17 października

17-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych v17 października

17 października – horoskop ogólny

Niezależność i pewność siebie to dwie najważniejsze cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 17 października. Zawsze wierzy on w siebie i nawet jeśli jego otoczenie jest zgodne co do tego, że nie ma do tego żadnego powodu, on nic sobie z tego nie robi i nie zamierza zmieniać swego myślenia na swój temat.

Jest wielce dumny, także wówczas, gdy – podobnie – nie ma do tego powodu i wydaje mu się, że zasługuje na wszystko, co najlepsze. Pragnie dla siebie wyróżnień i przywilejów, choć ludzie z jego otoczenia pukają się na to w głowę i podkreślają, że jego cechy często plasują go nawet poniżej przeciętnej, jemu zaś wydaje się, że zajmuje szczyty.

Jest dość bierny i nie można nazwać go szczególnie przedsiębiorczym, zwłaszcza jeśli chodzi o wzbogacanie swej osobowości, co należy złożyć na karb jego pewności siebie. Wydaje mu się, że nie musi nic w sobie poprawiać, ponieważ wszystko jest u niego w jak najlepszym porządku. Oczywiście jest inteligentny, więc doskonale zdaje sobie sprawę ze swych wad, przynajmniej tych, które najbardziej dają się we znaki, jednakże jest dla siebie bardzo pobłażliwy i tak naprawdę nie uważa, by którejś ze swych cech musiał się stanowczo pozbyć.

Toleruje wszystkie swoje słabości, nawet jeżeli ma przez nie wielkie problemy i nie tylko nie zamierza ich w sobie niwelować, ale nawet domaga się, by wszyscy byli dla niego tak samo wyrozumiali, jak on jest, choć nie można powiedzieć, by dla innych miał tyle samo wyrozumiałości co dla siebie samego.

Jeśli ma jakieś pragnienia albo dręczą go jakieś pokusy, nie widzi powodu, dla którego miałby ich nie zaspokoić, ponieważ wychodzi z założenia, że powinien jak najbardziej korzystać z życia i brać wszystko, co mu oferuje. Kiedy nie może z jakiegoś powodu tego robić, czuje się z tym bardzo źle, bez względu na to, jak poza tym wiodłoby mu się w życiu i wykazuje wielki niepokój, więc nie jest w takim stanie najprzyjemniejszy do obcowania.

Bardzo nie lubi rutyny, zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy i szybko traci cierpliwość dla takich czynności, które wydają mu się zbyt monotonne. Bez żalu porzuca je na rzecz innych, bardziej dla niego frapujących, nie zawracając sobie głowy potencjalnymi konsekwencjami swoich posunięć.

 

pozytywyZalety

Niewątpliwą zaletą człowieka urodzonego 17 października jest fakt, iż umie on urozmaicać swoje życie, a przy okazji też życie tych, którzy są z nim w jakiś sposób związani. Nie można się nudzić w jego towarzystwie, bo on sam bardzo tego nie lubi i stara się, by jego egzystencja była jak najbardziej urozmaicona.

Jeśli jest w dobrym humorze, jest bardzo przyjemny w obejściu, ponieważ nie można mu odmówić troskliwości o najbliższych, a także jest sympatyczny i trudno wyprowadzić go z równowagi. Na plus można mu także policzyć jego szczerość i brak zakłamania, ponieważ jeśli ma jakieś zastrzeżenia co do zachowania kogoś z jego otoczenia, mówi mu o tym bez ogródek i nie zacina się w złości czy nie obmawia go za plecami.

Dzięki temu każdy wie, na czym stoi w relacjach z nim i nikt nie może mu zarzucać fałszu czy jakichś niespodziewanych ataków z jego strony. Zresztą człowiek ów jest tak mocno skupiony na korzystaniu z życia i na swej egzystencji, że nie zamierza tracić czasu na angażowanie się w jakieś konflikty, bo zwyczajnie szkoda mu na to czasu.

Ceni też sobie dobrą atmosferę w swym otoczeniu i wiele robi na jej rzecz, ustępując kiedy mógłby mieć do kogoś pretensje czy łagodząc konflikty, w których nie jest żadną stroną.

 

Wady

Nie da się ukryć, że człowieka, który przyszedł na świat w dniu 17 października, cechuje słomiany zapał. Bardzo szybko można go zjednać dla wszelkich nowości, bo interesuje go wszystko, czego dotąd nie znał i gotów jest z góry założyć, że jest to o niebo lepsze od starych rzeczy.

