2 marca

2-marca

Horoskop dla urodzonych 2 marca

2 marca – horoskop ogólny

Pokojowe nastawienie to najbardziej charakterystyczna cecha człowieka, który przeszedł na świat w dniu 2 marca. Ma on predyspozycje do osiągnięcia bardzo wysokiego poziomu rozwoju wewnętrznego, głównie duchowego, a jeśli uda mu się osiągnąć taki stan, staje się naprawdę niezwykłą osobowością.

Ma w sobie wiele dobroci dla innych, mocno zarysowane poczucie sprawiedliwości oraz ogrom współczucia dla wszystkich ludzi cierpiących i w jakiś sposób pokrzywdzonych przez los. Jest bardzo delikatny w obejściu i wyróżnia się niebywałym taktem. Nigdy nie zdarza się, by kogoś uraził czy dotknął swoim postępowaniem i ludzie podziwiają jego niespotykaną klasę.

Jako przyjaciel jest bardzo lojalny, nigdy się od nich nie odwraca. Ma w tym nawet skłonność do przesady, ponieważ nie potrafi się im przeciwstawić i powiedzieć im otwarcie, kiedy w jakiś sposób źle postępują, a wręcz przeciwnie- przytakuje im we wszystkim i przyklaskuje każdemu pomysłowi. Wynika to z tego, iż bardzo idealizuje osoby, na których mu zależy i nawet jeśli robią coś obiektywnie godnego potępienia, on kompletnie tego nie dostrzega.

Ponadto nigdy nie bierze poprawki na to, co mówią, zatem stosunkowo łatwo jest go oszukać czy zmamić obietnicami. To jedna z jego nielicznych słabych stron, która może go doprowadzić do wielu kłopotliwych sytuacji, a nawet prawdziwych problemów. Na szczęście jednak poza tym jednym przypadkiem człowiek urodzony 2 marca nie wykazuje się powierzchownością, a przeciwnie, interesuje go bardzo treść wewnętrzna oraz przeżycia duchowe, jakich doznaje.

Marzy mu się, by przenikać rozmaite zjawiska, jakie wokół niego zachodzą i nierzadko doszukuje się w nich działania jakichś sił ponad naturalnych, co powoduje, że otoczenie patrzy na niego z pobłażliwym uśmiechem, ale on nic sobie z tego nie robi, bo święcie wierzy w swoje przekonania i nie pozwala się od nich odwieść. Nie można jednak mimo tego zarzucić mu, by żył w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości, bo kiedy trzeba, potrafi wykazać się wyjątkową pragmatycznością i zaradnością znacznie większą niż większość ludzi.

Ma smykałkę do prowadzenia interesów oraz swoje pasje, którym poświęca znaczną część swego czasu, jednak gospodaruje nim na tyle rozsądnie, że zazwyczaj nie cierpi na jego brak.

 

pozytywyZalety

Niezwykła elastyczność psychiczna czy też intelektualna sprawiają, że człowiek urodzony 2 marca jest otwarty na wszelkie nowe doznania i zawsze gotów do spróbowania nowych rzeczy.

Umie dostosowywać się do zmieniających się warunków otoczenia, co oddaje mu wielkie zasługi, ponieważ dzięki temu potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji i nie ma problemu ze zrozumieniem okoliczności, w jakich się znajduje w danej chwili.

Jest niebywale rozwinięty pod względem intelektualnym i moralnym, dzięki czemu zawsze wie, jak ma się zachować i bardzo rzadko zdarza się, by żywił jakieś wątpliwości co do słuszności swojego postępowania albo zasadności podejmowanych przez siebie wysiłków.

Jest stateczny, pewny siebie i stabilny pod każdym możliwym względem, dlatego można na nim polegać i słynie w swym otoczeniu jako człowiek godny zaufania.

Wyróżnia się także swoją skromnością, bo mimo iż doskonale wie, że duża część otoczenia podziwia go za jego nieprzeciętne cechy, nigdy nie bywa z tego powodu nadmiernie dumny ani nie wywyższa się ponad innych, choć dla wszystkich niemal oczywiste jest, że ma do tego powody.

 

Wady

Jeżeli człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 2 marca, nie udało się dostatecznie rozwinąć pod względem wewnętrznym, wykazuje on szereg wad, które powodują, że jest trudny do zniesienia dla otoczenia, a także może mieć problemy w codziennym życiu.

