16 sierpnia

16-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 16 sierpnia

16 sierpnia – horoskop ogólny

Nie jest łatwo określić człowieka urodzonego w dniu 16 sierpnia, ponieważ na pierwszy rzut oka jest on strasznym cholerykiem i trudno jest nad nim zapanować.

Jest ogromnie impulsywny i plecie, co mu ślina na język przyniesie, toteż często bywa nieuprzejmy, a nawet gburowaty. Z tego powodu już na wstępie można się do niego zrazić, ale lepiej tego nie robić, ponieważ warto bliżej go poznać. Ci bowiem, którzy się na to zdecydowali, mogą zaświadczyć, iż tak naprawdę człowiek ów nigdy nie myśli tego, co w gniewie mówi i jest bardzo dobroduszny.

Wykazuje się wielką uczuciowością i mocno na sercu leży mu dobro wszystkich ludzi z jego otoczenia, a szczególnie oczywiście rodziny i tych, których obdarzył przyjaźnią. Chętnie pomaga innym i nieraz prowadzi zakrojona na szeroką skalę działalność filantropijną. Nigdy nie szczędzi na to czasu ani wysiłku, mim iż mógłby znaleźć mnóstwo zajęć, którym w tym czasie mógłby się poświęcić, lecz świadomie wybiera działalność dobroczynną i to w pełni bezinteresownie.

Jest człowiekiem silnego charakteru i o wielkiej sile woli. Można na nim polegać, ponieważ potrafi sobie narzucić żelazną dyscyplinę i nie naginać jej ani o krok. Toteż można mu zaufać w każdej sytuacji, zaś jeśli coś komuś obieca, nie ma takiej siły, która zmusiłaby go do złamania owej obietnicy.

Wyróżnia się także wielkim poczuciem sprawiedliwości, choć nie jest specjalnie wspaniałomyślny – jeśli uważa, że ktoś zasłużył na karę, to nie widzi powodu, dla którego miałby jej unikać, więc liczenie na jego względy jest działaniem z góry skazanym na porażkę. Mimo iż jest wielce odważny i nigdy nie waha się, kiedy wie, że ryzyko może mu się bardzo opłacić, wykazuje się też wielką ostrożnością, ponieważ nie lubi się niepotrzebnie narażać. Jest to świadectwem jego wielkiej mądrości, z którą człowiek ów przychodzi na świat, potem zaś jedynie powiększa zasoby swojej wiedzy i gromadzi życiowe doświadczenie.

Można w pełni polegać na jego rozwadze i zdrowym rozsądku, który potrafi zachować w najbardziej nawet emocjonującej sytuacji, dlatego ludzie chętnie się go trzymają, a także uciekają się do niego z prośbą o radę czy pomoc w jakiejś sprawie.

 

pozytywyZalety

Uczuciowość człowieka urodzonego 16 sierpnia wynika głównie z jego ognistego temperamentu. Próżno jednak można się u niego doszukiwać nieumiejętności opanowania swych emocji, gdyż jeśli nie chce on tego, nie pokaże po sobie gniewu czy nadmiernej euforii.

Jest dość skryty jeśli  chodzi o miłość i wykazuje się tu wielka ostrożnością oraz subtelnością, bo bardzo dba, by osoba, którą kocha, nie poczuła się przezeń osaczona. Jest to godne pochwały zważywszy na to, iż człowiek ów skrywa w sobie kłębiące się ognie namiętności, ponieważ jednak nikt nie ma świadomości tego, jak potężne są te emocje, to nikt nie jest w stanie odpowiednio docenić jego opanowania.

Poza tym człowiek ów jest wielce roztropny i działa według utartego schematu. Nie lubi niepotrzebnie narażać siebie ani tego, co do tej pory udało mu się zdobyć, nic zatem dziwnego, że z rezerwą podchodzi do każdego nowego przedsięwzięcia. Nigdy nie pozwala sobie na zaćmienie zdrowego rozsądku przez nadmierną ekscytację i za każdym razem wykazuje się zdrowym sceptycyzmem, co nie może się skończyć inaczej, jak tylko z jego korzyścią.

 

Wady

Wadę człowieka urodzonego w dniu 16 sierpnia stanowi jego nadmierna aktywność jeśli chodzi o sprawy społeczne. Oczywiście sama w sobie cecha ta jest godna pochwały i nie da się nie zauważyć, że jego działalność przynosi wiele pozytywnych efektów, jednak nie jest to dobre z punktu widzenia jego rodziny.

