5 października

5-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 5 października

5 października – horoskop ogólny

Za każdym razem, kiedy człowiek urodzony w dniu 5 października musi podjąć jakąś decyzję, zwleka z tym tak długo, jak się tylko da i odkłada jej podjęcie na później. Nie oznacza to jednak, by był pozbawiony zdecydowania i silnej woli, tylko na co dzień cechy te pozostają w nim uśpione.

Dopiero kiedy w jego życiu ma miejsce jakieś szczególnie ważne wydarzenie, które wymaga od niego zdecydowanej reakcji, otrząsa się  z tego marazmu i wówczas stać go naprawdę na wiele. Ma w sobie wielki potencjał, dzięki któremu może wiele osiągnąć, a nawet stać się człowiekiem prawdziwie wybitnym, w czym także pomaga mu wiele jego wrodzonych, dobrych cech. Przede wszystkim jest on więc szalenie przenikliwy jeśli chodzi o orientowanie się w ludzkich charakterach.

Z każdym potrafi się dzięki temu porozumieć, ale też powoduje to, że umie zrozumieć każdą osobę, postawić się w jej sytuacji, więc nie jest skory do wydawania złych sądów o ludziach i nawet najgorsze postępki potrafi jakoś usprawiedliwić. Jednakże zdolność ta powoduje też, że wie, czego się spodziewać po swych potencjalnych wrogach oraz konkurentach, więc przed tymi pierwszymi może się skutecznie bronić, zaś tych drugich – pokonywać ich własną bronią.

Każdą taktykę wystosowaną przeciw niemu umie w lot przewidzieć, więc zwyciężenie go jest praktycznie niemożliwe. Wrogowie chętnie się tego podejmują, ponieważ wydaje im się, że jest to człowiek powolny i flegmatyczny i skupiają się tylko na pozorach, jakie stwarza, nie mają świadomości cech, jakie posiada. Dobrze mu się za to współpracuje z innymi, także dzięki jego zdolnościom dyplomatycznym,  ale umie dzielić się swoimi obowiązkami w taki sposób, by nikt nie czuł się wykorzystywany, ale by i on sam siebie odciążył.

Zaś nie najlepiej sobie radzi jeśli działa w pojedynkę, ponieważ wymaga stałej uwagi otoczenia, a kiedy tego nie dostaje, natychmiast się zniechęca i trudno jest mu zmienić to nastawienie. Zazwyczaj jednak otoczenie stara się zaspokajać jego oczekiwania, ponieważ jest to człowiek lubiany i popularny. Wszędzie, gdzie się pojawia, wzbudza sympatię swoimi cechami i zawiera serdeczne związki z ludźmi, które stosunkowo szybko przeradzają się w bliższe kontakty, a nieraz nawet w wieloletnie przyjaźnie.

 

pozytywyZalety

Nastawienie człowieka urodzonego w dniu 5 października jeśli chodzi o innych ludzi jest niezwykle pozytywne. Jest to wynik jego wielkiej empatii, ale też znajomości ludzkich charakterów, bo dzięki tym dwóm umiejętnościom potrafi wczuć się w sytuację każdego człowieka i każdego zrozumieć.

Powoduje to, że jest fantastycznym przyjacielem, zwłaszcza jeśli chodzi o doradzanie w przypadku problemów i słuchanie cudzych zwierzeń, gdyż nigdy nikogo nie potępia, nawet za najgorsze postępki. Sprawia, że po rozmowie z nim ludzie czują się znacznie lepiej i wstępuje w nich nowa nadzieja na przyszłości oraz wiara we własne siły, umie więc motywować ich do wytężonego działania i wiele mu zawdzięczają.

Sam o siebie też umie bardzo dobrze zadbać, gdy mimo iż nie jest szczególnie energiczny, nie można mu odmówić zaradności i przedsiębiorczości. Działa we własnym, indywidualnym rytmie, jaki najbardziej mu odpowiada i kiedy nie ma do tego powodu, nie spieszy się, ale też nie zwleka z wykonywaniem swoich obowiązków.

Sumiennie wywiązuje się ze wszystkiego, co do niego należy, gdyż jest zbyt ambitny i honorowy, by pozwalać sobie na fuszerkę. Sprawia to, że nieodmiennie cieszy się ludzkim szacunkiem i jest znany w swoim otoczeniu jako człowiek bardzo wartościowy i godny uznania.

 

Wady

Przy wszystkich swych zaletach i całej spostrzegawczości człowiek urodzony 5 października nie zawsze potrafi zachować należytą ostrożność w rozmaitych życiowych sytuacjach i często sam na własne życzenie pakuje się w kłopoty.

