Horoskop dzienny

22 sierpnia

22-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 22 sierpnia

22 sierpnia – horoskop ogólny

Charakterystyczną cechą człowieka urodzonego 22 sierpnia jest jego uwielbienie dla porządku. Stara się zaprowadzić ład w całym swoim życiu oraz w swym wnętrzu, gdyż ceni sobie ścisłość i jasność we wszystkim.

Jest ambitny, lubi rządzić i pragnie dominować nad swoim otoczeniem, co jest też wyrazem pewnej jego próżności, gdyż bardzo mu pochlebia, gdy widzi, jak inni bez szemrania spełniają jego rozkazy, mimo iż wcale nie muszą tego robić.

Cechuje się bardzo silną wolą, dzięki której wszystko może przeprowadzić i konsekwentne zmierzanie do wyznaczonych sobie celów nie sprawia mu żadnych trudności. Wykazuje wiele zdolności praktycznych, dzięki którym może zrobić karierę z takim samym powodzeniem jak z wykorzystaniem swych zdolności intelektualnych, które również posiada w nieprzeciętnym stopniu.

Jest to człowiek niebanalny jeśli chodzi o charakter, głównie dlatego, iż ma bardzo wysokie ideały i gardzi wszystkim, co niskie i marne. Stara się wszystkie takie cechy wykorzenić ze swej natury i jest zdecydowany, by to zrobić, nawet jeśli wymaga to od niego ogromnego wysiłku, co rzeczywiście czasem może mieć miejsce.

Jest szczery, ale zachowuje w tym zdrowy rozsądek i nikogo nie rani swoją szczerością, co świadczy o jego wielkiej szlachetności i wrażliwości uczuć. Chętnie pomaga innym i nie opiera się zbyt długo gdy ktoś prosi go o wyświadczenie jakiejś przysługi, a jemu nieszczególnie jest to na rękę. Jest sympatyczny i z każdym gotów zadzierzgnąć nić znajomości, ale jednak nie jest pozbawiony pewnej dumy i wyczulony na punkcie swej godności, co czasem można w nim wyraźnie odczuć.

Odznacza się nieprzeciętnym poczuciem odpowiedzialności i nawet jeśli dąży do władzy, to nie tylko po to, by zaspokoić swoją próżność, bo można mieć pewność, że dobro podlegających mu ludzi również mocno leży mu na sercu. Gotów jest na różne sposoby się nimi opiekować i przejmować całkowitą odpowiedzialność za tych, którzy z jakiegoś powodu nie są w stanie sami się z sobą uporać. Sprawia to, że łatwiej jest znieść jego hegemonię, a dla niektórych nie jest ona nawet trudną koniecznością, a najlepszym, co mogło ich spotkać.

 

pozytywyZalety

Wierność, jaką człowiek, który przyszedł na świat w dniu 22 sierpnia, okazuje swym przyjaciołom oraz zasadom, jakie wyznaje, powoduje, że zasługuje na powszechny podziw.

Nigdy nie odstępuje zarówno jednych, jak i drugich, bez względu na okoliczności. Przyjaźń jest dla niego jedną z najważniejszych wartości w życiu i śmiało można stwierdzić, że jeśli nie miałby obok siebie kogoś, kogo mógłby nią obdarzać, nie byłby w stanie do końca normalnie funkcjonować. Co więcej, bardzo troszczy się o swych przyjaciół, a także znajomych, gdyż ma w ogóle dużo uczucia i troski dla innych ludzi.

Chętnie im pomaga we wszystkich możliwych sytuacjach, a także czuje się za nich prawdziwie odpowiedzialny, jakby byli jego krewnymi. Uparcie trzyma się swoich zasad i jest zbyt ambitny, a także honorowy, by kiedyś zachowywać się niezgodnie z nimi, dlatego bardzo boli go, kiedy widzi, że robią to ci, na których mu zależy.

Chce dla ich własnego dobra sprowadzić ich na dobrą drogę, jednak jest zbyt taktowny, by mówić im wprost, że błądzą i zbyt dobrze wychowany, by robić awanturę, dlatego bardzo delikatnie stara się wskazać im, w którym miejscu ich zachowanie pozostawia jakieś zastrzeżenia. Jest subtelny w  obejściu i bardzo wrażliwy. Łatwo można go dotknąć, lecz nie w jego stylu jest obrażanie się czy kłótnie – w takiej sytuacji wprowadza chłodny, wyniosły, ale i pełen godności dystans między siebie a osobę, która w jakiś sposób go dotknęła.

 

Wady

Nie da się nie zauważyć, że mimo iż człowiek urodzony 22 sierpnia przy całej swej inteligencji zdaje sobie sprawę z tego, iż otoczenie nie lubi ludzi nadmiernie zarozumiałych i dlatego stara się zachować skromność, to jednak nie zawsze mu się to udaje.

