1 października

1-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 1 października

1 października – horoskop ogólny

Usposobienie człowieka urodzonego w dnu 1 października jest dość melancholijne, dlatego małe są szanse na to, by kiedykolwiek stał się on duszą towarzystwa. Przeciwnie, jest zamknięty w sobie i znacznie bardziej woli spędzać czas samotnie, skupiony na swych wewnętrznych rozważaniach i snuciu rozmaitych fantazji aniżeli bawić się w gronie znajomych.

Na tle innych wyróżnia się także swą wielką wrażliwością, która powoduje, że niezwykle silnie odczuwa wszystko, co się wokół niego dzieje. Rzecz jasna, ma to swoje pozytywne i negatywne strony. Do pozytywnych na pewno można zaliczyć fakt, iż szalenie wzbogaca to i tak jego już silnie rozwinięte życie wewnętrzne, przez co człowiek ów ma bogatą wyobraźnię, jest bardzo empatyczny i pełen współczucia dla innych.

Niestety jednak wrażliwość ta powoduje też, że bardzo silnie odczuwa wszystkie złe emocje, jakie ludzie żywią w jego otoczeniu zarówno do niego, jak i do siebie nawzajem. Napawa go to jeszcze większą niechęcią do integrowania się ze światem, a także znacząco wpływa na jego samopoczucie, dając mu czasem wrażenie, że wokół niego znajdują się tylko mało wartościowi i zwyczajnie źli ludzie.

Sam jest człowiekiem ogromnie dobrodusznym, pozytywnie nastawionym i mimo iż nie przepada za towarzystwem i ciężko jest mu otworzyć się na drugiego człowieka, nigdy nie zachowuje się szorstko czy grubiańsko. Jest subtelny w obejściu, dlatego nawet jeśli nie życzy sobie czyjegoś towarzystwa, na pewno stanie na wysokości zdania i wykaże się klasą.

Jest wybredny jeśli chodzi o dobór osób, z jakimi przestaje, ponieważ sam jest osobowością bardzo harmonijną, wysublimowaną i poukładaną wewnętrznie i też z takimi ludźmi chce utrzymywać kontakty. Na pewno nie będzie zaś zadawał się z człowiekiem rozchwianym emocjonalnie i prymitywnym, gdyż takie towarzystwo podziałałoby na niego bardzo niekorzystnie, a także na pewno nie zalazłby wspólnego języka z kimś, kto znajduje się znacznie niżej od niego jeśli chodzi o poziom intelektualny.

Ma wielkie ambicje w tym względzie i uważa się za człowieka wysokiej kultury i wizerunek ten stara się podtrzymać we wszystkich dziedzinach swojego życia. Nie interesuje go nic, co niskie, prymitywne i banalne, także jeśli chodzi o ludzkie charaktery.

 

pozytywyZalety

Wrażliwość człowieka urodzonego w dniu 1 października powoduje, że jest on bardzo stały w swoich przywiązaniach. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza dla osób, które są zainteresowane przebywaniem z nim w jakichś bliskich związkach, bowiem można mieć pewność, że nigdy nie odwróci się od tych, których kocha i jego uczucia pozostaną niezmienne przez całe życie.

Stałością wykazuje się też jeśli chodzi o poglądy, ponieważ nie lubi ich zmieniać, nie oznacza to też jednak na szczęście, by był człowiekiem zupełnie konserwatywnym i niechętnym wszelkim zmianom. Potrafi w tej kwestii zachować złoty środek i kiedy widzi, że przydałoby się zmodyfikować wyznawane poglądy, bo w jakiś sposób są one błędne, bez wahania to robi.

Chętnie nadstawia ucha cudzym podpowiedziom, ale jednak przede wszystkim słuchając się własnego rozumu. Zdrowy rozsądek posiada w stopniu więcej niż zadowalającym, dlatego można mieć pewność, że z rozmysłem nie podejmie złej decyzji, zaś rzadko zdarzają mu się sytuacje, by działał pochopnie.

Chętnie pomaga innym ludziom i nigdy nie patrzy na to pod kątem, co może z tego mieć, ponieważ działa w pełni bezinteresownie. Sam zaś dość niechętnie korzysta z cudzego wsparcia, bo jest ambitny i jako taki chce zawsze radzić sobie sam.

 

Wady

Nie wiadomo, jak to możliwe, ale przy całej swej łagodności i subtelności obejścia człowiek, który przyszedł na świat w dniu 1 października, czasami może przejawiać pewne skłonności destrukcyjne.

