14 marca

14-marca

Horoskop dla urodzonych 14 marca

14 marca – horoskop ogólny

Charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 marca, jest jego przyjacielskość, którą przejawia w stosunku do wszystkich ludzi, z jakimi się tylko spotyka. Jest bardzo chętny do pomocy, nawet kosztem swego czasu, którego nigdy nie posiada w nadmiarze, czy interesu bądź dobra.

Ponadto jest bardzo odważny, niemal bohaterski i gotów do heroicznych wysiłków na rzecz innych. Nigdy się nie waha, gdy wie, że musi zrobić daną rzecz ani nie miewa wątpliwości co do słuszności swojego postępowania albo zasadności podejmowanych  przez siebie wysiłków.

Potrafi rządzić innymi ludźmi podług swej woli i nakłaniać ich do posłuszeństwa, co jest w jego przypadku trochę dziwne, ponieważ jest dość zamknięty w sobie i wydawałoby się, że jako taki będzie trudno nawiązywał z innymi bliższe kontakty.

Bardzo konsekwentnie realizuje wszystkie swoje cele, wykazując się niesamowitym uporem i wytrzymałością naprawdę godną pozazdroszczenia. Zwykle przy tym nie obnaża się przed innymi ze swoimi planami, bo nie lubi, gdy ktoś patrzy mu na ręce i na bieżąco monitoruje jego posunięcia.

Jest wielkim patriotą, co przejawia się głównie w jego chęci działania na rzecz niewielkiej społeczności lokalnej, w jakiej żyje i dobro owych ludzi bardzo mocno leży mu na sercu.

W ogóle jest to człowiek bardzo dobroduszny, ale myli się ten, kto myśli, że w swej dobroci nie umie się zbuntować jeśli coś idzie nie po jego myśli. Nic bardziej mylnego – kiedy ktoś nastąpi mu na odcisk, potrafi się zdenerwować, a nawet wściec i w tym gniewie może być bezwzględny. Lepiej wówczas zostawić go w spokoju aniżeli cokolwiek próbować mu perswadować, bo kiedy jest pod wpływem silnych emocji, żadne logiczne argumenty do niego nie docierają.

Charakterystyczną cechą człowieka urodzonego 14 marca jest także fakt, iż potrafi on bardzo zręcznie wcielać w życie swoje plany, co zawdzięcza w głównej mierze swym zdolnościom strategicznym. Wykorzystuje to nawet w drobnostkach dnia codziennego, dzięki czemu działa bardzo szybko i skutecznie, więc praktycznie nie zdarza się, by zalegał z jakimiś swymi obowiązkami, z których wykonaniem nie mógłby sobie poradzić na czas.

 

pozytywyZalety

Rozmaite umiejętności, które rozchodzą się w różnych kierunkach, a przede wszystkim umiejętność korzystania z nich we wszystkich dziedzinach życia, zarówno w drobnostkach, jak i sprawach wielkiej wagi – to najważniejsza zaleta człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 marca.

Jest bardzo subtelny we wszelkim działaniu i zręcznie potrafi manipulować ludźmi, tak że nawet nie zauważają, kiedy przekonuje ich do swego zdania i staja się mu zupełnie posłuszni. Zawsze jednak wykorzystuje te umiejętności jedynie do dobrych celów, zwykle do nakłaniania ich, by wspólnie działali na rzecz społeczności, w której żyją, gdyż jest to jeden z jego priorytetów.

Jest bardzo dyskretny i ani nie zdradza cudzych sekretów, nawet gdy nikt go o to nie prosi, ani też nie obnosi się ze swoimi sukcesami. Zazwyczaj stara się działać w całkowitej tajemnicy, co jest nie tylko wyrazem jego ostrożności, by potencjalni rywale nie mogli mu zaszkodzić, ale także jego skromności, gdyż zazwyczaj działa skutecznie, ale wcale nie zależy mu, by ludzie go za to podziwiali i doceniali.

Posiada nieprzeciętną intuicję, która pozwala mu bardzo szybko orientować się w bieżącej sytuacji, zatem potrafi się odnaleźć w każdych okolicznościach i ludzie często zwracają się do niego z prośbami o rozmaite rady, czemu nigdy nie odmawia.

 

Wady

Duża wadę człowieka urodzonego w dniu 14 marca stanowi jego skłonność do zwracania zbyt wielkiej uwagi na szczegóły danego zagadnienia, co powoduje, że często rozprasza się i gubi się w ogóle danej kwestii. To jedna z główniejszych przyczyn jego nielicznych, ale jednak zdarzających się raz na jakiś czas błędów i pewne jest, że gdyby ją wyeliminował, mógłby działać znacznie bardziej skutecznie oraz wydajniej.