Nawet jeśli stara się zachowywać skromnie, to i tak przez owe pozory przebija wielka pycha i buta. Jest pewny siebie i próżny, nieraz ma nadmierne mniemanie o swych zdolnościach i swej wartości. Uważa, że należy mu się wszystko, co najlepsze i ludzie sami powinni mu to dawać, honorując w ten sposób jego wyjątkowość i oddając mu dowody uznania.

Bywa także wzgardliwy wobec innych jeśli widzi, że pod jakimś względem są od niego gorsi bądź też tylko mu się tak wydaje. Zresztą nawet ludzi znacznie lepszych od siebie niechętnie docenia, ponieważ wydaje mu się, że to on jest we wszystkim najlepszy i najmądrzejszy i bardzo stara się swoją pewnością siebie sprawić, by inni przejęli jego sposób myślenia.

Wszystko to powoduje, że czasem ciężko z nim wytrzymać, nie można bowiem powiedzieć mu złego słowa i trzeba udawać, że wszystko, co mówi, bierze się za dobrą monetę i jak najbardziej się z nim zgadza.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 22 sierpnia

Wrodzone poczucie wielkiej odpowiedzialności w połączeniu z ambicjami, a nawet pewną próżnością, powodują, że człowiek urodzony 22 sierpnia bardzo szybko stara się sięgnąć po władzę.

Chce też wywierać na swe otoczenie jak największy wpływ i cieszyć się wśród ludzi jak największym autorytetem, choćby nie miał do tego powodu. Nie da się jednak zaprzeczyć, że posiada wybitne zdolności intelektualne i potrafi je wykorzystywać w najlepszy dla siebie sposób.

Ma wielką wiedzę teoretyczną, z której potrafi zrobić doskonały użytek praktyczny, a także potrafi układać zręczne i dobrze przemyślane plany działania, według których może postępować on sam albo inni ludzie i na pewno nikt nie będzie miał problemu z odczytaniem, o co mu chodziło, tak są jasne i przejrzyste.

Często również człowiek ów wykazuje jakiś talent artystyczny, zwykle literacki i to właśnie w związku z nim może osiągnąć największe sukcesy jeśli tylko będzie miał dość motywacji i konsekwencji, by go w sobie jak najpełniej rozwijać. Raczej powinien unikać zajmowania stanowisk podrzędnych względem kogoś, wówczas bowiem nie będzie miał zapału do pracy i nie będzie się rozwijał tak bardzo, jak na stanowisku naczelnym.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 22 sierpień

 • kolory : beżowy, pomarańczowy, trawiasty; czekoladowy
 • zawody męskie : biochemik, rzeźnik, marynarz
 • roślina : chaber
 • zawody żeńskie : masażystka, projektantka mody, nauczycielka
 • charakter : ambitny, szczery, prawy, uporządkowany, pomocny, wierny
 • kamień : malachit
 • zwierzę : tarantula

Imieniny 22 sierpnia

 • Jan
 • Bolesław
 • Joachim
 • Oswald
 • Magdalena
 • Hipolit
 • Filip
 • Bernard
 • Zygfryd
 • Cezary
 • Maria
 • Tymoteusz
 • Albin
 • Wawrzyniec
 • Pankracy

22 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew


4 komentarze

 1. Magda 23 czerwca 2014
 2. Cezary 12 lutego 2017
  • Magdalena 27 sierpnia 2019
 3. Jan 23 sierpnia 2020

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem? Ten krótki test pomoże Ci rozwiać wątpliwości
Ze względu na temperament ludzie dzielą się na introwertyków, ekstrawertyków i ambiwertyków. Do jakiego typu psychicznego należysz? Carl Gustav Jung, nazywany ojcem psychologii analitycznej, uważał, że ludzie adaptują się do świata zewnętrznego na dwa różne sposoby. Jest to związaneMasz 6 opcji do wyboru, zdecyduj się na jedną z barwnych czaszek i sprawdź, czy jesteś prostą, czy skomplikowaną osobą
Ludzie dzielą się na dwie kategorie: prostych i skomplikowanych.  Prości widzą świat takim, jakim jest. Nie utrudniają sobie życia niepotrzebnie, nie przejmują się zbytnio błahostkami i nie dołują małymi niepowodzeniami. Nie zastanawiają się milion razy nad tym, co powiedzieć, aby n

Zerknij na obrazek szybko i bez zastanowienia. Kształt, który przykuje Twój wzrok wiele powie o Twej prawdziwej naturze
Wszyscy znamy powiedzenie “Obraz jest wart tysiąc słów”.  Ale co, jeśli Ci powiemy, że rysunek może również ujawnić tysiąc aspektów dotyczących Twej osobowości? Każdego dnia spotykamy się z niezliczonymi obrazami, a nasza uwaga skupia się na przeróżnych kształtach. N