16 października

16-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 16 października

16 października – horoskop ogólny

Tym, co najbardziej wyróżnia człowieka urodzonego w dniu 16 października na tle innych osób, są jego niebywałe umiejętności dyplomatyczne, a także strategiczne.

Fakt, iż tak doskonale dogaduje się z każdym rodzajem ludzi, nawet z tymi, z którymi nikt inny poza nim nie potrafi znaleźć wspólnego języka, wynika przede wszystkim z tego, iż jest on bardzo ostrożny, ale i zdecydowany w swoich działaniach i ma świadomość tego, że nie może przekroczyć pewnej niewidzialnej granicy, którą na szczęście doskonale podświadomie wyczuwa. Jest też bardzo cierpliwy i bardzo długo może czekać na efekty podejmowanych przez siebie wysiłków, nie tylko jeśli chodzi o tę kwestię, ale też w każdej innej dziedzinie swego życia.

Gotów jest do podejmowania systematycznych wysiłków nawet jeśli nie ma pewności, że kiedykolwiek zobaczy ich pozytywne rezultaty, lecz zawsze jest pełen nadziei i pozytywnego nastawienia. Nigdy z góry nie zakłada porażki, tym bardziej, że wie, iż stać go na wiele i zamierza zrobić jak najlepszy użytek ze wszystkich swoich zdolności i umiejętności.

Wyróżnia się swymi wielkimi ambicjami, które jednak nigdy nie są nadmiernie wygórowane w stosunku do jego zdolności intelektualnych i wszystkich innych. Jest zbyt inteligentny, by porywać się z przysłowiową motyką na słońce, ale jednocześnie jeśli wie, że jakiemuś zadaniu nie może sprostać, bo brakuje mu do tego kwalifikacji, a jednocześnie bardzo zależy mu na osiągnięciu danego celu, podejmuje wiele wysiłków mających na celu podniesienie swoich kompetencji i zwykle dopina swego, choć po dłuższym czasie.

Ma wszechstronne zainteresowania, więc zwykle posiada też imponujący zasób wiedzy na rozmaite tematy, nawet takie, jakie innym ludziom nie przychodzą do głowy. Może tym błyszczeć w swoim otoczeniu i zabawiać towarzystwo rozmaitymi ciekawostkami, co bardzo lubi, jednak nigdy jego wywody nie przybierają formy chełpliwości, gdyż jest bardzo skromny i zwyczajnie lubi dzielić się swoją wiedzą, nie mając wcale w zamiarze imponowania nią.

Oczywiście wychodzi to samo z siebie, gdyż nikt nie może nie zauważyć, że człowiek ów w znaczny sposób wyróżnia się na tle swego otoczenia, jednak nie zamierza on z tego powodu się wywyższać albo w inny sposób wykorzystywać swej niezaprzeczalnej przewagi.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 16 października zawsze wie, w jakim kierunku chce podążać w swoim życiu. Wydaje się, że już w momencie przyjścia na świat ma w głowie zaplanowaną całą drogę swojego życia, dzięki czemu praktycznie nie zdarza się, by popełniał błędy i musiał się cofać, by je poprawiać ani też nie zbacza ze swej ścieżki.

Wyznacza sobie jasno sprecyzowane cele, które zawsze mieszczą się w ramach jego możliwości lub też takie, które motywują go do wytężonej pracy nad samym sobą. Kiedy je osiąga, natychmiast wyznacza sobie kolejne, nie chce bowiem i nie potrafi żyć bez celu, a tym bardziej – bezczynnie. Mimo iż jest człowiekiem bardzo zajętym, bo zawsze potrafi sobie znaleźć coś do roboty, chętnie również poświęca swój czas innym ludziom.

Jest człowiekiem bardzo przyjacielskim i przyjaźń jest w jego życiu niezwykle ważną wartością. Pewnie nie umiałby normalnie funkcjonować bez kilku zaufanych osób u swego boku, ponieważ samotność jest stanem, w którym nic mu się nie chce i jego motywacja spada do zera, nawet jeśli początkowo snuł wspaniałe plany i miał wszelkie szanse na ich realizację.

Każdą radość i każdy smutek chce dzielić z kimś, komu ufa i co do kogo ma pewność, że może na nim polegać, przy czym sam oczywiście zawsze odwdzięcza się tym samym, będąc naprawdę wspaniałym i godnym pozazdroszczenia przyjacielem.

 

Wady

Nieodporność psychiczna człowieka urodzonego 16 października powoduje, że słabo sprawdza się on w sytuacjach, w których musi pomagać komuś, kto bardzo cierpi.

