8 października

8-pazdziernika

Horoskop dla urodzonych 8 października

8 października – horoskop ogólny

Bardzo ważną sprawą dla człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 października, jest otoczenie, w jakim wzrasta i żyje. Jest tego świadom, ponieważ silnie odczuwa wszystko, co się wokół niego dzieje, dlatego też musi mieć wokół siebie atmosferę pełną życzliwości i wzajemnego poszanowania. By sobie to zapewnić, stara się jak najlepiej odnosić do ludzi, świecić przykładem i zachęcać innych do pójścia w jego ślady.

Trzeba mu oddać, że zazwyczaj dobrze mu to wychodzi, przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą część tego zamierzenia, i właściwie nie wymaga to wcale od niego dużego wysiłku, gdyż posiada wrodzoną uczuciowość i wrażliwość na drugiego człowieka.

Ma w sobie wiele współczucia i pomaga każdemu, komu tylko może, nawet jeśli osoba ta nie śmie prosić go o wsparcie. Wie, że czasem może się tak zdarzać, a że nie chce nikogo pominąć, uważnie rozgląda się wokół siebie, czy nie dostrzeże gdzieś takiego właśnie potrzebującego, skromnego człowieka. Stara się również wnieść w swoje otoczenie atmosferę wesołości i beztroskiego spokoju. Do tego również posiada wrodzone predyspozycje, ponieważ ma duże poczucie humoru, jest bardzo pogodny i nie lubi pokazywać innym smutnej twarzy, nawet jeśli ma ku temu określone powody.

Jest poza tym osobą bardzo kreatywną, pełną pomysłów i chętną do działania, dlatego nie można nudzić się w jego towarzystwie. Lubi figle i chętnie robi sobie żarty ze znajomych i przyjaciół, a ponieważ posiada do tego wyjątkowe zdolności, może każdego wywieść w pole. Na szczęście zwykle stosuje tę umiejętność jedynie w ramach nieszkodliwych żartów, jest bowiem zbyt pozytywnie nastawionym do innych człowiekiem, by działać na czyjąkolwiek szkodę w jakikolwiek sposób.

Ceni sobie wszelkie przyjemności życia i wie, jak korzystać z jego uroków nawet jeśli ono samo nie jest skore, by mu to dać. Czasami przybiera to aż u niego formę przesady, gdyż ugania się za rozrywkami, które mogą mu dać jedynie chwilowe zapomnienie i przelotną radość, zaniedbując z tego powodu naprawdę ważne rzeczy, takie jak obowiązki zawodowe czy rodzinne.

Lubi zwłaszcza przebywanie w towarzystwie osób odmiennej płci, ponieważ dzięki swej błyskotliwości i niepospolitemu poczuciu humoru cieszy się wśród nich wielkim powodzeniem. Bardzo mu to pochlebia i chce stale otrzymywać tego dowody, w tym również nieraz wykazując skłonności do przesady.

 

pozytywyZalety

Bardzo łatwo jest zachęcić człowieka urodzonego w dniu 8 października do jakiegoś działania czy zjednać go dla jakiejś idei. Wynika to z tego, iż jest on szalenie pozytywnie nastawiony do ludzi i do świata, z każdym chciałby żyć z zgodzie, każdemu pomóc i z każdym się przyjaźnić.

Angażuje się w życie swej społeczności tak bardzo, jak tylko może i chętnie poświęca swój czas i siły na cele publiczne, wiec można mieć pewność, że jeśli zostanie o coś poproszony, w przeważające części przypadków z jego ust nie padną słowa odmowy.

Jest pogodny, żartobliwy, nieco nawet rubaszny, przez co wzbudza powszechną sympatię. Ludzie uważają go za osobę bardzo naturalną w obejściu, choć nigdy nie można mu zarzucić, by w tym przesadzał i zachowywał się prostacko, gdyż trzeba wspomnieć, iż człowiek ten gardzi wszystkim, co niskie, prymitywne i w złym guście.

We wszystkim jednak potrafi zachować zdrowy umiar i nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu, ale też nie wywyższa się nadmiernie, zwłaszcza gdy nie ma do tego powodu.

 

Wady

Mimo iż człowiek urodzony 8 października jest zdolny do wielkich porywów serca, nie da się ukryć, że niestety jego miłość tak jak jest wielka, jest też nietrwała.

