19 sierpnia

19-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 19 sierpnia

19 sierpnia – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 19 sierpnia, jest fakt, iż bardzo sprawnie wykorzystuje on wszystkie nadarzające mu się okazje i praktycznie nie zdarza się, by marnował czy zaprzepaszczał jakąś szansę, którą stawia przed nim los.

Wyróżnia się także swoimi bardzo wielkimi ambicjami, ponieważ zawsze dąży do zajmowania jak najwyższych stanowisk, najlepiej wybitych i nie zraża go wcale to, że łączą się one z koniecznością wzięcia na swe barki potężnej odpowiedzialności. Jest do tego gotów i bardzo mu to pochlebia jako dowód zaufania do niego i przekonania otoczenia, że się do tego nadaje.

On sam jest tego pewien i ma świadomość swojej godności, na punkcie której jest mocno wyczulony. Wie, że jest dla swego otoczenia wielkim autorytetem i ludzie podziwiają wiele jego cech. Stara się jak najbardziej to wykorzystywać, wywierając na nich odpowiedni dla siebie wpływ i zaszczepiając im swoje wzorce, a także organizować ich życie na własną modłę.

Jest szalenie towarzyski, nie może się obejść bez grupki osób wokół siebie. Bardzo chętnie organizuje u siebie rozmaite przyjęcia i spotkania towarzyskie, jego dom stale rozbrzmiewa wesołym gwarem rozmów i muzyki. Ludzie lgną do niego, bo wiedzą, że ze znajomości z nim mogą mieć wiele korzyści, ale też zwyczajnie go lubią, bo też nie ma powodu, by ktoś miał go nie lubić.

Jest to bowiem człowiek wspaniałomyślny, uczuciowy, uprzejmy i pozytywnie nastawiony. W pełni siebie akceptuje i ta wewnętrzna harmonia przenosi się na jego otoczenie, toteż każdy dobrze czuje się jego towarzystwie. Wszędzie, gdzie się pojawia, wprowadza spokój i nastrój radosnego oczekiwania na coś, co niebawem może się wydarzyć, ale nikt nie wie, co by to mogło być.

W każdym razie w jego towarzystwie nikt nie zawraca sobie głowy szczegółami i każdy zapomina o dręczących go problemach, nic zatem dziwnego, że stale oblegają go jacyś znajomi i mało ma czasu na spokojny relaks tylko w swoim towarzystwie. W dodatku człowiek ów umie tak dobierać sobie ludzi, że wszyscy oni są wielkimi indywidualistami, ale i tak doskonale czują się w swoim towarzystwie, a dzięki temu, że każdy z nich jest tak inny, są coraz bogatsi w nowe doświadczenia i inspirują się wzajemnie.

 

pozytywyZalety

Pozytywne nastawienie do świata, jakie przejawia człowiek urodzony 19 sierpnia, a także jego niezmącona pogoda ducha, powodują, że bardzo łatwo nawiązuje dobre stosunki z ludźmi.

Jest wesołym i beztroskim człowiekiem, nigdy zbyt długo nie martwi się nawet najgorszym problemem, dzięki czemu znajduje dobre wyjście nawet z takich sytuacji, co do których na początku wydaje się, że nie ma na to żadnego sposobu.

Szybko jedna sobie ludzi i stale ma wokół siebie życzliwą grupkę, która gotowa jest pomagać mu w każdej sytuacji, a on oczywiście odwdzięcza się tym samym. Nie oznacza to jednak bynajmniej, by żył tylko życiem towarzyskim, gdyż jest też ogromnie pracowity, a także sumienny we wszystkich dziedzinach życia.

Nigdy nie zaniedbuje swych obowiązków, co wynika głównie z tego, iż potrafi doskonale zorganizować sobie czas, tak że ze wszystkim zdąża uporać się w terminie, a często nawet szybciej, niż przewidywał. Daje mu to wielką przewagę nad ewentualną konkurencją, ale też powoduje, że często pozostaje mu pewien margines czasu, który mógłby spożytkować na własne przyjemności lub słodkie lenistwo. On jednak woli w tym czasie zrobić coś pożytecznego dla innych i zwykle zajmuje się wówczas działalnością charytatywną.

 

Wady

Człowiek urodzony 19 sierpnia ma skłonność do nadmiernie impulsywnego działania. Łatwo się zapala i ma wybuchowy temperament.

