21 października

21-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 21 października

21 października – horoskop ogólny

Charakter człowieka urodzonego w dniu 21 października predysponuje go do zajmowania się wszystkim, co niebywałe, niebanalne i niezwykłe.

Ma zadatki zarówno na naukowca, jak i na artystę i tylko od niego zależy, którą z tych dziedzin się zajmie, bo mimo iż są one tak od siebie odległe, on znakomicie łączy w sobie cechy artysty i naukowca, jednak zawsze chce robić coś niezwykłego i zajmować się czymś, co jeszcze nie jest do końca odkryte.

Ma wielkie szanse, by to zgłębić i odkryć tak bardzo, jak to tylko możliwe, ponieważ ma znacznie silniej rozwiniętą intuicję niż inni ludzie, a co najważniejsze, nie wzbrania się korzystać z jej podpowiedzi nawet jeśli uchodzi za człowieka o bardzo zdroworozsądkowym podejściu do świata.

Niestety jednak jego ambicje na tym się kończą, ponieważ poza tym, żeby zaspokajać swe zainteresowania, na niewielu rzeczach mu zależy i raczej nie chce się rozwijać pod żadnym względem, gdyż jest w zupełności usatysfakcjonowany tymi swoimi cechami i zdolnościami, z jakimi  przyszedł na świat. Jest człowiekiem bardzo skromnym i to również wpływa na fakt, iż jego aspiracje nie są bardzo wysokie.

Cieszy się, kiedy jego praca przynosi systematyczne efekty, ponieważ jest metodyczny w swoich działaniach i wcale nie zależy mu na odniesieniu spektakularnych efektów. Bardzo się cieszy, kiedy udaje mu się pokonywać własne słabości i wspinać się na wyżyny swych możliwości, ale czyni to jakby mimochodem i nigdy nie jest to dla niego celem samym w sobie, ponieważ jest skupiony na zupełnie czymś innym.

Jest człowiekiem sympatycznym, pozytywnie nastawionym do wszystkich ludzi, z jakimi ma styczność i pragnącym zrobić jak najwięcej dla całego rodzaju ludzkiego. Szczególnie na sercu leży mu los wszystkich, którym w jakiś sposób źle się dzieje, ponieważ on cieszy się z tego, co ma i uważa, że los go bardzo hojnie obdarował. Toteż stara się na rozmaite sposoby pomagać wszystkim tym, którym nie wiedzie się tak dobrze jak jemu i jest nastawiony niezwykle humanitarnie.

O swych bliskich zaś i przyjaciół dba aż do przesady i ciągle przejmuje się ich problemami, nierzadko bardziej niż własnymi i nawet wtedy, gdy nic nie może na to poradzić. Jest to na pewno godne pochwały, ale nie wychodzi mu na dobre, bo powoduje, że właściwie nigdy nie zdarza się sytuacja, w której miałby zupełnie czyste, niezajęte jakimś, zwykle cudzym, problemem myśli.

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 21 października znacznie bardziej przejmuje się losem innych ludzi niż swoim własnym. Wynika to głównie z tego, iż nie ma on wielkich wymagań względem swego życia i zupełnie cieszy się z tego, co ma, nie żądając od losu wiele więcej, dla swych bliskich zaś chce wszystkiego, co najlepsze.

Gotów jest poświęcać im swój czas i nierzadko nawet kosztem własnego życia, czy to zawodowego, czy osobistego, przez co często jego całkiem ważne sprawy leżą odłogiem. Świadczy to o jego ogromnej bezinteresowności oraz zdolności do poświęcania się w imię miłości i przyjaźni. W ogóle człowiek ów jest bardzo uczuciowy, szalenie bogaty jeśli chodzi o wnętrze i wrażliwy.

Nie potrafi obojętnie przejść obok nikogo, komu dzieje się krzywda i chce pomóc nawet jeśli może go to drogo kosztować. O swe sprawy również dba bardzo starannie, ale nigdy nie poświęca im więcej czasu niż to konieczne.

Na pewno nigdy nie stanie się pracoholikiem, ponieważ we wszystkim potrafi zachować zdrowy umiar, a praca przeważnie jest dla niego formą zarabiania pieniędzy, a nie jakimś specjalnym dążeniem. Najważniejsza jest dla niego rodzina i jest skłonny wszystko dla niej poświęcić jeśli tylko kiedyś zaistnieje taka potrzeba.

 

Wady

Dużą wadą człowieka urodzonego w dniu 21 października jest jego hipochondria, a także skłonność do wymyślania sobie niebezpieczeństw, które jakoby mu grożą.

