23 października

23-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 23 października

23 października – horoskop ogólny

Charakter człowieka urodzonego w dniu 23 października jest bardzo stały i opanowany. Nigdy nie podejmuje on pochopnych decyzji ani nie działa pod wpływem chwilowego impulsu, lecz nad wszystkim uważnie się zastanawia i rozważa wszystkie za i przeciw dokładnie tak długo, jak potrzebuje.

Bardzo lubi rozmyślać i chętnie oddaje się temu zajęciu, w większości przypadków jest to jego ulubiona rozrywka, bo nie dość, że przydaje mu się to w życiu, to jeszcze wzbogaca go wewnętrznie i sprawia, że nigdy nie może się nudzić. Wyróżnia się swoją silną wolą oraz tym, że usilnie pracuje, by jeszcze bardziej ją wzmocnić.

Pragnie być człowiekiem prawdziwie potężnym wewnętrznie i mało jest ludzi, którzy mieliby na to tak wielkie szanse jak on. Jest trochę zamknięty w sobie, ale nie należy się temu dziwić, skoro większą część swego czasu poświęca na rozmyślanie. Woli to od zgiełku i tłumów, tym bardziej, że jego otoczenie rzadko sprostuje jego wymaganiom i przeważnie ciężko jest mu znaleźć w nim osoby podobne do siebie, z którymi rozumiałby się na tyle, by chcieć spędzać z nimi dużo czasu. Przeciwnie, zwykle osoby te nie satysfakcjonują go na tyle, że zwyczajnie od nich stroni, izolując się w domu i zamykając się w swym wewnętrznym świecie, w którym czuje się najlepiej.

Nie można jednak powiedzieć, by miał problemy z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi, ponieważ dąży on do opanowania samego siebie, a gdy mu się to udaje, zdolny jest też opanowywać innych. Często naturalnie, bez żadnego wysiłku, przejmuje władzę w swoim otoczeniu jako osoba o największej sile woli i sile przebicia, a także energii niezbędnej do sprawowania rządów. Daleko wyprzedza innych ludzi pod tymi względami, więc też nikt nie opiera się temu, iż to właśnie on dominuje.

Niestety jednak nie oznacza to, by umiał utrzymać całkowicie w ryzach swoją osobowość, ponieważ wcale nie jest tak spokojny i opanowany, jakim chce być i za jakiego stara się uchodzić. Od czasu do czasu dają u niego o sobie znać jego wielkie namiętności, które często biorą u niego górę nad jego silną wolą i mimo iż bardzo się stara, nie zawsze potrafi je opanować.

pozytywyZalety

Wielką zaletę człowieka urodzonego w dniu 23 października stanowi fakt, iż nawet jeśli nie ma takiej potrzeby, potrafi on narzucić sobie żelazną dyscyplinę i uparcie się jej trzymać.

Nie lubi sobie pobłażać i narzuca sobie taki rygor tylko po to, by trenować w sobie silną wolę na czasy, kiedy może mu się to przydać. Nigdy jednak nie działa bez pomyślunku, co świadczy o jego wielkim rozsądku, gdyż rzeczywiście szybko okazuje się, że opanowanie i siła woli, jakie z takim uporem w sobie wyrabia, szybko przydają mu się do opanowywania innych.

Nie można jednak powiedzieć, by władza była dla niego jedynie zaspokajaniem swych ambicji, ponieważ na to jest zbyt głębokim człowiekiem. Dla ludzi, których objął w panowanie, chce wszystkiego, co najlepsze. Troszczy się o nich i przejmuje za nich odpowiedzialność nawet jeśli nie ma do tego powodu i z powodzeniem mogą sobie oni poradzić sami.

Wspaniale za to mają się pod jego opieką wszyscy ci, którzy są zbyt słabi i nieudolni, by sami mogli się o siebie zatroszczyć i ich los w ten sposób zmienia się  znacząco na lepsze.

Wady

Największą wadę człowieka urodzonego 23 października stanowi jego wspomniana już nieumiejętność opanowania namiętności.

Często wyrzuca on innym ludziom, że pobłażają swoim najniższym popędom, mimo iż nie mają oni takich możliwości, by to w sobie pohamowywać, jak on. On zaś ma niezaprzeczalnie ogromną siłę woli, ale nie umie opanować się na tyle, by namiętności, jakie drzemią pod jego spokojem, nie wychylały się od czasu do czasu na wierzch.

