24 sierpnia

24-sierpnia

Horoskop dla urodzonych 24 sierpnia

24 sierpnia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 24 sierpnia bardzo ceni sobie porządek i systematyczność. Toteż bardzo sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków, a ma ich tak dużo, że zwykle zajmują mu cały czas. Bardzo mu to odpowiada, gdyż nie jest szczególnie towarzyski, a raczej zamknięty w sobie i cieszy się, że może jakoś wypełnić sobie samotny czas.

Spędza całe dnie na swych przemyśleniach oraz badaniach w dziedzinie, którą zajmuje się zawodowo. Często przynosi bowiem pracę do domu i jego rodzina nie ma innego wyjścia, jak tylko pogodzić się z tym, że nigdy nie będzie duszą towarzystwa i dość ciężko jest wydobyć od niego jakiekolwiek słowo.

Jest bardzo żądny wiedzy i stara się pogłębiać ją we wszystkich możliwych kierunkach oraz czerpać z rozmaitych źródeł. W tym celu nie tylko czyta wiele książek, co bardzo lubi robić, ale także bacznie obserwuje otaczającą rzeczywistość.

Ludziom wydaje się człowiekiem zamkniętym w sobie, a nawet odludkiem i na pewno byliby zdziwieni, gdyby wiedzieli, jak wiele wie o nich i o świecie, w którym żyją. Woli jednak nie wychylać się z tą wiedzą, ponieważ daje mu ona wielką przewagę w rozmaitych sytuacjach, zresztą nawet nie ma gdzie się z nią obnosić skoro większość czasu spędza w domu, samotnie lub w gronie najbliższej rodziny. Nie można jednak powiedzieć, by nie był towarzyski, gdyż jeśli ma do tego odpowiedni nastrój bądź taką potrzebę, potrafi się z każdym porozumieć i widać wówczas, jakim sympatycznym potrafi być człowiekiem.

Przez swą wiedzę na rozmaite tematy może być bardzo interesującym rozmówcą oraz znaleźć wspólny język z każdym, kogo spotka na swej drodze. Umie też dostosowywać się do wymogów otoczenia, więc mimo swej skrytości, na pewno doskonale odnajdzie się w każdej nowej dla siebie sytuacji. Lubi również od czasu do czasu odprężyć się i zrobić sobie odpoczynek od wysiłku umysłowego. W takich chwilach oddaje się rozmaitym rozrywkom i nie stroni od przyjęć towarzyskich, choć kiedy dobiegają końca, z  pewną jednak ulgą wraca do swej pracy i do domu, to jest bowiem jego prawdziwy świat.

 

pozytywyZalety

Rzetelność i sumienność, a także poczucie odpowiedzialności, to najważniejsze zalety człowieka urodzonego 24 sierpnia, zarówno jeśli chodzi o jego życie zawodowe, jak i każdą inną sferę jego egzystencji.

Dzięki temu bowiem można mieć pewność, że nie zaniedba żadnego ze swych obowiązków, nawet jeśli nieszczególnie lubi daną czynność. Można też polegać na nim w każdej sytuacji, ponieważ jest szczery, prostolinijny i zawsze dotrzymuje składanych obietnic. Jednak jeśli chodzi o kontakty z innymi ludźmi, to jego zdecydowanie najbardziej godną pochwały cechą, którą doceniają w nim znajomi i przyjaciele, jest jego wielka dyskrecja.

Można mu powierzyć absolutnie  każdy sekret i nawet nie trzeba go napominać, by zatrzymał go tylko dla siebie, gdyż w jego przypadku rozumie się to samo przez się. Wynika to głównie z tego, iż jest bardzo zamknięty w sobie i nie lubi pleść o byle czym, a ponieważ jest inteligentny i oczytany, zawsze potrafi znaleźć tysiąc tematów do rozmowy ciekawszych niż sprawy bliźnich.

Wszyscy doceniają tę jego cechę i chętnie dzielą się z nim swymi rozmaitymi przeżyciami, tym bardziej, że jest wyrozumiały i bardzo tolerancyjny.

 

Wady

Niektórzy z otoczenia człowieka urodzonego 24 sierpnia słusznie doszukują się w jego skrytości pewnej przebiegłości. Skrzętnie zbiera on wszystkie informacje, jakie do niego docierają i mimo iż nigdy nie rozpowiada ich dalej, zwłaszcza cudzych sekretów, to nigdy nie omieszka wykorzystać ich do swoich celów jeśli nadarzy się taka okazja.