Na szczęście zwykle nie są one na tyle groźne, by nie był w stanie sobie z nimi poradzić, ale opóźnia to tylko jego właściwe działania, a z powodzeniem mógłby tego uniknąć gdyby wykazywał się większą rozwagą. Przejawia także pewną beztroskę jeśli chodzi o przyszłość i stara się żyć dniem dzisiejszym, a także czasem nadmiernie często patrzy w przeszłość zamiast skupiać się na tym, by zadbać o jutro.

Czasami również cechuje się wielką nostalgią za minionymi czasami jeśli były one dla niego szczególnie szczęśliwe i jeszcze dodatkowo idealizuje je z perspektywy czasu, przez co nie może ostatecznie zamknąć za sobą tego rozdziału i na poważnie zająć się swoją przyszłością. Nie jest to dla niego pod żadnym względem dobre i w skrajnych przypadkach może stać się powodem tego, że przez całe życie będzie stał w miejscu, a kiedy już zda sobie z tego sprawę i zapragnie coś zmienić w swoim życiu, okaże się, że jest już na to za późno i nie ma już żadnego pola do manewru.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 5 października

Dla człowieka narodzonego w dniu 5 października nie mniej od spełniania swych zawodowych ambicji i zrobienia kariery jest także to, by zapewnić sobie taki status majątkowy, dzięki któremu będzie mógł pracować nie przemęczając się oraz zaspokajać wszystkie swoje przyjemności.

Ponieważ jego wymagania są dość wygórowane, musi wybrać taki zawód, który pozwoli mu dobrze zarabiać i zaspokoić wszystkie te swoje aspiracje, a to może nie być łatwe. Często wykazuje zdolności artystyczne bądź naukowe i jeśli zdecyduje się iść którąś z tych dróg, na pewno da mu to wielką satysfakcję, ale nie wiadomo, czy da mu też wielki majątek.

Ma wielkie zdolności strategiczne i taktycznie i to może mu się znacznie bardziej opłacić, ponieważ dzięki tym umiejętnościom jest w stanie układać szczegółowe plany działań i zmiatać swoją konkurencję bez żadnego wysiłku. Ponieważ potrafi sobie narzucić wielką dyscyplinę kiedy wie, że może mu się to mocno przydać, a także umie działać według ustalonych planów, może zrobić karierę jako wojskowy, ale raczej nie zostanie nikim wybitnym jeśli nie postara się stosunkowo szybko wybić na naczelne stanowisko.

Duże zasługi oddaje mu fakt, że bez względu na to, czy lubi wszystkie przypisane czynności, czy też którychś z nich nie cierpi, do wszystkich podchodzi tak samo poważnie i nigdy nie próbuje uchylać się od swoich obowiązków, co zapewnia mu szacunek oraz uznanie przełożonych.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 5 październik

 • kolory : biały, pomarańczowy, miętowy; oliwkowy
 • charakter : niezdecydowany, rozsądny, wrażliwy, sentymentalny
 • zawody męskie : handlowiec, magazynier, krawiec
 • zwierzę : drozd
 • zawody żeńskie : położna, weterynarz, archeolog
 • kamień : chryzoberyl
 • roślina : bez

Imieniny 5 października

 • Flawia
 • Igor
 • Apolinary
 • Bartłomiej
 • Rajmund
 • Faustyna

5 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

5/5 - (1)

4 komentarze

 1. Dorota
 2. K
 3. Natka
 4. Sebastian przepiora

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Z którym celebrytą masz największe szanse się zaprzyjaźnić? Sprawdź, co Ci podpowiada zodiak
Jednym z najbardziej popularnych obszarów astrologii jest badanie zgodności.  Wskazówki gwiazd dotyczą tego, z kim najłatwiej oraz najtrudniej jest się nam dogadać, uczuć najsilniejszych, takich jak miłość, przyjaźń i nienawiść. Podstawą każdego z nich jest sympatia bądź jej brak


7 zasad, które definiują Cię najtrafniej – każdy znak zodiaku ma swoje własne
Każdy znak zodiaku ma swoje własne zasady, według których działa.  W tych prostych i treściwych hasłach wyraża się podejście do życia przedstawicieli poszczególnym symboli zodiaku, ich moralność, mocne i słabe strony. Czasami bardzo trudno nam jest się określić. Nie każdy jednak

Jak pozbyć się stresu w zgodzie ze swoim znakiem zodiaku? Oto co w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej
Każdy znak zodiaku jest inny. Co innego denerwuje nas, irytuje i wyprowadza z równowagi. W odmienny sposób wracamy również do siebie. Co innego pozwala nam się zrelaksować i odzyskać spokój. Niektórzy z nas już znaleźli idealną technikę relaksacyjną i metodę pozbycia się negatywnych