3 października

3-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 3 października

3 października – horoskop ogólny

Nie da się niestety powiedzieć, by człowiek urodzony w dniu 3 października przejawiał szczególną duchową głębię, ponieważ wprawdzie ma on jakieś poczucie estetyczne i pewien smak, ale tylko w płytkim zakresie.

Nie zastanawia się nad istotą świata ani nie zadaje sobie ważnych egzystencjalnych pytań, także dlatego, że brakuje mu do tego również inteligencji.

W stosunku do innych ludzi jest bardzo uprzejmy i sympatyczny, ale przy wszystkich dobrych tego stronach, powoduje mu to też szereg problemów. Chodzi o to, że ludzie znają go jako człowieka szalenie uczynnego i wiedzą, że nie może on odmówić żadnej prośbie, więc nagminnie wykorzystują te jego skłonności, czasem doprowadzając go do problemów. Nie zamierza on jednak tego zmieniać nawet jeśli zauważa, że niekoniecznie wychodzi mu to na dobre.

Jest człowiekiem wielce wrażliwym, ale nie jeśli chodzi o odczuwanie duchowe, lecz czysto emocjonalne. Objawia się to między innymi tym, iż wszystko, co się wokół niego dzieje, bardzo łatwo odbija się na jego samopoczuciu, dlatego jeśli znajduje się w nieodpowiednim, pełnym sporów i napięcia otoczeniu, ma fatalny humor i nie ułatwia mu to na pewno życia w żadnym jego aspekcie. Bardzo mu więc zależy, by jego otoczenie żyło w pełnej harmonii.

Aktywnie działa na rzecz zaprowadzenia pokoju w swoim środowisku, przede wszystkim w najbliższym. Chce, by jego dom był siedliskiem spokoju i wzajemnego szacunku, niestety jednak, mimo iż stara się na wszelkie sposoby łagodzić nastroje swych bliskich i ustępuje im, jak tylko się daje, nie wiedzieć czemu, i tak nie żyje z nimi na najlepszej stopie. Często wybuchają między nimi rozmaite konflikty, nawet gdy wydaje się, że zupełnie nie ma do tego powodu, nic zatem dziwnego, że jego samopoczucie przeważnie nie jest takie dobre, jak mogłoby być.

Nie da się ukryć, że przez to ma większość problemów na przykład w życiu zawodowym, ponieważ jest nieodporny na stres i w szczególnie trudnych sytuacjach zupełnie traci głowę. Odporność psychiczna na pewno zatem nie jest jego najmocniejszą stroną, jednakże człowiek ów wcale nie uważa, by było to dla niego złe. Przeciwnie, wydaje mu się, że jego wrażliwość wychodzi mu tylko na dobre, wzbogacając jego wnętrze i zupełnie nie widzi, że nie jest to prawda.

Nie dostrzega on przeważnie płytkości swojej osobowości, więc nic nie może na to poradzić, na przykład poprzez rozwijanie się mentalne czy wyrabianie w sobie skłonności filozoficznych. Powoduje to, że jego życie jest stałym zamieszaniem, a on nic nie może na to poradzić.

 

pozytywyZalety

Nastawienie człowieka urodzonego w dniu 3 października jest bardzo pozytywne bez względu na jego nastrój. Jest on pełen dobrych chęci i szczerze zdeterminowany, by ze wszystkimi żyć w zgodzie i każdemu pomóc w miarę swoich możliwości.

Nawet nieznajomym gotów jest nieść wsparcie na rozmaite sposoby, choćby miało go to wiele kosztować, obojętnie w jakim sensie. Chce ze wszystkimi żyć w całkowitej harmonii i stara się wpływać łagodząco na wszelkie nastroje, gasząc konflikty, choć  z różnym skutkiem. Sam nigdy nie miewa do nikogo pretensji, jest uległy i potrafi ustąpić niemal w każdej sytuacji, byle tylko nie musieć angażować się w konflikt.

Jest empatyczny, sprawiedliwy oraz pełen wyrozumiałości. Kiedy ktoś wyrządzi mu krzywdę, nie tylko nie chowa do niego urazy, ale nawet stara się go jakoś usprawiedliwić i – rzecz jasna – od razu mu wszystko wybacza, nawet gdy nikt go o to nie prosi. Jest sympatyczny, towarzyski i chętnie przestaje z innymi ludźmi.

Z każdym chce porozmawiać, szybko nawiązuje przyjazne stosunki i nie ma osoby, z którą nie potrafiłby znaleźć wspólnego języka. Ma mocno rozwinięte zdolności dyplomatyczne, które potrafi sprawnie wykorzystać nawet w codziennym życiu, jednak największe zasługi oddają mu one chyba na gruncie uczuciowym.

 

Wady

Człowiek urodzony 3 października nie umie zachować autonomii i chcąc utrzymać z ludźmi dobre kontakty, pozwala im wejść sobie na głowę. Nie umie bronić się przed argumentami, jakim zasypują go inni, dlatego bardzo łatwo jest namówić go do czegoś, do czego od początku był nastawiony zdecydowanie negatywnie.

