1 sierpnia

1-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 1 sierpnia

1 sierpnia – horoskop ogólny

Dla człowieka urodzonego w dniu 1 sierpnia bardzo ważne jest to, by znajdować się w centrum uwagi swego otoczenia. Ma on ambicję, by stać się niejako jego centrum, z którego będzie się wywodzić wszelka ekspansja i działalność.

Trzeba przyznać, że ma na to wielkie szanse, głównie dzięki swym nieprzeciętnym zdolnościom organizacyjnym, ale także dlatego, że ma w sobie jakąś magnetyczną siłę, która przyciąga do niego ludzi. Mają oni dla niego wiele szacunku, doceniają jego wspaniałomyślność i szlachetne intencje, ale na ogół wcale mu nie zależy na tym, by trzymać się z nimi bardzo blisko, gdyż równie istotne jest dla niego zachowanie odpowiedniej dozy niezależności.

Jego charakter jest bardzo silny i nieugięty, stały oraz opanowany. Nie ma żadnych problemów z powstrzymaniem swych emocji na wodzy, więc nie zdarzają mu się niekontrolowane wybuchy gniewu czy nadmiernej radości. Mimo iż pragnie rządzić ludźmi i chce im narzucić swoją wolę, robi to w sposób tak taktowny i pełen szczerej uprzejmości, że nikt mu się nie opiera i podlegający mu ludzie są zadowoleni z istniejącej rzeczywistości.

Cieszy się szacunkiem podwładnych i może liczyć na ich lojalność, tak samo jak sam jest wobec nich lojalny, o czym łatwo można się przekonać, ponieważ troszczy się o ich interesy, a nie tylko o zaspokojenie swych próżnych pobudek.

Oczywiście bardzo mu zależy na tym, by otoczenie go właściwie oceniało i doceniało wszystkie jego zasługi oraz dobre cechy, jeśli zaś z jakichś powodów tak nie jest, bardzo źle to na niego wpływa i demotywuje go do dalszego działania. Należy z tego wnioskować, iż jest bardzo dumny i nieco próżny i pragnie dla siebie powszechnego uznani, lecz przez to, jak wiele czasu poświęca na swe troskliwe zabiegi w rozmaitych dziedzinach, trudno mieć o to do niego pretensje.

Na ogół znajduje jednak jeszcze czas na podróże, które są jego wielką pasją, a im dalsze, tym lepiej. Znacząco wzbogaca to jego życie duchowego oraz intelektualne, ponieważ czerpie obiema garściami doświadczenia z tych eskapad i na bieżąco uczy się wiedzy o świecie.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony w dniu 1 sierpnia wyróżnia się swą siłą charakteru i wytrwałością. Potrafi konsekwentnie zmierzać do każdego wyznaczonego celu  nie cofa się z raz obranej drogi bez względu na to, jak wiele wysiłku czy wyrzeczeń to od niego wymaga.

Nie lubi zmieniać swoich postanowień, bo dba o swą opinię człowieka godnego zaufania i najwyższego szacunku, więc takie postępowanie nie mieści się w granicach jego wizerunku. Jest stonowany, poważny i stateczny. Nie ma żadnych problemów z opanowaniem swych emocji i popędów, gdyż potrafi narzucić sobie żelazną dyscyplinę i nie odstępuje od swych zasad nawet na krok.

Dla innych jest zaś dość pobłażliwy, choć oczywiście w  granicach rozsądku i nie ma mowy, by był nadmiernie łatwowierny czy przez palce patrzył, jak inni popełniają oczywiste błędy. W ogóle bardzo ważne w jego przypadku jest to, że we wszystkim umie zachować tak zwany złoty środek i ludzie z jego otoczenia mogą tylko podziwiać jego zdrowy rozsądek.

 

Wady

Nawet najbardziej życzliwi człowiekowi urodzonemu 1 sierpnia ludzie nie mogą nie zauważyć, iż jest on dość próżny i bardzo zarozumiały. Uważa się za centrum uwagi i nawet jeśli inni w ogóle na niego nie zważają, przypisuje swej osobie ogromne znaczenie.

