12 października

12-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 12 października

12 października – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w  dniu 12 października, jest jego wielka pewność siebie. Powoduje ona, że wszystko, cokolwiek sobie postanowi, musi doprowadzić do końca i nawet nie przychodzi mu do głowy, że mogłoby być inaczej.

W dodatku bez względu na to, w jakiej sytuacji znajduje się w danej chwili, nigdy nie traci on swego rezonu i poczucia, że jest panem sytuacji oraz samego siebie. Nie zdarza mu się, by tracił głowę i nie wiedział, jak wykaraskać się z danego położenia, nic zatem dziwnego, że żadna tragedia nie może go złamać ani nie mogą go pokonać największe nawet przeciwności losu.

Jego władczość oraz dążenie do panowania w każdym otoczeniu sprawiają, że tylko kwestią czasu jest, kiedy zdominuje ludzi, jakich ma wokół siebie i praktycznie nie zdarza się, by z jakiegokolwiek powodu nie mógł tego dokonać, jeśli bowiem nawet ktoś bardzo stara mu się to utrudnić, prędzej czy później musi mu ustąpić.

Nie wystarczy mu jednak zwyczajne panowanie, on chce całkowicie opanowywać ludzi i w taki sposób ich od siebie uzależniać, by mieć większy wpływ na ich losy niż oni sami, co – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – wcale nie jest wielkim wyzwaniem w jego przypadku. Jego siła wewnętrzna oraz potężny charakter nie dają w starciu z nim nikomu żadnych szans, człowiek ten jak taran niszczy wszystko, co stanie mu na drodze, bez względu na to, czy są to ludzie, czy przeciwności zesłane mu przez los.

Wychodzi mu to na dobre jednak nie tylko wtedy, gdy chce zaspokajać swe ambicjonalne dążenia, ale również wówczas, gdy ktoś chce mu zagrozić, bowiem wrogowie małe mają szanse na pokonanie go i mogą na to liczyć tylko w wyjątkowych okolicznościach, gdy straci swą czujność czy okoliczności w wyjątkowy sposób nie będą mu sprzyjać.

Wyróżnia się swoją dumą, która objawia się tym, że domaga się powszechnego szacunku i czuje się bardzo urażony, kiedy otoczenie nie docenia jego niezwykłych cech i wielkich zasług nawet jeśli istnieją one jedynie w jego wyobraźni. Poza tym zależy mu, aby jego życie nie było banalną, nudną egzystencją, ale by było stale pełne mocnych wrażeń, ciągle nowych doznań oraz rozmaitych przygód.

Trzeba przyznać, że nawet jeśli los mu tego nie zapewnia, sam potrafi to sobie zagwarantować, a także przez swe cechy często ściąga na swoją głowę problemy oraz sytuacje, które może niekoniecznie umilają jego życie we właściwy sposób, ale przynajmniej sprawiają, że nigdy nie może się nudzić.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony w dniu 12 października wyróżnia się także swoim wielkim umiłowaniem dla postępu. Bez problemu wciela w swe życie wszelkie nowe rzeczy i innowacje, zwykle w swym otoczeniu on pierwszy je sobie przyswaja i staje się ich prowodyrem, ponieważ stara się zachęcać do tego innych ludzi czy wręcz im to narzuca.

Raczej nie mogą mieć o to do niego pretensji, ponieważ są to rzeczy, które w znaczący sposób ułatwiają im życie, czy to codzienne, czy zawodowe, człowiek ów bowiem jest na tyle rozsądny, ale i wybredny, że nie podąża ślepo za postępem, lecz wybiera sobie z owych rzeczy jedynie to, co faktycznie może mu się przydać i na co jego zdaniem warto zwrócić uwagę.

Ma szerokie zainteresowania, zwykle takie, które wyróżniają go z tłumu, jest bowiem zbyt ambitny, by interesować się tym, co wszyscy. Nie chce, by ktokolwiek zarzucił mu tendencyjność, a poza tym także jest zbyt niezwykłą osobowością, by interesować się jakimiś banalnymi zagadnieniami.

Zwykle są one bardzo głębokie, takie jak filozofia czy jakieś abstrakcyjne zagadnienia, widać zatem, że jest człowiekiem bardzo inteligentnym, ponieważ nikt, kto nie posiada wyjątkowego intelektu, nie mógłby sprostać takim kwestiom.

 

Wady

Pomimo wszystkich zalet, człowiek, który przyszedł na świat w dniu 12 października, nie jest najprzyjemniejszy w obcowaniu, zwłaszcza czasami.

