10 października

10-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 10 października

10 października – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka urodzonego w dniu 10 października jest jego pokojowe nastawienie, jakie przejawia w stosunku do wszystkich ludzi, bez wyjątku.

Jest pełen radości życia i to pewnie dlatego ma w sobie tak wiele dobrych intencji, dobroć promieniuje z niego tak samo jak radość, nawet gdy obiektywnie nie ma do tego żadnego powodu. Jest wielkim optymistą i estetą, kocha wszystko, co piękne, a już bez muzyki nie może wprost żyć.

Często sam przejawia jakieś zdolności artystyczne, co wynika z jego wielkiego, romantycznego nastawienia, którego nie może ukryć bez względu na to, jak bardzo się stara. Jego wrażliwość powoduje, że mocno odbiera wszelkie bodźce docierające do niego z zewnątrz i w lot wyczuwa nastroje ludzi z swego otoczenia.

Jest to też zasługa jego wielkiej przenikliwości, która powoduje, że niełatwo go oszukać, ponieważ widzi wszystko jakby czytał w twarzy człowieka jak w otwartej księdze. Powoduje to, że mimo iż budzi sympatię, ludzie odczuwają pewne obawy jeśli mają się z nim spotkać, ponieważ w jego towarzystwie trzeba stale mieć się na baczności i nie można sobie pozwolić na żadne złe myśli na jego temat, ponieważ na pewno dostrzeże ich odbicie.

Nie można jednak powiedzieć, by starał się wykorzystywać tę swoją umiejętność, ponieważ, nawet, jeśli dostrzeże coś, co jest mu nie w smak, częściej woli to przemilczeć niż dać temu wyraz. Wynika to z tego, iż jest do wszystkich bardzo pokojowo nastawiony i nawet, jeśli ma jakiś powód, woli nie angażować się w żadne konflikty.

Woli ustąpić nawet ze swoją stratą niż zaburzyć dobrą atmosferę swojego otoczenia, co świadczy o jego wielkiej uległości, ale też zdrowym rozsądku, bo na pewno nie będzie patrzył przez palce jak ktoś ewidentnie łamie nakazy moralne czy prawne. Dzięki jednak swym zdolnościom dyplomatycznym potrafi każdego delikatnie, choć zdecydowanie, upomnieć i nakierować go na właściwą ścieżkę, z której nieopatrznie zszedł. Z tego powodu cieszy się szacunkiem swojego otoczenia, choć zawsze z pewnego dystansu, ponieważ jego wyjątkowe cechy powodują między nim a resztą ludzi swoisty, choć naturalny dystans – ludzie, widząc jego przewagi w stosunku do siebie, zwłaszcza moralne, nie śmią się z nim nadmiernie spoufalać i może też myślą, że on by sobie tego nie życzył.

Na próżno można jednak doszukiwać się u niego zarozumiałości, ponieważ jest człowiekiem skromnym i naturalnym w obejściu. Poza tym, nawet jeśli będzie miał powody do wywyższania się, jest zbyt dyskretny, by robić to otwarcie i czynić sobie z tego powodu jakieś animozje, zresztą posiada zdolność do ukrywania swych prawdziwych uczuć przy jednoczesnym bezproblemowym odkrywaniu uczuć innych. Daje mu to wielką przewagę w kontaktach międzyludzkich i powoduje, że to zawsze on jest górą, w każdej sytuacji.

 

pozytywyZalety

Wielkie zdolności i wrodzone dobre cechy człowieka urodzonego w dniu 10 października powodują, że wyróżnia się on na tle swojego otoczenia, oczywiście zawsze tylko w pozytywnym sensie tych słów.

Nie zamierza jednak tego podkreślać, nawet gdy ma powody, by komuś zaimponować, na przykład osobie, którą jest zainteresowany. Zresztą wcale nie musi specjalnie zabiegać o zainteresowanie osób przeciwnej płci, ponieważ jest tak błyskotliwym, dowcipnym i pełnym optymizmu człowiekiem, że wprost nie można mu się oprzeć.

Nawet jeśli ktoś ma do niego jakieś zastrzeżenia, trudno znaleźć jego zdecydowanych wrogów, jeśli zaś już tacy się znajdą, to pewnie podłożem ich złych uczuć dla tego człowieka jest przede wszystkim zazdrość. Nie da się bowiem ukryć, że jest on osobą wyróżniającą się na tle innych, mimo iż wcale mu na tym nie zależy, a  często nawet czuje się tym zakłopotany, wiedząc, przy całym swym rozsądku, że może to niektórych kłuć w oczy.

