14 marca

14-marca

Horoskop dla urodzonych 14 marca

14 marca – horoskop ogólny

Charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 marca, jest jego przyjacielskość, którą przejawia w stosunku do wszystkich ludzi, z jakimi się tylko spotyka. Jest bardzo chętny do pomocy, nawet kosztem swego czasu, którego nigdy nie posiada w nadmiarze, czy interesu bądź dobra.

Ponadto jest bardzo odważny, niemal bohaterski i gotów do heroicznych wysiłków na rzecz innych. Nigdy się nie waha, gdy wie, że musi zrobić daną rzecz ani nie miewa wątpliwości co do słuszności swojego postępowania albo zasadności podejmowanych  przez siebie wysiłków.

Potrafi rządzić innymi ludźmi podług swej woli i nakłaniać ich do posłuszeństwa, co jest w jego przypadku trochę dziwne, ponieważ jest dość zamknięty w sobie i wydawałoby się, że jako taki będzie trudno nawiązywał z innymi bliższe kontakty.

Bardzo konsekwentnie realizuje wszystkie swoje cele, wykazując się niesamowitym uporem i wytrzymałością naprawdę godną pozazdroszczenia. Zwykle przy tym nie obnaża się przed innymi ze swoimi planami, bo nie lubi, gdy ktoś patrzy mu na ręce i na bieżąco monitoruje jego posunięcia.

Jest wielkim patriotą, co przejawia się głównie w jego chęci działania na rzecz niewielkiej społeczności lokalnej, w jakiej żyje i dobro owych ludzi bardzo mocno leży mu na sercu.

W ogóle jest to człowiek bardzo dobroduszny, ale myli się ten, kto myśli, że w swej dobroci nie umie się zbuntować jeśli coś idzie nie po jego myśli. Nic bardziej mylnego – kiedy ktoś nastąpi mu na odcisk, potrafi się zdenerwować, a nawet wściec i w tym gniewie może być bezwzględny. Lepiej wówczas zostawić go w spokoju aniżeli cokolwiek próbować mu perswadować, bo kiedy jest pod wpływem silnych emocji, żadne logiczne argumenty do niego nie docierają.

Charakterystyczną cechą człowieka urodzonego 14 marca jest także fakt, iż potrafi on bardzo zręcznie wcielać w życie swoje plany, co zawdzięcza w głównej mierze swym zdolnościom strategicznym. Wykorzystuje to nawet w drobnostkach dnia codziennego, dzięki czemu działa bardzo szybko i skutecznie, więc praktycznie nie zdarza się, by zalegał z jakimiś swymi obowiązkami, z których wykonaniem nie mógłby sobie poradzić na czas.

 

pozytywyZalety

Rozmaite umiejętności, które rozchodzą się w różnych kierunkach, a przede wszystkim umiejętność korzystania z nich we wszystkich dziedzinach życia, zarówno w drobnostkach, jak i sprawach wielkiej wagi – to najważniejsza zaleta człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 marca.

Jest bardzo subtelny we wszelkim działaniu i zręcznie potrafi manipulować ludźmi, tak że nawet nie zauważają, kiedy przekonuje ich do swego zdania i staja się mu zupełnie posłuszni. Zawsze jednak wykorzystuje te umiejętności jedynie do dobrych celów, zwykle do nakłaniania ich, by wspólnie działali na rzecz społeczności, w której żyją, gdyż jest to jeden z jego priorytetów.

Jest bardzo dyskretny i ani nie zdradza cudzych sekretów, nawet gdy nikt go o to nie prosi, ani też nie obnosi się ze swoimi sukcesami. Zazwyczaj stara się działać w całkowitej tajemnicy, co jest nie tylko wyrazem jego ostrożności, by potencjalni rywale nie mogli mu zaszkodzić, ale także jego skromności, gdyż zazwyczaj działa skutecznie, ale wcale nie zależy mu, by ludzie go za to podziwiali i doceniali.

Posiada nieprzeciętną intuicję, która pozwala mu bardzo szybko orientować się w bieżącej sytuacji, zatem potrafi się odnaleźć w każdych okolicznościach i ludzie często zwracają się do niego z prośbami o rozmaite rady, czemu nigdy nie odmawia.

 

Wady

Duża wadę człowieka urodzonego w dniu 14 marca stanowi jego skłonność do zwracania zbyt wielkiej uwagi na szczegóły danego zagadnienia, co powoduje, że często rozprasza się i gubi się w ogóle danej kwestii. To jedna z główniejszych przyczyn jego nielicznych, ale jednak zdarzających się raz na jakiś czas błędów i pewne jest, że gdyby ją wyeliminował, mógłby działać znacznie bardziej skutecznie oraz wydajniej.