Jest chytry i chytrość ta często jest podwaliną jego sukcesu, ale niestety nie zawsze jej skutki są dobre dla innych osób, a czasem nawet ktoś może na tym poważnie ucierpieć. On jednak się tym nie przejmuje, ponieważ czasem wykazuje się zupełnym brakiem skrupułów, choć zawsze w ramach wyznawanych przez siebie zasad.

Jest człowiekiem bardzo skąpym, pewnie dlatego, że dużo pracuje i nie chce, by owoce jego wysiłków były przez kogokolwiek wydawane lekką ręką. Może o to toczyć ciężkie boje ze swymi najbliższymi i może to nawet stać się przyczyną poważnych kryzysów rodzinnych czy – w skrajnych przypadkach – rozpadem związku, gdyż nie każdy na dłuższą metę będzie w stanie wytrzymać rozliczanie się z każdego wydanego grosza.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 24 sierpnia

Człowiek urodzony 24 sierpnia niezwykle rzetelnie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków zawodowych. Jeśli wybierze pracę zgodną ze swoimi zainteresowaniami, zatrze się granica między obowiązkami a pasją, co może nawet grozić mu wpadnięciem w pracoholizm, więc bliscy powinni zwracać mu uwagę, by nie poświęcał na to zbyt dużo czasu.

Posiada wielkie wrodzone zdolności krytyczne, a także analityczne, lecz może również być doskonałym praktykiem, bowiem całą swą ogromną wiedzę teoretyczną potrafi bardzo zręcznie zastosować w codziennym życiu, nie tylko zawodowym. Przez to, że jest zamknięty w sobie i nieszczególnie towarzyski, działa bardzo wydajnie, a także mocno się rozwija, gdyż po prostu większość swego czasu poświęca na pracę.

Ciągle także stara się pogłębiać swoją wiedzę i czerpać ją ze wszystkich możliwych źródeł, w czym pomaga mu jego bardzo dobra pamięć – chłonie informacje z otoczenia nie tylko z książek i kiedy zachodzi potrzeba, potrafi je wykorzystać nawet po wielu latach przechowywania ich w swoim pojemnym umyśle.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 24 sierpień

 • zawody męskie : ratownik medyczny, krawiec, malarz
 • zawody żeńskie : biotechnolog, telefonistka, piosenkarka
 • zwierzę : guziec
 • roślina : szałwia łąkowa
 • charakter : sumienny, krytyczny, skryty, pracowity, towarzyski
 • kamień : turkus
 • kolory : żółty, morski, oranż; cytrynowy

Imieniny 24 sierpnia

 • Jerzy
 • Malina
 • Anita
 • Bartosz
 • Joanna
 • Halina
 • Patryk
 • Michalina
 • Bartłomiej
 • Emilia

24 sierpnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Panna

horoskop Panna

4.7/5 - (3)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Zodiak zdradza, która z gwiazd popu jest Twoim alter ego. Sprawdź z kim Cię połączył
Wielu z nas marzy o życiu w blasku fleszy i zazdrości gwiazdom bywania w modnych miejscach i noszenia ubrań najlepszych projektantów.  Sława połączona z uwielbieniem fanów jest bardzo pociągająca i choć łączy się ona często z brakiem prywatności, czy licznymi plotkami na temat gwiaz


Jeden szczegół sprawi, że staniesz się dużo szczęśliwszy w związku. Zerknij w gwiazdy i sprawdź, co to za detal
Każdy z nas chce kochać i być kochanym.  Mamy przy tym odmienne charaktery. Jedni uwielbiają spędzać noce na długich rozmowach o wszystkim i niczym, inni przytuleni celebrować ciszę. Nie każdy lubi chodzić na randki. Niektórzy wolą wybrać się na koncert, czy do pubu. Czasami wystarcz

10 niesamowitości, które wydarzą się w Twym życiu, gdy Twoja dusza znajdzie swe miejsce na ziemi
Miejsce duszy to miejsce, w którym duch czuje się jak w domu.  Poznasz je po uczuciu, które będzie Ci towarzyszyło, gdy w końcu się tam znajdziesz. Będzie to poczucie, że jesteś tam, gdzie powinieneś. Poczujesz się młody i pełen energii, niezależnie od metryki. Według rdzennych Ame