Łatwo się zapala, ale równie szybko traci zainteresowanie dla danej rzeczy i porzuca ją, bez względu na to, jakie może to mieć dla niego czy dla kogoś innego konsekwencje. Przez to nie bardzo można na nim polegać i lepiej nie ufać mu do końca w najważniejszych sprawach, bo można się na nim srodze zawieść.

Nie można zatem uznać go za najlepszego przyjaciela i trzeba przyznać, że najlepszym kompanem jest do zabawy, w tym bowiem nie ma sobie równych, kiedy zaś trzeba komuś pomóc w ważnej sprawie bądź go pocieszyć, natychmiast znika z horyzontu, bo wie, że się do tego nie nadaje. Jeśli zaś chodzi o jego własne życie, gotów jest aż do przesady przejmować się każdym drobiazgiem i zbyt mocno bierze sobie do serca wszelkie nieprzyjemności, zwłaszcza mające związek z jego życiem uczuciowym.

Nie oznacza to wcale, by był zdolny do głębokich przeżyć, po prostu ma skłonność do zamartwiania się i zwykle robi to bardzo ostentacyjnie, domagając się pocieszeń, mimo iż sam nigdy nie chce pocieszać tych, którzy tego od niego oczekują.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 17 października

Człowiekowi urodzonemu 17 października przy całej jego pewności siebie wydaje się, że jest zdolny do osiągania oszałamiających sukcesów. W  dodatku cechuje go postawa roszczeniowa i wydaje mu się, że wszystko z góry mu się należy i nie powinien wcale szczególnie się wysilać, lecz ludzie sami powinni go obdarzać zaszczytami i windować go na najwyższe możliwe stanowisko.

Ma szereg ambicji, ale nie posiada silnej woli na tyle, by moc je realizować, dlatego też większość jego szumnie zapowiadanych planów nawet nie przechodzi w fazę realizacji, nie mówiąc już o doprowadzaniu ich do szczęśliwego końca. Mało jednak sobie z tego robi, gdyż nie chce i nie lubi przyznawać się do błędów, obarczając winą za swe niepowodzenia każdego, tylko nie siebie.

Jeśli zaś jakimś cudem uda mu się odbyć wysokie stanowisko, najprawdopodobniej nie zabawi na nim długo, ponieważ po drodze narobi sobie tylu wrogów, że natychmiast będą starali się mu zaszkodzić i najprawdopodobniej uda im się to szybciej, niż człowiek ten się spodziewa. Jest jednak zbyt pewny siebie i butny, by zachowywać czujność, co jest prostą drogą do jego spektakularnej klęski.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 październik

 • kolory : różowy, brązowy, kardynalski; pistacjowy
 • roślina : jarzębina
 • zawody męskie : rybak, wizażysta, ortopeda
 • zwierzę : ryjówka
 • charakter : niezależny, dumny, niespokojny, wrażliwy
 • zawody żeńskie : kosmetolog, psycholog, stewardesa
 • kamień : rubin

Imieniny 17 października

 • Andrzej
 • Marian
 • Małgorzata
 • Rudolf
 • Ignacy
 • Lucyna
 • Wiktor
 • Zuzanna

17 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

2.3/5 - (3)

7 komentarzy

 1. Anis
 2. Kasia
 3. Marcel
 4. Ola
 5. Monika
 6. Gosia
 7. Malgorzata

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Po czym poznać, że kłamiesz? Gwiazdy Cię rozszyfrowały. Sprawdź koniecznie, co Cię zdradza
Jak to mawiał doktor House: – Everybody lies.  Rzeczywiście każdy z nas, w taki czy inny sposób mija się czasem z prawdą. Jedni potrafią kłamać z miną pokerzysty. Inni są w tym dużo gorsi, a z jeszcze innych prawdę można wyczytać, jak z otwartej księgi. Nawet najlepsi kłamcy


Jeśli jesteś zodiakalną Rybą, od tych znaków zodiaku lepiej trzymaj się z dala
Ryby są bardzo ekscentryczne.  Większość informacji na swój temat ukrywają. Trudno jest je zrozumieć, a jeszcze trudniej do nich dotrzeć. Trzeba cierpliwości, by je dobrze poznać, a nie wszystkie znaki zodiaku mają jej na tyle. Nie każdym będzie pasować niezdecydowanie R

Gdzie powinieneś pojechać, aby przeżyć podróż życia? Kierunek wskazują gwiazdy
Różnimy się, charakterem, przyzwyczajeniami i temperamentem.  Nasza natura w dużej mierze zależy od daty urodzenia. Gwiazdy wiedzą o nas dużo więcej, niż byśmy chcieli i z powodzeniem możemy się nimi kierować, wytyczając ścieżki naszego życia. W gwiazdy powinniśmy popatrzeć równ