23 marca

23-marca

Horoskop dla urodzonych 23 marca

23 marca – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 23 marca bardzo stara się unikać wszelkich sporów i nieporozumień, jakie od czasu do czasu mogą się pojawiać między nim a jego otoczeniem, ale mimo iż jest dowcipny i rozmowny, nie zawsze dzięki tym cechom może uniknąć przykrych starć.

Sam nigdy nie rozpoczyna kłótni, ponieważ jest bardzo uprzejmy i do wszystkich niezwykle życzliwie nastawiony. Dla każdego ma miłe słowo i stara się, by z każdym człowiekiem znaleźć wspólny język, więc jeśli będzie natrafiał na tak samo pokojowo nastawione osoby jak on, może żyć w całkowitej harmonii.

Jest prawy i bardzo lojalny. Można na nim polegać, zwłaszcza jeśli coś komuś obieca, ponieważ nie zdarza się, by łamał dane komuś słowo. Jednak mimo iż wskazuje się na jego łagodność i delikatność obejścia, to nie zawsze tak się zachowuje, ponieważ nie zawsze potrafi pohamować swoje gwałtowne emocje. W takich sytuacjach może zachowywać się impulsywnie i wybuchać gniewem, jednak zdarza się to na tyle rzadko, że nikt nie ma o to do niego poważniejszych pretensji.

Jest powszechnie lubiany, ma obok siebie wielu życzliwych ludzi, którzy mu nie tylko towarzyszą, ale też chętnie pomagają w rozmaitych sprawach za każdym razem, gdy pojawi się taka potrzeba. Jednakże człowiek urodzony 23 marca czasami woli pobyć sam, gdyż ceni sobie spokojne chwile odosobnienia i przemyśleń. Nierzadko takie momenty przedkłada nad wesołą zabawę w gronie przyjaciół, ale we wszystkim umie zachować umiar i nie jest ani przesadnym imprezowiczem, ani też odludkiem.

Bardzo ceni sobie rozsądek, dlatego nigdy nie ucieka się do korzystania z podpowiedzi, jakich stara się mu udzielać jego wewnętrzny głos. Wszystko chce osiągnąć jedynie swoją umiejętnością logicznego myślenia, dlatego bardzo polega na swym zdrowym rozsądku, który na szczęście posiada w zadowalającym stopniu. Często wykorzystuje swe zdolności umysłowe do pracy naukowej bądź też miewa naukowe pasje, którym poświęca znaczną część swojego czasu.

Ponadto człowiek urodzony 23 marca wyróżnia się swoim konserwatyzmem – ma ustalone poglądy, których nigdy nie zmieni i można mieć co do tego całkowitą pewność, gdyż wszystko, co stoi w opozycji do nich, jawi mu się jako złe i szkodliwe dla ludzkiego umysłu.

 

pozytywyZalety

Zalet człowiek urodzony 23 marca ma całe mnóstwo. Przede wszystkim należy wymienić jego pokojowe nastawienie i niechęć do angażowania się w konflikty, którą przejawia bez względu na okoliczności – nie kłóci się nawet o swoje racje i woli ustąpić i na tym stracić niż psuć sobie samopoczucie.

Mało jest ludzi tak jak on skłonnych do kompromisu, nawet na własną niekorzyść i tym bardziej jest to cecha godna podziwu i najwyższego szacunku. Jest bardzo pracowity jeśli chodzi o jego studia naukowe – uwielbia prowadzić rozmaite badania, tworzyć plany działania i planować, jaką metodą będzie się następnie posługiwał.

Praca go uszczęśliwia, ale tylko taka, którą lubi i która daje mu niekłamaną satysfakcję. Jednak mimo iż poświęca na takie działania większość swojego czasu, i tak zawsze potrafi go znaleźć dość dla swoich przyjaciół i znajomych, ponieważ bardzo ceni sobie przyjazne związki z ludźmi.

Wprawdzie czasami woli przebywać sam, jednak nikt nigdy nie czuje się u niego niepożądany, gdyż woli raczej znosić nieprzyjemne mu w danej chwili towarzystwo niż w najkulturalniejszy sposób kogoś wyprosić, bo za wszelką cenę dba, by jego goście dobrze się u niego czuli.

 

Wady

Za sporą wadę człowieka urodzonego w dniu 23 marca na pewno można uznać jego niechęć do zmian. Jest on wielkim konserwatystą i trzeba uczciwie przyznać, że obawia się wszelkich nowości – jeśli je przyjmuje, to tylko w poprzednio ustalonym kierunku i na pewno nie pozwoli, by zawładnęły one jego życiem.