Stara się jednak wykorzystywać wpływ, jaki może mieć na innych, w jak najlepszym sensie, zaszczepiając im swoje wysokie ideały, a przede wszystkim wielką radość życia, jaką sam nieodmiennie odczuwa, bez względu na to, jak układa mu się w życiu.

 

Wady

Zanadto rozwinięte zdolności krytyczne człowieka urodzonego w dniu 10 października często przybierają niepożądaną formę krytykowania wszystkiego i wszystkich wokół.

Jest to bardzo denerwujące dla osób, które słyszą od niego uszczypliwe komentarze, tym bardziej, że bardzo często wytyka on im błędy, które sam popełnia lub też takie pomyłki, których sam nie umiałby sprostować, ale utrzymuje, że tak jest.

Stara się podkreślać swoje zasługi, jakie nigdy nie miały miejsca i narzuca się ze swymi radami, których nikt nie chce słuchać, bo zwyczajnie są niewarte zainteresowania skoro człowiek ów bardzo chętnie wypowiada się na takie tematy, na które nie ma żadnego pojęcia.

Wynika to wszystko głównie  z tego, że chce dowartościować się kosztem innych, ale chce też pokazać, że ma odwagę się buntować i nie musi dostosowywać się do innych, lecz zawsze może otwarcie powiedzieć, co chce, bez względu na to, jak bardzo komuś może się to nie podobać. Nic nie robi sobie z opinii innych, im zaś wytyka, że nie dbają o swą reputację i podejmują jakieś działania, które mogą jej zaszkodzić.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 października

Człowiek urodzony w dniu 10 października wie, jak korzystać z życia i choć czasem może mu to szkodzić, ponieważ może przez to zaniedbywać swoje obowiązki zawodowe oraz inne, czasem też wychodzi mu to na dobre, bowiem zdolność tę nieraz potrafi wykorzystać na gruncie zawodowym.

Często bowiem znajduje zatrudnienie jeśli chodzi o dostarczanie ludziom rozrywki w różnych jej wymiarach i aspektach, ponieważ zna się na tym jak mało kto, a poza tym jest zdolny do wielkich wysiłków, przedsiębiorczy i bardzo kreatywny, więc szybko może w tym osiągnąć znaczące sukcesy.

Często także wykazuje jakieś zdolności artystyczne, które także może wykorzystać na niwie zawodowej, choć tutaj może mu nie odpowiadać fakt, iż większą będzie miał z tego satysfakcję aniżeli korzyści finansowe, co jest dla niego ważne, by mógł zaspokajać wszystkie swe wygórowane potrzeby.

Wielkie zasługi w pracy oddaje mu też jego pozytywne nastawienie, ponieważ, mimo iż nie szczędzi słów krytyki, ludzie dość chętnie z nim współpracują, a także cieszy się sympatią swoich przełożonych.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 październik

 • zwierzę : ropucha
 • charakter : beztroski, wesoły, pogodny, pokojowy, krytyczny
 • roślina : sosna
 • zawody żeńskie : ekspedientka, egzaminator, ekolog
 • kolory : niebieski, srebrny, trawiasty; indygo
 • kamień : aleksandryt
 • zawody męskie : egzaminator, mikrobiolog, dekarz

Imieniny 10 października

 • Jan
 • Daniel
 • Franciszek
 • German
 • Samuel
 • Leon
 • Maria
 • Dionizy
 • Przemysław

10 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

5/5 - (1)

4 komentarze

 1. Danuta
 2. Galla
  • Mr. Right
   • Ewa Tomaszczyk

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz drzwi, przez które bałbyś się przejść i odkryj to, czego boisz się najbardziej. Te lęki siedzą głębiej niż Ci się wydaje
„Jaskinia, której boisz się wejść, skrywa skarb, którego szukasz” – Joseph Campbell. Autor tego cytatu, Joseph Campbell to wzięty amerykański pisarz i wykładowca. Jego prace obejmują wiele aspektów ludzkiego doświadczenia. Filozofię Amerykanina można streścić słowam


Życiowa mantra każdego ze znaków zodiaku. Te kilka słów określa Cię najlepiej
Każdy znak zodiaku ma swoje wady, ale wszyscy mamy także zdolność uczenia się i wzrastania. Nie zawsze sprawy układają się po naszej myśli. Życie lubi zaskakiwać, ale nie wszystkie niespodzianki, które nam robi są miłe i pożądane. Kolejne trudy i porażki, które ponosimy na naszej d

6 znaków, że właśnie odnalazłeś drugą połówkę swej duszy
Bliźniacze dusze lub płomienie to termin używany do opisania dwóch osób o tym samym sposobie postrzegania świata, energii i mocy, które wzajemnie się przyciągają do momentu ostatecznego spotkania.  Tak naprawdę bliźniacze dusze stanowią dwie połówki tego samego ducha, które są prze