5 marca

5-marca

Horoskop dla urodzonych 5 marca

5 marca – horoskop ogólny

Wielkie ambicje to najbardziej charakterystyczna cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 5 marca. Przeważnie udaje mu się je zaspokoić w pełni, a nawet osiągnąć znacznie więcej, a wszystko to zawdzięcza w znacznej mierze swemu niepospolitemu umysłowi.

Jest on na tyle przenikliwy, że przed człowiekiem owym nic się nie ukryje i widzi znacznie więcej rzeczy na pierwszy rzut oka niż mniej od niego bystrzy ludzie po dogłębnym zapoznaniu się z daną kwestię. To powoduje, że jego otoczenie często nie nadąża za jego tokiem myślenia, nic więc dziwnego, że duża część osób zwyczajnie go ie rozumie, a to prowadzi do wydawania powierzchownych i zafałszowanych opinii na jego temat.

Druga ważna cecha człowieka urodzonego 5 marca, która oddaje mu nie mniejsze zasługi, to jego olbrzymie zdecydowanie, które powoduje, że zawsze wie, czego chce i nie żywi najmniejszych wątpliwości co do słuszności swojego postępowania albo zasadności podejmowanych przez siebie wysiłków. Dzięki niej także umie skierować wszystkie swe wysiłki i energię na jeden konkretny cel, wobec czego prawie zawsze jest w stanie osiągnąć swe zamierzenie.

Nigdy nie waha się, gdy widzi przed sobą jasno wytyczony punkt i zmierza do niego najprostszą możliwą drogą. Robi, co chce i nie zwraca uwagi na nic innego, nie poddając się żadnym przeszkodom, ani tym, które piętrzy przed nim los, ani tym będących wynikiem działania chcących zaszkodzić mu ludzi. Wynika to z tego, że wierzy w swoje przeznaczenie i wydaje mu się, że im szybciej go dostąpi, tym lepiej, a jeśli będzie zwlekał, szczyt może zacząć się od niego oddalać.

Jest to człowiek mądry, rozsądny i bardzo przedsiębiorczy. Nieraz wydaje się, że energia wręcz go rozpiera, bo trudno spotkać go niezajętego jakąś pracą czy sprawą. Chętnie podróżuje, najlepiej do krajów, które nie są jeszcze dobrze poznane, bo ma nadzieję dowiedzieć się tam czegoś, co dotąd było mu obce, a może nawet zgłębić jakąś tajemnicę i przejść dzięki temu do historii.

W towarzystwie jest bardzo pożądany, ponieważ bezbłędnie wyczuwa nastroje znajomych, a jeśli widzi, że są one złe, stara się na wszelkie sposoby temu przeciwdziałać.

 

pozytywyZalety

Towarzyskość to bez wątpienia największa zaleta człowieka urodzonego w dniu 5 marca. Objawia się ona nie tylko w jego chęci spędzania jak największej ilości czasu w wesołym gronie znajomych i przyjaciół, ale także w jego umiejętnościach towarzyskich i w stosunku do innych ludzi w ogóle.

Potrafi barwnie i ciekawie opowiadać, a ponieważ zwykle ma na swym koncie wiele podróży do egzotycznych krajów, mało kto tak jak on potrafi zaabsorbować sobą uwagę słuchaczy. Zawsze przy tym jest szczery i niczego nie koloryzuje, by wywołać na swej publiczności odpowiednie wrażenie, ponieważ jest godny zaufania i nie chciałby wyjść na mitomana, gdyby jego kłamstwo kiedyś wyszło na jaw.

Ponadto mocno przejmuje się problemami innych ludzi, nie tylko najbliższych przyjaciół, ale nawet kiedy usłyszy, że komuś zupełnie mu nieznanemu dzieje się jakaś krzywda, od razu chciałby mu pomóc i można mieć pewność, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by to uczynić. Nikomu nie odmawia swego wsparcia, mimo iż jest człowiekiem bardzo zajętym i trudno jest mu wygospodarować wolny czas.

 

Wady

Mimo iż człowiek, który przyszedł na świat w dniu 5 marca, wyróżnia się swoją bystrością i zdrowym rozsądkiem, to jednak są sytuacje, w których nie zawsze potrafi się wykazać tymi cechami. Tak jest zwykle w przypadku, gdy ktoś prosi go o wsparcie.

