14 sierpnia

14-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 14 sierpnia

14 sierpnia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony 14 sierpnia bardzo nie lubi nadmiernie wnikać w szczegóły, gdyż nudzi go to i zwyczajnie nie ma do tego cierpliwości. Dlatego też nie lubi realizować swoich planów, które z wielkim pietyzmem układa i woli zlecać to komuś innemu, sam skupiając się jedynie na projektowaniu i trzeba przyznać, że właśnie w tym jest najlepszy.

Jest człowiekiem o wielkim nastawieniu humanitarnym, społecznym i filantropijnym. Lubi pomagać innym i chce to robić, gdyż daje mu to unikalną satysfakcje płynącą z faktu, iż wie, że poprzez to robi coś ważnego dla społeczności, w której żyje. Nie trzeba nawet specjalnie prosić go, by zechciał komuś udzielić swojego wsparcia, gdyż sam bardzo aktywnie wyszukuje potrzebujących ludzi i nieproszony daje im to, czego potrzebują, a co on jest w stanie im dać.

Chciałby pomóc wszystkim ludziom i często stara się udzielać wsparcia nie tylko jednostkom, ale też jakoś działać na rzecz całej ludzkości, choć zwykle nie robi aż tak wiele, jak mu się marzy.

Ma wybitne zdolności organizatorskie i potrafi zachęcić innych do pracy, więc naprawdę może wiele zdziałać dla dużych grup ludzi. Ma wszechstronne zainteresowania, ciągle jest czymś zajęty i chce jak najlepiej wykorzystać wszystkie swoje możliwości. Toteż nigdy nie ogląda się na pomoc ze strony innych, mimo iż sam tak chętnie jej udziela.

Już od bardzo młodego wieku stara się być tak samodzielny, jak to tylko możliwe, nieraz zdumiewając tym swoje otoczenie. Zawsze robi to, co chce i nie zawraca sobie głowy cudzymi wskazówkami, zwłaszcza gdy nie idą one w parze z jego zamierzeniami. Trzeba jednak przyznać, że zwykle taka samowola wychodzi mu na dobre i należy się zgodzić z jego stwierdzeniem, że zawsze albo przynajmniej w przeważającej części przypadków sam wie, co jest dla niego najlepsze.

Jest wesoły, pogodny i pozytywnie nastawiony do wszystkich ludzi, z jakimi ma styczność. Nic zatem dziwnego, że jest duszą towarzystwa i nigdy nie może czuć się samotny. Bardzo lubi spędzać czas w gronie znajomych i nawet jeśli nie ma go zbyt wiele, co przeważnie ma miejsce, zawsze potrafi go wygospodarować na jakieś przyjęcie. Lubi zwłaszcza gościć znajomych u siebie w domu, ponieważ uwielbia, gdy rozbrzmiewa on wesołym gwarem. Nie szczędzi na to wysiłku ani pieniędzy, ale trudno mieć o to do niego pretensje.

 

pozytywyZalety

Doskonałe zorganizowanie i wrodzony praktycyzm człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 sierpnia, powodują, że ze wszystkim jest on w stanie dać sobie radę i z każdym podjętym zadaniem umie uporać się na czas.

Sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i nie ma mowy, by uchylał się od nawet najbardziej nielubianych czynności. Można się od niego uczyć rzetelności i odpowiedzialności, gdyż przejawia je już od młodego wieku i jego rodzice czy opiekunowie nie muszą zastanawiać się, jak mu zaszczepić te wzorce, ponieważ przychodzi z nimi na świat.

Potem przez całe życie trzyma się swoich zasad i nie ma tu znaczenia, w jakich żyje okolicznościach, ponieważ niektóre wartości, te najważniejsze, są u niego zupełnie niezmienne. Bardzo chce pomagać ludziom i czyni to na wszelkie możliwe sposoby, ale też stara się zaszczepiać im swoje pozytywne wzorce.

Ma na nich duży wpływ, oczywiście pozytywny, więc jest w stanie to robić i wszystkim im wychodzi to na dobre. Należy dodać, że przy tym wszystkim człowiek ów nigdy nie jest zarozumiały ani próżny, lecz zawsze zachowuje się tak samo skromnie i bezpretensjonalnie.

 

Wady

Mimo iż na ogół człowiek urodzony 14 sierpnia jest bardzo sumienny i nie zaniedbuje swoich obowiązków, to jednak w niektórych sytuacjach może wykazywać się lenistwem.