Należy jednak upatrywać w tym raczej jego niechęci do zrobienia tego niż nieumiejętności, gdyż gdyby bardzo się postarał, na pewno udałoby mu się to zrobić, choć pewnie wymagałoby to od niego wielkiego wysiłku. Dlatego też słusznie niektórzy zarzucają mu pewne zakłamanie, gdyż człowiek ów chętnie ukazuje siebie jako niemalże ascetę, dla którego umartwianie się jest sposobem na życie, podczas gdy tak naprawdę w jego głowie kłębi się całe mnóstwo niskich pobudek, które same w sobie nie są niczym złym, jednak jeśli przeciwstawić je temu, co sam potępia i jak stara się siebie eksponować, dają jednak do myślenia.

predyspozyjePredyspozycje osób z 23 października

Największa siła człowieka, który przyszedł na świat 23 października, tkwi w tym, iż nie ma takiej rzeczy, która mogłaby go trwale zniechęcić do działania.

Żadna porażka nie robi na nim większego wrażenia i po nawet najboleśniejszym upadku podnosi się niemal od razu, otrząsa się z chwilowego zawieszenia i od razu zmierza twardo do przodu. Ma w sobie wielką siłę i jeszcze większy potencjał, dlatego jeśli będzie wciąż tak samo usilnie nad sobą pracował, może osiągnąć niebywałą potęgę, nie tylko na gruncie zawodowym.

Wielkie zasługi oddaje mu też jego zdolność podporządkowywania sobie ludzi, bowiem ma on głowę pełną doskonałych pomysłów, jednak na pewno w pojedynkę nie mógłby ich wszystkich wcielić w życie. To, że ma pod sobą szwadron ludzi gotowych wypełniać jego rozkazy i wcielać w życie jego pomysły, wychodzi wszystkim na dobre, ponieważ są one warte zrealizowania.

Szybko osiąga sukcesy i dociera na szczyt, jednak istnieje pewne niebezpieczeństwo, że poczuje się tam zanadto pewnie i nie będzie zachowywał należytej ostrożności, wówczas zaś jego przeciwnicy mogą zechcieć go zaatakować, a kiedy będzie taki odkryty, pokonanie go nie będzie dla nich stanowiło większej trudności.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 październik

 • roślina : zawilec gajowy
 • zawody męskie : tynkarz, ankieter, grafik komputerowy
 • zwierzę : norka
 • charakter : ostrożny, rozważny, władczy, energiczny
 • zawody żeńskie : fizyk, barmanka, modelka
 • kolory : szary, srebrny, makowy; siarkowy
 • kamień : euklaz

Imieniny 23 października

 • Jan
 • Bartłomiej
 • Marlena
 • Roman
 • Seweryn
 • Ignacy

23 października – znak zodiaku

Jeżeli urodziłeś się na przełomie 2 znaków zodiaku sprawdź : dokładnie ustalenie znaku zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Skorpion

horoskop Skorpion


Twoja ocena

6 komentarzy

 1. ola 23 stycznia 2016
  • Abc 22 października 2016
 2. Angela 23 października 2017
  • 23 pazdz 24 października 2019
  • Greg 11 stycznia 2020
 3. Juliab 9 grudnia 2019

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Wybierz kartę i dowiedz się, który zawód najbardziej pasuje do Twego charakteru
Znalezienie wymarzonej pracy to zwykle lata długich i żmudnych poszukiwań.  Ludzie, którym brakuje do nich cierpliwości, kończą robiąc rzeczy, których nie lubią w zawodach, które do nich nie pasują. Czemu tak się dzieje? Może to nie tylko kwestia wytrwałości w poszukiwaniu pracy, al


O co w życiu najbardziej dbasz i do czego przykładasz najwięcej uwagi? Sprawdzisz z tym prostym testem
Testy czasami podpowiadają nam lub dają potwierdzenie tego, czego potrzeba nam w życiu, lub czego od niego oczekujemy. Są wielką pomocą dla psychologów, którzy badają nasze nastawienie do życia, temperament, osobowość, czy wrażliwość. Choć bowiem łatwo jest nam oceniać innych z

Na którym kwiatku najszybciej usiądzie motyl? Posłuchaj intuicji i zobacz, jakie tajemnice odkrywa przed Tobą ten spontaniczny wybór
Nasze ciało i umysł nie zawsze pozostają ze sobą w zgodzie. Bardzo często nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co przeżywamy ani słowami określić stanu, w którym się znajdujemy. Umysł ukrywa dręczące nas koszmary głęboko w środku, a ciało nie daje żadnych wskazówek, co to może by