Horoskop dzienny

2 sierpnia

2-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 2 sierpnia

2 sierpnia – horoskop ogólny

Najbardziej chyba charakterystyczną cechę człowieka urodzonego w dniu 2 sierpnia stanowi jego uczuciowość, która idzie w parze z jego stałością. Jest on ogromnie lojalny i wierny wobec tych, których kocha lub którym ofiarował swoją przyjaźń.

Jego uczucia są niezmienne i jeśli którymś z nich zdecyduje się kogoś zaszczycić, można mieć pewność, że bez względu na to, czy owa osoba będzie wobec niego tak samo ja on wierna, nigdy nie przestanie wobec niej żywić swoich uczuć. Ma to jednak i negatywną stronę, ponieważ złe uczucie, jakie odczuwa, również są niezmienne, dlatego jest nieubłaganym i strasznym wrogiem.

Kiedy odczuwa do kogoś antypatię, nie można mu jej wybić z głowy, nawet jeśli nie ma solidnych podstaw czy nawet jest zupełnie urojona, zaś w obronie bliskich, ukochanych osób jest zdolny do nadludzkich wysiłków, dlatego lepiej nie próbować im zagrażać.

Człowiek ów bowiem niczego nie robi na pół gwizdka i nigdy nie pozostaje wobec nikogo ani niczego neutralnym – albo kogoś kocha, albo nienawidzi i to zawsze całym sercem, inaczej po prostu nie potrafi. Dzięki temu, że we wszystko wkłada całą duszę, rzadko jego wysiłki nie przynoszą spodziewanych rezultatów, w niektórych zaś przypadkach nie zdarza się to nigdy, ale to już zależy od okoliczności życiowych, w jakich człowiek ów się znajduje.

W pracy również, tak jak w miłości, daje z siebie wszystko, dlatego mało kto może go przewyższyć swą kreatywnością, pracowitością i lojalnością wobec tych, którym podlega. Jest człowiekiem opanowanym, pewnym siebie, ale też ostrożnym i czujnym. Często korzysta ze swej umiejętności prowadzenia dyplomatycznych rozmów i wiele może na tym ugrać, nierzadko znacznie więcej niż na otwartym ataku, których czasami rozsądnie stara się unikać.

Jest ponadto doskonałym taktykiem – nie tylko umie układać bardzo szczegółowe, wręcz drobiazgowe plany działania, ale także działać dokładnie według nich, nie marnując nic ze swej kreatywności i przemyślności. Jednak mimo tego, iż działa bardzo sprawnie i dynamicznie, potrafi też zatrzymać się w miejscu i wsłuchać w siebie, gdyż ma wrodzone skłonności do prowadzenia głębokich, filozoficznych rozważań, które pomagają mu zrozumieć świat i samego siebie.

 

pozytywyZalety

Przedsiębiorczość i aktywność człowieka urodzonego w dniu 2 sierpnia stale pchają go do przodu i każą podejmować nowe przedsięwzięcia, które nie tylko nie pozwalają mu się nudzić, ale też umożliwiają mu rozwijanie się na wielu poziomach jego osobowości, a także – co bardzo ważne jest zwłaszcza dla jego bliskich – sprawiają, że na ogół doskonale powodzi mu się pod względem finansowym.

Ceni on sobie dostatnie, poukładane życie, bo chce mieć pewność, że udało mu się właściwie zadbać o byt tych, na których mu zależy, toteż jego najbliżsi mogą czuć się stuprocentowo bezpiecznie pod jego opieką i na pewno wielu zazdrości im tego unikalnego poczucia stabilizacji.

Jego aktywność powoduje, że rzadko daje się wprowadzić w jakąś kłopotliwą sytuację, lecz nawet jeśli złośliwy los postawi na jego drodze jakieś przeciwności, bez trudu daje sobie z nimi radę, głównie dzięki temu, iż nigdy nie traci zdrowego rozsądku i nic nie może go wytrącić z równowagi. Daje mu to wielką przewagę zwłaszcza nad konkurencją, którą pokonuje bez większego wysiłku, co zapewnia mu powszechne poważanie i szacunek otoczenia.

 

Wady

Istnieje pewne niebezpieczeństwo, iż człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 2 sierpnia, tak bardzo spodoba się zarabianie pieniędzy, iż stanie się zupełnym materialistą i zajmie się tylko gromadzeniem środków finansowych, bez zawracania sobie głowy tym, na co je spożytkować.

