24 października

24-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 24 października

24 października – horoskop ogólny

U człowieka, który przyszedł na świat w dniu 24 października, bardzo mocno zarysowaną cechą jest jego szeroko pojęta indywidualność.

Wyróżnia się tym, że chce on za każdym razem zamanifestować swoją odrębność od innych, przy czym obojętne mu jest, czy będzie to sens negatywny, czy może pozytywny, najważniejsze jest, by tylko nikt nie identyfikował go z tłumem. Wynika to z tego, iż człowiek ów bardzo nie chce zniknąć w tłumie jako szary, anonimowy człowiek i woli wyróżniać się w sposób negatywny, niż nie wyróżniać się wcale.

Oczywiście nie ma niczego dziwnego w takich ambicjach i jest to rzecz dość często spotykana, jednak to, jak dalece jest mu obojętne, czy ludzie będą go pamiętać jako człowieka dobrego, czy złego, jest trochę niepokojące, bowiem nie wiadomo, do jakich decyzji może go to zaprowadzić w skrajnych przypadkach. Poza tym człowiek ów ma bardzo zmysłową naturę.

Jest szalenie uczuciowy, szybko się zakochuje bądź obdarza przyjaźnią i nigdy nie jest w tym powierzchowny, lecz zawsze chce dać innym całego siebie, niczego sobie nie zostawiając, żadnego zakamarka swej duszy. Przeciwnie, chce okazać wszystkim swą namiętność i tak szeroko otwiera się na drugiego człowieka, jak tylko można, co powoduje drugie jego zagrożenie mianowicie – wielką podatność na wpływy.

Każdy człowiek, którego wpuści on do swego serca, może się w nim dowolnie rządzić i człowiek ów na pewno nie będzie go w niczym ograniczał. Raczej cieszy się, że oddał się komuś w posiadanie i jego życie nie jest już takie jałowe, nie zauważając przy tym, że nie zawsze wpływ ten będzie pozytywny.

Nie da się jednak odmówić mu pewnej chytrości, której nigdy nie przejawia w uczuciowej stronie swego życia, ale jednak jest to dość ważna jego cecha, a już szczególnie duże zasługi oddaje mu na gruncie zawodowym. Człowiek ów potrafi walczyć o swoje i nigdy się przed tym nie cofa, a nawet chętnie bierze udział we wszelkiego rodzaju potyczkach i starciach, w których może okazać swoją wyższość, co zwykle ma miejsce. Dzięki owej właśnie chytrości zwykle nie angażuje się w konflikty z kimś, kto jest od niego silniejszy, ponieważ starannie unika ewentualnych porażek, wiedząc, że zepsułyby mu nie tylko reputację, ale także samopoczucie.

Jednakże przez swą skłonność do angażowania się w konflikty miewa kłopoty częściej niż sam przed sobą chce się do tego przyznać i z pewnością bardziej na dobre wyszłoby mu, gdyby był bardziej pokojowo nastawiony i wolał rozwiązywać nieporozumienia z innymi na drodze kompromisu.

 

pozytywyZalety

Najważniejsza zaleta człowieka urodzonego w dniu 24 października leży w  tym, że mimo iż czasami ma on skłonność do odwlekania w czasie swego działania, zwykle gdy musi podjąć jakąś ważną decyzję i obawia się jej ewentualnych konsekwencji, to kiedy sytuacja naprawdę tego wymaga, potrafi się zebrać w sobie i pokazać, na co naprawdę go stać.

Wybitnie potrafi łączyć w sobie bystrość i siłę swego umysłu z siłą swej woli, zaś, kiedy zachodzi taka potrzeba, potrafi w sobie znaleźć ogromne jej pokłady, które, na co dzień w znacznej mierze pozostają w nim uśpione. Co więcej, zawsze wie, kiedy jest najodpowiedniejszy moment do działania i w takich chwilach nigdy się nie waha.

Dzięki temu wykorzystuje wszystkie nadarzające mu się okazje i korzysta z każdej szansy, jaką daje mu los, więc kiedy odnosi sukces, wszyscy z jego otoczenia są stuprocentowo zgodni co do tego, że komu jak komu, ale jemu to się po prostu należało. Nic zatem dziwnego, że przeważnie udaje mu się osiągać swe cele, tym bardziej, że do każdego potrafi zdążać z godną podziwu konsekwencją i żelaznym wręcz samozaparciem, nie zważając na to, czy cel, jaki przed sobą widzi, jest dla niego najważniejszą kwestią w życiu, czy może pomniejszą rzeczą, jaką chce dla siebie zdobyć.

