18 sierpnia

18-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 18 sierpnia

18 sierpnia – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cecha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 sierpnia, jest fakt, iż zawsze, w każdej sytuacji, chce on dominować. Bardzo dba o to, by nigdy nie odgrywać drugorzędnej roli, gdyż rani to jego miłość własną.

Umie sobie to zapewnić, ponieważ ma wielkie zdolności organizatorskie, a ponadto potrafi pokazywać ludziom, że jest najlepszą w otoczeniu osobą do sprawowania władzy. Wyróżnia się między innymi swoim praktycyzmem oraz aktywnością.

Sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i jest we wszystkim jest bardzo pilny, więc praktycznie nigdy nie popełnia błędów. Powoduje to, że działa bardzo wydajnie, daleko wydajniej niż inni ludzie, bo nie musi tracić czasu na cofanie się i poprawiania popełnionych przez siebie błędów.

Jest odważny, ale nigdy nie przybiera to u niego formy zuchwałości, ponieważ przy każdym kroku wykazuje się wielką ostrożnością i najpierw musi się dokładnie zastanowić, zanim coś postanowi. Jest człowiekiem stałym, zarówno w swych sympatiach, jak i przekonaniach oraz obdarzonym ogromną cierpliwością. Jest w stanie czekać na efekty podejmowanych przez siebie działań dokładnie tak długo, jak długo będzie trzeba i nie stara się na siłę przyspieszać biegu wydarzeń.

Jest na to zbyt inteligentny, a także uczy się wyciągać wnioski z cudzych błędów, jeśli zatem widzi, że ktoś źle robi, nie zachowuje się tak jak on. Jest zdolny do uciążliwej i wytrwałej pracy, nigdy nie cofa się przed jej widmem ani nie rezygnuje ze swego celu jeśli wie, że osiągnięcie go będzie odeń wymagało ogromnych wysiłków. Przeciwnie, jest to dla niego ekscytujące, bo jeśli wie, że dany cel będzie mu trudno osiągnąć, jest to dla niego gwarancja, że satysfakcja, jaką będzie miał z jego osiągnięcia, będzie jeszcze większa niż normalnie. Dlatego też może długo czekać na swoje szczęście także w każdej innej dziedzinie życia.

Wielkie znaczenie ma to zwłaszcza w serze uczuciowej, gdyż jest bardzo delikatny i subtelny w obejściu, nie naciska na swą drugą połowę i daje jej tyle czasu na oswojenie się z każdą nową sytuacją, ile potrzebuje. Ma w sobie wiele wyrozumiałości, a także tolerancji i nie zważa na to, że sam nie zawsze jest tak traktowany.

 

pozytywyZalety

Aktywność i gorliwość to chyba największe zalety człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 sierpnia, a przynajmniej oddają mu one największe zasługi.

Nigdy nie oddaje się bezczynności, bo ciągle chce coś robić i nawet jeśli przez chwilę wydaje mu się, że nie ma już nic do zrobienia, to już za moment wynajduje sobie jakąś nową, niecierpiącą zwłoki czynność. Chce sprawować władzę, ale nie tylko dlatego, że jest na tyle próżny, że nie chce podlegać cudzej, ale też ma po temu wszelkie powody oraz wrodzone predyspozycje.

Umie sprawować sprawiedliwe i dobre rządy i wskazywać ludziom właściwą ścieżkę postępowania. Doskonale organizuje swoje życie oraz wszystkich tych, którzy mu podlegają. Nigdy nie można mu zarzucić, że władza służy mu tylko zaspokajaniu własnych ambicji, gdyż potrafi ją także wykorzystać w wielu dobrych celach, opiekując się swoimi podwładnymi i biorąc za nich odpowiedzialność jeśli są na tyle słabi czy nieudolni, że sami nie są w stanie za siebie odpowiadać.

Dobro innych ludzi bardzo mocno leży mu na sercu i czasem poświęca więcej czasu dla nich niż na swoje sprawy, na czym może cierpieć zwłaszcza jego życie osobiste.

 

Wady

Wojownicze nastawienie człowieka urodzonego 18 sierpnia często kładzie się cieniem na jego kontakty z ludźmi, ponieważ jeśli już nie może angażować się z nimi w otwarte konflikty, co niestety bardzo lubi, to przynajmniej stara się docinać im w rozmowie.

