2 sierpnia

2-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 2 sierpnia

2 sierpnia – horoskop ogólny

Najbardziej chyba charakterystyczną cechę człowieka urodzonego w dniu 2 sierpnia stanowi jego uczuciowość, która idzie w parze z jego stałością. Jest on ogromnie lojalny i wierny wobec tych, których kocha lub którym ofiarował swoją przyjaźń.

Jego uczucia są niezmienne i jeśli którymś z nich zdecyduje się kogoś zaszczycić, można mieć pewność, że bez względu na to, czy owa osoba będzie wobec niego tak samo ja on wierna, nigdy nie przestanie wobec niej żywić swoich uczuć. Ma to jednak i negatywną stronę, ponieważ złe uczucie, jakie odczuwa, również są niezmienne, dlatego jest nieubłaganym i strasznym wrogiem.

Kiedy odczuwa do kogoś antypatię, nie można mu jej wybić z głowy, nawet jeśli nie ma solidnych podstaw czy nawet jest zupełnie urojona, zaś w obronie bliskich, ukochanych osób jest zdolny do nadludzkich wysiłków, dlatego lepiej nie próbować im zagrażać.

Człowiek ów bowiem niczego nie robi na pół gwizdka i nigdy nie pozostaje wobec nikogo ani niczego neutralnym – albo kogoś kocha, albo nienawidzi i to zawsze całym sercem, inaczej po prostu nie potrafi. Dzięki temu, że we wszystko wkłada całą duszę, rzadko jego wysiłki nie przynoszą spodziewanych rezultatów, w niektórych zaś przypadkach nie zdarza się to nigdy, ale to już zależy od okoliczności życiowych, w jakich człowiek ów się znajduje.

W pracy również, tak jak w miłości, daje z siebie wszystko, dlatego mało kto może go przewyższyć swą kreatywnością, pracowitością i lojalnością wobec tych, którym podlega. Jest człowiekiem opanowanym, pewnym siebie, ale też ostrożnym i czujnym. Często korzysta ze swej umiejętności prowadzenia dyplomatycznych rozmów i wiele może na tym ugrać, nierzadko znacznie więcej niż na otwartym ataku, których czasami rozsądnie stara się unikać.

Jest ponadto doskonałym taktykiem – nie tylko umie układać bardzo szczegółowe, wręcz drobiazgowe plany działania, ale także działać dokładnie według nich, nie marnując nic ze swej kreatywności i przemyślności. Jednak mimo tego, iż działa bardzo sprawnie i dynamicznie, potrafi też zatrzymać się w miejscu i wsłuchać w siebie, gdyż ma wrodzone skłonności do prowadzenia głębokich, filozoficznych rozważań, które pomagają mu zrozumieć świat i samego siebie.

 

pozytywyZalety

Przedsiębiorczość i aktywność człowieka urodzonego w dniu 2 sierpnia stale pchają go do przodu i każą podejmować nowe przedsięwzięcia, które nie tylko nie pozwalają mu się nudzić, ale też umożliwiają mu rozwijanie się na wielu poziomach jego osobowości, a także – co bardzo ważne jest zwłaszcza dla jego bliskich – sprawiają, że na ogół doskonale powodzi mu się pod względem finansowym.

Ceni on sobie dostatnie, poukładane życie, bo chce mieć pewność, że udało mu się właściwie zadbać o byt tych, na których mu zależy, toteż jego najbliżsi mogą czuć się stuprocentowo bezpiecznie pod jego opieką i na pewno wielu zazdrości im tego unikalnego poczucia stabilizacji.

Jego aktywność powoduje, że rzadko daje się wprowadzić w jakąś kłopotliwą sytuację, lecz nawet jeśli złośliwy los postawi na jego drodze jakieś przeciwności, bez trudu daje sobie z nimi radę, głównie dzięki temu, iż nigdy nie traci zdrowego rozsądku i nic nie może go wytrącić z równowagi. Daje mu to wielką przewagę zwłaszcza nad konkurencją, którą pokonuje bez większego wysiłku, co zapewnia mu powszechne poważanie i szacunek otoczenia.

 

Wady

Istnieje pewne niebezpieczeństwo, iż człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 2 sierpnia, tak bardzo spodoba się zarabianie pieniędzy, iż stanie się zupełnym materialistą i zajmie się tylko gromadzeniem środków finansowych, bez zawracania sobie głowy tym, na co je spożytkować.

