24 sierpnia

24-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 24 sierpnia

24 sierpnia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 24 sierpnia bardzo ceni sobie porządek i systematyczność. Toteż bardzo sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków, a ma ich tak dużo, że zwykle zajmują mu cały czas. Bardzo mu to odpowiada, gdyż nie jest szczególnie towarzyski, a raczej zamknięty w sobie i cieszy się, że może jakoś wypełnić sobie samotny czas.

Spędza całe dnie na swych przemyśleniach oraz badaniach w dziedzinie, którą zajmuje się zawodowo. Często przynosi bowiem pracę do domu i jego rodzina nie ma innego wyjścia, jak tylko pogodzić się z tym, że nigdy nie będzie duszą towarzystwa i dość ciężko jest wydobyć od niego jakiekolwiek słowo.

Jest bardzo żądny wiedzy i stara się pogłębiać ją we wszystkich możliwych kierunkach oraz czerpać z rozmaitych źródeł. W tym celu nie tylko czyta wiele książek, co bardzo lubi robić, ale także bacznie obserwuje otaczającą rzeczywistość.

Ludziom wydaje się człowiekiem zamkniętym w sobie, a nawet odludkiem i na pewno byliby zdziwieni, gdyby wiedzieli, jak wiele wie o nich i o świecie, w którym żyją. Woli jednak nie wychylać się z tą wiedzą, ponieważ daje mu ona wielką przewagę w rozmaitych sytuacjach, zresztą nawet nie ma gdzie się z nią obnosić skoro większość czasu spędza w domu, samotnie lub w gronie najbliższej rodziny. Nie można jednak powiedzieć, by nie był towarzyski, gdyż jeśli ma do tego odpowiedni nastrój bądź taką potrzebę, potrafi się z każdym porozumieć i widać wówczas, jakim sympatycznym potrafi być człowiekiem.

Przez swą wiedzę na rozmaite tematy może być bardzo interesującym rozmówcą oraz znaleźć wspólny język z każdym, kogo spotka na swej drodze. Umie też dostosowywać się do wymogów otoczenia, więc mimo swej skrytości, na pewno doskonale odnajdzie się w każdej nowej dla siebie sytuacji. Lubi również od czasu do czasu odprężyć się i zrobić sobie odpoczynek od wysiłku umysłowego. W takich chwilach oddaje się rozmaitym rozrywkom i nie stroni od przyjęć towarzyskich, choć kiedy dobiegają końca, z  pewną jednak ulgą wraca do swej pracy i do domu, to jest bowiem jego prawdziwy świat.

 

pozytywyZalety

Rzetelność i sumienność, a także poczucie odpowiedzialności, to najważniejsze zalety człowieka urodzonego 24 sierpnia, zarówno jeśli chodzi o jego życie zawodowe, jak i każdą inną sferę jego egzystencji.

Dzięki temu bowiem można mieć pewność, że nie zaniedba żadnego ze swych obowiązków, nawet jeśli nieszczególnie lubi daną czynność. Można też polegać na nim w każdej sytuacji, ponieważ jest szczery, prostolinijny i zawsze dotrzymuje składanych obietnic. Jednak jeśli chodzi o kontakty z innymi ludźmi, to jego zdecydowanie najbardziej godną pochwały cechą, którą doceniają w nim znajomi i przyjaciele, jest jego wielka dyskrecja.

Można mu powierzyć absolutnie  każdy sekret i nawet nie trzeba go napominać, by zatrzymał go tylko dla siebie, gdyż w jego przypadku rozumie się to samo przez się. Wynika to głównie z tego, iż jest bardzo zamknięty w sobie i nie lubi pleść o byle czym, a ponieważ jest inteligentny i oczytany, zawsze potrafi znaleźć tysiąc tematów do rozmowy ciekawszych niż sprawy bliźnich.

Wszyscy doceniają tę jego cechę i chętnie dzielą się z nim swymi rozmaitymi przeżyciami, tym bardziej, że jest wyrozumiały i bardzo tolerancyjny.

 

Wady

Niektórzy z otoczenia człowieka urodzonego 24 sierpnia słusznie doszukują się w jego skrytości pewnej przebiegłości. Skrzętnie zbiera on wszystkie informacje, jakie do niego docierają i mimo iż nigdy nie rozpowiada ich dalej, zwłaszcza cudzych sekretów, to nigdy nie omieszka wykorzystać ich do swoich celów jeśli nadarzy się taka okazja.