Często specjalnie tak kieruje dyskusją, by zejść na jakiś drażliwy temat i nie jest w tym najuprzejmiejszy, a nawet czasem może wykazywać braki kultury, gdy na siłę stara się obrazić tego, z kim rozmawia. Wyżywa się w ten sposób, ponieważ lubi pokazywać innym swe przewagi i kiedy nie ma innych możliwości, to choć tak daje upust swym skłonnościom do toczenia walki.

Jednak może to mieć dla niego gorsze skutki niż się spodziewa, zwłaszcza gdy zrazi do siebie niewłaściwą osobę. Poza tym jednak – co ciekawe – człowiek ów jest wielkim zwolennikiem etykiety i ludzie, którzy wykazują się brakiem manier, raczej nie mają co liczyć na jego ciepłe uczucia. Często ma skłonności do przesady i ceremonie przybierają u niego postać nadmiernych ceregieli, także dlatego, że chce zaimponować wszystkim obecnym swym wielkopańskim obejściem.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 18 sierpnia

Jeżeli człowiek urodzony 18 sierpnia będzie miał takiego pecha, że będzie zmuszony do zajmowania podrzędnego względem kogoś stanowiska, będzie to dla niego bardzo niekomfortowa sytuacja i małe ma szanse na osiągnięcie w niej jakiegoś znaczniejszego sukcesu.

Zwykle bowiem w takich okolicznościach w ogóle nie przykłada się do swoich zadań, nie chcąc swym wysiłkiem pomniejszać bogactwa i dobrej reputacji kogoś, kto według niego nie nadaje się na swe miejsce, gdyż człowiek ów uważa, że to on zawsze powinien być górą. Z korzyścią dla wszystkich będzie zatem, jeśli uda mu się od razu zająć wysokie, naczelne stanowisko i trzeba przyznać, że w pełni się do tego nadaje.

Jest doskonałym organizatorem i nie ma sprawy, której by nie podołał. Już w młodym wieku wykazuje się wielkim praktycyzmem, zmysłem porządku i zdrowym rozsądkiem. Umie zaprowadzić dyscyplinę i wyegzekwować sobie jej przestrzeganie, ale także sam się jej poddawać, dając tym dobry przykład swoim podwładnym.

Sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i umie też nakłonić do tego podlegających mu ludzi, widać zatem, że spokojnie poradzi sobie w każdej dziedzinie, w jakiej przyjdzie mu działać.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 sierpień

 • zawody żeńskie : archeolog, wizażystka, nauczycielka
 • roślina : słonecznik
 • kamień : opal
 • zawody męskie : inżynier, meteorolog, ratownik medyczny
 • kolory : różowy, zielony, siena palona; lapis-lazuli
 • charakter : praktyczny, aktywny, sumienny, odważny, ostrożny
 • zwierzę : zaskroniec

Imieniny 18 sierpnia

 • Eryka
 • Jan
 • Helena
 • Bronisław
 • Klara
 • Paula
 • Laura
 • Ilona
 • Ludwik
 • Bogusław
 • Eryk
 • Lena

18 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

5/5 - (1)

4 komentarze

 1. Helena
 2. Patryk
 3. Patryk
 4. Marta

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Która z tych dłoni należy do kobiety? Ujawnij prawdę i odkryj, co najbardziej cenią w Tobie inni
Nasze ciało może sporo o nas powiedzieć.  Wielu informacji możemy się dowiedzieć z kształtu i rozmiaru naszych dłoni. Wróżeniem z nich przez lata zajmowała się chiromancja – starożytna nauka, którą z czasem zaczęto traktować jako niewarte uwagi zabobony. Wnętrzem dłoni zajm


Rządzi Tobą noc, czy dzień? Jaki masz w sobie czar, którym przyciągasz innych? Spójrz w gwiazdy, by się o tym przekonać
Każdy z nas jest inny i ma inne przymioty oraz walory. O tym, czy jesteśmy nocą, czy też dniem, często sami dobrze wiemy. Wystarczy spojrzeć na nasz tryb pracy, wziąć pod uwagę czas, w którym mamy najlepsze samopoczucie, gdy mamy najwięcej energii i kiedy w naszych głowach rodzą się na

Czy jesteś wybrany do tego, by uratować świat? Zobacz czy masz te 14 cech i przekonaj się sam
Czujesz, że bardzo różnisz się od swego otoczenia? Nie potrafisz się dopasować do okoliczności, a z biegiem lat zaczynasz myśleć, że jesteś wybrakowany i nigdy tak naprawdę nie odnajdziesz swego miejsca? To niekoniecznie z Tobą jest coś nie tak, ale ze światem, który nas otacza. C