Mimo iż na ogół jest przyjacielski, to kiedy jest w złym humorze, potrafi być oziębły, a nawet samolubny. Zwłaszcza swych interesów strzeże bardzo pilnie i nie lubi się dzielić swymi tajemnicami i receptą na sukces nawet z osobami, co do których twierdzi, że ma do nich całkowite zaufanie.

Często wydaje mu się, że ma wokół siebie wielu wrogów, którzy tylko czyhają, by mu w  jakiś sposób zaszkodzić, co nigdy nie jest zgodne z prawdą i może to być bardzo męczące dla jego otoczenia.

Jest to w ogóle człowiek ogromnie podejrzliwy i często insynuuje coś kompletnie niewinnym osobom, co oczywiście powoduje wielkie konflikty i nieporozumienia.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 marca

Mimo iż człowiek urodzony 14 marca jest zdolny do ciężkiej pracy, a dzięki umiejętności układania dopracowanych w każdym szczególe planów, działa bardzo skutecznie, często sam się rozprasza i powoduje, że nie osiąga tak dobrych wyników w podejmowanych przez siebie wysiłkach, jak mógłby i jak powinien.

Wynika to głównie z jego słabych stron, a także z tego, iż jest bardzo wrażliwy na otaczający go świat i często popada w zamyślenie. Chętnie snuje rozmaite fantazje, które nie dają mu nic oprócz zmarnowanego czasu, który jego rywale wykorzystują na wypracowanie sobie nad nim przewagi i może to być główna przyczyna jego życiowych niepowodzeń.

Dobrze jednak, że posiada mocno rozwiniętą wyobraźnię, której chętnie słucha, ponieważ oddaje mu ona niecenione zasługi, gdyż w swym romantycznym usposobieniu, gdy zawodzi go zdrowy rozsądek, ona nie pozwala mu popełnić zupełnych głupstw.

Dobrą cechą jest również na gruncie zawodowym jego podejrzliwość, gdyż ma bardzo ograniczone zaufanie co do wszystkich w swym otoczeniu, więc raczej nie da się nikomu zwieść, więc to jedno niebezpieczeństwo jest odeń oddalone.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 marzec

 • kolory : morski, pomarańczowy, różowy; gołębi
 • kamień : chryzoberyl
 • zawody żeńskie : opiekunka dziecięca, kelnerka, kasjerka
 • charakter : władczy, odważny, bohaterski, dobroduszny, podejrzliwy
 • roślina : bluszcz
 • zawody męskie : portier, kurier, złotnik
 • zwierzę : zimorodek

Imieniny 14 marca

 • Łazarz
 • Ewa
 • Jarmiła
 • Matylda
 • Leon
 • Pamela
 • Piotr
 • Jakub
 • Leona

14 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby


4/5 - (2 votes)

4 komentarze

 1. Icareaboutmeandyou 23 stycznia 2016
 2. DonutFromPoland 9 lutego 2017
 3. Helka 22 listopada 2017
 4. Mimi 29 listopada 2017

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Pragniesz czułego mężczyzny, który wysłucha Cię i obdarzy szczerym uczuciem. Szukaj wśród tych 4 znaków zodiaku
Czuły mężczyzna to marzenie każdej kobiety. Wszystkie pragniemy partnera, który byłby otwarty na nasze sprawy, który wysłucha nas i zrozumie. Oczywiście nasz wymarzony „jedyny” nie powinien być przy tym pozbawiony uroku osobistego i charyzmy. Wydawałoby się, że takie idealne


Jak wychowywać dziecko i czego przede wszystkim go uczyć? Parę wskazówek odnajdziecie w gwiazdach
Pamiętasz urodziny swojego dziecka lepiej niż własne, więc prawdopodobnie znasz również jego znak zodiaku;) Nie możesz zapominać, że malec, którego kształtujesz, to człowiek, tylko mały. Jego charakter może bardzo różnić się od Twojego. Potrzeby oczywiście też. Choć podejście d

Jakim typem byłego partnera jesteś. Sprawdź, jaka bestia wychodzi z Ciebie po rozstaniu
Różnice charakterów uwydatniają się nie tylko w tym, jakie związki ludzie tworzą, ale również w tym, w jaki sposób się rozstają.  Nie ważne, co by Wam nie mówili psychologowie, zerwanie relacji, to zawsze mały dramat. Tym większy, im więcej czasu, energii i sił poświęciliśmy je