Przede wszystkim jest nadmiernie wrażliwy i zanadto bierze sobie do serca cudze problemy, roztrząsając je jak własne i pogarszając tym swoje samopoczucie. Nie ma szerszych zainteresowań, zwykle siedzi w czterech ścianach domu i zadręcza się swymi prawdziwymi albo – co zdarza się częściej – wyolbrzymionymi albo zupełnie wydumanymi problemami.

Jego życie to właściwie wegetacja, ponieważ biernie unosi się na jego falach, nie wykazując żadnej inicjatywy nawet jeśli jest zupełnie niezadowolony ze swej obecnej sytuacji. Pobłaża wszystkich swoim zachciankom i zaspokaja te potrzeby, które może, czerpiąc z tego większość przyjemności, jaką zna.

Czasami zaś wykazuje się zupełnie bezzasadnym uporem, który nie poddaje się żadnym logicznym argumentom i nie trzeba chyba dodawać, że sytuacja taka ma miejsce akurat wtedy, gdy może mu to znacznie zaszkodzić, w  innych zaś, gdy wymagana jest od niego zdecydowana reakcja, wykazuje się całkowitą apatią i biernością.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 marca

Najważniejsze w przypadku człowieka, który przyszedł na świat 2 marca jest to, czy osiągnął wystarczający poziom rozwoju moralnego i intelektualnego, bo od tego zależy cała jego przyszłość we wszystkich dziedzinach jego życia.

Jeśli nie jest dostatecznie rozwinięty, najprawdopodobniej nie uda mu się osiągnąć niczego znaczącego i nawet nie będzie próbował, bo taki typ osobowości nie wykazuje nigdy większych ambicji.

Jeśli zaś człowiek urodzony 2 marca jest wysoko rozwinięty, przejawia bardzo wysokie aspiracje i ma wielkie szanse, by je zaspokoić.

Przeważnie udaje mu się zdobywać wymarzone wysokie stanowisko wiążące się ze społecznym poważaniem i wysokim standardem życia, jednak w jego przypadku istnieje zagrożenie, że nie będzie w stanie na długo utrzymać swej dobrej pozycji i straci ją szybciej, niż ją zdobył bądź też dojdzie do wniosku, że wcale nie jest to takie przyjemne, jak jawiło się w jego wyobraźni, ponieważ pociąga za sobą wiele przykrości ze strony zawistnych ludzi i nieprzyjemnych doświadczeń, wobec czego osiągnięcie celu wcale nie przyniesie mu ostatecznie oczekiwanej satysfakcji.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 marzec

 • roślina : aster
 • kamień : rubin
 • zawody męskie : kurier, fryzjer, historyk
 • kolory : brązowy, niebieski, złocisty; ceglasty
 • zawody żeńskie : fotograf, archeolog, krawcowa
 • charakter : spokojny, sprawiedliwy, delikatny, lojalny, łatwowierny
 • zwierzę : bizon

Imieniny 2 marca

 • Henryk
 • Helena
 • Łukasz
 • Paweł
 • Halszka
 • Radosław
 • Michał
 • Agnieszka
 • Krzysztof
 • Absalon
 • Karol
 • Prosper
 • Franciszek

2 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

Oceń horoskop

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jakim typem byłego partnera jesteś. Sprawdź, jaka bestia wychodzi z Ciebie po rozstaniu
Różnice charakterów uwydatniają się nie tylko w tym, jakie związki ludzie tworzą, ale również w tym, w jaki sposób się rozstają.  Nie ważne, co by Wam nie mówili psychologowie, zerwanie relacji, to zawsze mały dramat. Tym większy, im więcej czasu, energii i sił poświęciliśmy je


3 znaki zodiaku o najsilniejszej intuicji. Jeśli jesteś wśród nich, pewnie już o tym wiesz
Intuicja to wiedza o świecie, która pochodzi z naszego wnętrza. Często utożsamiamy ją z przeczuciem, uczuciem lęku, nieznaną siłą, która pcha nas ku czemuś, albo wręcz przeciwnie: karze nam się trzymać z daleka. Nie rozumiemy sygnałów pochodzących z naszego wnętrza. Ignorujemy je

Gwiazdy wskazują 6 najbardziej toksycznych związków. Te znaki NIE powinny łączyć się w pary
W horoskopie zapisanych jest wiele szczegółów odnoszących się do naszej skomplikowanej natury.  Przepowiedni gwiazd nie można traktować jako świętości, dają nam jednak wskazówki odnośnie do tego, jakie są nasze mocne i słabe strony. Wiadomo, że zmieniamy się wraz z upływającym cz