Wynika to pewnie z tego, iż jest on zamknięty w sobie, a to nie zawsze dobrze na niego wpływa, zaś jego wrażliwość, jeśli natrafi na niesprzyjające dla siebie warunki otoczenia, może wpędzić go w prawdziwą melancholię, a potem w depresję. Przejawia również skłonność do agresji, co może być prawdziwym szokiem dla tych, którzy znają go tylko z jego łagodnej i spokojnej strony, czyli dla większości osób.

Jest zacięty w gniewie i niełatwo przebacza nawet jeśli widzi, że osoba, która wyrządziła mu jakąś krzywdę, szczerze tego żałuje. Jego bliscy dobrze o tym wiedzą i dlatego bardzo się starają, by mu w żaden sposób nie podpaść, może to być jednak na co dzień bardzo uciążliwe i nie wiadomo, czy każdy będzie w stanie podołać takiemu zadaniu.

Przez swe nastroje człowiek ów ma też często problemy z doprowadzeniem do końca swoich zamierzeń, a niespełnione ambicje również bardzo negatywnie wpływają na jego samopoczucie, gdyż w znaczący sposób podkopują jego samoocenę.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 1 października

Nie da się ukryć, że niestety w przypadku człowieka urodzonego w dniu 1 października niebagatelną rolę odgrywa jego charakter i życie zawodowe nie jest tu wyjątkiem.

Wszystkie zdolności, jakie posiada i umiejętności, jakie z czasem nabędzie, mogą mu nie przynieść żadnego skutku jeśli nie będzie potrafił pohamować swoich złych skłonności, zwykle tych autodestrukcyjnych.

Jest co prawda pracowity, ambitny i nie da się ukryć, że pragnie dla siebie wielkich sukcesów i powszechnego uznania, ale zwyczajnie może nie być w stanie tego osiągnąć, mimo iż posiada do tego wszelkie predyspozycje. By zaś działać efektywnie i spełniać swe ambicje, osiągając kolejno wyznaczone cele, musi mieć sprzyjające środowisko i ludzi wokół siebie, którzy będą mu pomagali utrzymać równowagę.

Najgorsze dla niego jest, kiedy inni wpływają negatywnie na jego samopoczucie, powiększając jego rozchwianie emocjonalne, które  skrajnych przypadkach może mu całkowicie uniemożliwić normalne działanie. Kiedy zaś jego ambicje pozostaną niespełnione, najprawdopodobniej nie uda mu się osiągnąć pełni szczęścia, bez względu na to, jak udane będzie miał pozostałe sfery życia.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 1 październik

 • kamień : granat
 • zawody żeńskie : piosenkarka, prezenterka telewizyjna, księgowa
 • charakter : wrażliwy, subtelny, zamknięty w sobie, towarzyski, empatyczny
 • zwierzę : zając
 • kolory : beżowy, fioletowy, limonkowy; miętowy
 • zawody męskie : szklarz, socjolog, sprzedawca
 • roślina : rumianek

Imieniny 1 października

 • Teresa
 • Remigiusz
 • Danuta
 • Jan
 • Igor
 • Julia
 • Roman

1 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

3.7/5 - (3)

1 komentarz

 1. Danuta

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz maskę i dowiedz się, jaki sekret ukrywa przed Tobą ktoś bliski. Test jest skuteczny w 83 procentach
Każdy z nas ukrywa coś przed innymi.  Skrywamy się za maskami, nie pokazujemy się innym w całości przede wszystkim dlatego, że obawiamy się, co mogliby zobaczyć. Jesteśmy przy tym dociekliwi i choć sami nie zdradzamy wszystkiego, o innych chcielibyśmy wiedzieć, jak najwięcej. Zaspokoi


Gwiazdy zdradzają, co w Tobie najbrzydszego. Przyjrzyj się sobie i sprawdź, dlaczego tak trudno Cię pokochać
Nikt nie wie o sobie wszystkiego. Samych siebie uczymy się całe życie, podobnie jak świata, który odkrywamy i poznajemy. Jeśli gdzieś są jakiekolwiek wskazówki odnośnie do tego, co możemy w sobie zmienić, to właśnie w gwiazdach. To tam szukać musimy odpowiedzi i podpowiedzi, jakie są

Nie potrzeba coacha, by spełniać marzenia. Oto 3 złote zasady, które pozwolą Ci zostać mistrzem swego życia
Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: jaki jest sens życia? Gratulacje, jesteś normalnym człowiekiem. Wszyscy czujemy się od czasu do czasu zagubieni. Każdy z nas doświadcza mieszanki uczuć od złości i smutku, do bycia pijanym ze szczęścia. To naturalne i nie ma w tym nic dziwnego.