęcenie, przynajmniej na jakiś czas, ale nie jest mu łatwo otrząsnąć się z takiego stanu przygnębienia i nierzadko trwa to bardzo długo.

Nie można również zarzucać mu zbyt wielkiej wytrwałości, ponieważ bardziej przejawia ją w myśleniu niż w rzeczywistym działaniu, dlatego często brakuje mu konsekwencji, by doprowadzić jakieś swoje zamierzenie do szczęśliwego końca, a nawet nierzadko zdarza się tak, że – nie wiedzieć czemu – rezygnuje tuż przed samym finałem, zaprzepaszczając wszystko, co już udało mu się osiągnąć i wypracować.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 12 marca

Mimo iż człowiek urodzony 12 marca jest pełen szlachetnych ideałów i dobrych chęci, życie często weryfikuje jego plany, a jeszcze częściej sam nie jest w stanie sprostać wymaganiom, jakie sobie stawia i założeniom, jakie sobie wymyśla.

Jeśli życzliwi ludzie starają mu się coś wytłumaczyć albo wyperswadować, kompletnie nie liczy się z ich zdaniem, bo wydaje mu się, że sam najlepiej wie, co powinien robić, ale nie jest to niestety prawda.

Zazwyczaj w jego życiu dzieje się tak, że jeśli zakłada, że coś mu się na pewno powiedzie, to tak się nie dzieje, zaś odnosi nieoczekiwane zwycięstwa jakby wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Jednak nawet jeśli na przekór okolicznościom czy samemu sobie uda mu się osiągnąć szczyt, wcale nie jest powiedziane, że da mu to szczęście i że będzie umiał odpowiednio skorzystać z tego, czym obdaruje go los, ponieważ człowiek urodzony 12 marca przejawia zwykle nadmierne zainteresowanie rozrywkami i często żyje ponad stan. To ostatnie wynika głównie z tego, iż nie potrafi realnie oceniać swoich możliwości, co okazuje we wszystkich dziedzinach swojego życia i cecha ta może być przyczyną jego poważnych problemów.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 marzec

 • zwierzę : borsuk
 • kamień : opal
 • zawody żeńskie : wizażystka, fizyk, opiekunka dziecięca
 • zawody męskie : masażysta, kierowca, mikrobiolog
 • roślina : pierwiosnek
 • charakter : uprzejmy, taktowny, wesoły, pogodny, otwarty, romantyczny
 • kolory : morski, oliwkowy, indygo; brunatny

Imieniny 12 marca

 • Bernard
 • Alojzy
 • Justyna
 • Maksymilian
 • Józefina
 • Piotr
 • Innocenty
 • Grzegorz

12 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

5/5 - (2)

11 komentarzy

 1. Magda
 2. Kacper
 3. Krystyna
 4. 12 marzec
 5. Krystyna
 6. 12 marca
 7. Es
  • Es
  • Miriam
  • 12Marcowiec

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Czego dotyczy ta jedna ważna życiowa lekcja, którą musimy sobie przyswoić? Oto co na to gwiazdy
Nasza odmienność sprawia, że inaczej patrzymy na świat. Mamy różne poglądy i życiowe cele, ale to, czym różnimy się najbardziej to osobowość, charakter i temperament. Cała ta „trójca” w dużej mierze zależna jest od gwiazd. Święte prawo astrologii mówi, że każdy z na


Rządzi Tobą noc, czy dzień? Jaki masz w sobie czar, którym przyciągasz innych? Spójrz w gwiazdy, by się o tym przekonać
Każdy z nas jest inny i ma inne przymioty oraz walory. O tym, czy jesteśmy nocą, czy też dniem, często sami dobrze wiemy. Wystarczy spojrzeć na nasz tryb pracy, wziąć pod uwagę czas, w którym mamy najlepsze samopoczucie, gdy mamy najwięcej energii i kiedy w naszych głowach rodzą się na

Cecha osobowości, która zawładnęła Twym znakiem zodiaku. Sprawdź, co pcha Cię do przodu i jak to wykorzystać
Każdego z nas co innego motywuje i skłania do podejmowania konkretnych życiowych decyzji.  Jedni kierują się mocjami. Drudzy trzymają je na wodzy, pozwalając działać logice. Część z naszych wyborów leży w naszej naturze i charakterze. Inne pochodzą jednak od gwiazd. Nastawienie do ż