Kiedy coś lub ktoś wywoła jego gniew, długo nie może się uspokoić i potrafi być w taki stanie ogromnie nieprzyjemny, gdyż mówi wówczas, co przynosi mu na język przysłowiowa ślina i nie zważa na możliwe konsekwencje wypowiadanych słów. Zwykle potem żałuje tego, ale jest za późno, by cofnąć skutki jego wypowiedzi. Ponadto często pod wpływem chwilowego impulsu popełnia błędy, bo działa pochopnie i bez chwili zastanowienia.

Jest człowiekiem kłótliwym i czasem po prostu musi się na kimś wyładować. W tym celu uparcie szuka pretekstu, a kiedy nie może go znaleźć, sam stwarza okazję, by wyładować swe frustracje, zły humor czy po prostu nadmiar energii. Łudzi się zatem ten, kto myśli, że można z nim żyć w całkowitej zgodzie, nie jest to bowiem możliwe nawet jeśli obie strony będą się bardzo starały. Nie da się nic na to poradzić, trzeba po prostu zaakceptować tę jego skłonność do wszczynania burd i zwyczajnie ją zaakceptować.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 19 sierpnia

Na największe sukcesy człowiek urodzony w dniu 19 sierpnia może liczyć w związku z finansami, handlem bądź przemysłem.

Bardzo zręcznie zarządza swym domowym budżetem, ale można mieć pewność, że jeśli będzie miał do czynienia z jeszcze większymi sumami, wyjdzie mu to jeszcze sprawniej, ponieważ potrafi oszczędzać, ale z głową, a także mądrze inwestować.

Wyróżnia się również wielką spostrzegawczością, a także pewną intuicją jeśli chodzi o sprawy handlowe oraz prowadzenie przedsiębiorstwa, ponieważ potrafi błyskawicznie reagować na zmieniającą się sytuację. Nieobce jest mu również pewne ryzyko, ale tylko wówczas, gdy wie, że może mu się to bardzo opłacić i gdy ma wielkie szanse powodzenia swego przedsięwzięcia.

Jest ostrożny i wie, jak wiele może stracić, więc jeśli tylko nic nie mąci jego zdrowego rozsądku i nie zakłóca umiejętności logicznego myślenia, potrafi być naprawdę dobry w tym, co robi. Może osiągnąć wielki sukces, ale tylko pod warunkiem, że nauczy się rozdzielać życie zawodowe od prywatnego i do tego pierwszego nie będzie wpuszczał emocji typowych dla drugiego.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 19 sierpień

 • roślina : kalina
 • charakter : ambitny, impulsywny, kłótliwy, niespokojny
 • zawody żeńskie : archeolog, kasjerka, informatyk
 • kolory : zielony, szary, seledynowy; poziomkowy
 • kamień : szmaragd
 • zawody męskie : cukiernik, kominiarz, barman
 • zwierzę : hipopotam

Imieniny 19 sierpnia

 • Donat
 • Bolesław
 • Ludwik
 • Sebald
 • Alfred
 • Jan
 • Luiza
 • Wiktor
 • Andrzej
 • Juliusz
 • Emilia
 • Marian
 • Julian

19 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

4.5/5 - (2)

2 komentarze

 1. Aga
 2. lew 19 sierpien

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Którym z 5 typów empaty jesteś? Sprawdź, jakie emocje jest Ci najłatwiej wyłuskać z otoczenia
Empata to osoba, której naturalnym „darem” jest odczuwanie emocji innych.  Istnieje jednak kilka typów empatów, którzy rozumieją różne uczucia ludzi z ich najbliższego otoczenia. Chociaż większości wydaje się, że taka wrażliwość na emocje otoczenia jest wspaniała, empac


Który z kształtów szczególnie wpadł Ci w oko. Wybierz i podejrzyj, co Cię czeka w przyszłości
Przyszłość jest bardzo zagadkowa, dlatego tak bardzo nas ciekawi.  Nawet ludzie, którzy mają dokładnie sprecyzowane cele zarówno te prywatne, jak i zawodowe, nie do końca wiedzą, gdzie rzuci ich los i co przyniesie życie. Jesteśmy zdani trochę na własne ambicje oraz umiejętności i tr

Pośród tych tanecznych duetów ukrywa się para, która się spotyka. Ujawnij ją i dowiedz się czegoś o swoim związku
Taniec to najbardziej uniwersalny język ciała.  Ujawnia najgłębiej skrywane przez ludzi emocje. Na parkiecie nie ma udawania. Nawet najlepiej wyszkoleni tancerze w gorącym tangu nie pokażą pasji i namiętności, którą dzielą pary, partnerujące sobie również poza parkietem. To uczucia