18 marca

18-marca

Horoskop dla urodzonych 18 marca

18 marca – horoskop ogólny

Niezwykły praktycyzm to bez wątpienia najważniejsza cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 marca. Powoduje ona, że potrafi on dosłownie wszystko spożytkować w jaka najlepszym dla siebie celu. Wszystkie okoliczności umie tak wykorzystać, by był dla niego jak najlepiej i nie zdarza się, by zmarnował jakąś nadarzającą się mu okazję czy szansę.

Poza tym jest to człowiek dość skomplikowany, ponieważ z jednej strony jest bardzo ambitny, przedsiębiorczy i wykazujący nieprzeciętne zdolności dyplomatyczne. Przejawia dążenia dominacyjne – chciałby stać na czele jakiejś grupy ludzi i mieć ich całkowite posłuszeństwo, bo wydaje mu się, że potrafi logicznie działać i przewodzić innym i nie można mu odmówić tych umiejętności.

Z drugiej jednak strony jest bardzo wrażliwy, a nawet nerwowy. Zbyt mocno podlega swoim emocjom, ma skłonność do wzruszania się z byle powodu i pozwala, by otoczenie wywierało nań nadmiernie duży wpływ, co nigdy nie jest dla niego dobre.

Mimo iż jest dobroduszny, to potrafi również być podstępny i chętnie wykorzystuje swą przebiegłość, bo z jej wykorzystaniem działa mu się dużo łatwiej i wygodniej niż normalnymi, uczciwymi metodami. Te sprzeczności powodują, że człowiek ów jest dość niezrównoważony i nie zawsze sam siebie rozumie.

Miewa gwałtowne, nieoczekiwane reakcje, których w żaden sposób nie potrafi pohamować, głównie jeśli chodzi o jego skłonność do wpadania w gniew  z błahych powodów. Często miewa również dziwne stany niepokoju, których w żaden sposób nie można wytłumaczyć, a także nerwowe napięcie, czego przyczyn można się doszukiwać jedynie w jego rozchwianym emocjonalnie wnętrzu i bardzo silnie wpływa to na jego życie, samopoczucie, a przez to – na stan zdrowia.

W ogóle jest on dość słabego zdrowia, ale mimo to i tak za mocno się o siebie troszczy. Stale doszukuje się u siebie wyimaginowanych chorób i domaga się, by otoczenie troskliwie się nim zajmowało, jakby był poważnie chory. Opieka nad nim nie jest jednak łatwa, ponieważ jest bardzo niecierpliwy, wymagający i nerwowy, więc mało kto dłużej jest w stanie z ni wytrzymać i zwykle na tym tle powstaje wiele konfliktów.

 

pozytywyZalety

Jeżeli człowiekowi urodzonemu 18 marca uda się maksymalnie skoncentrować, jest on w stanie osiągnąć potęgę wewnętrzną, która pomoże mu osiągnąć wszystkie cele, choć trzeba przyznać, że w jego przypadku osiągnięcie takiego stanu nie jest łatwe i jeśli będzie to potrafił, to zasłuży na najwyższą pochwałę.

Ma on zawsze dobre intencje i czyste pobudki, choć nie zawsze umie przeprowadzić swoją wolę do końca. Jest pracowity i nie miga się od swoich obowiązków, sumiennie się ze wszystkich wywiązując.

Posiada bogatą wyobraźnię, która oddaje mu znaczne zasługi na wielu polach, jednak nie ma też problemu z w pełni logicznym myśleniem i to tej umiejętności zawdzięcza większość swoich sukcesów.

W ogóle ma on bardzo duże zdolności umysłowe, gdyż posiada nieprzeciętny intelekt. Jest też bardzo czujny, więc mało co może go w życiu zaskoczyć i bardzo trudno jest go oszukać jego rywalom czy wrogom.

Dzięki swej bystrości i zdolnościom organizacyjnym dobrze wywiązuje się z najtrudniejszych zadań, jakie inni chętnie składają na jego barki, bo wiedzą, że trudno znaleźć człowieka, który poradzi sobie z tym lepiej niż on.

 

Wady

Niestety wad człowiek urodzony 18 marca ma dość dużo, co powoduje, że jego charakter nie ułatwia z nim współżycia, a i jemu samemu w znaczny sposób utrudnia egzystencję. Przede wszystkim jest bardzo nieuważny – nie umie się skupić i umilknąć, stale coś mówi, gdzieś się spieszy i nie może usiedzieć w jednym miejscu.