Za każdym razem, kiedy się zakochuje, wydaje mu się, że to już uczucie na całe życie, ale szybko okazuje się, że mija tak samo nagle jak wszystkie poprzednie, pozostawiając w osobie, której obiecał wierność, poczucie rozgoryczenia i rozczarowania.

W ogóle człowiek ów często ma problemy z dochowaniem wierności, gdyż cieszy się naturalnym wielkim powodzeniem i wszędzie tam, gdzie się pojawia, otacza go wianuszek adorujących go osób. Na pewno nigdy z tego nie zrezygnuje, bez względu na to, jak bardzo się zakocha, ponieważ ciągła adoracja jest mu potrzebna do tego, by mógł utrzymać odpowiednie mniemanie o sobie. Bez tego czułby się niedowartościowany i niepewny siebie, a przez to – nieszczęśliwy.

Nie każdy jednak będzie potrafi to zrozumieć i duża część jego problemów rodzinnych ma takie właśnie podłoże, a jego upór i zdecydowanie obstawania przy takim zachowaniu wcale nie polepszają sytuacji.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 8 października

U człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 października, w parze z niezbyt dużymi w porównaniu do innych osób ambicjami idzie niezachwiane przekonanie o jego powodzeniu.

Wydaje mu się, a nawet jest pewny tego, że czegokolwiek się podejmie, zakończy się to jego pełnym sukcesem. Nie wiadomo zupełnie, z czego wynika to jego przekonanie, gdyż nie jest on szczególnie obdarzony przez los jeśli chodzi o zdolności i umiejętności ani też nie jest szczególnym zwolennikiem ciężkiej pracy nad sobą i uczenia się.

Nie można mu jednak odmówić wyjątkowych zdolności intelektualnych i to nimi w znacznej mierze nadrabia inne braki oraz pewne lenistwo, jakie czasami może wykazywać.

Jego aktywność intelektualna powoduje, że potrafi błyskawicznie znaleźć rozwiązanie każdego problemu, więc mało jest rzeczy, z którymi nie mógłby sobie poradzić. To w parze z jego niezachwianą pewnością siebie daje zaskakująco dobre rezultaty, tak że czasem jego otoczenie, przy całej sympatii, jaką dla niego żywi, uważa, iż człowiek ów nie zasługuje na sukcesy, jakie osiąga, bo w ogóle się do nich nie przykłada.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 8 październik

 • roślina : jaskier
 • zawody żeńskie : bibliotekarka, sekretarka, informatyk
 • charakter : wesoły, dowcipny, kreatywny, bystry, egocentryczny
 • kolory : pomarańczowy, morski, wrzosowy; krwisty
 • zwierzę : kaczka
 • zawody męskie : szef kuchni, piekarz, szlifierz
 • kamień : bursztyn

Imieniny 8 października

 • Ludwik
 • Waleria
 • Pelagia
 • Marcin

8 października – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Waga

horoskop Waga

5/5 - (2)

9 komentarzy

 1. Basia
 2. Ewelina
 3. Marta
 4. Agnieszka
 5. Magda
 6. Leszek
  • Paweł
 7. Artur
 8. kamila

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jak widzą Cię inni? Jak postrzegasz się sam? Czy te obrazy są choć trochę podobne? Wybierz gejszę i sprawdź
Gdybyś mógł popatrzeć w lustro i zobaczyć to, co widzą inni, czy byłbyś przerażony?  Teraz może wydawać Ci się, że nie. Wmawiasz sobie, że osoby z Twego otoczenia znają Cię, jak własną kieszeń, a w ich oczach nie jesteś ani gburem, ani szaleńcem. Tutaj przychodzi pora na zaprze


Test psychologiczny – wybierz któreś ze zwierząt i dowiedz się, jaka cecha charakteru wyróżnia Cię z tłumu
Wciąż jeszcze nie znamy wszystkich gatunków zwierząt, które stąpają po ziemi, pływają w morzach i podbijają przestworza. Te, które znamy, lubimy kojarzyć z konkretnymi cechami ludzkimi. Lis więc jest sprytny, sowa mądra, a struś bojaźliwy. Te połączenia nie zawsze jednak są prawdz

Jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem? Ten krótki test pomoże Ci rozwiać wątpliwości
Ze względu na temperament ludzie dzielą się na introwertyków, ekstrawertyków i ambiwertyków. Do jakiego typu psychicznego należysz? Carl Gustav Jung, nazywany ojcem psychologii analitycznej, uważał, że ludzie adaptują się do świata zewnętrznego na dwa różne sposoby. Jest to związane