Przez ów konserwatyzm nie zawsze także umie się odnajdować w bieżącej sytuacji i można go nieraz nazwać człowiekiem zacofanym, nienadążającym za zmieniającym się światem, jednak najgorsza jest jego zatwardziałość, bo nie chce tego zmienić, mimo iż nie wymagałoby to od niego żadnego wysiłku, a jedynie odrobinę dobrej woli.

Ponadto, mimo iż jest pracowity, to cechę taką wykazuje tylko wtedy, gdy owa praca nie jest szczególnie męcząca, bowiem kiedy ma do wykonania zadanie, co do którego wie, że poważnie nadweręży ono jego siły, od razu z góry się zniechęca i wcale nie chce się do tego zabrać.

Nie widzi tego jednak i gdyby go ktoś zapytał, gotów byłby przysiąc, że jest ogromnie pracowity i chętnie chełpi się tą zaletą w swym środowisku, lepiej więc nie wyprowadzać go z błędu, bo można go tym tylko mocno zdenerwować, a i tak nie zmieni swego sposobu myślenia na swój temat.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 23 marca

Największe szanse na osiągnięcie sukcesu człowiek urodzony 23 marca ma  w związku z jakimiś dziedzinami nauki, do czego zwykle przejawia wrodzone predyspozycje.

Jeśli zdecyduje się właśnie z tym związać swoje życie zawodowe, może mieć szanse na znaczne wzbogacenie dziedziny, w jakiej będzie działać, ponieważ umie odkrywać nowe rzeczy, choć tylko w kierunku, który już ktoś wcześniej dość dokładnie wytyczył.

Sam nie za bardzo potrafi rozwijać się w nowych kierunkach czy wyprowadzać nowe wnioski, woli opierać się na cudzych badaniach, gdyż brakuje mu kreatywności do wymyślania całkiem nowych rzeczy. To powoduje, że często nie osiąga takich sukcesów, jak by chciał, bo ludzie bardziej od niego pomysłowi i błyskotliwi wyprzedzają go na tym polu, co mocno rani jego ambicję.

Ponadto w pracy i karierze może mu mocno przeszkadzać jego konserwatyzm, przez który nie umie dostosowywać się do wymogów zmieniających się wciąż sytuacji i czasem po prostu zostaje w tyle. Gdyby zechciał bardziej otworzyć się na wszelkie  innowacje i stał się bardziej postępowy, na pewno bardzo by mu to pomogło i to na wielu polach.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 marzec

 • zwierzę : grzechotnik
 • kolory : beżowy, brązowy, liliowy; jaśminowy
 • roślina : wiesiołek
 • zawody męskie : optyk, wulkanizator, trener
 • charakter : uprzejmy, życzliwy, uczciwy, zgodny, uczuciowy, emocjonalny
 • zawody żeńskie : logopeda, psycholog, nauczycielka
 • kamień : spinel szlachetny

Imieniny 23 marca

 • Piotra
 • Pelagia
 • Adrianna
 • Zbysław
 • Feliks
 • Rebeka
 • Benedykt
 • Oktawian
 • Nikon
 • Józef

23 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

4.3/5 - (3)

8 komentarzy

 1. anonim
 2. Anka
 3. Danuta
 4. Bunia
 5. Hania
 6. Domi
 7. Wężu
 8. kamila

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Naucz się, jak wygrać kłótnię z każdym ze znaków zodiaku. Wystarczy poznać słabe strony przeciwnika
Najlepszym sposobem na pokonanie kogoś jest wejście w jego buty. Musisz spojrzeć na Wasz konflikt jego oczami, zobaczyć, jakie ma argumenty i po kolei je wypunktować. Musisz odkryć czyjeś słabości i spróbować je wykorzystać. Astrologowie podpowiadają, jak to zrobić i nie wyjść na t


Ten tajemniczy obrazek kryje w sobie, więcej niż myślisz. Przyjrzyj się mu, a zdradzi sekretny sposób, w który mówisz „kocham”
Słowa nie wyrażą ani połowy tego, co czujemy, czy myślimy.  Mamy w sobie znacznie więcej uczuć, przeczuć i emocji, niż jesteśmy w stanie wypowiedzieć. Kłębiące się w nas odczucia stanowią niezwykłą mieszankę, którą nawet nam samym trudno jest zdefiniować. Miłość też wy

Jak myślisz, przetrwałbyś apokalipsę zombie? Sprawdź, jakie szanse na przeżycie dają Ci gwiazdy
W ostatnich latach wszyscy zaczęli mieć obsesję na punkcie zombie. Być może dlatego, że biorąc pod uwagę stan naszego społeczeństwa, wielu uważa, że ​​zbliżająca się apokalipsa nie jest zbyt odległa. Temat apokalipsy zombie jest już tak dobrze opisany i opowiedziany, że aż t