Mimo iż na ogół jest przyjacielski, to kiedy jest w złym humorze, potrafi być oziębły, a nawet samolubny. Zwłaszcza swych interesów strzeże bardzo pilnie i nie lubi się dzielić swymi tajemnicami i receptą na sukces nawet z osobami, co do których twierdzi, że ma do nich całkowite zaufanie.

Często wydaje mu się, że ma wokół siebie wielu wrogów, którzy tylko czyhają, by mu w  jakiś sposób zaszkodzić, co nigdy nie jest zgodne z prawdą i może to być bardzo męczące dla jego otoczenia.

Jest to w ogóle człowiek ogromnie podejrzliwy i często insynuuje coś kompletnie niewinnym osobom, co oczywiście powoduje wielkie konflikty i nieporozumienia.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 marca

Mimo iż człowiek urodzony 14 marca jest zdolny do ciężkiej pracy, a dzięki umiejętności układania dopracowanych w każdym szczególe planów, działa bardzo skutecznie, często sam się rozprasza i powoduje, że nie osiąga tak dobrych wyników w podejmowanych przez siebie wysiłkach, jak mógłby i jak powinien.

Wynika to głównie z jego słabych stron, a także z tego, iż jest bardzo wrażliwy na otaczający go świat i często popada w zamyślenie. Chętnie snuje rozmaite fantazje, które nie dają mu nic oprócz zmarnowanego czasu, który jego rywale wykorzystują na wypracowanie sobie nad nim przewagi i może to być główna przyczyna jego życiowych niepowodzeń.

Dobrze jednak, że posiada mocno rozwiniętą wyobraźnię, której chętnie słucha, ponieważ oddaje mu ona niecenione zasługi, gdyż w swym romantycznym usposobieniu, gdy zawodzi go zdrowy rozsądek, ona nie pozwala mu popełnić zupełnych głupstw.

Dobrą cechą jest również na gruncie zawodowym jego podejrzliwość, gdyż ma bardzo ograniczone zaufanie co do wszystkich w swym otoczeniu, więc raczej nie da się nikomu zwieść, więc to jedno niebezpieczeństwo jest odeń oddalone.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 marzec

 • kolory : morski, pomarańczowy, różowy; gołębi
 • kamień : chryzoberyl
 • zawody żeńskie : opiekunka dziecięca, kelnerka, kasjerka
 • charakter : władczy, odważny, bohaterski, dobroduszny, podejrzliwy
 • roślina : bluszcz
 • zawody męskie : portier, kurier, złotnik
 • zwierzę : zimorodek

Imieniny 14 marca

 • Łazarz
 • Ewa
 • Jarmiła
 • Matylda
 • Leon
 • Pamela
 • Piotr
 • Jakub
 • Leona

14 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

4.3/5 - (3)

4 komentarze

 1. Icareaboutmeandyou
 2. Helka
 3. Mimi

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Gwiazdy zdradzają, co w Tobie najbrzydszego. Przyjrzyj się sobie i sprawdź, dlaczego tak trudno Cię pokochać
Nikt nie wie o sobie wszystkiego. Samych siebie uczymy się całe życie, podobnie jak świata, który odkrywamy i poznajemy. Jeśli gdzieś są jakiekolwiek wskazówki odnośnie do tego, co możemy w sobie zmienić, to właśnie w gwiazdach. To tam szukać musimy odpowiedzi i podpowiedzi, jakie są


Rządzi Tobą noc, czy dzień? Jaki masz w sobie czar, którym przyciągasz innych? Spójrz w gwiazdy, by się o tym przekonać
Każdy z nas jest inny i ma inne przymioty oraz walory. O tym, czy jesteśmy nocą, czy też dniem, często sami dobrze wiemy. Wystarczy spojrzeć na nasz tryb pracy, wziąć pod uwagę czas, w którym mamy najlepsze samopoczucie, gdy mamy najwięcej energii i kiedy w naszych głowach rodzą się na

Dokąd udaje się nasza dusza, kiedy śnimy? Sprawdź, w co wierzą Indianie i poszukaj w ich przekazach ziarna prawdy
Śnienie jest integralną częścią indiańskiej tradycji i praktyki duchowej. To z indiańskiej kultury wywodzą się tzw. łapacze snów, które dziś przeżywają swoją drugą młodość. To w ich wierzeniach początek biorą interpretacje snów. Już od najmłodszych lat Indianie uczeni byli z