Jest dość skąpy i zazdrośnie strzeże swoich dóbr, choć zwykle nie przejawia tej cechy wobec tych, których kocha lub też stara się akurat wobec tych osób trzymać ją w ryzach. Jest zmienny jeśli chodzi o nastroje i czasem nie da się przewidzieć, czy w danej chwili wpadnie w złość, czy się roześmieje i jest to bardzo uciążliwe dla tych, którzy mają z nim styczność, ponieważ nawet ci, którzy znają go najlepiej, nie potrafią przewidzieć jego nastrojów.

Wymusza to konieczność bacznego przyglądania się mu jeśli nie chce się wywołać jego gniewu, tym bardziej, że w takim stanie potrafi być bardzo przykry oraz zawzięty. Kiedy zaś chce się go poprosić o jakąś przysługę, trzeba dość długo mu się przymilać i przypochlebiać, bo mimo iż ma dla wszystkich wiele życzliwości, to nie lubi się z nią odsłaniać zbyt szybko i nie lubi też, kiedy ktoś od razu przechodzi do meritum sprawy, z jaką się do niego udaje.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 sierpnia

Bez wątpienia największe zasługi człowiekowi urodzonemu 2 sierpnia oddaje jego wielka siła wewnętrzna. Ów hart ducha powoduje, że nie poddaje się wątpliwościom nawet gdy wszyscy inni wokół niego tracą głowy i zawsze wie, co ma robić, wobec czego potrafi wyjść obronną ręką z najgorszych nawet opałów.

Trzeba jednak przyznać, że rzadko ma okazję popisać się tą cechą, gdyż jest zbyt zaradny i inteligentny, by wpakować się w jakoweś tarapaty, zaś fortuna sprzyja mu na tyle, że sama usuwa spod jego nóg poważniejsze przeszkody. Wszystko to powoduje, że człowiekowi temu znacznie łatwiej jest osiągnąć sukces niż innym ludziom, tym bardziej, że umie panować nad ludźmi, a nawet manipulować nim na tyle, by wypełniali jego wolę, nawet o tym nie wiedząc.

Powoduje to, że na swój sukces często nie pracuje sam, lecz  wspomaga go w tym całkiem duża grupa ludzi, więc zwyczajnie nie może im się to nie udać i jego znalezienie się na szczycie jest wyłącznie kwestią czasu.

Może z powodzeniem poradzić sobie w każdej dziedzinie, w jakiej tylko zdecyduje się działać, byle tylko nie podlegał zbyt mocno czyjejś władzy, a przeciwnie – powinien mieć wolną rękę w działaniu lub też samemu rozkazywać innym.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 sierpień

 • charakter : namiętny, uczuciowy, stały, cyniczny, złośliwy
 • zawody męskie : pszczelarz, hutnik, piosenkarz
 • kamień : szmaragd
 • roślina : grzybień biały
 • zawody żeńskie : kosmetyczka, położna, wizażystka
 • zwierzę : pies
 • kolory : morski, czerwony, modry, biały

Imieniny 2 sierpnia

 • Stefan
 • Maria
 • Alfreda
 • Maksym
 • Karina
 • Euzebiusz
 • Gustaw
 • Eliasz

2 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

3.4/5 - (5)

9 komentarzy

 1. Ola
 2. Maria
 3. Syla
 4. dariusz
  • Myślący a nie glupi Lew
   • Maria
 5. aneta
 6. AKD 83
  • AKD 83

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Każdą osobę, którą spotkasz w życiu, sprowadzi na Twą drogę któryś z tych 5 kosmicznych powodów
Wszechświat, w którym żyjemy, działa w tajemniczy sposób. Jest tak złożony, że wydaje się nam chaotyczny, nic jednak nie dzieje się w nim przez przypadek. Nawet najbardziej nieistotne incydenty zdarzają się zgodnie z planem i służą większemu celowi. Wszystko, co się dzieje, jest man


Wybierz hologram i sprawdź co ukrywał przed Tobą wszechświat
Człowiek ma naturę odkrywcy.  Każdy z nas chciałby znać przyszłość (no przynajmniej większość). W tym celu sięgamy po horoskopy i przepowiednie. Rozwiązujemy psychologiczne testy. Staramy się dowiedzieć jak najwięcej o sobie i życiowej ścieżce, którą obraliśmy, bo wiedza to po

Hinduiści wierzą, że nie tylko ludzie, ale również cały świat ma swoje czakry. Jakie jest ich rozmieszczenie i co znaczą te duchowe centra Ziemi?
W naszym ciele jest siedem gruczołów odpowiadających ich energetycznym odpowiednim (czakrom). Te obszary mają kluczowe znaczenie w promowaniu zrównoważonych funkcji organizmu i jego ogólnej żywotności. Podobnie jak ciało, nasza planeta ma własny energetyczny system czakr. Siedem ziemskich