To powoduje, że niedokładnie wykonuje swoje zadania i nad niczym nie zastanawia się tyle, ile powinien, bo nie chce marnować czasu i po prostu brakuje mu do tego cierpliwości. Jednak kiedy coś mu się przez to nie udaje, nie widzi w tym swojej winy i denerwuje się na innych, obwiniając ich, że mu nie pomogli lub nie wykonali jakiegoś zadania za niego.

Ponadto jest bardzo nerwowy i nie umie wypoczywać, co tylko potęguje jego wewnętrzny niepokój, ale mimo iż na pewno mógłby coś zrobić, by się choć trochę zmienić, nie chce dostrzec swoich słabych stron. Co więcej, jego wybujała wyobraźnia często zaburza mu zdrowy rozsądek i umiejętność dokonywania realnej oceny swojej sytuacji, tym bardziej, że chętnie jej ulega.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 18 marca

Osiągnięcie sukcesu nie jest łatwym zadaniem w przypadku człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 marca, ponieważ posiada on wiele cech, które mu to skutecznie utrudniają lub też nierzadko całkowicie uniemożliwiają.

Mimo iż jest pracowity i kiedy na coś się uprze, umie konsekwentnie do tego dążyć, jego intencje są z góry skazane na porażkę i nic z nich nie wychodzi mimo jego usilnych wysiłków.

Jest obdarzony przez los wieloma zdolnościami, ale przez swoje lenistwo i niemożność skupienia swej uwagi na jak najszerszym rozwoju wewnętrznym często nie może zrobić z niech użytku, a gdy nie są przezeń użytkowane, zanikają w nim i potem już nie może ich w sobie odnaleźć.

Skołatane nerwy, których nie umie ukoić, a wręcz jeszcze bardziej podsyca swoje nerwowe i złe nastroje, nie pomagają mu w  wytrwałym działaniu, a przez swoje rozstrojenie wewnętrzne często sam nie wie, czego tak naprawdę chce od życia i nie potrafi precyzyjnie określać swych celów.

Posiada nieprzeciętny intelekt i jest bystry, jednak musi się pilnować, by owego zdrowego rozsądku całkowicie nie przysłoniła mu jego nadmiernie wybujała wyobraźnia.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 marzec

 • zwierzę : niedźwiedź polarny
 • zawody żeńskie : policjantka, farmaceutka, kosmetyczka
 • kamień : schryzokola
 • kolory : pomarańczowy, biały, kremowy; czerwony
 • zawody męskie : brukarz, drwal, polityk
 • roślina : świerk
 • charakter : ambitny, nadwrażliwy, nerwowy, życzliwy

Imieniny 18 marca

 • Edwarda
 • Edward
 • Marta
 • Cyryl
 • Celestyna
 • Anzelm
 • Krystian
 • Narcyz
 • Boguchwał
 • Aleksander
 • Feliks
 • Boguchwała

18 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

4.1/5 - (7)

3 komentarze

 1. Luiza
 2. Jacek
 3. Rinshi

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jeśli jesteś przedstawicielem jednego z tych 3 znaków, długotrwałe związki zdecydowanie nie są dla Ciebie
Każdy, kto chce stworzyć zdrowy długotrwały związek i jest dostatecznie zmobilizowany, by o niego dbać, pielęgnować i się dla niego poświęcić, zrobi to pomimo wszelkich ograniczeń.  W tym artykule wcale nie chodzi o to, by Was od tego odwieźć, ale uświadomić, z jakimi problemami b�


Który z symboli najbardziej przypadł Ci do gustu. Zdecyduj się na jeden i odczytaj duchową wiadomość od gwiazd
Jeśli chcemy odkryć ukryte prawdy o nas samych, zwykle patrzymy w gwiazdy. W zodiaku i horoskopach szukamy tego, co na pierwszy rzut niewidoczne. Informacji, które są przed nami ukryte lub dla nas niedostępne. Wszechświat co już to uchyla przed nami rąbka tajemnicy. Zdradza nam szczątkowe�

9 przekonań, które musisz porzucić, jeśli chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój
Ludzie intensywnie poszukują spokoju i ciszy. Każdy z nas szuka dla siebie idealnego miejsca w świecie. W kreatywnych głowach rodzą się tysiące pomysłów na życie, które są ulotne i nietrwałe. Ulegamy bodźcom i ideom, które zapalają nasze umysły i serca, pobudzają do działania. Ca