Jest on tak bardzo empatyczny, że wszystkim chciałby pomóc, nawet kosztem własnego dobra, ale nigdy nie zawraca sobie głowy zastanawianiem się, czy dana osoba rzeczywiście potrzebuje jego wsparcia, czy też chce go tylko wykorzystać. W efekcie nader często pada ofiarą oszustów, którzy naciągają go bezlitośnie, jednak on nie potrafi wyciągać z takich zdarzeń nauczki na przyszłość i można mieć pewność, że nigdy się pod tym względem nie zmieni.

Inną jego wadą jest nieodporność na ludzką krytykę – jeśli jego otoczenie nie jest w stanie go zrozumieć bądź krytykuje go z jakiegoś powodu, nie potrafi nad tym przejść do porządku dziennego, lecz bardzo go to dręczy i powoduje, że nie chce mieć kontaktu z osobami, które mają na jego temat złe zdanie, choćby to była drobnostka.

Często nawet wpada w taki stan, że z nikim nie chce się kontaktować i zamyka się w swoistej skorupie, którą bardzo ciężko jest rozbić, by na powrót do niego dotrzeć.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 5 marca

Człowiek urodzony 5 marca posiada nieprzeciętny intelekt oraz wiele innych zdolności, które, jeśli odpowiednio je wykorzysta, mogą mu zapewnić zrobienie poważnej kariery.

Jest bardzo elokwentny, potrafi barwnie i zajmująco opowiadać, a ponadto wie, w jaki sposób zapewnić sobie niesłabnącą uwagę słuchaczy, więc może zrobić karierę w obojętnie jakim zawodzie, które będzie odeń wymagał występowania przed większym tłumem.

Często także przejawia talent literacki i nierzadko zostaje poetą, choć zwykle pisze tylko do szuflady, a szkoda, bo gdyby zdecydował się ujawnić ze swoją twórczością, mógłby na tym polu osiągnąć wielkie sukcesy.

Jego problem polega na tym, że chce w życiu robić coś nieprzeciętnego i ma świadomość, że właśnie do takich rzeczy posiada predyspozycje, jednak nie zawsze jego życie układa się po jego myśli. Jeśli zaś zmuszony jest wykonywać pracę, która w jego mniemaniu jest mało ważna i prozaiczna, znosi to bardzo źle i prawie na pewno nie da mu ona oczekiwanej satysfakcji i poczucia zawodowego spełnienia.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 5 marzec

 • kolory : złoty, błękitny, karminowy; szafirowy
 • charakter : zdecydowany, staranny, precyzyjny, wrażliwy
 • zawody męskie : ekolog, sekretarz, spawacz
 • roślina : nasturcja
 • kamień : bursztyn
 • zawody żeńskie : weterynarz, kasjerka, astronom
 • zwierzę : kormoran

Imieniny 5 marca

 • Fryderyk
 • Jeremiasz
 • Marek
 • Jan
 • Teofil
 • Adrianna
 • Pakosław
 • Krzysztof
 • Oliwia
 • Wirgiliusz
 • Wergiliusz
 • Adrian

5 marca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Ryby

horoskop Ryby

3.8/5 - (6)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Dokąd udaje się nasza dusza, kiedy śnimy? Sprawdź, w co wierzą Indianie i poszukaj w ich przekazach ziarna prawdy
Śnienie jest integralną częścią indiańskiej tradycji i praktyki duchowej. To z indiańskiej kultury wywodzą się tzw. łapacze snów, które dziś przeżywają swoją drugą młodość. To w ich wierzeniach początek biorą interpretacje snów. Już od najmłodszych lat Indianie uczeni byli z


Chcesz odpędzić od siebie energetyczne wampiry? Dzięki tym 5 prostym krokom odzyskasz wewnętrzną siłę
Nic nie może „zdołować” nas bardziej niż przebywanie pośród negatywnie nastawionych ludzi.  Takie osoby to tzw. wampiry energetyczne. Po spotkaniu z nimi czujemy się wyczerpani i wyzuci z energii jak po przebiegnięciu maratonu. Wampiry te nie wysysają z nas krwi, ale energię,

9 przekonań, które musisz porzucić, jeśli chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój
Ludzie intensywnie poszukują spokoju i ciszy. Każdy z nas szuka dla siebie idealnego miejsca w świecie. W kreatywnych głowach rodzą się tysiące pomysłów na życie, które są ulotne i nietrwałe. Ulegamy bodźcom i ideom, które zapalają nasze umysły i serca, pobudzają do działania. Ca