13 sierpnia

13-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 13 sierpnia

13 sierpnia – horoskop ogólny

Prostolinijność człowieka urodzonego w dniu 13 sierpnia powoduje, że ceni on sobie jasne i nieskomplikowane sytuacje.

Bardzo nie lubi matactwa i kręcenia. Sam nigdy się tak nie zachowuje i nie znosi tego u innych, tak samo jak tajemnic, nawet tych zachowywanych w dobrej wierze. Zawsze woli otwarte postępowanie i pełną jawność, nawet gdyby szczerość ta miała być brutalna, a prawda – bolesna.

Sam zawsze zachowuje się według tych zasad i choć nie zawsze wychodzi mu to na dobre z oczywistych przyczyn, nie zamierza zmieniać swojego postępowania. Niektórzy, zwłaszcza ci, którzy usłyszeli od niego coś, czego woleliby nie słyszeć, nie popierają takiego zachowania, jednak na ogół otoczenie to docenia i ceni go jako człowieka w pełni godnego zaufania.

Oszukiwanie go nie na wiele się zdaje, gdyż jest to człowiek bardzo bystry, potrafiący dedukować i każde zagadnienie rozkładać na czynniki pierwsze jak typowy analityk. Poza tym doskonale zna się na naturze ludzkiej i ludzkich charakterach, choć nie wiadomo zupełnie, skąd bierze się w nim ta wiedza, gdyż przejawia ją już w bardzo młodym wieku. Być może przychodzi z nią już na świat, więc tym bardziej należy się pilnować, by go nie oszukiwać, bo na pewno się tego domyśli, a dla kłamców nigdy nie jest wyrozumiały.

Jest też człowiekiem ogromnie dyskretnym i można mu dzięki temu powierzyć każdy sekret. Nie trzeba go nawet przestrzegać, by z nikim się nim nie dzielił, ponieważ w jego przypadku jest to oczywiste, wiele bowiem można mu zarzucić, ale na pewno nie to, że ma długi język.

Jest człowiekiem bardzo uczuciowym, mocno związanym z tymi, których kocha. Również jego przyjaciele zajmują w jego sercu ważne miejsce, nierzadko ma dla nich tyle samo uczucia, co dla krewnych, można więc być go pewnym w każdej sytuacji.

Inną jego charakterystyczną cechą jest jego wielka mądrość, którą stale stara się pogłębiać na rozmaite sposoby. Dużo czasu poświęca na zdobywanie wiedzy, ponieważ ma wszechstronne zainteresowania, zazwyczaj już w młodym wieku posiada bardzo wielkie jej zasoby.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 13 sierpnia ostrożnie podchodzi do każdego nowego przedsięwzięcia, w jakie zamierza się zaangażować i rozważnie namyśla się nad wszystkimi możliwymi konsekwencjami swoich posunięć.

Nie lubi niepotrzebnie ryzykować i nie ma skłonności do hazardu, choć nie można mu absolutnie zarzucać tchórzostwa – wszystko to jest wyłącznie wynikiem jego wielkiej roztropności i ostrożności.

Wie, na co go stać i przed każdym nowym zadaniem upewnia się, czy wystarczy mu możliwości i zdolności, by się z nim uporać. Wynika to z tego, iż nie tylko nie lubi przegrywać, ale też nie chce niepotrzebnie marnować swego czasu i energii, woląc w tym czasie zająć się może czymś mniej ambitnym, ale za to dającym pewność powodzenia.

Ponieważ jest pełen energii i ambitny, nigdy nie pozwala sobie na bezczynność i i wszystko, co robi, wykonuje z ogromnym entuzjazmem. Czasem również zaraża nim innych, zachęcając ich do wytężonej pracy nad swymi celami czy rozwijania swojej osobowości. Imponuje ludziom tym, że wszystko, co sobie postanowi, potrafi wcielić w życie, toteż dużo osób stara się go w tym naśladować.

 

Wady

Trzeba z przykrością przyznać, iż nie zawsze przyjemnie jest znajdować się pod rządami człowieka, który przyszedł na świat w dniu 13 sierpnia. Jest on bardzo władczy i widać to u niego już od początku, jednak kiedy rzeczywiście uda mu się przejąć władzę, często uderza mu ona do głowy.