 

Wady

Wielka słabość człowieka, który przyszedł na świat 24 października, leży w tym, że znacznie bardziej woli on uciekać się do rozwiązań siłowych aniżeli korzystać ze swych zasobów intelektualnych czy też starać się wypracować kompromis.

Jest mu to zupełnie niepotrzebne i jest to wyraz jedynie jego wojowniczego nastawienia, a nie jakichś niedostatków. Przez to niepotrzebnie robi sobie wrogów z ludzi, którzy spokojnie mogliby zostać jeśli nie jego przyjaciółmi, to przynajmniej sprzymierzeńcami i na pewno przyniosłoby mu to ogromne korzyści w rozmaitych sytuacjach i dziedzinach życia.

Ma także skłonność do wpadania w wielki gniew z byle powodu i mimo iż wie, że cecha ta powoduje większość jego – niepotrzebnych zresztą – konfliktów z otoczeniem, nie zamierza z nią walczyć, lecz domaga się, by ludzi po prostu starali się nie wzbudzać jego złości – innymi słowy – obchodzili się z nim jak z jajkiem.

Jest wielkim zazdrośnikiem, nie tylko w życiu uczuciowym, choć tu cecha ta może najbardziej dawać się we znaki, ale także zawsze wtedy, gdy komuś powodzi się lepiej niż jemu czy też uważa, że ktoś nie zasłużył na coś, czego pragnął on dla siebie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 24 października

Człowiek urodzony w dniu 24 października, jeśli tylko chce i uważa, że jest taka potrzeba, potrafi narzucić sobie iście żelazną dyscyplinę. Trzeba też przyznać, że mimo iż jest dość dumny i wojowniczo nastawiony, to jednak może się podporządkować jeśli uzna, że ktoś jest tego wart, by się go słuchać, a zwłaszcza jeśli osoba ta będzie sobie umiała wyegzekwować jego posłuszeństwo.

Z tego powodu może znakomicie odnaleźć się w wojsku, nie tylko jako osoba piastująca jakieś naczelne stanowisko, ale nawet jako zwykły, szeregowy żołnierz. Poczucie, że jest częścią jakiejś ważnej społeczności, która ma określony cel, a przy tym podporządkowanie się komuś, kogo darzy szacunkiem, będzie dla niego bardzo komfortową sytuacją psychiczną, a dzięki temu będzie się wspinał na wyżyny swego profesjonalizmu oraz da mu to niekłamaną satysfakcję.

Ponadto taki zawód będzie dla niego najlepszy w tym sensie, że oduczy go samowoli, która często przybiera u niego formę wybryków mających na celu przede wszystkim podkreślenie jego indywidualizmu, ale zwykle nie przynosi mu to nic prócz kłopotów.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 24 październik

 • kamień : karneol
 • charakter : indywidualny, zmysłowy, uczuciowy, zazdrosny
 • zwierzę : legwan
 • zawody męskie : trener, lekarz, meteorolog
 • roślina : paprotka
 • zawody żeńskie : asystentka, sekretarka, ekspedientka
 • kolory : czarny, srebrny, marchewkowy; czarny

Imieniny 24 października

 • Antoni
 • Feliks
 • Marcin
 • Filip
 • Jan
 • Marek
 • January
 • Rafał
 • Józef
 • Alojzy

24 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Skorpion

horoskop Skorpion

5/5 - (1)

3 komentarze

 1. An
 2. olo
 3. NO

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jedno spojrzenie na ten obrazek odkryje Twą największą wadę. Twoje oczy zdradzą to, do czego nie chcesz się przyznać
Poznawanie siebie jest długim i żmudnym procesem. Trwa on całe życie. Z roku na rok zmieniamy się i ewoluujemy. Wpływ mają na nas ludzie, których poznajemy i sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Kształtuje nas milion rzeczy i czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, co poruszy w nas cz


Twoja gospodarcza prognoza na najbliższe lata. Sprawdź, jakie są Twoje szanse na wzbogacenie
Większość z nas chciałaby wiedzieć, czy będziemy zdrowi i jak potoczą się nasze sprawy sercowe. Resztę zwykle zostawiamy sobie. Nasza stopa życiowa w końcu zależy tylko od nas. Mamy pewne predyspozycje zawodowe, które sprawiają, że wybieramy daną drogę i nią kroczymy. Część nasz

Którą ze znanych wiedźm jesteś według Twego znaku zodiaku. Sprawdź, jeśli się nie boisz
Czarownice nigdy nie były szczególnie lubiane.  Ludzie bali się tajemnych moczy, którymi władały, czarów i uroków, które mogły rzucać. W dawnych czasach oskarżenie kogoś o czary prawie zawsze oznaczało wyrok śmierci. Okrutny los czekał zwłaszcza kobiety podejrzewane o niewierność