Człowiek ów bowiem często zaniedbuje swoje obowiązki domowe i względem najbliższych, troszcząc się niejednokrotnie bardziej o obcych sobie, potrzebujących ludzi niż o tych, którzy potrzebują jego bliskości i uwagi. Na pewno prędzej czy później stanie się to wielkim problemem dla osoby, która zdecyduje się dzielić z nim życie i na tym tle będzie powstawało wiele nieporozumień.

Należy jednak zaznaczyć, że o ile człowiek ów jest dobroduszny, to bardzo nie lubi być krytykowany i można mieć pewność, że jeśli ktoś zacznie potępiać go za jego nadmierne oddanie nieznajomym, może zacząć zachowywać się z czystej przekory dokładnie tak, jak jego najbliżsi nie chcą, by się zachowywał. Nie widzi przy tym, że postępuje źle i często może swą nieopatrznością i uporem doprowadzić do rozpadu swojej rodziny, na której tak naprawdę bardzo mu zależy.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 sierpnia

Człowiek urodzony 16 sierpnia jest zdolny do podejmowania wytrwałych i długotrwałych wysiłków jeśli tylko uzna, że jakieś przedsięwzięcie jest tego warte.

Nie można mu też odmówić wielkiej pracowitości oraz siły charakteru, które to cechy powodują, że osiąga przeważającą większość wszystkich swych celów, jakie sobie wyznaczył.

Kiedy ma coś do zrobienia, umie się na tym skupić całym sobą i opanować targające nim gwałtowne emocje, a nawet prawdziwie się wyciszyć. Oddaje mu to nieocenione wprost zasługi, ponieważ gdyby nie mógł się skoncentrować, większość jego wysiłków pewnie pozostałaby daremna.

W pracy najważniejsze jest dla niego wcale nie uznanie czy wynagrodzenie, ale to, by widzieć, że przynosi ona wielkie efekty nie tylko jemu samemu, ale najlepiej też innym ludziom. Toteż często człowiek ów łączy funkcje społeczne z zawodowymi bądź też wybiera taką posadę, która polega na niesieniu innym pomocy. Posiada konieczną do tego empatią i na pewno da mu to ogrom satysfakcji, musi tylko uważać, by praca nie stała się całym jego życiem.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 sierpień

 • kolory : żółty, niebieski, écru; grafitowy
 • kamień : kamień księżycowy
 • charakter : wybuchowy, życzliwy, odważny, przezorny, nieustępliwy
 • zwierzę : żaba
 • zawody męskie : ogrodnik, dyrektor, ekolog
 • zawody żeńskie : chemik, sekretarka, prezenterka telewizyjna
 • roślina : nieszpułka zwyczajna

Imieniny 16 sierpnia

 • Wawrzyniec
 • Emil
 • Piotra
 • Roch
 • Tytus
 • Ambroży
 • Stefan
 • Laurenty

16 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

5/5 - (2)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Ktoś ewidentnie Cię nie lubi i nie wiesz dlaczego? Przyczyną może być efekt lustra
Każdy z nas poznał kiedyś kogoś, kto od samego początku w pewien sposób go odrzucił. Takie rzeczy się czuje. Uczucie odpychania przy danej osobie jest zbyt silne, by go nie dostrzec. Bez względu, jak bardzo dana osoba stara się ukryć swą niechęć, pełen empatii człowiek jest w końcu


4 sygnały, że znalazłeś bratnią duszę. Nie pozwól, by Ci umknęły!
„Powiedzieć, że ktoś czeka całe życie na bratnią duszę, jest paradoksem” – Criss Jami.  Amerykański poeta Criss Jami uważał, że bratnie dusze muszą wspólnie pracować na swą niezwykłą więź, którą doskonalą przez całe życie. Myśliciel twierdził, że w isto

W której epoce czułbyś się najlepiej? Skonsultuj się z gwiazdami, by to sprawdzić
Niektórym z nas trudno jest znaleźć swoje miejsce w życiu.  To nie to, że zupełnie się w nim nie odnajdują. Wybierają karierę, miejsce zamieszkania, zakładają rodziny, ale mimo wszystko czują, że mocno odstają od świata, w którym żyją. Jakoś do niego nie pasują. Może być w ty