Tak samo jak są one urojone, tak mocno wpływają na jego życie, ponieważ mimo tego, że sam je wymyśla, święcie w nie wierzy i nikt nie może go przekonać, że uległ jakiemuś dziwnemu złudzeniu. W dodatku zamęcza swych bliskich i wszystkich ludzi ze swego otoczenia przesadnymi środkami bezpieczeństwa, co może przerodzić się w manię prześladowczą, a wówczas życie z nim pod jednym dachem na pewno nie będzie łatwe.

Jest także człowiekiem nadmiernie skłonnym do pobłażania wszystkim, których kocha i nieraz daje im się wykorzystywać. Jest wobec nich aż do przesady delikatny, przewidujący i mógłby im dać przysłowiową gwiazdkę z nieba, przez co rozpieszcza ich do granic możliwości, ale wcale nie powoduje to, że cieszy się ich wielkim szacunkiem, a na pewno nie w każdym przypadku tak jest.

Ma jednak klapki na oczach, miłość zupełnie go zaślepia i nie widzi niczego złego, co jego bliscy robią, więc nie może ich przywołać do rozsądku, a często sam płaci za ich błędy bądź też wyrządzają mu krzywdę, on zaś nie chce tego przyjąć do wiadomości.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 21 października

W swej uczuciowości człowiek urodzony 21 października nie zamierza uciekać się do żadnych podstępów w życiu zawodowym ani też nawet do ułatwień, lecz jest gotów do ciężkiej, wytężonej pracy. Dlatego też zwykle czeka go wiele lat takich właśnie wysiłków, ale niestety wcale nie można powiedzieć, by dostawał za to sowitą zapłatę, gdyż zwykle jest ona zupełnie niewspółmierna do jego zaangażowania.

Gorliwie wykonuje swoje obowiązki i nie ogląda się na pomoc innych, jest niezależny i jest w stanie ze wszystkim poradzić sobie sam, a jeśli nawet do czegoś brakuje mu umiejętności, szybko potrafi to nadrobić innymi zaletami. Dzięki temu może osiągać sukcesy mimo iż zwykle nie to jest jego celem, nie da się jednak ukryć, że gdyby takie cechy jeśli chodzi o pracę posiadała osoba  o bardziej zaciętym charakterze, z pewnością potrafiłaby sobie zagwarantować większe korzyści. On jednak jest usatysfakcjonowany tym, co ma i cieszy się, że do wszystkiego doszedł sam ciężką i uczciwą pracą i nikomu nie musi nic zawdzięczać.

Raczej nie nadaje się do ciężkiej pracy fizycznej ani też takiej, w której jego wrażliwość musiałaby stale być wystawiona na ciężką próbę, a więc nie powinien angażować się w pracę z ludźmi czy zwierzętami cierpiącymi, bo na pewno ciężko będzie to znosił.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 21 październik

 • kolory : pomarańczowy, różowy, kanarkowy; brązowy
 • roślina : zawilec gajowy
 • charakter : skromny, umiarkowany, spokojny, uczuciowy
 • zawody żeńskie : fizyk, ekolog, bibliotekarka
 • zawody męskie : strażnik miejski, psychiatra, krawiec
 • kamień : kwarc różowy
 • zwierzę : sójka

Imieniny 21 października

 • Urszula
 • Hilary
 • Bernard
 • Samuel
 • Elżbieta
 • Celina
 • Jakub
 • Piotr
 • Karol

21 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

5/5 - (1)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz jeden z symboli i odbierz swą wiadomość od gwiazd. Niech to będzie dla Ciebie cenna wskazówka w codziennych dylematach
Zazwyczaj mniej więcej wiemy, co nas czeka w życiu. Potrafimy przewidzieć najbliższą przyszłość. Kolejne dni nie są więc dla nas wielką niespodzianką. Mamy swoje cele, wyzwania i marzenia, które nosimy w sercu. Niektóre aspekty naszego życia są jednak przed nami ukryte. Przypominają


Spod jakiego znaku jest najlepszy tata zodiaku? Oto nasz subiektywny ranking
Choć każdy rodzic ma swój pomysł na wychowanie dziecka, wszyscy zadają sobie to samo pytanie: czy dobrze wychowuję swoją pociechę?  Bez względu na to, jak bardzo się starasz, czasami po prostu nie wychodzi i musisz pogodzić się z wychowawczą porażką. Nie zawsze to Twoja wina. Czasami

Sny, to lustro, w którym odbija się Twoja natura. Co o Tobie mówią? Dowiesz się z tego prostego badania
Poeta Miron Białoszewski był zdania, że nasze sny, to filmy na własny użytek. Śniąc je, znajdujemy się pośrodku akcji, która dzieje się z nami, ale bez naszego udziału. W snach jesteśmy jak dzieci we mgle. Błądzimy po czarownych światach, spotykamy niezwykłe stworzenia i starych prz