Kiedy wie, że nie ma nic do zrobienia, wcale nie dąży do wyznaczania sobie kolejnych zadań, lecz chętnie korzysta z chwili wolnego czasu i oddaje się słodkiemu nicnierobieniu. Jest to jednak dla niego niebezpieczne, gdyż może mu się to zanadto spodobać, należy bowiem przyznać, że gdyby nie miał nic do roboty, to raczej nie przeszkadzałoby mu to tak jak innym ludziom i spokojnie mógłby wieść beztroskie, leniwe życie.

Lubi także wesołą zabawę i ceni sobie luksus, nieraz nadmiernie, przez co może popaść w materializm, który z kolei może mu w skrajnych przypadkach przesłonić inne wartości. Jest to niedobra sytuacja nie tylko dla niego samego, ale też dla wszystkich ludzi, którzy go otaczają, wówczas bowiem staną się oni dla niego mało ważni i na pewno nie będzie im już z taka ochotą pomagał, gdyż skupi się tylko na gromadzeniu dóbr materialnych.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 sierpnia

Człowiek urodzony 14 sierpnia jest doskonale zorganizowany i kiedy zajdzie taka potrzeba, potrafi sobie narzucić wręcz żelazną dyscyplinę. Można mieć pewność, że ze względu na swą odpowiedzialność nie będzie nawet próbował się z niej wyłamywać, a także potrafi narzucić ją innym i skutecznie wyegzekwować sobie ich posłuszeństwo.

Cieszy się wielkim mirem w swoim otoczeniu i ludzie chętnie go słuchają, bo wiedza, że zawsze ma rację i jeśli coś im radzi, to warto z owej rady skorzystać. Toteż może zajmować wszelkie naczelne stanowiska i sprawnie zarządzać nawet wielkimi grupami ludzi.

Może również zrobić karierę w wojsku, nie tylko jako dowódca, ale też szeregowy żołnierz, gdyż jest zdolny poddać się obowiązującym zasadom i ma wiele szacunku dla władzy.

Posiada wszechstronne zainteresowania i bardzo dobrze byłoby, gdyby z którymś z nich związany był jego zawód, gdyż dzięki  temu mógłby nie tylko zarabiać pieniądze, ale też czerpać z tego niekłamaną przyjemność i satysfakcję. Może to być na przykład sport, do którego posiada wrodzone predyspozycje oraz zwykle bardzo poważnie się nim interesuje.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 sierpień

 • zwierzę : skowronek
 • kolory : niebieski, fioletowy, poziomkowy; kanarkowy
 • roślina : skrzyp
 • zawody żeńskie : ekonomistka, nauczycielka, kosmetyczka
 • kamień : ametyst
 • charakter : wesoły, towarzyski, gościnny, nieostrożny
 • zawody męskie : plastyk, fryzjer, komornik

Imieniny 14 sierpnia

 • Euzebiusz
 • Elżbieta
 • Maksymilian
 • Alfred
 • Kalikst
 • Alan
 • Marceli

14 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

Oceń horoskop

2 komentarze

 1. Magda
 2. Marek

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz różę i sprawdź, czy więcej w Tobie pewnego siebie rebelianta, czy też konserwatywnego miłośnika tradycji
Każdemu z nas wydaje się, że jest niezwykły i wyjątkowy. Niestety, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo się co do tego mylimy. Być może nasz wygląd jest niepowtarzalny i nawet bliźniacy nie są identyczni. Z charakterem sprawa ma się jednak zupełnie inaczej. Nie bez powodu w końcu


Znudziło Ci się miejsce zamieszkania? Gwiazdy widzą Cię w jednym z tych 12 miast
Niezależnie od tego, czy jesteś wielbicielem horoskopów, czy też nie, musisz przyznać, że jest coś kuszącego w przepowiadaniu przyszłości.  To, co przed nami jest tajemnicą, a ciekawość świata ludzi i życia to jedna z podstawowych cech człowieka, która wykształca się u niego w pi

Z której bajki Disneya pochodzi Twój książę? Zobacz, co na to gwiazdy
Niezależnie od tego, czy wierzysz w bajki, czy nie, nie da się ukryć, że świat wykreowany przez Disneya odegrał ważną rolę w kształtowaniu naszych dziecięcych poglądów na to, czym jest miłość.  Przewinęło się w nim wiele charakterystycznych męskich postaci i sylwetek. Poznaliśm