Jest chytry i chytrość ta często jest podwaliną jego sukcesu, ale niestety nie zawsze jej skutki są dobre dla innych osób, a czasem nawet ktoś może na tym poważnie ucierpieć. On jednak się tym nie przejmuje, ponieważ czasem wykazuje się zupełnym brakiem skrupułów, choć zawsze w ramach wyznawanych przez siebie zasad.

Jest człowiekiem bardzo skąpym, pewnie dlatego, że dużo pracuje i nie chce, by owoce jego wysiłków były przez kogokolwiek wydawane lekką ręką. Może o to toczyć ciężkie boje ze swymi najbliższymi i może to nawet stać się przyczyną poważnych kryzysów rodzinnych czy – w skrajnych przypadkach – rozpadem związku, gdyż nie każdy na dłuższą metę będzie w stanie wytrzymać rozliczanie się z każdego wydanego grosza.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 24 sierpnia

Człowiek urodzony 24 sierpnia niezwykle rzetelnie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków zawodowych. Jeśli wybierze pracę zgodną ze swoimi zainteresowaniami, zatrze się granica między obowiązkami a pasją, co może nawet grozić mu wpadnięciem w pracoholizm, więc bliscy powinni zwracać mu uwagę, by nie poświęcał na to zbyt dużo czasu.

Posiada wielkie wrodzone zdolności krytyczne, a także analityczne, lecz może również być doskonałym praktykiem, bowiem całą swą ogromną wiedzę teoretyczną potrafi bardzo zręcznie zastosować w codziennym życiu, nie tylko zawodowym. Przez to, że jest zamknięty w sobie i nieszczególnie towarzyski, działa bardzo wydajnie, a także mocno się rozwija, gdyż po prostu większość swego czasu poświęca na pracę.

Ciągle także stara się pogłębiać swoją wiedzę i czerpać ją ze wszystkich możliwych źródeł, w czym pomaga mu jego bardzo dobra pamięć – chłonie informacje z otoczenia nie tylko z książek i kiedy zachodzi potrzeba, potrafi je wykorzystać nawet po wielu latach przechowywania ich w swoim pojemnym umyśle.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 24 sierpień

 • zawody męskie : ratownik medyczny, krawiec, malarz
 • zawody żeńskie : biotechnolog, telefonistka, piosenkarka
 • zwierzę : guziec
 • roślina : szałwia łąkowa
 • charakter : sumienny, krytyczny, skryty, pracowity, towarzyski
 • kamień : turkus
 • kolory : żółty, morski, oranż; cytrynowy

Imieniny 24 sierpnia

 • Jerzy
 • Malina
 • Anita
 • Bartosz
 • Joanna
 • Halina
 • Patryk
 • Michalina
 • Bartłomiej
 • Emilia

24 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

4.7/5 - (3)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Sposób, w jaki zaciskasz pięści zdradza, jakim jesteś człowiekiem. Mówi np. jak zmieniasz się, gdy się zakochujesz
Nie wszystkie ruchy i gesty człowieka są wyuczone.  Niektóre wykonujemy machinalnie i bez zastanowienia. Każdy robi to po swojemu, nie analizujemy sposobu, w jaki podajemy komuś rękę na przywitanie, albo zaciskamy pięści. Okazuje się jednak, że wszystko, co czynimy, zwłaszcza te natur


4 znaki zodiaku, które zawsze mają rację. Jeśli urodziłeś się pod jednym z nich, masz nad czym myśleć
Pewność siebie i silny charakter – tego zwykle zazdrościmy innym osobom.  Cechy te podkręcone do maksimum wcale nie są jednak zdrowe, przeciwnie, robią z ludzi nieugiętych donkiszotów, którzy idą z mieczami na wiatraki. Czynią nas okrutnie zatwardziałymi w swych poglądach, niezdo

Którą ze znanych wiedźm jesteś według Twego znaku zodiaku. Sprawdź, jeśli się nie boisz
Czarownice nigdy nie były szczególnie lubiane.  Ludzie bali się tajemnych moczy, którymi władały, czarów i uroków, które mogły rzucać. W dawnych czasach oskarżenie kogoś o czary prawie zawsze oznaczało wyrok śmierci. Okrutny los czekał zwłaszcza kobiety podejrzewane o niewierność