Lubi epatować wszystkimi swymi zaletami i często ma co do nich nadmierne wyobrażenie, innych uważa zaś za daleko gorszych od siebie i kiedy tylko ma zły humor, daje im to bardzo wyraźnie odczuć. Czasami zachowuje się w stosunku do nich pogardliwie, czasami zaś tylko pobłażliwie, traktując ich protekcjonalnie i odnosząc się do nich tak, jakby byli zupełnymi głupcami. Mimo iż wie, że tak nie jest, pochlebia mu własna wielkość i chce ją jak najbardziej podkreślić.

Jest też próżny, domaga się stałych dowodów uznania i jeśli ktoś nie chce mu podpaść na długi czas, musi zaspokajać tę jego potrzebę. Czasem wprost trzeba mu kłamać i wynosić pod niebiosa jego zasługi, choćby były one żadne. Jest zatem uciążliwy dla swego otoczenia, jeśli zaś ktoś zechce się wyswobodzić spod jego rządów, może stać się prawdziwym tyranem.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 13 sierpnia

Wielkie zdolności wykonawcze człowieka urodzonego 13 sierpnia powodują, że mało jest rzeczy, których nie umiałby przeprowadzić gdyby tylko zechciał.

Jest doskonałym organizatorem rozmaitych przedsięwzięć i wykonawcą własnych bądź cudzych planów. Często współpracuje z innymi, zagrzewając ich do wytężonego działania i razem mogą osiągnąć oszałamiające sukcesy, choć jednak trzeba przyznać, że człowiek ów jest na tyle ambitny, a także nieco próżny, że woli działać w pojedynkę, by nic nikomu nie zawdzięczać i nie musieć dzielić się swoim sukcesem.

Umie przewidywać możliwe konsekwencje wszystkich swoich poczynań, więc rzadko zdarza się, by popełniał błędy, może zatem być dobrym spekulantem i przedsiębiorcą, bez względu na to, w jakiej dziedzinie zdecyduje się działać.

Umie egzekwować sobie posłuszeństwo innych, gdyż dobrze rozumie prawa rządzące społecznością, w jakiej żyje i umie się do nich dostosować. Powoduje to, że często przewodzi dużej grupie ludzi, którzy gotowi są pracować na jego sukces bądź też są przez niego tak zmanipulowani, że robiąc to, w ogóle nie zdają sobie z tego sprawy.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 13 sierpień

 • zawody męskie : kucharz, kaskader, fizyk
 • charakter : szczery, władczy, dyskretny, uczuciowy
 • zawody żeńskie : kasjerka, modelka, recepcjonistka
 • kolory : żółty, beżowy, miedziany; tabaczkowy
 • zwierzę : barrakuda
 • kamień : malachit
 • roślina : jasnota biała

Imieniny 13 sierpnia

 • Maksym
 • Jan
 • Diana
 • Hipolit
 • Helena
 • Kasjan

13 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

2.7/5 - (4)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Ten tajemniczy obrazek kryje w sobie, więcej niż myślisz. Przyjrzyj się mu, a zdradzi sekretny sposób, w który mówisz „kocham”
Słowa nie wyrażą ani połowy tego, co czujemy, czy myślimy.  Mamy w sobie znacznie więcej uczuć, przeczuć i emocji, niż jesteśmy w stanie wypowiedzieć. Kłębiące się w nas odczucia stanowią niezwykłą mieszankę, którą nawet nam samym trudno jest zdefiniować. Miłość też wy


Oto dwa najbardziej inteligentne znaki zodiaku. Urodzeni pod tymi gwiazdami, mogą uznać się za szczęśliwców
Każdy znak zodiaku ma swoje pozytywne cechy. Barany są urodzonymi liderami, Koziorożcom można pozazdrościć zdecydowania i konsekwentnego dążenia do celu, Byki są praktyczne i wiarygodne, a Ryby bezinteresowne i zawsze chętne do pomocy. Gwiazdy każdego z nas obdarzyły pozytywnymi cechami.

4 typy „przyjaciół”, z którymi relacje musisz natychmiast zerwać. Związki z nimi są toksyczne i wyniszczające
Przyjaźń to bardzo cenne uczucie, które łączy dwójkę ludzi, a czasem ich całą „paczkę”.  Chociaż istnieje wiele form przyjaźni (przyjaźnie z czasów dzieciństwa, związki ze studiów, relacje łączące bratnie dusze, relacje na odległość), pewne cechy są obecne we wsz