Często ukrywa się ze swoim prawdziwym zdaniem, nie chcąc narażać się otoczeniu albo chcąc mu się przypodobać, przez co nie można mu zarzucać asertywności, a raczej oportunizm i lizusostwo. Nie umie albo nie chce walczyć o swoje, bo najważniejsza jest dla niego zgoda, przez co może wiele stracić, tak samo na pomaganiu innym, które częściej staje się wyzyskiwaniem go, on zaś tego nie widzi albo nie chce sobie tego uświadomić.

Swoim kosztem wspiera osoby, które wcale tego nie potrzebują i śmieją się za plecami  z jego dziecięcej wręcz naiwności, a gdyby tylko wykazał się odrobinę większą przenikliwością, na pewno mógłby tego z powodzeniem uniknąć. Nie da się więc nie zauważyć, że nie jest szczególnie bystry i czasem brakuje mu pomyślunku, także dlatego, że zwykle skupia się na sprawach błahych, które nie wnoszą nic ważnego do jego życia, a jedynie powodują, że traci z oczu to, co najważniejsze.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 3 października

Rzadko zdarza się, by człowiek, który przyszedł na świat w dniu 3 października, zajął naczelne stanowisko i rządził innymi ludźmi, a nawet to, aby zajmował stanowisko samodzielne, bez nadzoru kogoś wyżej postawionego.

Jest on nieodporny na wpływy z zewnątrz, więc inni łatwo mogą go zdominować, czyniąc sobie z niego oddanego podwładnego, często nawet nieco służalczego, gdyż człowiek ten zrobi wszystko, byle tylko zachować dobre stosunki z innymi, a na gruncie zawodowym dodatkowo osiągnąć jakieś korzyści.

Ma duże ambicje, ale często niewspółmierne do posiadanych kompetencji i predyspozycji, dlatego przeważnie nie może ich zaspokoić, a już na pewno nie wszystkie. Jest pracowity, oddany temu, co robi i sumienny, ale rzadko zostaje doceniony tak, jak na to zasługuje.

Często ludzie, którzy znajdują się nad nim, wykorzystują go, by wypełniał za nich ich obowiązki, on zaś w swej naiwności albo tego nie widzi, albo nie ma nic przeciwko temu czy nawet cieszy się, że darzą go takim zaufaniem. Powoduje to, ze często jego życie zawodowe przebiega w kompletnym ucisku, a kiedy już zdaje sobie z tego sprawę, nie umie się spod niego wyzwolić i jest z tego powodu nieszczęśliwy.

Przeważnie długo i ofiarnie pracuje na cudzy rachunek, sam mając z tego bardzo niewiele, nie tylko jeśli chodzi o korzyści finansowe, ale też uznanie czy satysfakcję.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 3 październik

 • charakter : uprzejmy, zgodny, ustępliwy
 • kamień : niebieski szafir
 • zawody żeńskie : inspektor pracy, recepcjonistka, psycholog
 • zawody męskie : szklarz, ratownik medyczny, pedagog
 • zwierzę : czyżyk
 • roślina : lubczyk
 • kolory : żółty, srebrny, karminowy; jagodowy

Imieniny 3 października

 • Gerard
 • Eustachy
 • Cyprian

3 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

2/5 - (4)

14 komentarzy

 1. Poczciwy
 2. Mich
 3. Magdalena
  • JUmon
 4. Piotr
 5. Marvin
 6. Marzena
 7. Raf
 8. Grzegorz
  • Urodzony 3 października
  • Marvin
 9. rzadko??

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Która korona drzewa zachwyciła Cię najbardziej? Wybierz zgodnie z sercem i odkryj, co czyni Cię wyjątkową osobą
Każdy dokonany wybór stanowi wyraz osobowości i charakteru człowieka. O człowieku świadczą nie tylko jego słowa, ale również, a może przede wszystkim zachowania i decyzje. To one najdobitniej pokazują nasze podejście do życia, wskazują motywacje, są odbiciem hierarchii wyznawanych pr


Która z postaci na obrazku jest najmłodsza? Zastanów się i wskaż odpowiednią sylwetkę. Test pokaże, jak oceniasz ludzi
Każda nasza decyzja niesie ze sobą określone skutki i ma spore znaczenie. Wszystkich naszych życiowych wyborów dokonujemy z określonego powodu i „po coś”. Nie zawsze wybieramy to, co najlepsze i najsłuszniejsze, czasami kierujemy się tym, co nam się bardziej podoba, co bardziej

Jedno spojrzenie na ten obrazek odkryje Twą największą wadę. Twoje oczy zdradzą to, do czego nie chcesz się przyznać
Poznawanie siebie jest długim i żmudnym procesem. Trwa on całe życie. Z roku na rok zmieniamy się i ewoluujemy. Wpływ mają na nas ludzie, których poznajemy i sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Kształtuje nas milion rzeczy i czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, co poruszy w nas cz