Jest dość skąpy i zazdrośnie strzeże swoich dóbr, choć zwykle nie przejawia tej cechy wobec tych, których kocha lub też stara się akurat wobec tych osób trzymać ją w ryzach. Jest zmienny jeśli chodzi o nastroje i czasem nie da się przewidzieć, czy w danej chwili wpadnie w złość, czy się roześmieje i jest to bardzo uciążliwe dla tych, którzy mają z nim styczność, ponieważ nawet ci, którzy znają go najlepiej, nie potrafią przewidzieć jego nastrojów.

Wymusza to konieczność bacznego przyglądania się mu jeśli nie chce się wywołać jego gniewu, tym bardziej, że w takim stanie potrafi być bardzo przykry oraz zawzięty. Kiedy zaś chce się go poprosić o jakąś przysługę, trzeba dość długo mu się przymilać i przypochlebiać, bo mimo iż ma dla wszystkich wiele życzliwości, to nie lubi się z nią odsłaniać zbyt szybko i nie lubi też, kiedy ktoś od razu przechodzi do meritum sprawy, z jaką się do niego udaje.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 sierpnia

Bez wątpienia największe zasługi człowiekowi urodzonemu 2 sierpnia oddaje jego wielka siła wewnętrzna. Ów hart ducha powoduje, że nie poddaje się wątpliwościom nawet gdy wszyscy inni wokół niego tracą głowy i zawsze wie, co ma robić, wobec czego potrafi wyjść obronną ręką z najgorszych nawet opałów.

Trzeba jednak przyznać, że rzadko ma okazję popisać się tą cechą, gdyż jest zbyt zaradny i inteligentny, by wpakować się w jakoweś tarapaty, zaś fortuna sprzyja mu na tyle, że sama usuwa spod jego nóg poważniejsze przeszkody. Wszystko to powoduje, że człowiekowi temu znacznie łatwiej jest osiągnąć sukces niż innym ludziom, tym bardziej, że umie panować nad ludźmi, a nawet manipulować nim na tyle, by wypełniali jego wolę, nawet o tym nie wiedząc.

Powoduje to, że na swój sukces często nie pracuje sam, lecz  wspomaga go w tym całkiem duża grupa ludzi, więc zwyczajnie nie może im się to nie udać i jego znalezienie się na szczycie jest wyłącznie kwestią czasu.

Może z powodzeniem poradzić sobie w każdej dziedzinie, w jakiej tylko zdecyduje się działać, byle tylko nie podlegał zbyt mocno czyjejś władzy, a przeciwnie – powinien mieć wolną rękę w działaniu lub też samemu rozkazywać innym.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 sierpień

 • charakter : namiętny, uczuciowy, stały, cyniczny, złośliwy
 • zawody męskie : pszczelarz, hutnik, piosenkarz
 • kamień : szmaragd
 • roślina : grzybień biały
 • zawody żeńskie : kosmetyczka, położna, wizażystka
 • zwierzę : pies
 • kolory : morski, czerwony, modry, biały

Imieniny 2 sierpnia

 • Stefan
 • Maria
 • Alfreda
 • Maksym
 • Karina
 • Euzebiusz
 • Gustaw
 • Eliasz

2 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew


5 komentarzy

 1. AKD 83 17 czerwca 2016
  • AKD 83 17 czerwca 2016
 2. aneta 3 grudnia 2019
 3. dariusz 26 września 2020
 4. Syla 4 maja 2021

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Przyjrzyj się dokładnie obrazkowi i zdecyduj, co na nim widzisz. Dokonany wybór powie Ci wiele, o tym, kim naprawdę jesteś
To, co widzisz na zdjęciach, zdradza więcej, niż Ci się wydaje.  Psychologowie od lat wykorzystują testy psychologiczne, by wyłuskać informacje, które ludzka psychika chowa nawet przed nami samymi. Nasz organizm to precyzyjna maszyneria. Przetwarza dziennie tysiące danych. Jedne przechowujJak myślisz, przetrwałbyś apokalipsę zombie? Sprawdź, jakie szanse na przeżycie dają Ci gwiazdy
W ostatnich latach wszyscy zaczęli mieć obsesję na punkcie zombie. Być może dlatego, że biorąc pod uwagę stan naszego społeczeństwa, wielu uważa, że ​​zbliżająca się apokalipsa nie jest zbyt odległa. Temat apokalipsy zombie jest już tak dobrze opisany i opowiedziany, że aż t

Każdy ze znaków zodiaku ma wspaniałą zdolność, której pozbawione są inne. Poznaj swoją ukrytą supermoc
Każdemu z nas towarzyszy przekonanie, że ma nieodkrytą moc, czy talent.  W końcu rodzimy się po coś, mamy określone przeznaczenie i ścieżkę do przejścia, której poszukiwania bywają nieraz bardzo czasochłonne. Nie zamierzamy podpowiadać Wam, jak macie szukać właściwej drogi, cho