Ma typowe dla wybitnych osobowości kaprysy i jest skłonny do wyładowywania swych frustracji czy złych nastrojów na Bogu ducha winnych ludziach, którzy jednak nie mają innego wyjścia, jak tylko znosić jego fanaberie. Przede wszystkim chce podporządkować sobie niemal wszystkich ludzi ze swego otoczenia, a już na pewno tych, którzy chcą być z nim w jakiś sposób związani.

Nie mają oni żadnych szans na zachowanie niewielkiej choćby autonomii i muszą liczyć się z tym, iż człowiek ów będzie narzucał im swoje zdanie dosłownie we wszystkich kwestiach, oczywiście niepytany. Bardzo się denerwuje, kiedy ktoś nie wypełnia jego woli i może być w tym naprawdę nieprzyjemny, a nawet skłonny do brania odwetu.

Poza tym wymaga dla siebie specjalnego traktowania. Chce na każdym kroku dostawać oznaki szacunku, jakim darzy go otoczenie i lepiej mu to zapewnić nawet jeśli nie ma po temu żadnych powodów, inaczej bowiem ciężko będzie go znieść.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 12 października

Człowiekowi urodzonemu 12 października – rzecz jasna – bardzo zależy na zrobieniu kariery i do celu tego dąży z wielką konsekwencją i typowym dla niego zacięciem.

Jednak może dziwić to, że o ile na innych poziomach swojego życia zwykle robi to, co chce, nie zawracając sobie głowy moralnością, to na gruncie zawodowym nigdy nie zniża się do zachowań niezgodnych z jakimiś zasadami. Taktownie i sprawiedliwie walczy ze swoimi wrogami, nie stosując nigdy nieczystych metod, w czym wykazuje się wielką szlachetnością oraz klasą.

Potrafi zachować zdrowy rozsądek w  każdej sytuacji i cechuje się wielką powagą, a więc nie pozwala sobie na rozmienianie się na dobre i na zbaczanie z raz wyznaczonej ścieżki dla rozrywek czy zaznania w inny sposób chwilowej przyjemności. Zależy mu, by nie tylko dać się zapamiętać z powodu swoich osiągnięć, ale także osiągnąć odpowiedni status materialny, ponieważ chce czuć się bezpiecznie pod tym względem i nie musieć zastanawiać się, co przyniesie mu jutro.

Powoduje to, że może sobie pozwolić na wiedzenie beztroskiego życia, a jego rodzina może czuć się całkowicie bezpiecznie pod jego opieką.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 październik

 • zawody męskie : marynarz, adwokat, doradca podatkowy
 • zwierzę : gnu
 • zawody żeńskie : matematyk, dietetyk, kucharka
 • roślina : leszczyna
 • charakter : władczy, dumny, ambitny, poważny, opanowany
 • kolory : srebrny, biały, brzoskwiniowy; koniakowy
 • kamień : beryl

Imieniny 12 października

 • Eustachy
 • Marcin
 • Cyriak
 • Maksymilian
 • Feliks
 • Witold
 • Serafin

12 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

4.4/5 - (8)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Każdy znak zodiaku ma swoją legendę. Te historie fascynują i pozwalają odkryć największe tajemnice poszczególnych symboli
Horoskopy są wszędzie.  Znajdziemy je w gazetach, na platformach i forach internetowych, a nawet w nieco już zapomnianej telegazecie. Z gwiazd ludzie wyczytują już wszystko. Można z nich czerpać inspiracje i wiadomości o przeróżnych sferach naszego życia. Jedni czytają gwiezdne przepo


Dlaczego wciąż jesteś singlem? Gwiazdy mają na ten temat kilka teorii…
Każdy z nas ma za sobą bagaż doświadczeń, które w pewnym stopniu kształtują jego życie. Przebyte związki i miłosne zawody pozostawiają po sobie ślad, który ciężko jest wymazać. Odbija się to zwykle na naszym charakterze, zasadach i upodobaniach. Niektórzy, Ci bardziej dotknięci,

5 wspaniałych wynalazków i idei, które zrodziły się w snach. Dzięki nim przestaniesz ignorować swą podświadomość
Marzenia senne przemawiają do nas językiem symboli i alegorii.  Rzadko kto potrafi je odszyfrować, a jeszcze mniej ludzi zrozumieć. Zwykle szybko o nich zapominamy. Nie zaprzątamy sobie głowy odkrywaniem drugiego dna i grzebaniem w tym, co niejasne i niejednoznaczne. Historia zna jednak przyp