Poza tym bardzo ceni sobie luksus i nieraz wiedzie zbytkowne życie nawet jeśli wcale nie ma na to odpowiednich środków finansowych, zadłużając się tylko po to, by olśnić otoczenie swoim bogactwem. Chce, by wszyscy uważali go za lepszego, mądrzejszego i bogatszego niż rzeczywiście jest, dlatego czasem może mijać się z prawdą, zwłaszcza jeśli chodzi o koloryzowanie swych zasług i dokonań.

Nieraz również nie może oprzeć się, by nie okazać innym swej wyższości, a nawet pogardy, wobec czego nie wszyscy ludzie darzą go sympatią i ci, którzy są na przykład biedniejsi od niego, wolą go unikać, by nie narażać się na jego wzgardę. Niepotrzebnie czyni on dystans między sobą a takimi ludźmi, ponieważ wówczas, gdy będzie ich najbardziej potrzebował, może ich przy nim zabraknąć.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 1 sierpnia

Człowiek urodzone 1 sierpnia zazwyczaj ma wrodzony talent do rządzenia innymi i tylko kwestią czasu jest, by przejął władzę przynajmniej w swoim otoczeniu.

Nierzadko również pociąga innych do działania, dając im dobry przykład, choć trzeba też przyznać, że czasem może wykorzystywać tę zdolność motywowania innych do pracy na swoją rzecz, tym bardziej, że umie sprawnie manipulować ludźmi, by działali podług jego woli.

Ma silny charakter, jest wytrwały i cierpliwy. Wie, kiedy nie należy przyspieszać biegu wypadków i można mieć pewność, że nigdy nie popełni błędu wynikającego z takiej właśnie pospiesznej nieostrożności.

Posiada on również wybitne zdolności organizacyjne, które powodują, że zawsze umie przeprowadzić swoją wolę i wcielanie w życie jego pomysłów nie nastręcza mu większych trudności, chyba że okoliczności wyjątkowo mu nie sprzyjają. Rzadko to się jednak zdarza, gdyż wydaje się, że fortuna wyjątkowo sprzyja temu człowiekowi, chroniąc go przed poważniejszymi trudnościami i stawiając na jego drodze mnóstwo ważnych okazji do osiągnięcia sukcesu.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 1 sierpień

 • zawody męskie : pedagog, złotnik, choreograf
 • zawody żeńskie : geolog, księgowa, kasjerka
 • roślina : stulisz
 • zwierzę : gnu
 • charakter : stały, wytrzymały, opanowany, ambitny, dumny
 • kamień : rodonit
 • kolory : morski, szary, szary; winny

Imieniny 1 sierpnia

 • Aleksander
 • Rudolf
 • Piotr
 • Alfons
 • Nadzieja
 • Konrad
 • Justyna

1 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

5/5 - (2)

8 komentarzy

 1. Kiriko
  • Mariusz
  • Małgorzata
  • Łucja
 2. Joanna
 3. Maga
 4. Zygmunt
 5. Łucja

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jakim typem matki jesteś lub będziesz w przyszłości? – podpowiadają gwiazdy
Dla każdej kobiety ważniejsza jest inna życiowa rola.  Nie jesteśmy ograniczone jednie do żon i matek. Mamy przymioty, które predysponują nas do różnych funkcji. Różnie też sprawdzamy się w każdym z życiowych „zawodów”. Nie każda z rodzicielek lub przyszłych mam musi


Pijaństwo każdego ze znaków zodiaku ma inną dramaturgię. A Ty, co głupiego robisz, kiedy się upijesz?
Nie zachęcamy do picia alkoholu.  Ufamy jednak, że każdy z Was ma swój rozum i wie zarówno o pozytywnych stronach picia, jak i o tych negatywnych. Zrozumiałym jest, że od czasu do czasu potrzebujemy się „wychillować” w gronie przyjaciół. W umiarkowanych ilościach alkohol bar

3 znaki zodiaku, które potrafią wyczuć złe nowiny na odległość. Twój jest wśród nich?
Każdy ze znaków zodiaku ma inny typ intuicji.  Niektóre są obdarzone wspaniałą intuicją społeczną, dzięki czemu nigdy nie pakują się w tarapaty, zawsze zręcznie omijają trudne tematy i nigdy nie mówią innym przykrych rzeczy. Inne intuicyjnie wyczuwają ludzkie emocje, dzięki czemu