Zbyt mocno się tym przejmuje i znosi to nawet gorzej niż wówczas, gdy to on sam ma jakoweś problemy, na przykład zdrowotne. Dlatego, mimo iż poza tym jest doskonałym przyjacielem, raczej nie najlepszy z niego pocieszyciel i nie da się ukryć,  że kiedy jego przyjaciele w takich chwilach najbardziej na niego liczą, on stara się znaleźć sobie jakieś zajęcie, by usprawiedliwić swoją przy nich nieobecność.

Wie, że nie jest to fair, ale mimo to nie potrafi się zmusić i wie, że fatalnie wpłynęłoby to na jego samopoczucie, dlatego też czasem w najgorszych chwilach może odwracać się od swych przyjaciół, pokazując, że tak naprawdę nie można na niego liczyć w absolutnie każdej sytuacji. Poza tym jest nieporadny finansowo i fatalnie spisuje się jeśli musi zarządzać jakimiś zasobami pieniężnymi.

Warto tu wspomnieć, że dotyczy to nie tylko jego własnego budżetu, co może generować konflikty z najbliższymi, zwłaszcza jeśli będzie miał problem z utrzymaniem swej  rodziny, ale również na gruncie zawodowym może mieć z tym wielkie problemy jeśli będzie miał styczność z pieniędzmi, a nawet może wykazywać się nieuczciwością.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 października

Zdolność do podejmowania systematycznych wysiłków i niebywała cierpliwość, jakimi wyróżnia się człowiek urodzony 16 października, powodują, że odnajdzie się on w każdym zawodzie wymagającym od niego analitycznego myślenia i skrupulatnego pilnowania jakichś zachodzących stale procesów.

Jest bardzo ambitny, energiczny i błyskawicznie się uczy, a ponadto trudno znaleźć dziedzinę, która nie interesowałaby go choć w minimalnym stopniu, więc wiele jest zawodów, w których może się spełnić i zrobić prawdziwą karierę. Jest również doskonałym obserwatorem, a to dzięki swej uwadze oraz opanowaniu.

Jest zdolny zachować jasny umysł w najbardziej stresujących sytuacjach i dowodzić innymi, którzy pod jego rzeczowymi poleceniami odzyskują zdrowy rozsądek i wiedzą, co mają robić, dlatego znakomicie sprawdza się we wszelkich sytuacjach kryzysowych jako osoba piastująca naczelne stanowisko.

Chętnie prowadzi badania naukowe i przeprowadza rozmaite eksperymenty, zwłaszcza jeśli chodzi o chemię i farmację, gdyż interesuje go wpływ rozmaitych substancji na inne bądź na człowieka.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 październik

 • zwierzę : gawron
 • zawody męskie : garncarz, murarz, brukarz
 • charakter : systematyczny, cierpliwy, ostrożny, ambitny, zrównoważony
 • kolory : błękitny, brązowy, kasztanowy; grynszpan
 • roślina : aloes
 • kamień : kwarc różowy
 • zawody żeńskie : krawcowa, piosenkarka, sekretarka

Imieniny 16 października

 • Emil
 • Walenty
 • Grzegorz
 • Iga
 • Dionizy
 • Ambroży
 • Małgorzata
 • Gerard
 • Jadwiga
 • Gaweł

16 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

2.7/5 - (9)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jakie zwierzę widzisz na obrazku? Wskaż to, które dostrzegłeś jako pierwsze i dowiedz się, ile w Tobie optymisty
Zwykło się mówić, że optymista zawsze widzi do napełnioną do połowy szklankę, podczas gdy dla pesymisty jest ona w połowie pusta.  Kwestia naszego nastawiania do życia jest jednak trochę bardziej skomplikowana. Czasami nasze mniemanie i wizja samych siebie jest zupełnie inna, niż to,


Na pozór niczym się od siebie nie różnią. Dzielą je detale, które decydują o różnym przesłaniu tych kart. Wybierz jedną i sam się przekonaj
Na każdym etapie rozwoju człowieka, co innego powinno być dla niego ważne.  Rozwijamy się na różnych polach. W jednym momencie ważniejsza jest dla nas nasza duchowość, w innym zdrowie fizyczne, w kolejnym relacje międzyludzkie, czy rodzinne, a w jeszcze innym kariera zawodowa. Nie możem

Kształt pępka może wiele powiedzieć o osobowości człowieka. Sprawdź, co szepnie o Tobie
Istnieje wiele naukowych teorii na temat tego, jak kształt naszego pępka odzwierciedla nasze zdrowie i charakter.  Jak dotąd nie ma zbyt wielu dowodów potwierdzających to, o czym gdybają badacze. Warto jednak przyjrzeć się ich teoriom i sprawdzić, jak mają się one do tego, co reprezentuj