Horoskop dzienny

17 marca

17-marca

Horoskop dla urodzonych 17 marca

17 marca – horoskop ogólny

Wśród ludzi urodzonych w dniu 17 marca można wyróżnić dwa typy osobowości. Pierwszy z nich to człowiek bardzo powierzchowny, nie okazujący wyższych ambicji ani poważniejszych zainteresowań. Żyje jedynie dniem dzisiejszym, nie zastanawiając się nad tym, co przyniesie mu los ani nie dbając o swój rozwój wewnętrzny.

Natomiast drugi typ to człowiek głęboki, o bogatej osobowości i chęci dążenia do jeszcze wyższego poziomu rozwoju moralnego i intelektualnego. Chętnie prowadzi filozoficzne rozważania i jest w stanie odkryć wokół siebie wiele interesujących zjawisk, głównie dzięki swej przenikliwości.

Jest człowiekiem bardzo przyjaźnie nastawionym do innych, dzięki czemu ma wielu serdecznych przyjaciół, a także znajomych, którzy są do niego życzliwie nastawieni i gotowi są pomagać mu w  rozmaitych sytuacjach.

Potrafi także zawierać bliskie znajomości  z osobami stojącymi wyżej od niego w społecznej hierarchii, które mogą mu pomóc swą protekcją w różnych sprawach, jednak nie można go nazwać interesownym, gdyż to czysty przypadek, że zadaje się właśnie z takimi ludźmi i ich korzystna pozycja  w żaden sposób nie wpływa na jego sympatie.

Jest nastawiony bardzo prospołecznie – aktywnie działa na rzecz innych, bo uważa, że ma obowiązki wobec społeczeństwa, w którym żyje i powinien dać z siebie ludziom, którzy znajdują się w gorszej sytuacji niż on, choćby swój czas. Bardzo dba, by nikomu nie robić kłopotu swoją osobą i stara się jak najwięcej wokół siebie zrobić, mimo iż nigdy nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu.

Mimo iż ma doskonałe pomysły i chciałby udoskonalać istniejącą rzeczywistość, to nie dąży do przewrotu, bo uznaje i szanuje obowiązujący system – prawny, moralny czy społeczny i nie chce się buntować przeciwko temu, co znane i uznawane, wywracając świat ludzi przyzwyczajonych do tego do góry nogami. Respektuje wszystkie prawa rządzące społecznością, w której żyje i nawet jeśli wiąże się to dla niego z uciskiem albo jakimiś ograniczeniami, poddaje się im bez słowa skargi, wiedząc, że tak musi być.

Człowiek urodzony 17 marca posiada bardzo rozwinięte poczucie humoru i choć wydawałoby się, że nie jest to najważniejsza cecha, to w jego życiu oddaje mu znaczne zasługi. Dzięki niej bowiem potrafi dostrzec humorystyczną stronę każdej, najbardziej smutnej czy trudnej sytuacji i pozwala mu to zachować zdrowy dystans do wszystkich spraw.

 

pozytywyZalety

Wspomniane wyżej poczucie humoru to jedna z najważniejszych zalet człowieka urodzonego 17 marca, zarówno dla niego samego, jak i w opinii jego otoczenia. Dzięki niemu potrafi rozładować najbardziej napiętą sytuację celnym żartem i nie załamuje się w najbardziej krytycznych momentach, bo we wszystkim potrafi znaleźć powód do śmiechu albo chociaż uśmiechu.

Jest serdeczny, życzliwy i sympatyczny. Bardzo rzadko angażuje się w konflikty z ludźmi i to zazwyczaj nie ze swojej winy, poza tym bowiem jest nastawiony bardzo pokojowo i skłonny do wszelkich kompromisów, nawet na swoją zdecydowaną niekorzyść.

Chętnie znosi wszelkie ograniczenia i nie buntuje się przeciw obowiązującym prawom nawet jeśli miałby dobry pomysł na poprawienie sytuacji. Ma wielkie poszanowanie dla wszystkiego, co uznane – praw, tradycji czy zwyczajów, jednak nie można mu też zarzucić, że ślepo za nim podąża, ponieważ na każdy temat ma swoje własne zdanie.

Jest bardzo obowiązkowy i sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich zajęć, nigdy nie próbując się od nich wymigać, gdyż posiada silnie zarysowane poczucie odpowiedzialności.

 

Wady

Cechą, która może powodować konflikty między człowiekiem narodzonym w dniu 17 marca a resztą jego otoczenia, jest jego skłonność do wyśmiewania słabostek innych ludzi.

Jego nieprzeciętne poczucie humoru oraz przenikliwość powodują, że u każdego potrafi dostrzec jakąś cechę, którą chce wyśmiać, jednak osoby, z których w ten sposób kpi, nie zawsze są w stanie poznać się na jego żartach i niektórzy mogą czuć się tym urażeni.

Z tego powodu często jest odbierany jako osoba mało sympatyczna i ludzie mają skłonność do niesprawiedliwego oceniania go, więc takim zachowaniem sam sobie wyrządza krzywdę, skłaniając ludzi do wydawania o nim pochopnych opinii i nie dając sobie i im szansy, by lepiej go poznali, bo po prostu ich do tego zniechęca.

Ponadto człowiek ów czasem miewa problemy z wywołaniem w  sobie siły woli do odpowiedniego działania i upiera się bezsensownie przy czymś, co nie ma racji bytu. Obniża to jego wydajność i skuteczność i i powoduje, że zebranie się do pracy zajmuje mu znacznie więcej czasu niż samo wykonanie zadania, które ma przed sobą.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 17 marca

Największą siłę człowieka urodzonego w dnu 17 marca stanowi jego zdolność dostosowywania się do zmieniającej się sytuacji. Nie ma on nic przeciwko temu, by poddawać się panującym prawom czy obyczajom, nie ma ambicji, by zachować całkowitą niezależność i może całkiem dobrze funkcjonować w całkowitym ograniczeniu jego woli.

W każdych warunkach umie sobie poradzić, więc nie musi wcale dominować czy zajmować najlepszej pozycji, by na przekór okolicznościom móc coś osiągnąć. Czasami jednak wszystkie jego wysiłki, nawet wieloletnie, zostają zaprzepaszczone przez jedno nieszczęście, którego nie jest w stanie przewidzieć i które całkowicie go zaskakuje, przygniatając całym swym ciężarem, tak że bardzo ciężko jest mu się podźwignąć.

Zagraża mu również jego nieostrożność, którą często przejawia w sytuacjach, gdy właśnie byłaby jak najbardziej wskazana, czym sam siebie skazuje na porażkę i powoduje, że jego wysiłki są zupełnie bezowocne, mimo iż szczere i naprawdę bardzo się męczy przy ich podejmowaniu.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 marzec

 • zwierzę : antylopa
 • zawody męskie : grawer, tapicer, menedżer
 • zawody żeńskie : geolog, kucharka, nauczycielka
 • roślina : wiesiołek
 • kamień : topaz
 • kolory : fioletowy, niebieski, zielony; wiśniowy
 • charakter : sympatyczny, spokojny, uparty, wrażliwy

Imieniny 17 marca

 • Patrycjusz
 • Józef
 • Ambroży
 • Gertruda
 • Paweł
 • Patryk
 • Zbigniew
 • Regina
 • Patrycy

17 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby


Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Przyjrzyj się twarzom i odpowiedz na pytanie, która z nich jest weselsza. Ten prosty test wskaże, która półkula mózgu Tobą rządzi
Istnieje teoria, że u każdego z nas dominuje jedna z półkul mózgowych.  Dotychczas to cechy, jakie posiadamy, naprowadzały naukowców na trop, jaka część rządzi konkretnym człowiekiem. Uważało się, że Ci, którzy mają mocniej rozwiniętą stronę lewą, mają zadatki na naukowców.Jak zachowuje się Rak, gdy traci głowę? Po czym poznać, że Panna ma motyle w brzuchu? – te gesty zdradzają zakochanych, nie przegap ich!
Pociąg, czy też przyciąganie do kogoś, kto w naszym mniemaniu jest atrakcyjny, to coś zupełnie naturalnego. Nawet kiedy jesteśmy w związku, nie potrafimy być ślepi na wdzięki atrakcyjnych przedstawicieli interesującej nas płci. Odczuwamy je bezwiednie. Nie jest to czysto fizyczna siła,

Kolory, w które się “ubieramy” mogą wiele powiedzieć o naszej osobowości. Przyjrzyj się swej garderobie i zobacz, co o Tobie mówi
Psychologowie uważają, że kolor, który szczególnie chętnie “przywdziewamy” zdradza cechy naszego charakteru.  Według stylisty i autora książki Color Your Style Davida Zyla: “Nawet jeśli twoja szafa jest wypełniona ubraniami o różnych kolorach i odcieniach, zawsze jest